Lumia 650: Všeobecná diskuze

Diskuze o Lumiích 650 & 550 s Windows 10 (Mobile)
Karel235
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 04, 2016 15:51
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Lumia 650: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Karel235 »

Tak to už jsem asi skončil :-( Tohle je na mě už "vyšší dívčí". Jsem asi poseroutka, ale mám strach kdyby mě to při tom třeba kleklo nebo se něco nepovedlo... Radši ho zabalím a pošlu na reklamaci. Snad mi ho vymění... Děkuji Ti Jirko za užitečnou a rychlou pomoc.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 650: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jestli je moznost reklamace a na tohle se necitis, udelej to.Ja nez abych reklamoval, tak to mam za deset minutek "opravene".
Uživatelský avatar
Charles-HTCtitan
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 28, 2012 18:23
Zařízení: HTC Titan

Re: Lumia 650: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Charles-HTCtitan »

Zdravím. Mám dotaz, jestli třeba někdo nemá stejný problém jako já a nepodařilo se mu ho nějak vyřešit. U lumie 650 v aplikaci Skype mi nejdou vkládat smajlíky. Ty z klávesnice se do konverzace vloží, ale už neodešlou, ve zprávě je prázdné místo. A smajlíky integrované přímo ve Skypu při použití phounu na výšku nevidím, překrývá je asi klávesnice, protože na ležato je kousek vidím a pro každý smajlík musím skrýt klávesnici. Je to otravné, poradí někdo? Díky
Karel235
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 04, 2016 15:51
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Lumia 650: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Karel235 »

Tak jsem se zde zase pro radu - jsem v koncích se svými možnosti. Jak jsem zde řešil cca před měsícem s HTCjirkou Lumii 650, tak jsem ji poslal na reklamaci, kde ji nahráli nový soft a poslali po třech týdnech zpět. Byl to soft původní z továrního nastavení, takže mi to po zapnutí nabídlo aktualizace. S pár problémy jsem udělal dvě aktualizace operačního systému a u třetí aktualizace se to stáhlo, zinicializovalo a když se to s ozubenýma kolama instalovalo, tak to zase spadlo, ukázal se smutný smajlík a je to zase v háji. Oproti minule mi to šlo ale připojit na WDRT - tam mi to sice nabízí přeinstalaci, ale paradoxně zase ten původní starý soft, který tam byl na začátku, to by poté znamenalo zase podstoupit jednotlivé aktualizace jednu za druhou, a to jsem dneska dělal celý den, to je hrozný vopruz. WDTR tam neumí dát poslední aktuální soft? Dělám něco blbě? Nemůže být něco s telefonem? Ty aktualizace co jsem dnes udělal, tak asi třikrát se to blbě stáhlo a musel jsem to stahovat znova a asi dvakrát se to špatně inicializovalo (rozbalilo), takže jsem to musel po restartu zase znova, opravdu pěkně strávený den. Budu moc rád za každou radu. Škoda, že mi neumí WDTR nabídnout aktuální poslední soft, který bych tam nahrál a byl by klid.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 650: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

WDRT ti nabidne sestaveni s poslednim FW. A jelikoz poslední vydávané FW byly v době, kdy tu byl OS TH2 neboli sestaveni 10586, tak novejsi verze OS 14393, 1703, 1709 se pak musí dotahat pres PC a program OTC updater. Je to rychlejsi, nez pres telefon a menu aktualizaci.
Karel235
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 04, 2016 15:51
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Lumia 650: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Karel235 »

Děkuji HTCjirkovi za cenné rady - vážím si toho. Tři dny jsem se s těmi aktualizacemi pral přes OTC updater a prostě to nejde. Na PC se to pokaždé bez problémů stáhne, potom to pošle kabelem na Lumii a skoro vždy nastanou problémy při samotné instalaci, kdy mi to napíše, že se instalace nepodařila ať to zkusím později a nebo proběhne instalace a po restartu telefonu se pár sekund točí ozubená kola, potom se ukáže smutný smajlík a pak už nejde nic, tj. musím dát telefon zase přes WDRT na začátek a potom zase OTC. Nejdál jsem přes OTC postoupil asi na třetí aktualizaci a potom se to zase seklo. Pár koleček jsem takto absolvoval a už na to nemám nervy. Nemůže být třeba v telefonu špatná paměť (disk) na kterou se data zapisují? Nebo je to jen a pouze softwarová záležitost? Horší je, že telefon už se v ČR nedá koupit, tak nevím co s tím, je sice v záruce, ale nevím jestli to něco řeší. Budu rád za každou radu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 650: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Kdyz by jsi me ho na den pujcil, tak ti to udelam.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 650 a Lumia 550“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů