Huawei P9 lite

Diskuzní fórum věnované smartphonům značky Huawei (P9, P8, Mate 8, Mate S, Mate 7 a dalším…) a také telefonům brandu Honor (7, 6, 5X…)
Odpovědět
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Huawei P9 lite

Příspěvek od marYan »

Caute. Manzelka ma huawei p9 lite. Telefon je super, az na jeden problem. Po prijati sms sa na ikone nezobrazuje male ciselko s poctom prijatych sprav. V oznameniach (po stiahnuti listy z hora prijatu sms vidi) ale na ikone na ploche sa to nezobrazi tym ciselkom. Nastavene ma vsetko spravne (co sa oznameni tyka). Pouziva standardny Emui 4.1. Este som pozeral v nastaveni obrazovky - dalsie nastavenia - ikony aplikacii so stitkom - spravy tam to zaskrtnute ma. Nejaka rada?
Tomsa
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 28, 2016 8:52
Zařízení: Huawei P9 lite

Huawei P9 lite

Příspěvek od Tomsa »

Zdravím.
Kdo zvažujete koupi Huawei P9 lite, tak vám ho mohu jen vřele doporučit :) Mám ho od doby co přišel na český trh a do teď jsem s ním neměl problém.
S telefonem se mi pracuje velmi dobře. Jelikož při práci používám hodně aplikací, včetně fotoaparátu, tak musím říct že baterie má vcelku dobrou výdrž (cca 1-2 dny).
Samotné prostředí EMUI vypadá podivně, ikdyž pro nové uživatele to bude asi změna.
Co stojí za zmínku, tak je čtečka otisku prstů, která je opravdu hodně užitečná a dá se s ní ovládat hodně věcí.
:) :) Za mě povedený telefon střední třídy. Dobrá cena v poměru s výkonem. :)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Huawei P9 lite

Příspěvek od Tedy »

Přiznám se že jsem po něm dříve pokukoval, P řada od Huawei, je velmi povedená.
Včera jsem zkoušel v showroom i předchůdce P8 Lite a dojmy velmi dobré, nedivim se že Huawei (možná i společně s druhou značkou Honor) obsadil třetí příčku za Apple a Samsungem.

Pokud by měl někdo zájem, zde je pěkně srovnání P8/P8 Lite vs. P9/P9 Lite, trochu mi to připomíná xperie od Sony tedy velké a compacty, které na tom bývají až na výjimky po hw stránce stejně.

http://www.mobilelife.cz/souboj-huawei- ... s-p9-lite/" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT:
Tady jedno podrobnější srovnání, GSMArena považuji za jeden z nejlepších webu, co se týče smartphonů.
http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh ... hone2=7201" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Huawei P9 lite

Příspěvek od marYan »

Tak vyriesene. Obnova tovarenskych nastavení pomohla.
pedes
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř čer 12, 2013 20:57
Zařízení: Nokia

Huawei P9 lite

Příspěvek od pedes »

V případě řady P Lite dostanete do ruky kvalitní mobil, plnohodnotné zařízení. Ano řada P bude vždy o kousek dál ať už jde o materiály, podporu, výkon, prodlouženou záruku atd., ale přesto i řada Lite odvede velmi dobrou práci a při pohledu na současné ceny nebo na akci náramek k telefonu apod. se jeví jako velmi dobrá varianta pro pořízení smartphonu.
pedes
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř čer 12, 2013 20:57
Zařízení: Nokia

Huawei P9 lite

Příspěvek od pedes »

Zvládnete to nastavit i bez tovrního nastavení.
Na ploše podržte prst vyskočí "nastavení obrazovky" Klikněte dole na "Další nastavení" Zde položka "Ikony aplikací s odznaky"
Zde si navolíte, zda chcete aby ta která aplikace zobrazovala počet "událostí".
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Huawei P9 lite

Příspěvek od Tedy »

Tak ano, Huawei šlo v posledních 2-3 letech hodně nahoru a dýchá na záda Samsungu, dříve to byla nic moc cina nevalné kvality ale dnes je vše jinak.

Mimochodem tak tři roky nazpět, jsem používal poměrně zdařilé Huawei Y300, ano byl to plastak ale solidně provedeny, dnes výrobce používá hodnotnější materiály, hw poplatný dnešní době a i emui je lépe optimalizovaná.
Nevim jak ke to dnes, ale tehdy jsem četl článek a tam stalo že 80℅ produkce mobilu, dělá pro Huawei smluvní výrobce jako u jiných a jen ty nejdražší si dělá sám, mobily byly pro něj jen okrajová záležitost, dnes je to už jinak, má výrobce vlastni továrnu kde si vše vyrabi/kompletuje nebo to zadává foxconnu a ostatním?
1423
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 22, 2017 12:56
Zařízení: Nějaký mám

Huawei P9 lite

Příspěvek od 1423 »

pedes píše:Zvládnete to nastavit i bez tovrního nastavení.
Na ploše podržte prst vyskočí "nastavení obrazovky" Klikněte dole na "Další nastavení" Zde položka "Ikony aplikací s odznaky"
Zde si navolíte, zda chcete aby ta která aplikace zobrazovala počet "událostí".
Bohužel tohle neplatí, pokud používáš jiný, než původní launcher, to jsou ikony vždy bez notifikací :-(
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Huawei P9 lite

Příspěvek od Tedy »

Počkej, to tuhle užitečnou !fíčuru", žádný z alternativních launcherů nenabízí jo?
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Huawei P9 lite

Příspěvek od Jumbo78 »

Ale nabízí. Buď to umí přímo, nebo se nainstaluje plugin - například Tesla unread
Uživatelský avatar
_WTF_
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte lis 26, 2013 18:35
Zařízení: Huawei P9 lite,Sony Xperia Z, MS Surface 2 RT

Huawei P9 lite

Příspěvek od _WTF_ »

Kúpy sa nebojte. Hulahejom som opovrhoval, ale som velmi spokojný s tymto telefonom. pred tým som mal dlhe roky Xperiu Z.
Len ta možnosť tych SIM kariet je dobra zrada, takže na to pozor :-/
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Huawei P9 lite

Příspěvek od Tedy »

TAk Huawei šlo v průběhu let hodně nahoru, není hned za samsungem?
HuaFan
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 08, 2017 12:08
Zařízení: Huawei

Huawei P9 lite

Příspěvek od HuaFan »

Zdravím, zkuste dlouho podržet prstem na obrazovce, pak vyskočí taková nabídka, v pravo dole nastavení > ikony aplikací s odznaky a tam je zapotřebí mít zapnuté SMS a MMS.
slavka
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 22, 2018 19:10
Zařízení: Huawei

Huawei P9 lite

Příspěvek od slavka »

Taky zvažuji, že si ho koupím. Je něco co Vám na tel vadí? Jsem uživatel spíše jen internet a fotky. Nehraji hry ani nic podobného.
Odpovědět

Zpět na „Huawei & Honor telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů