Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

veigy: jako dlouholetý uživatel ale moc dobře víš, že FB/messenger není problém OS. Přítelkyně používá L830 - normálně fotí, natáčí, telefonuje, netuje - jediný na co si stěžuje, je pomalej messenger - takže taky naprosto standardní běžnej uživatel. Zkoušel jsi messenger na PC? Chová se ti tam jinak než na mobilu?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Já samozřejmě vim, jak se to s FB/Messenger je a kde je chyba. Ale bohužel se situace nezlepší, takže to musíme brát, tak jak to je. A že to líp jede na zařízeních s více RAM je prostě fakt, protože se nemusí tolikrát načítat znova, ale jen se obnoví... A s tím taky souvisí to, že jsou ty appky náročné na RAM a aby se tam tedy vešly, tak systém musí sestřelit jiné procesy na pozadí...

V podstatě je největší problém to focení. A s tím fakt nevím co mám dělat. Posledně to došlo až do HR, protože to prostě už nefungovalo dlouhodobě...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Fotak u 830 naprosto ok a bezchybne pod desitkami i FCU, pokud je ok fotomodul, ci pametova karta.U 830 byl bolest samotny fotomodul, ktery takto casto zlobil az pozdeji umiral.FW je zcela ok i pro desitky.
Advisor dostala i Lumia 930, Lumia 1520 oba tyhle telefony slapou pod desitkami lepe jak vlajkovky 950/950XL.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Tak to mi řekni, co je s tím telefonem špatně? Karta tam není a stejně po pár týdnech problémy. Ale pokud se nepletu, tak ty, Jirko, nepoužívás aplikace od FB, takže podmínky jsou nerovné. A že L930 běhá lépe než 950, tak to je pravda. Jen občas se projeví nižší RAM ve prospěch L950...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Mluvime o fotaku.Ten bezi ok, vcetne zbytku os.Pokud mas nakopnuty fotomodul (u 830 standard), je na pytel on, ne OS.Facebook pada jak hruska i na 950XL, sprasena aplikace a nejen na W10M.Ten vubec neni nejakym meritkem.Pouzivam vice jak stovku aplikaci a bezi hladce.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Ale pochop, že když používáš dvě extrémně zprasene aplikace, které ten mobil vytěžují na maximum, tak to ten systém prostě poznamená. Když spouští náročnou aplikaci, tak musí z paměti vyhazet ostatní aplikace atd... Chápeme se? Nemluvím o padání aplikace, ale o tom, že vypadávají z paměti a musí se načítat znova. A ten foťák je v pořádku, ale po pár týdnech přestane fungovat na SW bázi. Na WP vše OK.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ty aplikace vytezuji i posledni vjakovky, takze proste meritkem nejsou.Co se foto tyce, jak pisu, s fotakem problem nemam, restarty se delaji jen vynucene s aktualizaci.Nafotim toho za den dost diky praci..
Diky tomu jak pekne 830 chodi, tak jsem ji zacal pouzivat jako jeden z hlavnich telefonu. ;-)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Takze nechapeme... Nebo nechceme chápat? Samozřejmě že nejsou měřítkem, ale když spustis FB a Messenger na telefonu s 1GB RAM, tak ji to sežere třeba 3/4 a pak už na ostatní aplikace nezbyde a musi se třeba i primitivní SMS loadovat znova... Oproti tomu na telefonu s 2GB RAM tam zbyde ještě dost prostředků na to, aby se nemusely zahazovat z paměti základní aplikace. A to samozřejmě ovlivní negativně chod celého telefonu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ano, ale neni to meritkem, takto sprasenou aplikaci vyhazuji i na zarizeni s dostatkem ram.
richtrj
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř říj 09, 2013 12:04
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od richtrj »

Tak synovi nejspíš umřela 830ka. Vše funguje, ale píše, že není zapnutý telefon a u ukazatele signálu je křížek. Takže telefon netelefonuje. PIN to normálně chce a přijme, vše ostatní funguje (i wifi), ale telefonní část se tváří stále vypnutá. Zkusil jsem tovární nastavení, ale stále stejné. Zapnout / vypnout letadlo nepomáhá. Jiná SIM nepomáhá. Máte nějaké nápady než půjde do recyklace?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Zkusit WDRT a klidně WP8.1... Nebo ještě udělat test přes počítač...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

WDRT urcite zkus, ale tohle zrejme bude klasika (casta) chyba flex pod displejem, ktery propojuje dolni cast desky s horni casti zakladni desky.Bud je flex zlomeny a nebo jen porozpojeny, staci rozebrat a zkontrolovat flex kabely, jejich dockvaknuti.
richtrj
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř říj 09, 2013 12:04
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od richtrj »

Díky za odpovědi - zejména htcjirkovi. Sundal jsem vrchní kryt tišťáku, hlouběji jsem ani nelezl. Zatlačil na kryty flexů a mám podezření, že zejména jeden na malém tišťáku, ve spodní části telefonu, byl uvolněn. Telefon zase šlape :-). Synovi jsem teda moc radost neudělal, těšil se na nový telefon :-/
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Paráda, jsem rád, že jsem mohl pomoci ke zdárné opravě.
amos007
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 02, 2018 20:10
Zařízení: Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 830, Lumia 950 DS

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od amos007 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s bluetooth hands free připojením 830 přes RNS-315 (zabudované v Passat 2013). 950 spáruji bez problému a funguje bezchybně, ale 925 a 830 při párování nastane vždy chyba :-(. 925 nebyla pro 10-ky podporovaná, tak chápu, že nefunguje (i když právě ta prošla i párováním, ale při vytáčení to vždy hned spadlo...). 830 mám na sport a přes zimu by se mi to na hory hodilo (i když je už konec sezóny). Jinak na ní mám poslední build FCU.
A ještě otázka na htcjirku. Píšeš, že na 830 je dobré fotit přes Lumia Cameru. Po továrním nastavení tam aplikace byla, ale při jejím spuštění pouze napsala, že se loučí a místo ní je Windows Camera. Odinstaloval jsem ji, a když ji dám znovu ve store vyhledat, tak píše, že není kompatibilní s mým zařízením. Díky za pomoc!
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Možná má HF v autě plnou paměť? Těžko říct. Neměl by tam být nějaký extra rozdíl. Na starém VW HF mi funguje i mobil s BT 5.0.…
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Zrovna koncernova RNS-315 slape s 830 jako vino. I s takovou 925, dale mam odzkousenou 930, 950XL, 550.
Jinak k Lumia kameře, musíš si stáhnout předchozí verzi a naistalovat ji mimo Store a neaktualizovat.
Přiložena je tu už v několika vláknech.
amos007
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 02, 2018 20:10
Zařízení: Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 830, Lumia 950 DS

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od amos007 »

Díky chlapi! Znovu jsem dal rádio do továrka a zkusil spárovat s 830 a šlape to :-). 950-ku to vzalo znovu v pohodě. Po Lumia kameře se tady ve vláknech podívám. Budu muset ve store vypnout automatickou aktualizaci. Ještě jednou dík.

EDIT
Ještě jsem Jirko našel, že doporučuješ na 930 Nokia cameru. Je tedy vhodnější Nokia camera nebo Lumia Camera na 830 a potažmo i na 930, tu má manželka a popravdě moc dobře nefotí - venku dobrý, ale jakmile je málo světla (např. teď v zimě v místnosti, která je na sever), tak fotky nestojí za nic :-(. Jinak FCU na ni běhají skvěle, jenom baterka nic moc...

EDIT
Bohužel jsem na netu našel ke stažení pouze tyto dvě - Lumia Camera 2015.1022.1227.410 a Lumia Camera Classic 4.9.4.1. Nokia camera 4.8 není nikde k mání. Mohl bych tě (vás) poprosit o odkaz na stažení, příp. poslat odkaz na mail? Díky moc!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nejake mega zlepseni necekej, fotocip v 830 není nijak revolucni jako treba u 930 nebo 950, 950XL a dalsich.

https://uloz.to/!1VG77IY9RyBC/lumia-cam ... 1-2739-zip" onclick="window.open(this.href);return false;
amos007
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 02, 2018 20:10
Zařízení: Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 830, Lumia 950 DS

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od amos007 »

Díky, tu jsem také našel a stáhl. Nokia Camera v4.8 bys neměl? Tu nemůžu nikde najít - pouze Nokia Camera v4.8.1.1, ale ta po instalaci už naběhne jako Lumia Camera. A u té 930-ky to bude lepší než stávající Windows Camera? Hlavně tehdy, když je málo světla. Na 820-ítce jsem měl tenkrát nejspíše ještě Nokia Cameru a bylo tam možné přepínat na režim sport - fotky třeba i z basketu nebyly rozmazané, v dalších aplikacích toto zmizelo :-(. Teď jsem si všiml, že režim sport má Lumia Camera Classic 4.9.4.1. Našel jsem ji k offline stažení pouze na appx4fun.com, ale při instalaci to spustí hlášku "Aplikaci nejde nainstalovat" (objevil se problém s touto aplikací. Zkontrolujte balíček nebo požádejte o pomoc pracovníka, který vám ji poskytl). Všude jinde jsou odkazy do store, ale tam je pro změnu poznámka, že aplikace není v současné době k dispozici :-(. Je možné, že nejde pod FCU nainstalovat nebo je to skutečně chyba staženého souboru?. Pokud by tady někdo měl zkušenost s její funkčností pod FCU, mohl bych vás poprosit o odkaz na její stažení? Rád bych ji použil i pro 930-ku. Díky!
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů