Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
mceza

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

A já jsem za tuto vlastnost rád. Je dobře, že prohlížeč ukazuje web tak, jak má vypadat a nepřizpůsobuje si ho jak chce.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Tip: doubletap na textový blok nazoomuje stránku přesně na šířku textu..
rejdn
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pát úno 24, 2012 11:05
Zařízení: Lumia 950 XL

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od rejdn »

No to sice nazoomuje, ale na většině webů je přesto text na 3,7" displeji při rozlišení 800x480 nečitelný. Jinak mi tedy říkáte, že když si nazoomuju na velikost textu, která mi vyhovuje, tak musím při čtení nějakého článku scrollovat horizontálně pro každý řádek o několik šířek disleje, abych si ho přečetl? Tomu fakt nemůžu věřit, že by tohle byl schopen někdo akceptovat. Přešel jsem na Lumii z androidu a zatím jsem byl se změnou spíš spokojený, ale tohle je víceméně dealbreaker...
Uživatelský avatar
honzah.ltm
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned dub 14, 2013 0:13
Zařízení: Nokia lumia 920 White windows phone GDR3 developer

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od honzah.ltm »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli vyjde na wp 7.8 hra real racing 3.
Uživatelský avatar
honzah.ltm
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned dub 14, 2013 0:13
Zařízení: Nokia lumia 920 White windows phone GDR3 developer

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od honzah.ltm »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli vyjde na wp 7.8 hra real racing 3.
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Křišťálovou kouli sice u sebe nemám, ale silně pochybuju, s touhle hrou si sotva poradí osmičkové lumie, natož jednojádro s 512mb :idea:
Užij si real racing 2, je to dobrá hra :wink:
Ratvin
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 17, 2013 19:11
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ratvin »

Zdravím,chcem sa opytat,ci sa z lumie 800 daju exportovat nejakym sposobom kontakty do pc,aby ich bolo mozne potom importovat do beznych mobilnych telefonov,s klasickym java operacnym systemom..Hladam to uz dva dni a som zufaly,za kazdu pomoc vopred dakujem.Pekny den
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Kontakty se ti automaticky synchronizuji k tvemu Microsoft uctu,otevri si tedy email k tvemu uctu a otevri si polozku lide..tak nad cim badas.Odtamtud si je muzes vyexportovat hned v nekolika formatech.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nofu »

Kontakty v tel. se synchronizujou s LiveID, odtamtud je můžeš vyexportovat. Stačí se přihlásit na live.com, tam vybrat "Lidé" poté Spravovat/Exportovat. Jak to naimportovat do hloupého founu, to už je věc jiná, s tím neporadím, navíc se to značka od značky bude lišit.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Zdravím,
som tu nový a chcel by som sa spýtať, či nejako ovplyvní výdrž batérie nastavenie siete E namiesto 3G.V mnohých prípadoch sa tam dala nastaviť možnosť 2G no ja to tam nemám.Dátove pripojenie v telefóne nepoužívam, takže ma zaujíma, len či to ovplyvní tú výdrž.

Ďakujem za odpovede.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Vzhledem k nepravidelnému pokrytí signálem 3G je aktivováno častější vyhledávání sítě, což logicky přispívá k větší zátěži baterie. Proto je někdy lepší přepnout na EDGE.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Neviete niekto, aký môže byť problém, keď mi zmizla indikácia od posledného nabitia batérie ? Za 3 mesiace sa mi to stalo v poslednom týždni 2- krát..no na samotnej výdrži sa to neprejavilo nijako, iba zmizla tá indikácia a po reštartovaní je všetko OK.Chce to HARD RESET ? Ďakujem za odpovede.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Muze pomoci Hard Reset,muze byt vadna baterie,jeji indikace nabiti.Tezko hodnotit takto na dalku..
AllowedCry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned srp 11, 2013 21:59
Zařízení: Lumia 735

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AllowedCry »

Dobrý den, pořídil jsem si tento smartphone u tmobile za skvělou cenu (3999Kč) byl to přechod z androidu a nelituji toho :-) Bohužel jedna věc se mi moc nelíbí a to podpora, sem si vědom, že toto zařízení jede na starším systému (W7.8) a aktualizaci na W8 se nedočká, snad ani custom rom taková nevznikne, každopádně k věci.

Začnu jednoduchým příkladem, zařízení s WP8 získali aktualizaci pro apku "Facebook" která je díky této aktualizaci použitelnější, dočká se ho i WP7.8? A i tak celkově, spousty nových updatu aplikací se tak nějak na WP 7.8 nedostávají a když už, tak se spožděním, nejhorší je, že některé aplikace se na WP7.8 ani nedostali a neříkejte mi, že by je HW neutáhla, to je nesmysl, jsou to nenáročné aplikace, které na androidu fungují běžně i na mnohem horším HW.

Jasně, měl sem na výběr za podobnou cenu lumii 520, ale její "levné" provedení se mi nelíbilo a chtěl sem mít v ruce high end, i když minulého roku... Co sem se díval na rozdíly ve WP7.8 a 8, tak nebyli až tak velké, rozhodně nebyli takové, že bych musel kvůli nim být na spodu řetězce a modlit se, jestli aktualizace na určitou aplikaci výjide nebo ne.

Předem děkuji za odpovědi.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jakub Karásek »

Řešil jsem stejné dilema, dostal jsem od zaměstnavatele možnost vybrat si nový služební telefon do 4500 Kč a tak jsem podrobil výběru právě L800 vs. L520. Ačkoliv považuji modrou L800 za nejkrásnější telefon na planetě, který jsem chtěl vždycky vlastnit, šel jsem cestou L520.

A tím důvodem byly právě aplikace. Sice bylo přislíbeno, že nový Facebook a Youtube vyjdou i pro WP7.8, ale jestli se tak stane, tak to budou poslední vlaštovky. Na WP7.8 už nevychází nové appky, staré nejsou aktualizované, např. v budoucnu vyjdou offline mapy.cz jenom na WP8, to samé hry - nová hra na WP7.8 už nevyšla ani nepamatuju.

V tuto chvíli vlastním HTC Titan, L520 bude jen mým sekundárním telefonem, takže jsem nepotřeboval highend, na fotky, internet, maily apod mi Titan bude stále dobře sloužit. Ale jakmile se objeví nějaká stěžejní aplikace, která bude na WP8 lepší než WP7.8, tak prioritu telefonů otočím a datová sim půjde do L520. A mám strach, že k tomu dojde dříve, než bych si přál.
lukasT
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 09, 2012 18:30
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lukasT »

Ahoj, neřešil prosím někdo připojení Lumie 800 jako zdroj hudby do USB/AUX vstupu například u rádia v autě? Lze to? Na iPhone/iPod je to řešeno kabelem, Iphone konektor -> rozdvojka na USB a na AUX .
Díky!
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Jestli máš v rádiu jacka jako vstup, tak by to s jack-jack kabelem neměl bejt problém, připojí se to, jako bys měl v mobilu sluchátka.
lukasT
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 09, 2012 18:30
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lukasT »

Asi je to jedno z řešení, ale tak na půl.
Ale luxusu, jako je v případě připojené USB flashky a tím možnosti výběru skladeb přes volant a displej rádia, se nedočkám.
dezmen
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 06, 2013 21:52
Zařízení: lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dezmen »

zdravim, koupil jsem si nove Lumii 800 a chci vedet jak je to vlastne s tim integrovanym FB chatem. nekdy mi zprava prijde, jindy ne, anebo prijde ale nezobrazi se mi upozorneni. stejne tak kdyz odepisu pres PC tak se mi to nezobrazi v mobilu. stejne tak to nenacte historii zprav s clovekem se kterym si pisu (tim myslim treba tyden zpatky). proste co nenapisu pres mobil to tam neni. existuje nejaka alternativa? neco jako messenger na androidu nebo iOS? IM+ jsem zkousel a je to stejny jako integrovany chat...jde mi predevsim o historii zprav a nemoznost posilani obrazku jak je to v jiz zminenem Messengeru na Androidu.
jinak jsem docela spokojenej, jen skoda ze t-mobile nenabizi novou 920...jinak bych sel do ni. diky za odpoved
svoo
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 31, 2013 15:04
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od svoo »

Zdravim vsechny,

Dnes se mi stalo, ze mi muje telefon (Nokia Lumia 800) z niceho nic asi po 5mesicich pouzivani ukazal ->

Chyba sim / Neplatna sim karta

Nevite co stim udelat? Nepomaha zadne vyndani sim atd....odpojeni site atd...Vyp/Zap telefonu.

Doted jsem nemel zadny problem se sim.


Dekuji za jakoukoli radu.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů