Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Mas tam chybu,s auto detekci 50/60Hz ne s audio :tlem:
Uživatelský avatar
Alamaster
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 30, 2011 15:01
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Alamaster »

Díky, upraveno ;)
breznyjan
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 19, 2012 21:30
Zařízení: lumia 800

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od breznyjan »

stoji to za to, instalovat si 12072 ? mam 12070 :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Dle nokie aktualizace opravuje bug s "hlasitosti zvuku",opet vylepseny "power management" neboli rizeni spotreby a dale aktualizace aplikace fotoaparatu + automaticka detekce 50/60Hz..takze je na tobe, jesli ti neco jedna z vyjmenovanych veci prinese.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

edkis píše:Mam Lumiu 800 z UK s customizaciou od O2-UK /uvodne logo + apps/ spravil som pomocou navodu na 1.str flash na original nebrandovany /CV_GB_VAR216528_black_059L7C2/. Ak v buducnosti vyjde update WP7 a Lumiu updatnem cez Zune vrati sa mi povodny firmware s customizaciou alebo updatne ten moj novy nebrandovany ? Ospravedlnujem sa vopred ak to tu uz niekto riesil.
Tak mam definitivni stanovisko.Delal jsem nejake pokusy a testy.
Samozrejme prehranim firmware na "jiny"pres Nokia Care Suite se puvodni Product code telefonu nezmeni,to je znama vec..ale pozitivum je,ze brand se jiz nevrati a aktualizace Zune chodi podle teto "nove" rom.
outbreak
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř pro 08, 2010 17:25
Zařízení: HTC 7 Mozart

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od outbreak »

Zdravim mam lumiu 800 od uk orange ale je blokovana nejde mi tam ziadna slovenska karta podla navodu som si nahral cz rom do telefonu neblokovanu teraz ked telefon zapnem nenabieha uz ani orange logo nic proste telefon ako s obchodu keby som kupil ale stale mi tam nejde karta naviete ako by sa to dalo odblokovat?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Na SIMlock ti prehrani firmware nestaci,musis si zaplatit za odblok primo u Orange anebo si zaplatit pres nejakou internetovou sluzbu,ktera tyto odbloky nabizi.
outbreak
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř pro 08, 2010 17:25
Zařízení: HTC 7 Mozart

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od outbreak »

a spravia mi to aj v Orange tu na slovensku?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Ne,pokud je z UK,obavam se ze ne..ikdyz za vyzkouseni nic nedas.
Jinak napr. tato stranka - http://simlock24.pl/site/Nokia/Lumia%20800/" onclick="window.open(this.href);return false; (nahore si stranku prepnes do anglictiny) je spolehliva a behem nekolika minut muzes mit telefon odemknuty.
djkure
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: sob kvě 26, 2012 11:31
Zařízení: iPhone 5s Space Grey (64GB)
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od djkure »

Asi hloupá otázka, ale vzhledem k tomu, že Lumie 710 je v podstatě totožný HW, tak by měl tento návod fungovat i na ni, že?
Jen samozřejmě použít adekvátní CAB.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Ano,presne tak.
outbreak
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř pro 08, 2010 17:25
Zařízení: HTC 7 Mozart

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od outbreak »

mam este jednu otazku nevite ako prebieha odblokovanie cez http://simlock24.pl/site/Nokia/Lumia%20800/" onclick="window.open(this.href);return false; ked tam zadam imei a cislo karty ako mi to odblokuju?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Uvadis i email,dostanes v nem pak odblokovaci kod i s instrukcemi.
outbreak
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř pro 08, 2010 17:25
Zařízení: HTC 7 Mozart

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od outbreak »

dnes mi prisiel email od nic a to ze moje imei neni v databazi a ze si ho mam skontrolovat a ak je dobre tak sa bude hladat ine riesenie dufam nepridem o peniaze....
vlado
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 16, 2012 17:53
Zařízení: Lumia 800

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od vlado »

Zdravim, mam Lumiu este len par dni, rychlost systemu sa mi paci, ale oproti androidu mi tu chyba vela aplikacii a vela aplikacii je platenych. Telefon je EUV distribucia a ma v sebe iba cestinu. Je mozne nejak nahrat firmware ktory bude obsahovat aj slovencinu? A take aplikacie ako facebook a podobne, su iba v anglictine? S anglictinou problem nemam, ale telefon je pre priatelku... :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Slovenska lokalizace pro WP7.x neni a nebude,musis si vystacit s cestinou.Slovenstinu budou mit az nova zarizeni s Windows Phone 8.
A take aplikacie ako facebook a podobne, su iba v anglictine? S anglictinou problem nemam, ale telefon je pre priatelku...
Ano,nic neobvykleho.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Dnes uz se da dostat do Lumie jakakoliv rom bez odemykani pres test point,ale je to narocnejsi,musi deska ven,takze to neni pro kazdodenni pouziti..

http://wmpoweruser.com/method-to-flash- ... 800-found/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale je to dobre pro budouci flashnuti treba nejake upravene WP8 rom.Nemam strach ,bezpecnost WP8 rom bude casem prolomena vice nez sikovnou komunitou z XDA.
mceza

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od mceza »

Dobrá zpráva, jen se mi moc nechce L800 otevírat. No uvidíme, až vyjde WP8, WP7.8 a nějaká custom ROM
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Ja uz jich otevrel dost,takze me to prihrne aspon nejakou pracicku navic :-)
peterkodd
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 01, 2012 20:14
Zařízení: nokia lumia 800

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od peterkodd »

Alamaster píše:Koupil jsem si Lumii z EU distribuce a všechno šlapalo v pohodě. Jen jsem tam neměl barevné téma Nokia Modrá, ale místo toho barvu Wind - podle operátora, pro kterého původně byla. Rozhodl jsem se tedy flashnout novou oficiální ROM.

Obrázek

Po poměrně dlouhém hledání jsem našel postup na XDA developers

Nejdřív si přečtěte celý postup a pokud si jste opravdu jisti, tak můžete začít. Upozorňuji, že to děláte na vlastní riziko a já nenesu žádné následky vašeho konání.

Tady je překlad postupu, který u mě fungoval
  • Stáhnout si tento soubor - http://www.multiupload.nl/91Y8NK6L7E. Obsahuje tento návod v AJ a také potřebný software - Nokia Care Suite, NaviFirm Plus a Nokia Data Package Manager. Pokud tyto programy již máte, tak není třeba stahovat.
  • Spusťe s admin. právy (pravé tlačítko a spustit jako admin) Nokia Care Suite, v tomto launcheru vyberte aplikaci Product Support Tool For Store 5.0.
  • Ujistěte se, že telefon má zadaný PIN a je na hlavní obrazovce
  • Připojte USB kabelem Lumii a dbejte na to, aby se při procesu instalace ovladačů telefon neuspal
  • Počkejte, než se nainstalují všechny ovladače. Pokud by některý selhal, zkuste nainstalovat ty z adresáře "C:\Program Files (x86)\Nokia\Drivers" (pokud máte 32 bitový procesor, tak: "C:\Program Files\Nokia\Drivers").
  • DŮLEŽITÝ KROK poznamenejte si Product Code - měl by být vidět v pravém panelu (můj je 059M666)
  • Odpojte telefon
  • Spusťte aplikaci NaviFirm Plus (verze 1.6)
  • V levém sloupci vyberte typ svého telefonu (dole je filtr, pro Lumia 800 stačí zadat např. RM-801 a vybrat záznam Nokia 800 (RM-801))
  • V prostředním sloupci vyberte požadovanou verzi ROM - v době psaní tohoto příspěvku to byla verze 1600.2483.8107.11501
  • V posledním sloupci pak jsou jednotlivé varianty této verze ROM. Já jsem ve spodním filtru napsal CZ a pak jsem vybral variantu RM_801_VAR210020_CZ_CV_Cyan_V2 (059N397), protože mám modrou variantu.
  • Nastavte si cestu k adresáři kam se to má stáhnout a dejte download (má to přes 300MB!)
  • Otevřete si adresář "C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products"
  • Vytvořte v něm adresář s názvem produktu - v tomto případě "RM-801"
  • Všechny stažené soubory ROM nakopírujte do tohoto adresáře (přímo do něj, budou tam jen soubory a žádné adresáře)
  • DŮLEŽITÝ KROK kód na konci názvu varianty ROM (059N397 viz. výše) je Product Code stažené ROM. Pokud je jiný, než ten váš, který jste si poznamenali - pravděpodobně bude - , tak přejmenujte všechny soubory v nově vytvořeném adresáři, které obsahují tento kód, tak, aby obsahovali ten váš.

    Např. soubor RM801_059N397_1600.2483.8107.11501_004 -> RM801_059M666_1600.2483.8107.11501_004

    Pokud byste tento krok neprovedli, tak v Care suite neuvidíte možnost nahrát novou verzi.
  • Opět spusťte Nokia Care Suite s admin právy a poté Product Support Tools For Store 5.0
  • Připojte telefon USB kabelem a opět během celého procesu dbejte na to, aby byl zadán PIN a aby telefon "neusnul"
  • V menu "Programming" vyberte možnost "Refurbish"
  • Měli byste vidět jaká verze je v telefonu a jakou máte staženou a pokud je stažená novější, tak tam bude červeně svítit "Out of date"
  • Klikněte na start a započne procedura "flashování"
Poznámky
Může se stát, že se proces flashnutí nepovede na první pokus (mě to vyhodilo napoprvé nějaký fail), nebojte se a zkuste to znova (na druhý pokus už OK).

Během procesu flashnutí se telefon několikrát vypíná a zapíná - pokaždé hned zadejte PIN a odemkněte telefon.
Někdy se také telefon restartuje při odpojení od Care Suite.

Doufám, že je ten postup jasný a že to třeba i někomu pomůže. Klidně pište dotazy, pokud budu moct, tak Vám odpovím.
mam problem vie niekto pomoct vsetko urobim podla navodu no len ked uz zapnem Product Support Tools For Store 5.0 pripojim telefon telefon najde no len ked dam Refurbish tak mi tam ukaze moju verziu ale novu mi vobec neukazuje mal niekto taky isty problem? za aku kolvek radu vopred dakujem
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů