Omnia a mapa ČR

Diskuze o telefonech řady Samsung Omnia (Omnia II, Omnia Pro...)
Odpovědět
Invius
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte říj 07, 2008 20:37

Omnia a mapa ČR

Příspěvek od Invius »

Zdar borci. Mám dotaz na GPS. V Route 66 mám mapy pouze západní Evropy a ne ČR. Dá se někde sehnat?? Nebo mi poraďte nějaký dobrý GPS soft, resp. kde ho nejlépe koupit nebo stáhnout.
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

Doporučuji IGO nebo TomTom
Mudrunka
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát říj 03, 2008 7:11

Příspěvek od Mudrunka »

no, nad odpovědí jsem se poměrně pobavil. Výběr bych doplnil o http://www.66.com/route66/
Invius
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte říj 07, 2008 20:37

Příspěvek od Invius »

no jo, ale jak to, že tam není mapa ČR??!! Ta by tam přeci jen asi být měla. Nebo jsem něco udělal špatně? Ten software se přeci sám nainstaluje, když do telefonu dám tu paměťovku s navigačním softwarem. Nic se tam nemusí volit...Tak proč tam sakryš není už v základu??
Mudrunka
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát říj 03, 2008 7:11

Příspěvek od Mudrunka »

no já už nevím, od té doby jsem už instaloval fůru jiných ptákovin, ale měl jsem k tomu i nějaké CD, stručný návod a nějaký cár papíru, kde byla popsána instalace z dodané SD karty včetně toho, co se má udělat po prvním spuštění softu. Pokud se dobře pamatuji, chtělo to vybranou mapu odemknout spárováním ověřením ? klíčů po internetu. Vlastní ověření pak proběhlo automaticky, jenom jsem to musel povolit a první pokus byl neúspěšný….
Invius
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte říj 07, 2008 20:37

Příspěvek od Invius »

Tak už se mi povedlo odemknout mapy ČR. Teď mi to ale zase nechce najít moji pozici. V nastavení mám první položku COM 3, další COM 9 a přenos. rychl. 56000-nebo tak nějak. A samozřejmě automatická správa GPS. Nevíte, co a kde mám ještě nastavit, nebo je normální, že na 1. pokus to signál nenajde? Jo a vnastavení enhanced GPS mám povolené XTRA a interval stahování 24. Když dám stáhnout data XTRA, tak to nemá vliv na lokalizaci GPS mé omnie. Nevíte proč??díky
Mudrunka
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát říj 03, 2008 7:11

Příspěvek od Mudrunka »

no, já nevím, ale jede mě to na rychlost 4800. Byla tam od prvopočátku..
vše ostatní je OK
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

Příspěvek od pavliicek »

Presne tak, nechapu, proc vsichni cpou rychlosti kolem 57600, kdyz na preneseni tech par lokalizacnich dat je i tech 4800 luxusne moc:-)
Invius
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte říj 07, 2008 20:37

Příspěvek od Invius »

Protože když ti to nefunguje, tak zkoušíš všechny rady z internetu :-D
Fidzin
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 28, 2008 17:17

Omnia a mapa ČR

Příspěvek od Fidzin »

Omlouvam se, ale nechci zaladat nove tema navigace. Doufam tedy, ze me autor vlakna omluvi. :) . Muj problem spoociva v tom, ze mi byl dan do ruky telefon Omnia a bylo mi zadano, abych zprovoznil GPS navigaci. Navigace obsahovala dve mapy World map a Baltic and Central Europe(ci nejak tak podobne). Podle navodu jsme se snazil mapu evropy odemknout. Nicmene to neslo, proto jsme se rozhodl, ze skusim preinstalovat pametovou kartu s Route 66 prilozenym CD Route 66 backup. Po uspesne reinstalaci karty, jsém ale zjistil, ze mi mapa Evropy chybi. Hledal jsme dlouho na internetu a nenasel odpoved, kde se k mape dostat. Jen na jedne strance psali o tom, ze by se to melo povezt pres klienta Route 66, ktery byl take na CD. Nicmene pres klienta jsem nasel tuto mapu jen k zakoupeni. Pritom by mela byt u tohoto telefonu zdrama. Takze metoda, kterou jsem nasel asi fungovat nebude. :( Nevite kde mapu stahnout?
Invius
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte říj 07, 2008 20:37

Omnia a mapa ČR

Příspěvek od Invius »

Ahoj, s tímto problémem jsem se taky potýkal. Když si klikneš v menu navigace na doplňkové služby-mapy-central europea nastavení (to tlačítko vlevo dole)-synchronizovat licenční klíče,tak by to mělo jít
karelpixi
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 19, 2008 17:53
Zařízení: samsung omnia i900

Omnia a mapa ČR

Příspěvek od karelpixi »

ahojte, dyž nastartuju r66 tak jen načítá gps pozici a dlouho nic, nejedete, má někdo zkušenost?
Hanusch
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon srp 11, 2008 20:24
Zařízení: MDA Vario , Samsung OMNIA

Omnia a mapa ČR

Příspěvek od Hanusch »

TAKŽE PÁR VĚCÍ :
Přeinstalováním karty z přiloženého CD neztratíš mapy,pouze potom musíš dát v nabídce SynchronizovatLicenční klíče,to platí i pro ty co při počáteční instalaci něco stornovali nebo odbouchli
Jinak vyhledávám POZICI GPS - při prvním spuštění muže trvat až 30min/ má zkušenost asi 8 - 10 min.,dále samozřejmostí je že nejste v budově
Pokud nebudete trpělivý a začnete zkoušet ruzné rady jak co a na kolik nastavit,spíš si to rozhodíte,protože pokud uděláte těch asi 5 kroků podle toho papíru co k tomu je-nemusíte nastavovat už vůbec nic... :wink:
Fidzin
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 28, 2008 17:17

Omnia a mapa ČR

Příspěvek od Fidzin »

Tak nakonec to, ze mi nesli aktivovat mapy, bylo zpusobeno udajne chybnymi licencnimi klici od Samsungu, ktere se vyskytovali u serie, kterou odebral Vodafone. Alespon tak nam to bylo vysvetleno od Samsungu. Po 2 mesicich reklamaci nam tedy konecne dali kartu novou se kterou probehla synchronizace v poradku...
gomez138
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 13, 2010 23:21
Zařízení: samsung

Omnia a mapa ČR

Příspěvek od gomez138 »

Čau lidi.Jak prosimvas sprovoznim navigaci na omnii?? Sem z toho švestka,ani nevim jak ji mam zapnout. Dik za radu
xedik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 05, 2010 17:38
Zařízení: Samsung Omnia i8000/JE2

Omnia a mapa ČR

Příspěvek od xedik »

Ahoj,zkuste poradit.Měl jsem Omnia i900 navigator s navigací Route 66.Po zakoupení jsem nainstaloval,nepamatuji se,že bych zadával nějaký licenční klíč,a normálně navigace fungovala.Projel jsem s ní SRN a bez problému.Teď jsem si koupil Omnia i8000,nainstaloval to samé CD které bylo u té Omnie I a nemám tam žádné mapy.Chce to po mě nějaký klíč a já nevím co s tím.Nikde totiž žádný nemám.Jen si pamatuju,že jsem to do té i900 instaloval podle nějakého návodu z některého fóra,ne podle toho,co tam byl přiložen.CD Route66 je origo,bylo v sadě s telefonem,ale já telefon koupil týden starý jako použitý z druhé ruky,tak nevím,jestli tam neměla být nějaká kartička s tím kódem.Dík za radu.
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

Omnia a mapa ČR

Příspěvek od pavel1tu »

Relativně levná a pro geokešing SUPER (je to jak mapy.cz) , měřítko 1:10000

smartmapy :-) český výrobek a mám od nich už i cyklistický a jsem nadšenej
Odpovědět

Zpět na „Samsung (Omnia)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů