Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Zadny system neni 100% spolehlivy, bezbugovy, 100% odolny proti uzivatelum, ale mobilni Windows z toho vychazeji porad nejlepe. Proto neustale chodi na vsechny OS na svete aktualizace a jeden bug se vyresi a nove pridaji. Konkurence na tom neni lepe a kdesi naopak pomalu hure.
Dalsi podil nese take uzivatel samotneho OS a to dost vyznamny.
tascert
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned dub 07, 2013 13:31
Zařízení: LUMIA 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od tascert »

A proč jsi rád? Tobě na tom nějak osobně záleží?
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

htcjirka píše:Zadny system neni 100% spolehlivy, bezbugovy, 100% odolny proti uzivatelum, ale mobilni Windows z toho vychazeji porad nejlepe. Proto neustale chodi na vsechny OS na svete aktualizace a jeden bug se vyresi a nove pridaji. Konkurence na tom neni lepe a kdesi naopak pomalu hure.
Dalsi podil nese take uzivatel samotneho OS a to dost vyznamny.
Můžeš mi prosím vysvětlit jakými konkrétními úkony si uživatel způsobí bordel s aktualizacemi?

Zbytek jsou všem známý všeobecný věci.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

Honza.Mac píše:Jedu na iOS od počátku, nic jiného ani nechci.
@htcjirka : Mám iPhone 6s, 6s+, 8, 8+ a děti mají 5s s původními bateriemi, iOS 11.2.6 a vámi popisované “bugy” nemám a neznám.
O mobilních windoze stejně tak o winshitu na PC platformě si myslím své a zaplať Bůh že to chlapcům z Redmondu přešlo z p*****e do hlavy, škoda že to zaplatila Nokia svou pověstí, nicméně její mobily s Androidem stojí za povšimnutí.
U vás, WM users se dá najít taky mnoho bugů a docela dost zásadních, foťáky, baterie a mnoho jiných.
Jsem rád že WM zmizí z pole mobilních OS a jsem moc rád že i aplikace a jejich podpora pro WM mizí, takže nakonec je budete muset chtě nechctě opustit ...
Takže nic z toho nepoužíváš, ale chceš aby mobilní win zmizely ze světa?

Logika vhodná mentála.

Nejezdím ve VW, pryč s VW ze světa?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Jsem rád že WM zmizí z pole mobilních OS a jsem moc rád že i aplikace a jejich podpora pro WM mizí, takže nakonec je budete muset chtě nechctě opustit ...
Tímhle dovětkem jsi to totálně zabil a vše co jsi vlastně napsal předtím, můžeš "zmuchlat" a hodit do koše..
jakými konkrétními úkony si uživatel způsobí bordel s aktualizacemi?
Stejnými jako na PC, nemá to od toho daleko. Na počítače/telefony a jejich OS je potřeba určitá gramotnost a chování.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

@htcjirka - tak znovu.

Jakými KONKRÉTNÍMI úkony si člověk může rozbít mobilní win tak, aby na nich nešly updaty, nefungovalo otvírání PDF v Edge atd?

Třeba nastaví to a to v nastavení, stáhne tu a tu aplikaci.

Dokážeš to konkrétně popsat/vysvětlit?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Nenechavani telefonu vybijet az do samovolneho vypnuti, nechávání v telefonu dostatek volnemu mista, spousta lidi krmi telefon az po okraj a udrzuje s minimem volneho mista, instalace aplikaci do toho patri take, stale jsou aplikace, ktere i pres neustale zlepsovani ochrany systemu jej umi nabourat ať se jedna o jakykoliv OS atd. Spousta lidí toto nerespektuje. S volným mistem je to velice caste, 80% lidí má nakrmeno az pomalu po okraj.
tm0807
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte lis 21, 2017 9:52
Zařízení: Lumia730DS a Lumia 532DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od tm0807 »

Dočkáme se opravy otevírání PDF v Edge i na verzi Windows 10 Mobile 1703 - tedy bude nějaký update z 10.0.15063.909 zatím nic a čekám a čekám.
boby.f
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 01, 2016 12:32
Zařízení: Windows

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od boby.f »

taky bych to uvítal zatím to řeším přes PDF viever+ ale je to drbáni pravou rukou za levym uchem
dain
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř lis 19, 2014 13:57
Zařízení: Lumia 925, Lumia 930

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od dain »

Zdravím,
na mé 930 mám stejný problém. Předminulý update taky končil chybou. Udělal jsem HR, ale ani ten nepomohl. Musel jsem nakonec udělat HR bez obnovy dat.
Teď update zase nejde, takže budu muset Lumii každý měsíc restartovat bez obnovy?

V takovém případě se bez updatu obejdu. A upřímně, nechápu, co tedy v mém telefonu "rozhodilo" systém. Paměť mám víc než z poloviny volnou. Aplikace nepoužívám, jediná, kterou jsem instaloval, je VLC player. Jinak používám jen foťák, volání, a SMS. Na předplacence nemám ani internet...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

htcjirka : tak no bugy som mal uz od pociatku wp / wm ale v zasade to bolo ok ... ale to co vystrajali posledne telefony - bolo na mna moc - uz len ta nespolahlivost fotaku pokial si mal zapnute hello... tych veci boli mraky, ved staci sa pozriet tu do diskusie... ios je v momentalnej forme top - asi ho mas rozhodeny :) ako to je na iphone X neviem - ale vyhodou applu je ze pokial je nieco na jednom telefone a predalo sa ho mraky tak to proste opravi... inak som na danych telefonoch nerobil ani jednu cinnost ktora by telefon mohla rozhodit... dokonca na ocovom telefone sa prevadzkuje len volanie a sms... tak ako to popisujes ty tak to mam ja opacne - lumia - len bugy naprotivok silna stabilita na iphone (nehovorim stalo sa ze sa restartol atd - kazdopadne kym nemam "zle" spomnienky a ze sa mi nic nestava v dolezitych chvilach u mna vytvara pocit ze sa mozeme bavit o stabilnom systeme)
Ono som rad ze ja osobne to mam takto a nie naopak - pretoze byt spokojny so systemom ktory zarezal vyrobca - hodilo by ma o zem... takto som rad ze sa to vyriesilo "samo" - aj ked stabilita wp8 je snad aj lepsia ako ios - ten system posobi ako naflashovane systemy v hlupych nokiach a fakt ho nerozhodi nic no a samozrejme GUI je neprekonane - ios je proste smiesny ale obetoval som to
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

imperator: nuz chyby nejake boli, stretaval som sa s nimi castejsie lebo som bezal na insideri, ale aj tak by som Win10M zhodnotil pozitivne. Skoda, ze to MS zapichol. Novy mobil s podobnym UI ako ma Windows 10 na pocitacoch by som chcel.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od pogo8303 »

htcjirka: "...nechávání v telefonu dostatek volnemu mista..." - Tohle napiš někomu, kdo má L640 nebo L640XL. Pamatuju, jak jsem před každou aktualizací musel mazat vždy pár aplikací - nemohlo mi to říct před aktualizací - nebude dostatek místa - musel to skoro celý proběhnout a potom říct, že mám něco smazat... To jestli jsem jich měl nad systém nainstalováno tak maximálně 10...

imperator: Říkáš, že se soustředili na Aos - Pak mi řekni, pokud by to tak bylo, že se soustředily na Aos, proč jsou ty aplikace na Aos oproti WM tak hnusné a nedodělané? Počasí - vzhled tragédie, funkčnost žádná, potáhnutím pro aktualizaci se rozklepe, aplikace vypadá úplně jinak než na W10 (neřeším, rozdíly v systémech, ale design aplikace)

Co se týče one drive a fungování jinde - funguje alespoň u mě úplně stejně - fotky a soubory synchronizuje, ale na W10M byla prostě lepší, intuitivnější - jako většina aplikací od MS, co jsou na androidu.
Vím, že tohle patří spíš do tématu budoucnost..., ale tohle je ale jedna z věcí, který prostě vyčítám MS, když už odpálí systém a nejsou nová zařízení, tak ať nějak vypadaj aplikace, který dělaj na druhejch platformách.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Tohle napiš někomu, kdo má L640 nebo L640XL.
Kdyz si kupuju telefon, tak vim s jakou pameti si ho kupuji a co tam budu vsechno davat, takze za spatny vyber telefonu s malou pameti si muze uzivatel sam. To plati pro vsechny OS.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od pogo8303 »

Htcjirka: nee, tohle jde jednoznačně za MS, to že jim aktualizace bobtnají není vina uživatele ;-). Jako systém mám W10M rád, ale chtělo by to být občas nad věcí a uznat, že to MS prostě podělal.
Edit: Jestliže v prvních dvou letech není problém mít 30 aplikací a potom se tam prostě aktualizace nevejdou i při 10ti menších aplikacích není chyba uživatele. To je to, že MS optimalizuje už jenom pro větší paměť, nebo spíš neoptimalizuje :-).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

To, ze si uzivatel necha v telefonu malo mista a to mu pak nakopne telefon, ze nejde udelat aktualizace, to opravdu neni chyba microsoftu, nybrz uzivatele.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od pogo8303 »

Jirko, půjč si 640, udělej HR, nainstaluj pár aplikací a pak dej vědět ;-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Ano, ale s tim ten telefon kupujes jakou ma pamet. Je to hloupost uzivatele, ze si koupi telefon s malou pameti.
Tady se bavime, ze to uzivatel nakrmi po okraj svymi veci a dusi/provozuje telefon se 100MB a pak se divi, ze se mu nakopne system. T je upne jedno jestli je to telefon s AOS, Windows nebo iOS. :roll:
A neni to jen o pameti, ale hlavne o uzivateli, znam i lidi se 32GB pameti a stejne telefon nakrmi 20GB fotek a nechaji zbytek jen 50-100MB a tak telefon provozuji a divi se az padne nebo nejde udelat update ne jen z duvodu mista, ale i diky uz nakopnutemu systemu.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

Normální systém nezačne stahovat updaty OS, aniž by na něj měl platz.

Dovedou si představit hlášku: "Vážený uživateli, je k dispozici update XYZ, prosím uvolněte tolik a tolik místa - klikněte sem a potřebné místo se vám odzálohuje na Onedrive, po updatu se vám vrátí zpět - a update proběhne v pořádku."
tm0807
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte lis 21, 2017 9:52
Zařízení: Lumia730DS a Lumia 532DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od tm0807 »

Tak bezva, dneska dorazila na 1703 verze 10.0.15063.968 a otevírání PDF v Edge už opět jede. Díky Microsofte.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů