Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

Po tomhle dotazu, bych se do toho být Tebou radši nepouštěl :-)


koukni na tohle
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 65#p339965" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Tak tento odkaz uz mu vůbec nedaval, nebo si brickne telefon..
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

Ok, ale kde tedy sehnat staré verze firmware. Navifirm najde jen posledni/ aktuální, ne? A stažené do zásoby je nemam.
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od marduk »

Prestal fungovať blesk vo vstavanej aplikácii (Microsoft fotoaparát).
V Nokia camera funguje, skúsil som nokia camera odinštalovať, telefón vypnúť a zapnúť a nepomohlo.
V aplikácii flashlight xt svetlo funguje.
Pomôže hard reset? Si myslím, že blesk je funkčný, keď beží v Nokia camera.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

Asi blba otázka, ale neměl si ho jen vypnutý?
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od marduk »

nie je zašednutý, problém, čo sa riešil aj na fóre a aj na wpcentral. odporúčanie je soft reset skúsiť, ale chcem nájsť jednoduchšie riešenie.

a hard reset už vôbec nie.
mates1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát lis 15, 2013 8:35
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od mates1 »

Lumia 620 byla bezchybny telefon, ale od doby, co se aktualizoval na 8.1 je na vyhozeni z okna. Je to běžné, nebo se to stává jen mě, ze mi po aktualizaci telefon zamrzá, seká se, nechce běžně reagovat na dotyk, nevydava melodii, když mi někdo volá ač je hlasitost na 4, nejdou hry, ktere dřive bez problemu sly, klavesnice magoří a píše dokola jina pismena nez chci, úvodní obrazovka nechce po posunu prstem vyjet nahoru a odemknout tak telefon a v nejepšim pripade se telefon sám vypne a zapne. Je to jen u me?? Zajimavé, ze pred aktuáizací šlapal krasne. Bude to takhle trvat do doby, nez páni inženýři dají do oběhu novou aktualizci? To mam poprvé v životě poslat nokii do ... a koupit jinou značku, která z telefonu neuděla postižený krám? :( Neskutecna lítost a zmatek, jak tuhle milovanou 620 zase spravit :/
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od marduk »

občasne mrzne, poprípade nereaguje aj mne. môže to byť slabším hardvérom

a nereagovanie na dotyk pri odomknutí sa stáva dosť často, stávalo sa aj pri windows phone 8 (ako sa píše v predchádzajúcom vlákne)
mates1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát lis 15, 2013 8:35
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od mates1 »

tudíž další novější aktualizace budou pro 620 horší a horší? Nebo lze hardware posílit? :-O
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od street-dog »

Mě taky občas nereaguje na dotyk při pokusu o odemčení, ale to dělala už při win8 ... jinak po aktualizaci na win8.1 bez problému :) ... možná bude problém v tom, jak jsi provedl aktualizaci ? jestli přes OTA tak to může blbnout, už se mi to taky stalo, proto jsem aktualizaci na win 8.1 udělal přes Nokia Software Recovery Tool (http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136&t=35164).

PS: to vypínání/zapínání může zbůsobovat baterka, je v telefonu trochu volnější a dělalo mi to taky, při reklamaci v servisu mi tam na bok u baterky nalepili takovou pěnovou výplň.
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od marduk »

áno prebehla cez ota, plánujem ho preinštalovať cez recovery tool
mates1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát lis 15, 2013 8:35
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od mates1 »

mám aktualizaceï přes OTA. Aktualizace jsou nebo by měli být samozřejmě ku prospěchu, ale dříve s 620 byl problém opravdu miniaturní, teď je s ní problém dá se říci denně.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od murder »

Mám doma dvě 620, u obou čistá instalace a kluci si na žádné problémy nestěžují. Vše chodí jak má. Takže jednoznačně doporučuji recovery....
mates1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát lis 15, 2013 8:35
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od mates1 »

Provedla jsem reinstal 8.1 pres pc, zpocatku to vypadalo, ze se lumia probrala, ale nic. Je to to same. Mrzne, prepina se na startovaci plochu a oblibena hra, kterou jsem instalovala snad po páté a nikdy ji zrejme nedohraji, protoze od 9 levelu proste nefunguje. Zacinam zjistovat, ze na wp je hooodne omezenych aplikaci i to blbe radio cesky rozhlas nefunguje. Lumkia 620 me totalne okouzlila svou malickosti, nechci telefon velky jako pádlo, ale obavam se, ze mi nic jineho nezbyde. Budou mi moc chybet dlaždice, ktere jsem si zamilovala, ale bohuzel ... Jinak to nevidim, nez poridit androida, protoze tato zkusenost s wp 8.1 mi znechucuje nokii a to jsem ji věrná nejakych 13, 14 let :/
Android nabizi miliony aplikaci a pochybuji, ze by tak zamrzal a padal a nefungoval jako tahle lumia 620.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od tslany »

Hodně štěstí s nezamrzajícím, nepadajícím a vždy fungujícím androidem :-)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od Petulinek »

To, že padá nějaká hra v nějakém levelu není chyba systému, ale aplikace. Kvůli tomu bych rozhodně neodepisoval celý WP, který je mnohem stabilnější než všechny Androidy dohromady.
Pokud telefon blbne - mrzne, padá atd., není to rozhodně systémem. Může být problém s SD kartou, SIM kartou či nějaký HW problém. Zkusil bych telefon bez SD karty, vyměnit SIMku (to dělají operátoři gratis) a pokud bude telefon furt blbnout, potom reklamovat.
mates1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát lis 15, 2013 8:35
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od mates1 »

Sd kartu nemam. Jaky HW problem, kdyz je problem, to vesmes byva? Vy jste stale věrní 620 nebo jste poridili vyssi cislo? Muzou takove to problemy mit treba i 920tky? Prechod na android byla myslenka v zachvatu rozcileni, ze mi ten telefon blbne B-) Clovek by ho fakt zahodil, kdyz venku foukne vítr uz se plaší a nefunguje jak ma. Porad mam pocit, ze jsem neco zazdila, ze ho treba nemam aktualizovany nebo nevim. S tou hrou mas nejspise pravdu, jen me zarazi, ze lidi na hodnoceni pisou, ze jim bezi, nebo si alespon nestezuji, ze by jim nesla a u me je nehratelna, tak jsem to automaticky brala tak, ze chyba je v me lumii. Omezene mnozstvi aplikaci taky docela zaboli B-)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od Petulinek »

Pokud čistá instalace přes např.NSU či NSRT nepomůže, může být nějaký HW problém přímo v telefonu, já nevím co přesně,"nakopnutá" základní deska, nevím, něco. Každopádně toto není normální chování a ještě kdysi když jsem měl WP7 a HTC Titan, měl jsem podobné problémy a řešil jsem to přes servis, kde mi vyměnili skoro celý vnitřek telefonu...
K dotazu, stejný problém mohou mít 920ky, 930ky, kterýkoliv model... Pokud je něco HW špatně, nezáleží na modelu.
BTW hodnocením bych rozhodně nepřikládal velký význam
mates1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát lis 15, 2013 8:35
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od mates1 »

Tuhle.620 jsem koupila z druhe ruky, tak nevim jesti by mi ji v servisu jeste vzali nebo uz je po zaruce. Laka me vyssi cislo kvuli lepsimu rozliseni fotek. Ovsem vsechno jsou to velke placky a nektere lumie i dost tezke :) na bezne uzivani se to da, clovek casto tyhle vykyvy nalad prejde mavnutim ruky, ale dost casto si s ni kratim cas a slouzi k zabaveni a to je pak o nervy :) zrejme nesmim.byt narocny uzivatel a spokojit se s telefonem tak, ze muzu byt rada ze pise sms, umi volat a vejde se do.kapsy B-)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 620 - Všeobecná diskuse

Příspěvek od Petulinek »

Tady zjistíš dle IMEI zda je v záruce: http://www.nokia.com/cz-cs/podpora/kontrola-zaruky/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nespokojil bych se jen s voláním a SMS, když už mám chytrý telefon...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů