Windows 10: Bugy a Procesy na pozadi zožrali baterku

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Windows 10: Bugy a Procesy na pozadi zožrali baterku

Příspěvek od l0lz »

Včera ma Surface Pro 3 riadne sklamal. Použival len som OneNote/Nahravač Zvuku. No po 6. reštarte som to vzdal a zobral si papierovy zapisnik. Nahravač zvuku sa každu chvilu bugoval, a 2x behom hodiny mi spôsobil BSOD. (Pre zaujimavosť, na Windows 8.1 som behom roka a pol nezažil ANI jeden BSOD)

Podstata problému.

Po 10 minutach ako som držal v ruke žeravú rozpálenu dosku (surface), som zapol šetrič baterie, no nepomohlo to. Tak som zapol Task Manager.
(Čo je Ku*va RUNTIMEBROKER.EXE ???????)
zožieralo to CPU na 100% a po tom ako som to vypol, naskočila v taskmanagery aplikacia FOTKY a zožierala cez 200mb RAM a CPU na 23%. Po tom čo som vypol aj to, zas naskočilo Age of Empires, a tiež zožieralo cez 200MB RAM, hoci som ju nemal zapnutu. A toto sa opakovalo po každom reštarte. Po 4. reštarte a 2. BSOD som to vzdal, behom 2 hodin mi to zožralo 46% baterky...

Pre info, HR som robil v aprili, potreboval som odstranit všetok bordel. A za 2 mesiace si ten system robi čo chce a furt je vrely lebo niečo robi na pozadí. To nieje normálne.

Ďalšie Bugy a Glitches
BTW, toto nieje jediný problém. Každu chvilu sa objavi nejaky glitch, buď s WIFI (že sa nezobrazuje ikona na zapnutie), alebo v štarte su dlaždice komplet prazdne a zobratuju len farbu, nedá sa odblokovať, či sa začne prehrievať. BSOD sem tam, lebošak prečo nie.

Opäť to musim riešiť preinštalovaním ? Niečo mi hovori že tie problemy mohli prisť s Creators Update. Ako ste na tom vy ? Ak by som to musel preinštalovať, tak poraďte mi nejakú čistú inštalačku, lebo RECOVERY PART na surface je podla mna nasiaknutý bugmi a dalšimi bugmi :grin:
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10: Bugy a Procesy na pozadi zožrali baterku

Příspěvek od veigy »

Udělej normálně cistou instalaci, Surface si drivery dotáhne sám, nebo se dají i stáhnout ze stránek MS ;)



každopádně taky se mi už stalo, že po spuštěni aplikace "MS Band" mi runtimebroker žral konstantně 50% CPU, ale už je to asi rok zpět... Teď mi dělá problémy hlavně appka "Facebook", která si po pár hodinách sežere třeba i 3GB RAM právě skrz Runtimebroker... A taky pri spuštění appky "Fotky" mi jede CPU na 80%, ale tam to asi dělá obří množství fotek...

Btw. Na důvod BSOD se můžeš kouknout třeba do prográmku "bluescreenview"... A taky by tvému systému asi pomohlo udělat "chkdsk c: /f", restart a pak "sfc /scannow" a hodit sem výsledek...
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Windows 10: Bugy a Procesy na pozadi zožrali baterku

Příspěvek od l0lz »

Ďakujem za radu.

"Windows Resource Protection did not find any integrity violations."

Takže asi nič. Uvidim po tomto jak sa to bude správať, ale už mám nachystaný Recovery image z oficiálnej surface stranky na MS

https://www.microsoft.com/surface/en-us ... overyimage" onclick="window.open(this.href);return false;
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10: Bugy a Procesy na pozadi zožrali baterku

Příspěvek od veigy »

fakt udělej čistou instalaci rovnou Creators Updatu... nemá cenu tam cpát nějakou starou recovery image...
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Windows 10: Bugy a Procesy na pozadi zožrali baterku

Příspěvek od l0lz »

Dal som do toho Windows 8.1, aspoň zaspominam :grin:

Idem kuknúť ako to je s drivermi pri čistej inštacii ISO z MS stranky. Ale to mi zmizne aj logo Surface pri boote, nie ?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10: Bugy a Procesy na pozadi zožrali baterku

Příspěvek od veigy »

Nezmizne nic, nepoznáš rozdíl oproti origo recovery... drivery si Surface dotáhne sám z Windows Update a když ne, tak je na stránkách MS balík všech driverů ;)
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Windows 10: Bugy a Procesy na pozadi zožrali baterku

Příspěvek od l0lz »

Diky moc :smile: premazal som partitions, nahodil čisté ISO zo stranky MS, a drivery sa nahodily všetky same. Aj firmware. Čiže všetko je ako pôvodne.
a šlape to ako hodinky, kilo veci mam otvorených a nič sa nezohrieva, ventilator som dnes ani nepočul. A to mam plnu ramku, čo mam kade čo pootvarane. Aj baterka sa vybija pomalšie.

Ani glitches a bugy zatial žiadne. Uvidíme

Ale ked hej tak to už rozmlatim o lavičku, nestalo to malo aby to blblo jak nejaky lacny šrot.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů