MS končí se smartphony Oficiálně

Volná diskuze na libovolná témata...
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od Cleric »

A je to tady, všichni co stále věřili že to není pravda a další mobily ze stáje MS přijdou brzy. Dnešek bude pro tyto lidi velkým rozčarováním. MS se opravdu stahuje z trhu s mobily a již neuvede žádný smartphone.

Zdroj: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/micr ... fault.aspx

Dobrá zpráva alespoň nakonec pro majitele Lumií, MS přislíbil podporu, ale neuvedl jak dlouhá bude.

Mobilním Windowsům pomalu a jistě zvoní hrana.......
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od zoublu »

Není to sice oficiálně, ale každý s tím nějak počítal. Hlavně po tom podivném chování Microsoftu během roku. Zajímalo by mě co bude dál s windows 10 mobile. Jestli zapracují na nějakých úmluvách s ostatními výrobci nebo to půjde do ztracena. Redstone 2 běží v plném proudu a nevypadá to na konec.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od htcjirka »

Systém Windows 10 Mobile nekonci ani náznakem a indicie, ze Microsoft skonci s výrobou telefonů jsou tu už dlouho.Takze v podstate zadna novinka ani důvod k znepokojeni.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od Marty04 »

Já jsem upřímněl chování Microsoftu nikdy nepochopil. Vše, co Nokia pracně vybudovala, zahodil. Pod jejím vedením Lumie s každým čtvrtletím rostly v prodejích, až se dostaly přes deset milionů. A co Microsoft? Akvizici Nokie odepsal, propustil skoro všechny, co tam pracovali... vydal 3 telefony s tím, že to budou poslední Lumie a konec.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak či tak, MS si za to může sám.
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od zlieva »

Ale si nemocný.... žiaľ, dokazuješ to každým svojím príspevkom a nick HTCJirko na teba pôsobí ako červené súkno na býka v aréne....naozaj nechápem to tvoje besnenie voči nejakému podpisu anonymného prispievateľa na webovom fóre. Tá roky ukazovaná nenávisť ako ju tu predvádzaš pokiaľ nemáš práve ban sa inak naozaj nedá nazvať len ako "nemoc"
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od SmetyCZ »

Egeemu zase došli prášky?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od Mahtiel »

@Slav: V prvé řadě, než se ostatním budeš vysmívat za gramatické chyby, si sám přečti, co jsi napsal. Před že patří čárka.
A poslední komenty se přece necitují ;)
Pipí
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát zář 16, 2016 19:55
Zařízení: MS Lumia 950 XL bílá

MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od Pipí »

Idea jednoho systému pro počítače a mobily je přínosná a žádoucí pro masy uživalelů, já myslím, že se toho Microsoft nevzdá. Hlavně kvůli zisku... Spíš půjdou cestou outsourcingu.
Kufy
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob črc 02, 2016 11:36
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Dual SIM

MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od Kufy »

Také si myslím, že to bude jen o tom, že MS zůstane u softwaru, jen ten hardware bude dělat někdo jiný. Kdo někdy viděl W10mobile, musí mu být jasné, že ten systém MS nezahodí.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od Cleric »

@Kufy
Viděl, dokonce jsem používal i starý WMko 6.x na MDAčkách a tam se mi ten systém zamlouval daleko více než tyhle "dlaždice".

Měl jsem možnost si několikrát osahat tento zázračný, některými lidmi do nebes vychvalovaný OS. A musím říci, že bych s tím nemohl pracovat. Android je pro mě daleko přívětivější a intuitivnější.

Otázkou je co by se stalo, kdyby tu WMko bylo dříve než Android nebo současně. Tady už ale zacházíme do sekce "Co kdybytor" :tlem: :tlem:

I samotný Blackberry radši sáhlo po Androidu a to je už co říct.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od Mahtiel »

Uvidíme, jak vše dopadne. Osobně budu mít nově i telefon s Androidem a budu se rozhodovat, který budu mít jako primární. Osobně mi vadí chování Facebook Inc., který na Windows mobile vypustil opravdu příšerné aplikace, uvažuji dokonce, jestli to nebylo i záměrem.

Rozhodně nad Windows jak někteří nelámu hůl. Tento systém má obrovský potenciál, je bezpečnější než Android, ale nedostatek aplikací nebo kvalita některých základních aplikací ho vážně ubíjí. Pokud by se MS zaměřil pouze na firemní sféru a i další výrobci dávali mobilní Windows do telefonů zaměřených pro firemní klientelu, tak by se do vývoje hromady aplikací vývojáři nehrnuli, spíše by vznikaly aplikace využívající Continua, specifické aplikace pro firemní klientelu. Koncoví zákaznici by ostrouhali. Kdyby se mobilní Windows rozšířil více do low-endů a střední třídy, mohly by tyto telefony, v případě že by vznikaly odpovídající aplikace, které si široká veřejnost žádá, mít úspěch.

Docela mne irituje, když někteří, kteří mají Windows, se považují za jakési vyvolené, kteří jsou něco víc než uživatelé Androidu. To absolutně není pravda... Ne každý, kdo má Android, si vybíral např. mobil podle toho, zda má na krytu kytičky jako jedna bývalá kolegyně. :)
Kufy
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob črc 02, 2016 11:36
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Dual SIM

MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od Kufy »

Všechno je to spíš o tom, na co je ten který člověk zvyklý. Já třeba pokaždé, když dostanu do ruky iPhone nebo Android, nejraději bych to po chvilce roztřískal o zem, jak jsem vzteklej. A je víceméně jasné, že některé firmy, v čele s Googlem, bojkotují MS, přece nebudou podporovat potencionálního konkurenta ve vstupu na trh. Já ale třeba naopak nemam rád jakýkoliv monopol, takže MS držím palce. Osobně si myslím a doufám, že před Vánoci uvidíme nějaké nové mobily s W10, ať už od jakéhokoliv výrobce.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od SmetyCZ »

Já bych chtěl, aby Nokia šáhla po W10M :-) aspoň pár modelů.

Třeba bychom se zase dočkali pěkných kousků. Taková znovuzrozená 925...
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od JuaNex »

Ja nevidim v jednotnom systeme v telefone a desktope ziadne vyhody, iba nevyhody. Na to aby system ktory bezi na desktope bezal plynule na telefone je potrebne znacne vykonne zariadenie, co zial este telefony nesplnaju.
Osobne svoj book zapinam len ked nieco konkretne potrebujem, co v telefone nemam - najcastejsie asi 3D program na navrhy domov, bytov a interierov, alebo daku hru na odreagovanie. Na vsetko ostatne mi omnoho viac vyhovuje vytiahnut telefon a prakticky vsetko vyriesit na mieste a okamzite (mnozstvo aplikacii ulahcujucim zivot a pracu to s prehladom dovoluje).
Aj obycajny facebook funguje v aplikacii na telefon lepsie a rychlejsie ako facebook na desktope.
V profesionalnej sfere si myslim ze sa Continum nepresadi, lebo pochybujem ze graficky a vypocetne narocne programy budu zvladat telefony. A pripajat telefon k monitoru len pre upravenie nejakeho dokumentu alebo tabulky je nezmysel, ked to dokonale zvlada cloud.

@mobile
xxLubosZxx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: pát kvě 23, 2014 12:09
Zařízení: Xiaomi Mi Max Lenovo Phab Plus

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od xxLubosZxx »

Ja do dneska lituji,ze jsem koupil tu L950XL jedine co na ni je dobre ,tak foťák jinak stoji za starou belu. Už nejsem z ni tak nadsenej jako bylo nadseni pred dvěma lety s L1520 to jsem i s tim systémem byl spokojen. Priste ty prachy vrazim do nějakého vrcholoveho modelu s androidem,když jde W10M do kytek

Sent from mTalk Lumia 950XL
MS-Soft
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned zář 04, 2016 19:25
Zařízení: HTC

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od MS-Soft »

Celý mobilní Windows byl dobrý experiment, který nevyšel. Windows Phone 7 nabízel málo, ale co uměl, to uměl dobře. Pak rodina Lumia a Windows Phone 8 naznačoval dobrý směr a Windows Phone 8.1 to potvrzoval. Pak nešťastný polotovar polotovarů W10M a jedna na pohled levná krabička L950. HW dobrý, systém rozdělaný a nevyzpytatelnost Microsoftu vedla k danému konci. Kdo utekl jinam je teď v pohodě. Neprodejné telefony s Windows jsou toho důkazem. Musím ale konstatovat, že bohužel.

@SM-G930F
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od Mahtiel »

Mobilní Windows jako systém nekončí. Bude se dle mne specializovat především na firemní sfèru. Zřejmě kdo chce telefon jako multimédiium, tak s největší pravděpodobností skončí u konkurence. Osobně ode dneška jedu kromě Lumie i na Xiaomi, které jsem vyhrála. Telefon vypadá skvěle. Zrovna zde píši vůbec první text na google klávesnici. Dá se. Rozhodně je to pokrok od dob androidu 4.4 a starších verzí, které jsme měli na tabletu
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od Daff_Cz »

Mě osobně už je úplně jedno co se bude dít dál, čekám na iPhone, jakmile ho budu mít, bude pro mě W10m uzavřená kapitola a telefon pošlu na reklamaci kvůli vypálenému displeji a čidlu jasu (pohasínání displeje), bud budu mit štěstí a vrátí mi prachy a nebo to bude náhradní telefon připravený v šuplíku...
Musím přiznat, že už me omrzelo pořád na něco čekat nebo dělat HR, abych se zbavil nějakých chyb...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS končí se smartphony Oficiálně

Příspěvek od veigy »

Zas tak v tichosti to nebylo [emoji23] btw. Novinky.cz jsou opravdu erudovaný zdroj...
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů