ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

UPDATE !!! NYNÍ LZE ROOTOVAT BEZ POUŽITÍ GOLDCARD !!!
Vyzkoušeno, funkční. Podle tohoto postupu jsem měl ROOTnuto během několika málo minut

Obrázek Obrázek Obrázek

Návod si raději přečtěte dvakrát, aby jste přesně věděli, co vše budete potřebovat a jak budete postupovat.

Důležité je vědět, že tento zásah do systému Android provádíte na svoje vlastní nebezpečí a já ani server SmartMania.cz nejsme zodpovědní za jakoukoli škodu, kterou si na svém HTC Desire způsobíte aplikací tohoto návodu. Mějte také na paměti, že se jedná o neoficiální zásah do systému, kterým přicházíte o záruku.

Jak na to?

* Stáhněte si TiniCore Linux (iso)

— Pokud máte bootloader ve verzi 0.75.* nebo nižší A verzi ROMky 1.15.* a nižší stahujte ZDE

— Pokud máte bootloader ve verzi 0.80.* nebo nižší A verzi ROMky 1.21.* a nižší stahujte ZDE

* Vypalte stažený iso soubor jako bootovací na CD/DVD
* Ihned po naběhnutí systému po Vás bude chtít systém stisknout Enter, nebo F2/F3, stiskněte Enter
* Zapněte HTC Desire do bootloaderu
* Připojte jej kabelem k PC
* V TiniCore linuxu spusťte Terminál a vypište tyto řádky:

Kód: Vybrat vše

sudo mkdir /mnt/cdrom
sudo mount /dev/cdrom /mnt/cdrom
cd /mnt/cdrom/desire
sudo ./step1.sh
* Počkejte až se telefon restartuje zpět do EDIT: Fasbootu, přejděte pomocí šipek Volume na položku Recovery, na displeji bude svítit červený trojúhelník.
* V Terminálu vypište tento příkaz:

Kód: Vybrat vše

sudo ./step2.sh
* Až se vše provede, uvidíte na displeji telefonu zelený text. Najeďte optickým trackballem na položku WIPE a poté Wipe data/facroty reset.
* Po dokončení WIPE by jste měli být opět v hlavním menu. Vyberte optickým trackballem položku Flash zip form SD Card a vyberte rootedupdate.zip
* Po dokončení budete zpět v menu, proveďte optickým trackballem restart.
* ROOT je hotov.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Postup byl víceméně přeložen a informace pochytány na diskusním fóru MoDaCo.

Mám ROOT !! Nebyla to procházka růžovým sadem !!. Čtěte komentář (dovětek) na mém blogu, co se mi to vlastně stalo - Ale Fireskopa, který mi s tím pomáhal psal, že se mu tohle nestalo. Celkově děkuji za pomoc Jtoxxovi.

Kompatibilita

Tato příručka vám umožní rootovat vaše HTC Desire za předpokladu, že bootloader je ve verzi 0,80 nebo nižší, a ROM ve verzi 1.21.xxx.x nebo nižší (ke stažení dva různé soubory v závislosti na Vaší ROM). Chcete-li zkontrolovat jakou verzi bootloaderu máte, vypněte přístroj a pak ho opět zapněte a při zapínání držte klávesu "šipka zpět". Na druhém řádku uvidíte zeleně napsáno HBOOT a pak číslo. Pokud je toto číslo 0.80.0000 nebo nižší, měl by tento návod pomoci právě Vám.
hboot.jpg
HBOOT-0.75.0000
(67.52 KiB) Staženo 373 x
Root omezení na HTC Desire
  • HTC zdokolilo zavaděč, který neumožňuje flash obrazů, ani těch, co podepsalo HTC
  • Není možné downgradovat zavaděč na nižší verzi
  • HTC zatím nevydalo zdrojové kódy jádra systému, tudíž nejsou známé žádné chyby, kterých by se dalo využít.
  • Tato metoda ochrany byla vidět i na HTC Tattoo, která chrání klíčové oblasti od zápisu. Toto se obešlo s použitím specifických adres v paměti z uniklé specifikace od Qualcomm, jenže pro Snapdragon tato specifikace ještě není k dispozici a je docela možné, že NIKDY nebude.
Paulovi z MoDaCo se ovšem zkoumáním různých skulinek a chybiček povedlo ROOT získat, ovšem proces není tak jednoduchý jako například na Nexusu One.

Co tedy s ROOTem možné je a co není?

Možné JE
  • Flashnout přístroj novou, generickou 1.15.405.4 ROM, která má Superuživatelský přístup povolen
  • Spustit Recovery image (složitěji) a flashnout update.zip
Možné NENÍ
  • Flashnout vlastní Recovery image, která lze spustit pouhým podržením klávesy hlasitosti při startu systému
  • Zápis do systémové oblasti v systému - /system
Pracuje se na tom, jak tyto omezení obejít.

Co budete potřebovat?
  • HTC Desire
  • Počítatč se systémem Windows (nejlépe XP ve 32bitové verzi, někteřé uživatelé si stěžovali na nefunkčnost na 64bitovém systému), Linux, či OSX - ANO, již to lze provést i na WINDOWS
  • MicroUSB kabel
  • Goldcard - Jak jí vyrobit si přečtěte níže v tomto vlákně a další microUSB NEGOLDCARD kartu
  • Soubory ke stažení - níže
Soubory ke stažení - Pokud nebudou fungovat, informujte mě pomocí SZ
  • Pokud máte HBOOT 0.75.0000 nebo nižší a ROM 1.15.xxx.x nebo nižší
  • DOWNLOAD - původní MediaFire již nefunguje / MIRROR (ROMraid / CoBlitz) / MD5: 5896d1dd6e6cd43b05ca410f2f67c058
  • POUZE V PŘÍPADĚ, že máte HBOOT 0.80.0000 a nižší a ROM 1.21.xxx.x nebo nižší
  • DOWNLOAD (MediaFire) / MIRROR (ROMraid / CoBlitz) - MD5: 51565351b3c03c20242ec946c4af6bbc
Jakmile máte vše výše popsané, můžete začít..

Nyní tedy průvodce ROOTem - Pokud nic nezkazíte, budete mít nakonci ROOTlý Váš HTC Desire

Tento proces vymaže kompletně Vaše zařízení (WIPE, HR) a v současné době není možné Vaší stávající ROM zálohovat
  • Zálohujte Vaší microSD kartu, ze které chcete udělat Goldcard - postup níže v tomto vlákně
  • Rozbalte stažený archiv do nějaké složky a otevřete příkazovou řádku (Windows = CMD), nebo Terminál v Linuxu
  • Přejděte do složky, kde máte rozbalený archiv (v CMD či Terminálu) - Pro příklad: C:\r4-desire-root>
  • Vypněte HTC Desire, a pak jej opět zapněte se stisknutou klávesou "šipka zpět" - dostanete se do FASTBOOT (stejně jako jste se na začátku tohoto návodu koukali, jaký máte HBOOT)
  • Připojte HTC Desire microUSB kabelem k počítači
  • V okně CDM, nebo v terminálu zadejte "step1-windows.bat" / či "./step1-mac.sh" nebo "./step1-linux.sh" podle toho, který ze systému máte spuštěný - nemusím snad nějak extra vysvětlovat..
  • V některých návodech se píše, že v tomto kroku máme vyndat Goldcard a nahradit jí NEGoldcard. Ovšem podle komunikace s jiratoxxem, (který má toto již za sebou :) v tomto bodě zanechal Goldcard v telefonu, protože mu windows jinak hlásil, že nenajde telefon.
    Citace: V tomto kroku mi hlasilo cmd chybu že zařízení není nalezeno když jsem vyjmul kartu s goldcard, proto ji tam ponechte, funguje to spíše s ní než bez ní a ničím tomu neuškodíte a výsledek bude stejný.
  • V telefonu přejděte na položku "Bootloader" a poré "Recovery" pomocí kláves hlasitosti - výběr se provede tlačítkem zapnutí/vypnutí telefonu
  • V CMD nebo v Terminálu zadejte "step2-windows.bat" / či "./step2-mac.sh" nebo "./step2-linux.sh" podle toho, který ze systému máte spuštěný
  • Po dokončení předchozího by jste měli v telefonu být na Recovery obrazovce, vyberte optickým trackbalem možnost "WIPE" a pak vyberte možnost "update zip from sdcard" a jako update soubor vyberete "rootedupdate.zip". Toto bude nějaký čas trvat, buďte trpěliví. Až bude vše hotovo, restartujte položkou REBOOT v recovery a máte vše hotovo.
Za doplnění děkuji Jiratoxxovi
postup_rootovani.jpg
(11.59 KiB) Staženo 7378 x
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak vytvořit Gold Card?

Návod převzat víceméně z fóra MoDaCo, doplněn informacemi z XDA Developers a vlastními zkušenostmi.
goldcard.jpg
(8.21 KiB) Staženo 7378 x
Co budeme pro vytvoření Gold karty potřebovat?
  • Jednu náhradní microSD kartu (EDIT 16.5.2010 - Prý to nejde s kartou větší, než 2GB !!)
  • Doporučuje se PC s Windows XP
  • Android SDK (ADB), ke stažení na stránkách developer.android.com
  • HxD Hex Editor - ke stažení ZDE (je tam k dispozici Slovenská verze - Česká bohužel ne)
  • MicroUSB kabel
Samotný návod krok po kroku:
  • Naformátujte microSD kartu na FAT32
  • Vložte microSD kartu do Vašeho přístroje a namountujte ji (aby jí systém viděl)
  • Rozbalte Android SDK do nějaké složky a v příkazovém řádku přejděte do této složky a dále do složky tools
    (Mělo by to vypadat asi takto: C:\androidsdk\tools> )
  • Připojte telefon k PC pomocí kabelu jako disk
  • Napište do CMD ve složce Tools: adb devices a potvrďte Enterem. Na novém řádku se ukáže dolar.
  • Napište do příkazového řádku příkaz: adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid a stiskněte Enter
  • Příkazový řádek vypíše číslo podobné tomuto: 532600bd227d9c0347329407514d5402
  • Příkazový řádek vypíše číslo podobné tomuto: 532600bd227d9c0347329407514d5402
  • Navštivte tuto stránku a do políčka vložte Vaše číslo z příkazového řádku a klikněte na Submit
  • Tím se Vaše číslo obrází (bude čteno odzadu a první dvě čísla se změní na 00) - toto číslo si zkopírujte
  • Navštivte tuto stránku kde vyplňte všehna políčka (2x Váš email a jednou zkopírované číslo z předchozího kroku) - A klikněte na Continue
  • Na email, který jste zadali Vám za chvilku přijde goldcard image (zkontrolujte, zda Vám email nespadl do spamu)
  • Stáhněte si Goldcard Image
  • Spusťte HxD Hex Editor (pokud používáte Windows Vista, nebo Windows 7, HxD spusťte jako Administrátor)
  • Zvolte Extras, a Open disk. Vypněte (odznačit) Open as readonly a vyberte Removable Disk 1 v sekci Physical disks. Dejte si pozor, ať vyberete správný disk (kartu v Desire), jinak přijdete o data na jiných vyměnitelných mediích, pokud je omylem vyberete, proto se doporučuje před tímto krokem odpojit všechna ostatní vyměnitelná media. (ve Vistách prý jsou problémy a jsou vidět jen fyzické jednotky. Pokud tento problém nastane, zkuste buď rozjet XPčka v nějakém virtualizačním programu, nebo to zkuste udělat na jiném PC, kde jsou XPčka)
  • v HxD klikněte na menu Extra -> Open disk image - vyberte goldcard image, který Vám přišel mailem
  • v HxD, vyberte celý obsah hex kodu a zkopírujte si ho do schránky
  • Přepněte se na Removable disk 1, klikněte na začátek (před první bajt, v tabulce uplně nahoře a uplně vlevo), vložte obsah schránky a celé to uložte.. FILE > SAVE
  • Nyní Unmountujte (bezpečně odeberte) kartu a měli by jste mít GOLD CARD, gratuluji.
EDIT: Za doplnění děkuji jiratoxxovi

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak instalovat aplikace na microSD kartu? - Flashnutím MoDaCo ROMky.

Za návod děkuji jiratoxxovi

Tak A2SD funguje, zde můžete vidět jak mám aplikace nainstalované na kartě. Jde o ROM kde už je A2SD zakomponováno.
V recovery musíte jen vytvořit partitions
  • swap=0
  • ext=1024
  • Zbytek se nastaví sám na FAT32, poté upgradujete v recovery ext2 oddil na ext3.
Poté nahrajete na kartu ROM – zde odkaz na modaco ROM – a aplikujeme. Doporučuji opět provést WIPE po nahráni ROM, kvůli zbytečnostem a účtu.

Zde je návod jak zkontrolovat zda se aplikace ukládaji na kartu. Nahrajeme si všechny aplikace které používáme. Na marketu stáhneme android terminal emulator a vypíšeme:
  • su (enter)
  • ls /system/sd/app (enter)
Po vypsání by se nám měli oběvit aplikace instalované na kartě. That’s it

Obrázek

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud si myslíte, že se tyto články velmi podobají článkům na http://androweb.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - věřte, že jsem jedna a tatáž osoba :)
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Velmi pěkný popis toho, co vlastně ROOTem získáme/nezískáme (Androidforum.cz)

EDIT: Už jste někdo ROOTnul?
EDIT2: UNroot ještě není možný, ale Paul na tom usilovně pracuje..
EDIT3: UnRoot je jž možný
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od NeoPlex »

ja si pockam ay Paul udela UNroot.. pak mi to neda a pujdu rootovat :) kazdopadne premyslim jak to provedu s linuxem... zadny doma nepouzivam, ale jestli jsem to pochopil dobre (cetl jsem to jen letmo), tak jde nejaky 10mb linux vypalit na cd a nabootovat primo z cd aniz by se musel instalovat? Nebo virtualni stroj... ale jakej je na to dobrej nastroj? Zase znam virtual jen od MS :)

//Edit by Bigis - UnRoot
//Edit by Bigis2 - Linux už není potřeba :)
Lobo
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 04, 2005 10:26
Bydliště: Slavkov u Brna

Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od Lobo »

Tak jsem si vybral tu druhou možnost jen pomocí Linuxu a i když ve mě byla po celou dobu malá dušička, tak to proběhlo bez problémů.

Mám dotaz ohledně Marketu. Nainstaloval jsem Market Enabler, takže vidím i placené aplikace, ale načítání Marketu trvá strašně dlouho. Měl jsem předtím stejným způsobem upravený Acer Liquid a tam takové prodlení nebylo. Děje se i někomu jinému? Bez aktivovaného Market Enableru se Market načítá bleskově.

Díky, Lobo.

//Edit By Bigis - Návod jsem updatoval na JEDEN velý návod :)
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od NeoPlex »

to ti nepovím ja budu rootovat až uvidím na xda 2.2 android romku :)
RamirezGTO
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 15, 2010 11:16
Zařízení: HTC Desire HD

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od RamirezGTO »

Tak mne to vzdy skonci hlaskou device not found a na displeji fonu mam cerveny trojuholnik. Do recovery sa nedostanem.Nevie niekto co s tym?
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Zkus postupovat podle dovětku na blogu: http://lklicpouch.cz/navody/root-htc-de ... comment-41" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od NeoPlex »

Bigis: z jaké karty jsi udělal GC?? Ted tu čtu, že to jde jen na max. 2gb... měl jsem v úmyslu použít původní 4GB přiloženou v balení k Desire.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Já jsem dělal GC z 1GB karty. Taky jsem chtěl použít tu originální 4GB, ovšem nedoporučuje se to.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od NeoPlex »

1GB jsem daroval :) takže to mám na 4GB a čekám na kompletní root, jelikož už je k dispozici celý kod kernellu pro Desire!
mancusco
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: úte úno 26, 2008 17:50

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od mancusco »

udělal jsem GC z 8GB karty, tedy doufám, vše proběhlo bez problémů dle návodu a karta funguje, tak snad ano.

Root by mě zajímal pouze pro možnost instalací aplikací na kartu, ale to je možné pouze s Modaco ROM, ale ta asi nemá Sense, nebo se mýlím, o Sense bych přijít nechtěl
K_O
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv kvě 29, 2008 6:40

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od K_O »

Tak ja som dnes tiež urobil root. GC som urobil s priloženej 4GB karty. Nepostupoval som však úplne podľa tohto návodu. CID karty sa dá zistiť priamo napríklad v terminal emulatore s rovnakým príkazom aký je potrebné zadať do cmd avšak netreba potom k tomu žiadne sdk v pc.

Nemusíš mať len modaco(ktoré má sence) na xda je už kopu rom napríklad Pays ale aj iné. Môžeš si vybrať ktorá ti len vyhovuje. Väčšina z nich má sence.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Hezky, dobře. Pro získání čísla paměťové karty opravdu stačí z Marketu nainstalovat aplikaci Terminál Emulátor v ní zadat příkaz: cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid a odentrovat.
Zdenek Jodl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:37
Zařízení: HTC Desire

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od Zdenek Jodl »

Mám Desire teprve 2 měsíce a proto se omlouvám se za neznalost a možná i dost hloupou otázku:co je to ta ROM a k čemu je dobrý ten ROOT????Když čtu všechny ty příspěvky,je to pro mě čínština :-) A není už ke stažení nějáká aplikace na přesunutí souborů na SD kartu???Mám Google Earth je skvělý,ale sežral mi dost paměti na mobilu.Dík
Zdenek Jodl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:37
Zařízení: HTC Desire

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od Zdenek Jodl »

Děkuju....jsem myslel,že mobilům trochu rozumím,ale když čtu ty diskuze,připadám si jak křovák :-D
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Provozujete někdo a2sd nebo chcete-liap2sd, app2sd, apps2sd na HBOOT 0.80.0000? Pokud ano jakou verzi jste flashli? Nebo mi aspoň řekněte jakou ROM, která to měla integrováno s tímto HBOOT používáte..
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od NeoPlex »

ja používám modaco r3.1 + A2SD (integrováno přímo v ROM) na HBOOT 0.80 a jede to normálně, akorát to má nevýhodu spojenou s tím, že ještě není ROOT úplný pro Desire a není přístup do systémových častí, takže do té ext. partition je pak přístup jen přes install managera Androidu, takže tam bude zůstavat nějaký bordel a jediná šance je přeformátování a znovu napartování SD nebo aspon já zatím neznám jinou možnost. A druhou nevýhodu vidím v tom, že když šoupnu do tel. goldcard, která nemá part, tak po vložení původní karty musím půlku programů přeinstalovat, protože se nějak narušilo propojení programů se systémem. Opět nevím jestli se nějakým krokem dá tomuhle předejít.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od Pavel Vlasák »

To je zajímavé. Co myslíš tím "install managera Androidu". Jako, že lze odebrat aplikace pouze přes tohoto managera jinak že nemám do toho oddílu na sd žádný jiný přístup? Všechny instalované aplikace se cpou na sd kartu bez vyjímky?
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od NeoPlex »

jojo přesně tak, jinak ty data z partition na karte nedostaneš, než že dáš odinstalovat aplikaci. Jenže aplikace ne vždy po sobě uklidí a nějaký bordel tam zůstává, ale na tu partition se nedostanes v tel. ve win už vůbec a mám pocit, že ani v linuxu. Jak přesně se cpou app na kartu nevím, ono totiž nejaké se ukládají do tel. nějaké na kartu a nějaké mi přijde tak napůl... plácnu mám 100mb aplikací nainstalovaných a v tel mám ještě 90mb volného. Z toho důvodu jsem si udělal ext partition jen 512mb, protože 1gb mi přijde zbytečně nevyužité místo, zvlášt když se stejně pořád instaluje něco i do tel.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

UPDATE !! - Český návod na ROOT komunikátoru HTC Desire

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Tenhle příkaz by mohl odstranit kompletní smetí: adb uninstall -k jmeno_aplikace.apk Přepínač -k by měl odstranit data aplikace i dočasné soubory.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 34 hostů