Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od htcjirka »

Kdyz si vzpomenu jak se tu Radek Hulan rozciloval,ze to neni mozne,ze tam nema co praskat,jedine po padu,opak je bohuzel pravdou..cim vice Lumii je mezi lidmi.Baterie jakbysmet,Radek to omlouval slovy "ceske Lumie" s tim problem nemaji..opet se potvrzuji ma slova.. maji..
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Martin Suchan »

Ja s praskanim problem zatim nemam, ale uz jednou jsem ji malem bricknul ze nesla zapnout :grin:
robajz
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 10, 2009 22:42
Zařízení: Nokia Lumia 800 black

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od robajz »

A je to tedy důvod k reklamaci?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od htcjirka »

Jelikoz tim netrpi vsechny kusy a jedna se o novy telefon,reklamuj.
robajz
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 10, 2009 22:42
Zařízení: Nokia Lumia 800 black

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od robajz »

To mám radost. :(

Každopádně jsem zvědav, jak pochodím u dodavatele.

Díky.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od mberdych »

Teda ja nevim jak moc Vam to dela. Mam Lumii druhy den, jsou veci co mi na ni vadi, ale zrovna tohle. Kdyz to u tlacitek hlasitosti zmacknu, mozna to trochu praska, nejsem si sam jistej, ale ze bych tohle nejak resil? Kdybyste mi to nerekli, ani o tom nevim. Jestli to s tim trochu neprehanite. Jestli se to nekdy zhorsi, tak to treba reklamovat budu, ale alespon u me je to v pohode. Rozhodne bych to jen kvuli tomu nedaval na reklamaci. Tim nechci rict, ze me Lumia nejak konstrukcne vzala. Naopak, prijde mi, ze je to proste plastak, peknej, ale plastak. Titan mi prijde po vsech smerech lepe udelanej, az na totalnie blbej USB konektor, kterej se ruzne viklal a bal jsem se, ze to dlouho nevydrzi. Nevim kde se bere obdiv ke zpracovani Lumie, ale tohle me nestresuje. Mozna ale, ze to mate vyrazne vic, nevim.
robajz
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 10, 2009 22:42
Zařízení: Nokia Lumia 800 black

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od robajz »

U telefonu za 12tis bych předpokládal KVALITNÍ zpracování a né chyby odpovídající low-end přístrojům ...
Byť jsem na to přišel až po přečtení příspěvků na tomto fóru, spokojit se s tím rozhodně nehodlám.

Je to praskání po celé pravé straně displeje a ta tlačítka - když ho vezmu do ruky "svižněji", jako bych
zacinkal korálkama.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od mberdych »

Tak pokud to dela tolik tak OK. Ja jen, ze lidi reklamujou Applu chrasteni iPhonu, ve kterem chrasti fotak (autofocus). Ja taky predpkladam perfektnost, ale te se bohuzel nedockame.

Proto me prave prekvapilo, ze Lumia opravdu nic moc. Po slavnych odach tady na foru jak skvela je (a nejen od nejmenovaneho) jsem cekal bombu, zejmena proti Titanovi, ale celkove me zpracovani docela zklamalo. Asi jsem byl moc natesenej.
robajz
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 10, 2009 22:42
Zařízení: Nokia Lumia 800 black

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od robajz »

To mě naopak od samého počátku dost baví - svými rozměry padne skvěle do ruky, systém jednoduchý/svižný a veškerá nastavení (exchange/live) jsou otázkou několika minut.

Zatím jsem se nesetkal, mimo zmíněných hw-chyb, s ničím, co bych musel vyloženě kritizovat a co by mi na tel. vadilo.
Jediná menší nevýhoda je pořád zatím poměrně málo programů, které jsou naopak u Androidu běžně k dostání - TeamViewer, free RDP klient, atp. Ale to snad přijde postupem času.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Radek Hulán »

Omnia 7 byla výborná koupě za 5t Kč s 16GB úložištěm. Sám jsem ji měl, ale prodal, protože Lumia 800 je o třídu lépe zpracovaná a utáhne i moje Shure SE530 (hodně hlasitě tak na 2/3 hlasitosti), což Omnia7 nezvládala ani na maximu.

Doporučuji si zajít do Alza.cz, Elektroworld či Nokia prodejen a otestovat na místě.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od mberdych »

Pozor, nemluvil jsem o systemu, ale Lumii. System je v pohode a libi se mi. Ale mel jsem na mysli hype ohledne kvality Lumie samotne.
Crus
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 10, 2012 18:01
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Crus »

Dobrý den,

prosím o radu jak aktualizovat firmware telefonu Nokia 800 Lumia z 1600.2479.7740.11451 na nejnovější verzi 1600.2483.8106.11500??
Pomocí Zune se mi podařilo (několikrát zkoušeno) zaktualizovat POUZE operační systém z verze 7.10.7740.16 na 7.10.8107.79.
Myslel jsem, že se bude aktualizovat jak FW tak OS...v mém případě to tak bohužel není.
Telefon jsem zakoupil před dvěma dněma u operátora O2.

Jinak potvrzuji problém s bateríí, která se opravdu rychle (za méně než jeden den) vybíjí. Pomocí Diagnostic Toolu/Battery Status se mi zobrazuje Full Charge Capacity hodnota 1431 mAh a hodnota plně nabité baterie pouze okolo 1250 mAh! Měl by to řešit nový FW, který jak jsem psal mi bohužel přes Zune nejde nainstalovat.

Děkuji
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od htcjirka »

Telefon jsem zakoupil před dvěma dněma u operátora O2
Zajimave,i T-Mobile ma jiz novy firmware od prodeje..konkretne 1600.2483.8107.11501
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

RE: Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od mberdych »

1250mAh mi to ukazuje taky s verzi 8107. Mam ji cz z alza.cz. Taktez jsem aktualizoval jen OS
a ne firmware.
vanDit86
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř úno 08, 2012 19:05
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od vanDit86 »

Crus píše:Dobrý den,

prosím o radu jak aktualizovat firmware telefonu Nokia 800 Lumia z 1600.2479.7740.11451 na nejnovější verzi 1600.2483.8106.11500??
Pomocí Zune se mi podařilo (několikrát zkoušeno) zaktualizovat POUZE operační systém z verze 7.10.7740.16 na 7.10.8107.79.
Myslel jsem, že se bude aktualizovat jak FW tak OS...v mém případě to tak bohužel není.
Telefon jsem zakoupil před dvěma dněma u operátora O2.

Jinak potvrzuji problém s bateríí, která se opravdu rychle (za méně než jeden den) vybíjí. Pomocí Diagnostic Toolu/Battery Status se mi zobrazuje Full Charge Capacity hodnota 1431 mAh a hodnota plně nabité baterie pouze okolo 1250 mAh! Měl by to řešit nový FW, který jak jsem psal mi bohužel přes Zune nejde nainstalovat.

Děkuji
Mam uplne stejnej problem , u me je Full Charge Capacity dokonce pouze 1310 mAh +- a pri plnem nabiti pouze 1100 mAh. Pred tydnem kdyz jsem telefon nabijel po prve jsem mel ale Full Charge nejakych 1470 mAh.

Verze opracniho systemu : 7.10.8107.79
Cislo revize firmwaru : 1600.2479.7740.11451
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od htcjirka »

Jednu Lumii ala T-Mobile co tu ted mam ukazuje..

Voltage 4,319V
Current 38mA
Full Charge Capacity 1486mAh
Remaining Charge Capacity 1486mAh
Milan Šťastný
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát led 20, 2012 22:31
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Milan Šťastný »

Vlasta W. píše: Twitter funguje docela logicky (z hlediska integrace, z hlediska použitelnosti už to není takový bigbít). Mentions máš v Me hubu, zprávy jiných lidí máš v People hubu. Pokud máš kontakty v People hubu filtrované (já mám třeba skryté FB, Tw a Li), zobrazuje se ti tam feed jen od těch, kteté máš linknuté do seznamu. Bezplatný klient neznám.
Děkuji za odpovědi. Zkusím si teda zvyknout ;-) .

Ten Twitter už je mi teď srozumitelnější, když jsi to takhle rozepsal. Stejně jsem si ale stáhnul Rowi lite, protože zůstává tam, kde člověk přestal číst timeline, což ostatní klienti neumějí.

Je běžné, že při příchodu emailu se ani nerozsvítí displej? Jen zvuk a/nebo vibrace a nic víc?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

RE: Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od mberdych »

Mam to take, os 8107 nabidnut hned, firmware stale 7740, nic novejsiho mi to nedava.

Nicmene se obavam, ze neni o co stat. Vypada to na jeden velky prusvih a Nokia se riti do pekel. Do ceho jsem to zase slapnul?

http://www.mobiletechworld.com/2012/01/ ... st-issues/" onclick="window.open(this.href);return false;

Podle tohodle je v novem firmwaru vice problemu nez uzitku a navic to baterku zda se ani neresi. Bohuzel jsem ukazuje ze je Nokia odsouzena k zahube a prispel jsem jim k tomu svyma 12ti litrama. Ach jo.
vanDit86
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř úno 08, 2012 19:05
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od vanDit86 »

Vidis to az moc cerne :grin: Snad se najde nekdo kdo bude vedet co stim.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od mberdych »

Nemyslim, ze to vidim cerne. Nokia 9 mesicu delala telefon, co ostatni vyrobci vydali za 3 mesice a nebyla by to nase draha Nokia kdyby nezprasila i to malo, co se dalo. Nadarmo jsem nemel pravidlo, ze mi Nokia uz nesmi do baraku, Lumii jsem se nechal zlakat a bohuzel pohorel. Cele je to postavene a oni i to malo co muzou zmenit dojebou. Je to klasicky nedodelek Nokia, kde muzu doufat, ze vyresi neco o cem se uz vi od zari (ci od kdy) a nejsou schopny to opravit. Kdo vi, jestli je to vubec software problem. Tomu nerikam uspesny start a jako zakaznika me vazne se.. ze jim to mam sponzorovat. Seriozne zvazuju, ze telefon ve 14ti denni lhute vratim. Problem je, ze nemam jiny vyber, pokud chci WP telefon. Titan ma problem s mikrofonem, ktery mi vadi, Radar se mi nelibi, Omnia W je levna a prvni generaci nechci. Tezka volba.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů