Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

Máte už někdo? Pište zkušenosti. Zítra pro ni jdu, přecházím ze 620.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

No tak pak sem hoď nějaký to první info.
620 měla 3,7palců display a 625 má 4,7 palců, což je skok dosti velký :-)
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

To samozřejmě hodím, jen mě překvapuje, že o ní ještě nikdo nepíše. Nechce se mi věřit, že by ji ještě nikdo neměl.
Hektor
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: čtv led 31, 2013 18:04
Zařízení: Nokia Lumia 620

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hektor »

Ona je otázka jestli se vyplatí přejít z 620 jen na 625 nebo raději 920, aby tam byl nějaký jiný rozdíl než jen velikost displeje.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

Výkonově mi 620 vyhovuje a jde mi právě jen o tu velikost displeje, čumím na iVysílání, tak ať se nemusím naklánět nad telefon a dá se na to koukat i normálněji (mám dlouhé pauzy s busem, tel dám na volant a "čumím")
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

Tak 625 byla doma 4 hodiny a už je zpět v eshopu. Už chápu proč o ní nikdo nepíše. Rozlišení displeje je opravdu docela nedostatečné vzhledem k velikosti, těch funkcí proti 620 chybí víc než by bylo zdrávo, nechápu třeba nefunkčnost glance, když jde o stejné železo.... Neni tam kompas... Bílá byla na displeji nechutně žlutá, vyladit se mi to nepovedlo, ale ať jen nekritizuju měl jsem bílé provedení a ten kryt v matné jakoby průsvitné bílé se mi moc líbí.
No abych to shrnul jsem šťastným majitelem 920.
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vitezslav2 »

Chtel bych se zeptat majitelů lumie 625,jak je na tom fotoaparát v porovnání s Lumí 620, s tou jsem nafotil celou dovolemou. Díky za info.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

Fotoaparát je stejný
MartinKase
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv zář 22, 2011 18:00
Zařízení: Nokia lumia 800
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MartinKase »

Mě se zdá že Lumia 620 fotí lépe než moje Lumia 625 :/. Přecházel jsem také z Lumia 620, a jsem spokojený. Nevím co všichni mají s tím rozlišením, já tam žádný problém nevidím, mě dostačuje. Lumia 625 je i silnější takže například Minion Rush běží lépe než na 620. Trochu mi chybí Glance a nevadilo by mi 1GB RAM.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Moduly jsou nachlup včetně výrobního čísla stejné.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Hlavne je hrozne i podsviceni,ruznorode a je videt dosti rast.Kdo chvili koukal do lepšího displeje,tak tohle je sok.Kdysi když mel clovek Titana tak mu to neprislo,lepsi rozliseni neznal,ale obracene je to znat.Navic i co se barev a podsviceni tyce je na tom hure nez kdysi displej na HTC Titan.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

Při porovnání s L620 byl displej nekoukatelný a to moc náročný nejsem. Nechtělo se mi dávat víc peněz za 920, ale nelituji, je to nebe a dudy.
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

ROzhoduji se mezi 925 a touto levnější asi o polovinu 625kou, je ta hrubost displeje tak zlá jak čtu kritiku v recenzích a co podsvícení, prý není nejrovnoměrnější, asi kus od kusu co?
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vitezslav2 »

Taky jsem se rozhodoval mezi těmito modely. Hrubost displeje je to nejmenší,windows phone jsou tak optimalizovaný,že ti to ani nepříde.Horší je to s čitelností na slunci a barvy nejsou nic moc. Mě hodně vadila ta váha a tloušťka a potom foťák. Nakonec jsem ho vrátil a šel do L925.
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Dík, já měl dnes možnost si ji osahat naživo a přišla mi naprosto v pohodě, barevné podání velmi dobře stejně jako pozorovací úhly proste klasika IPSko, je trochu víc lesklý ale tak zle to zase není a rozlišení, nějakou hrubost jsem ani nepocitil z vzdálenosti na kterou jsem telefon zvyklý používat a brejlit na nej zblízka nebudu není důvod.
Tahle Nokia stojí necelých pět tisíc, velikost 4,7" je takřka královská hodnota, proporce mi se od 925 liší opravdu minimalne a těch ani ne 20 gramu navíc, zas tak znat nebude.
Konstrukce je perfektní, ovládání pohodlne, odezvy bleskové procházení naprosto plynule a to ze ma jen 512MB RAM mi vadí ze všeho nejméně, WP to stačí tak co.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pk »

Ja mam 625ku ako firemny telefon a v podstate mi staci. Tesne som nestihol 920ku akurat ju stiahli u operatora. Ale v podstate som spokojny. Ma par much ktore mi vadia. Displej ma hruby raster ale neni to tragicke. Aj ked sukromny telefon (nexus 4) ma jemny a ked prejdem na lumiu bije to o oci riadne. Vadia mi nepodsvietene tlacitka a nedrzi sa mi idealne v ruke - smyka sa. Preto zvazujem nejake gumene pozdro. Neviem ako na ostatnych WP telefonoch ale dost casto sa mi stane ze vypnem displej a on este chvilku svieti ale je cierna obrazovka a vtedy este reaguje na dotyk v systeme a uz neraz sa mi stalo ze som si pri vkladani do puzdra alebo vacku nieco postlacal takto. je to nejaky vseobecny bug WP alebo len moj kus?
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Takže Nokia Lumia 625 v provedení White je doba.
Konstrukce je případná, vanička obepíná tělo dokonale bez sebemenší vůle a troufám si tvrdit že tomu tak zůstane i po delším čase.
K kritizované hrubosti, nevím recenzenti jsou možná příliš zmlsaní, ale mě přijde displej naprosto v pohodě, jednotlivé body jsou vidět až při bližším zkoumání a při běžném používání si toho vůbec nevšimnu, taktéž fotky jsou o.k.
Barevné podání je vemi dobré stejně tak pozorovací uhly, IPSku se nezapře a nejsou to omalovánky s nejistou životností jako v případě AMOLEDu.
Homogenita podsvícení je u mého kusu v pohodě, pouze dole nepatrně podsvítají tři ledky ale je to vidět pouze na čistě černé či šedé a to ještě ve tmě, kdybych se na to nezaměřil, ani si toho nevšimnu.
Kupodivu a tím jsem byl překvapen, v nastavení možnost regulovat sytost a odstín barev...tohle bych u IPSka rozhodně nečekal (Tuším že je to od GDR2 který telefon již v základu od MS má) spíš je to vidět u telefonů s AMOLED displejem tam je to skoro nutnost protože ty mívají barvy v základu hodně přesycené.
Jediné co možná trochu zamrzí je váha, telefon v ruce zkrátka cítíte (snad si zvyknu...) a spolu s kvalitou konstrukce máte pocit že držíte v ruce bytelný a poctivě provedený přístroj, kterým 625ka bezpochyby je.
Měl jsem možnost přímého srovnání s 925kou která je asi o dvacet gramů lehčí a ten rozdíl je prakticky neznatelný, po rozhodování jsem nakonec zvolil 625ku už jen kvůli ceně, která se rozměrově ač má 4.7" oproti 4.5" 925ce až na pár mm velmi podobá.
Telefon sedí v ruce dobře je možná víc širšý takže držení není tak pohodlné, nevím jestli by ty 3mm na šířku u 925 byly znát.
Co mi ale vadí u bílé, je že kryt je sice matný příjemný na dotek ale telefon má tendenci z ruky klouzat a můžu si zadělat na malér....upustiti jej a pak jej potlučený dávat do kupy.
Ideální by bylo kdyby výrobce použil SoftTouch povrchový nástřik.
Přímé srovnání na Phone Arena, dyby měl někdo zájem máte zde:
http://www.phonearena.com/phones/compar ... ,8027,7850" onclick="window.open(this.href);return false;

Ted už jen zbývá založit na WindowsPhone účet, nahrát tam kontakty z iCloudu a pak mrknout po aplikacích a hrách.

Do teď jsem používal iPhone 4S 16GB, je to výborný telefon, ale chtěl jsem něco většího a celkově mě iOS už omrzel ač je to výborný stabilní rychlý a propracovaný OS, podle mého jsou dlaždice i přehlednější než piďiikonky s mrňavými popisky.

Uvidím jak se s telefonem a WP Os sžiji a zda bude vyhovovat a zvyknu si na vyšší hmotnost, pár dní bude stačit, kupil jsem ho v datartu přímo na prodejně který jako jediný nabízí tzv. 10denní garanci spokojenosti, přičemž v této lhůtě můžete bez udání důvodu, jakýkoliv výrobek netknutý a v originálním obalu a příslušenství vrátit.

K majitelům bych měl ještě drobnost, mám shánět a lepit na displej folii, s vlasovými mikroškrábanci časem se musí počítat to se děje i u gorila glass ale jestli se ten plast neškrábe nějak příliš....někde jsem četl v souvislosti s letošními LG Optimus II snad L5 a L7 že výrobce použáil to plexi hodně měkké a časem se i při solidním zacházení poškrábe a člověk ani neví jak.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GreenArrow »

Já mám zkušenost s L920 a tam se škrábe jak plast, tak displej. Řekl, bych že u levnějšího modelu to bude stejný, ne-li horší
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Jasný GA ale je to Gorilla Glass 2 u obou, to bych čekal alespoň trochu odolnost, k čemu to ta firma pak vyrábí no ne? 8-)

Ještě by mě zajímalo, před časem prolétla internetem zmínka že MS se nedohodnul s někým kdo si nárokuje název SkyDrive a službu přejmenuje, doteď se tak nestalo pokud se nepletu, to se nakonec nějak dohodli za "drobný peníz"? :P

EDIT:
Mám ještě problém, z iCloudu jsem kontakty exportoval jako vCard jiný formát nenabídne ale když se přihlásím k učtu který jsem vytvořil na mail.live.com, tak ten zase akceptuje/importuje jen CVS...jde to nějak překonvertovat?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 625: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tslany »

Gorilla Glass samo o sobě nic neznamená, je to jen marketingové označení jednoho odolného skla z mnoha, a že by se jednalo o nejodolnější se říci nedá. A k čemu to vyrábí? No přece aby vydělala :-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů