Diskuse - Roms, 2.2 a 2.3

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Custom/ Official (Eclair, Froyo) ROMs

Příspěvek od NeoPlex »

no je to rootnuta rom co nedávno lítala přes FOTA update.. Modaco r3.1 taky vychází z 1.21.xxx romky a je jen s minimálníma úpravama a dá se stáhnout už rovnou i s A2SD. U téhle romky co jsi sem postnul přemýslím jak chápat NoRadio :) předpokládám, že si k ní ještě budeš muset doflashovat Radio, ale tím si nejsem jistý, kdyžtak mě opravte.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Diskuse - Custom/ Official (Eclair, Froyo) ROMs

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Pokud je to jako u WM jako že asi ano. Tato ROMka neobsahuje radio ani hboot, takže ji budeš moci provozovat s těmi stávajícími co máš v Desire. Pokud máš nějaké starší radio nebo hboot a budou li nekompatibilní s touto novou ROM, budeš je muset také aktualizovat, ale zvlášť. Ještě jsem se po tom nekoukal, jaké radio a hboot ROMky verze 1.21 vyžadují.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Custom/ Official (Eclair, Froyo) ROMs

Příspěvek od NeoPlex »

to máš pravdu, mělo by tam zůstat co zrovna v tel. máš. Nenapadlo mě, že by to bylo stejný jako u WM :) 1.21 je HBOOT 0.80 radio nevím, ale to bude asi taky stejné jako u WM a většina bude kompatibilních možná až na to radio z romky 1.15

edit: tak jsem se v práci nudil a nahodil zpět Modaco ROM a zjistil jeden další bug, nefunguje stahování HTC Widgetů, trošku jsem se po tom pídil a Paul o tom ví, ale bůchví kdy bude nová ROM, když ted pracuje na fake flash..

-- doplnění předchozího příspěvku (úte čer 15, 2010 10:34) --

Tak DeFrost je už ve verzi 0.9 (už druhé dokonce) a všechny problémy jsou vyřešený až na nahrávání videa a nějací uživatelé si stěžují na ECHO při volání. Každopádně už to vypadá hezky :) ted jen jak je to s baterkou???


odkaz updatuju na první stránce topicu
Zdroj
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 17, 2010 19:56
Zařízení: HTC Desire

Diskuse - Custom/ Official (Eclair, Froyo) ROMs

Příspěvek od Zdroj »

Včera sem nahodil DeFrost 0,9b, dnes 0,9d a mám problém s baterkou, nevydrží ani 24 hodin a ukazatel využití baterie ukazuje velikou spotřebu displeje (60-80)%.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Diskuse - Custom/ Official (Eclair, Froyo) ROMs

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Když nahrávám přes recovery nějaký update.zip tak se mi aplikuje pouze na běžící jádro, nebo se aplikuje i do do ROMky a pak tedy bude patch přítomný i po wipe "po uvedení do továrního nastavení"?
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Custom/ Official (Eclair, Froyo) ROMs

Příspěvek od NeoPlex »

zalezi podle me co update obsahuje.. treba UVOC predelava kernel jadro, tak ze to pak je videt i v info telefonu. Nektery update muze jen opravovat nejake chyby a tak se bude zapisovat do hlavni casti, respektive ROM. Tak jako tak se to provadi flashem, takze to nejaky zapis v ROM jako takove necha.

pokud myslis update.zip spojeny s fake recovery, tak ten neflashuje nic do ROM, ten si jen z toho zipu vytahne data pro spusteni recovery bez pouziti davkoveho souboru, tak jako to normalne funguje pres pc
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Diskuse - Custom/ Official (Eclair, Froyo) ROMs

Příspěvek od Sir Sprice »

Kdy že má vyjít originálně Froyo od HTC ? Už to nevydržím :/ .. stejně nevěřím, že to dodržej..
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Diskuse - Custom/ Official (Eclair, Froyo) ROMs

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Je to neurčité nějaké spekulace říkají i za 14 dni, ale podle zkušeností s HTC to muže trvat údajně až jeden rok. Sám se přikláním k názoru že vyjde do dvou měsíců od vydání pro N1.
ondra-banov
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob dub 10, 2010 9:29
Zařízení: HTC Desire

Diskuse - Custom/ Official (Eclair, Froyo) ROMs

Příspěvek od ondra-banov »

Tak tady jsme si povídal s HTC jak to bude s aktualizacemi, samozřejme to nemůžou prozradit:

Dear Ondrej Thank you for contacting us. In regards to applications I can help you with that. At present this is not a possibility, this may change on future updates but we are unable to comment on updates until they have been announced. I trust that this resolves your query, please do not hesitate to contact us again if required. Thank you for contacting HTC. Best regards, Terry S HTC
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od NeoPlex »

tak testuji uniklou 2.2 oficialni romku s HTC Sense, upravil jsem prvni post a ROMku doplnil.. zatim muzu rict, ze jede opravdu svizne, posledni verze ma v sobe i cestinu. Udelam nejaky benchmarky a hodim sem vysledky.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od Pavel Vlasák »

a máš tam i novou verzi HBOOT? Pokud ano tak už ho asi zpět nerootneš? Nebo ano?
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od NeoPlex »

tahle jeste neobsahuje posledni HBOOT 0.87 ;) navic na tuhle rom jeste potrebujes ROOT.. viz prvni post

edit: tak v linpacku to dela neco mezi 35 az 39 MFLOPS a quadrant mi na druhy pokus ukazal skore 1361 a to je prvni misto v tabulce
mukl
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř črc 14, 2010 19:58
Zařízení: HTC Desire

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od mukl »

Nevíte, kdy by měl vyjít oficiální update na 2.2 od HTC?
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od Radek Jahoda »

Oficiální update zatím přesný termín nemá. Podle posledních zpráv někdy Q3.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od Sir Sprice »

Přemýšlím, že už mě nebaví čekat na oficiální update na Froyo, proto se chci zeptat, když rootnu telefon a flashnu neofiko ofiko Froyo, je možné stále telefon updatovat? Anebo jelikož je to neoficiální, tak update nebude možný? Dále se chci zeptat, jaké vlastně možnosti přináší root ? Chtěl jsem si udělat root pouze proto, abych mohl nahrát Froyo, ale pokud nahraju oficiální - bude ještě root k něčemu užitečnej? protože pokud ano, pak se čekat nevyplatí vůbec.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od Radek Jahoda »

Bohužel když budeš mít teď Froyo tak ti updaty nepujdou. Je to tak trochu logický, jak bys chtěl updatovat něco co ještě není?
Root přináší všechno. Teda ne,kecám. Pomocí rootu získáš přístup do systémové části telefonu a budou ti fungovat různé aplikace. Namátkou Market enabler pro nakupování v Marketu i u nás.
Samozřejmě pokud si teď rootneš a nahraješ některou romku Froya, tak to neznam,ená že až vyjde u nás oficiálně, tak že si tam nebudeš moct nahrát oficiální. Takzvaný UnRoot.
Já sám jsem zvolil tento přístup. Až vyjde Froyo oficiálně tak se rozhodnu. Buď různý romky budou kvalitativně vysoce ofiko převyšovat a zůstanu u nich. Nebo si telefon unrootnu a budu mít Froyo oficiálně. Tedy jako z výroby,jen bez zálohy.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od Sir Sprice »

Jasný, to chápu, tak jsem to praktikoval už na WM. Uvařený ROMky byly často mnohem kvalitnější než ofiko. Updaty byly myšleny ve smyslu updatu na třeba Android 3 za rok.
Co je root jsem věděl hned, jen to co nabízí např. openMarket a instalace na kartu atd.. tak tohle vše chápu-li dobře nabídne ofiko Froyo, čímž bude pak unlock tel. zbytečný. Nechce se mi od těch neofiko každý tejden instalovat vylepšenou ROM, jako to bylo u WM.. i když jak říkám - u WM byl vždy neofiko lepší : ) ale ta goldcard se mi fakt nechce dělat :/
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od Radek Jahoda »

GC máš za chvilku hotovou. Důležitý akorát je, mít kartu z které to uděláš.
ASi 4 dny jedu na Froyu od DeVillan a zatím v pohodě. I když, dokud sem neměl root tak jsem o nových romkách nepřemýšlel. Teď s rootem neustále brouzdám po XDA a čtu která custom romka je nejlepší.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od NeoPlex »

davno uz neni zapotrebi GC k rootu... sam jsem to zkousel v jednom postupu
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od Radek Jahoda »

No ale GC není potřeba pouze k nebrandovaným, nebo už není potřeba ani k brandovaným?
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů