Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

To s těmi aplikacemi pravda není. I na Androidu/iOS zablbnou a pár věcí mi na nich chybí. Hlavně třeba tmavé téma mailu, nebo extra aplikace na kalendář. Osobně jsem prošel Windows až od WP7.5 a s každou další verzi to bylo se stabilitou a bezproblémovostí horší a horší. Funkce byly lepší, ale stabilita prostě horší...
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Na mail jsem používal Nine, tam šlo tmavé téma nastavit.
Kalendář jsem používal Business calendar.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Jumbo78 píše:@htcjirka
Je rozdíl objektivní hodnocení a házení špíny. Ty bohužel jen házíš špínu.
WIN jsem měl a taky na něj neházím špínu...
Ne, je to jen moje ohodnoceni systemu, nikoliv hazeni spiny.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Nine mám momentálně nainstalovaný, ten se mi funkčností docela líbí, ale přijde mi nepřehledný a design nic moc. Zatím ho mám v testovací verzi a až skončí, tak se rozhodnu, zda budu platit dál...
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Na mail máte najlepšie BB Húb. Najlepší klient aký je. Na mesiac trial a po jeho vypršaní jedna malinká reklama (prípadne platba 1€/mesiac čo nieje vôbec zle).
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

@veigy mám AquaMail, tam jde rovněž tmavé pozadí nastavit :) buď natrvalo nebo myslím jako noční režim...
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od JuaNex »

BlueMail alebo AquaMail su podla mna najlepsi klienti.
Co sa teklam tyka tak ja osobne nemam zrejme ziadne. Uz pekne dlho som ziadnu nevidel. A to telefon pouzivam aktivne. Denne mam screen time 3-4h.

Dalsia vec sa tu riesi spomalovanie. No som velmi rad ze aj toto sa mi vyhyba. Neviem kedy naposledy som robil HR ale je to cca 2 roky dozadu. Uz 4 roky mam rovnaky telefon lebo funguje bezchybne. Mal som pred tym aj iPhone a tiez som bol spokojny, ale viac som zrejme s Androidim. Vsimol som si aj ze na iOS mi sem tam padla nejaka aplikacia. Na Androide sa to prakticky nestava (stavalo sa este naposledy myslim na Androide 4)
Momentalne som nazrel do doby prevadzky a mam tam 1000h bez 8. Takze do rana bude 1000 (42 dni) co som telefon nerestartoval. Ved aj naco ked jednoducho ide.

Ale mam aj tablet ASUS ktory ma sice uz skoro 6 rokov (Transformer TF300TG), ale tuto znacku by som si po skusenostiach uz nekupil. Rovnako ako Lenovo. Book od nich mi ide super, ale co som nastavoval zopar telefonov tej znacky tak nemali velmi vyladeny system.

Cize ked to mam zhrnut, ja osobne niesom obmedzeny typ cloveka. Nerobi mi problem ziaden system, no ked si mam vybrat, tak kvoli funkcnosti dam prednost Androidu.

@mobile
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Rád bych se vrátil k těm tweetům od Joe B, ve kterých brečí, jak tvrdě makali a tak.

Brečí hezky, ale na blbým hrobě.

1) Store - Začátek win store si pamatujeme všichni, placený přístup a do toho nebrali karty z evropských zemí (pokud nepočítáme DE, GB, Francii...), takže se jim na to skoro každej vykašlal. To je 7 let zpátky. Nechytli aplikace na začátku.

Tady udělali z mýho pohledu sakra velkou chybu. Měli nechat vstup zdarma a začít s co největší otevřeností.

2) Nenaslouchání zákazníkům - jak dlouho jsme řvali, že chceme více-fční dlaždice? Na dlaždici s hudbou třeba pauza a next track? Skoro od samýho začátku. Jak dlouho dokázal kalendář ukazovat jenom 1 událost?

3) Přechod z WP8 na WP 8.1, kdy ze základních, systémových aplikací udělali klasické (kalendář, hudba, xbox..). Já to chápu, snadnější aktualizace, ale rychlost a stabilita už začala jít pomalu a pěkně do kelu. Časem se to "zhoršilo" přechodem na W10M.

4) házení klacků vývojářům pod nohy - všichni už jsme slyšeli, jak jim MS měnil API pod rukama, vydal SDK a ve finále to bylo jinak, zpožděné design guides atd.

5) nekomunikace - nikdo nevěděl co bude, co nebude, proč to nebude. Není to tak dávno, co se Gabe prsil, jaký maj plány s W10M a o 2 roky pozdějš musíme číst Joeho zprávy na twitteru (!!!), proč to nedaj na ofiko stránky?

6) nový x50 Lumie - designově hnusný (950), při vyslovení slova bluetooth to šlo do restartu, a nepochopitelně chybějící věci jako vypínání GS na nabíječce, double tap to wake, gesta. U double tap2wake řeknou, že nečekali, že by to zákazníkům chybělo. U flagship. Do tý doby to uměly všechny lumie. No a od tý doby nic.

... a on má tu drzost říkat, že "We have tried VERY HARD", no tak to se moc hard nesnažili. Kdyby se snažili víc hard, tak bych si šel koupit novou Lumii do obchodu a nemusel trpět u toho zgerbu, kterej je nějakým božím nedopatřením nejrozšířenějším systémem.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Blbý je, že kdyby měli dostatečnou konkurenci v PC sféře, tak to dopadne s Win stejně. Vždyť poslední dobou ani neuměj pořádně svoje aplikace. Rád přejdu ze Skype desktop aplikace na UWP, ale jestliže skype používám jako komunikaci ve firmě, potřebuju vidět i určitou historii a hlavně aby byl program funkční a notifikoval správně - ani jedno UWP neumí...
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Souhlas se Smetym ... MS toto podělával roky. Naskočili do vlaku sice pozdě, ale moc pro to neudělali. Kdyby se do toho opřeli pořádně, určitě by se dostali na 10 a více procent trhu ...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

SmetyCZ: Uplny suhlas. "We have tried VERY HARD" by urcite neposobilo ako keby cely team okolo WP/WM su 2 studenti na polovicny uvazok. Keby to MS bral vazne, urcite by som teraz nemusel pouzivat ten SHIT iOS. Aj ked na druhej strane, treba Apple uznat v tom, ze (aspon zatial) ma v ponuke telefon normalnych rozmerov (idealne by bolo, keby okolo tych 4" boli minimalne/ziadne ramceky).
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Pravdepodobne uz od ballmerovej kupy to bolo nechcene dieta a tolko prilezitosti sa mu aj dostalo - keby to bol hlavny zdroj nutellovho cloudu tak do toho napraska tolko penazi ze ajfoun sa moze schovať
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

imperator: Ty si nezmenil nazor na iOS, resp. stale si s nim spokojny? Ako s HW som spokojny aj ja (baterka, rozmery, vykon), ale ten iOS mi pili nervy stale viac a viac:
1. Widgety? Podla mna uplna zbytocnost, kedze ich musim vyvolavat manualne, t.j. neporovnatelne horsie v porovnani s live tiles, kedy som odomkol telefon a hned vsetko videl na ploche (bez akejkolvek interakcie)
2. Notifikacie su uplne strasne, ziadne zgroupovanie, nemoznost vymazat vsetky naraz, ..., cele zle
3. Ovladanie stock aj 3rd party aplikacii kedy je na spodnej liste viacero tabov a z nejakeho pre mna uplne nelogickeho dovodu, nie je mozne pouzit swipe vlavo/vpravo na prepnutie tabov
4. Edit/done - nielen, ze napr. pri budiku nestaci tapnut na cas a treba sa prehmatat do ergonomicky najnedostupnejsej casti telefonu z pohladu ovladania, kde treba tapnut na EDIT, tak vo vela aplikaciach su tieto dve akcne tlacidla prehodene. Konzistencia je asi nieco o com vyvojari este nepoculi.

Nehovorim, ze sa to neda pouzivat, ale kvalitny OS si asi predstavujem inak.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Tak co, odpadlíci? Už jste zkoušeli Edge for android? Belfiore dával odkaz na Twitteru, na tabletu mi zatím nejde stáhnout.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Jo jo. Nic moc, no.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Mě to šlo stáhnout v pohodě, ale ještě jsem to nezkoušel :D
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Taky jsem ještě nezkoušela, mám zkušebně Microsoft Launcher preview, trošku rozporuplné pocity, myslela jsem, že třeba ty ikony budou více jednotnější... Oceňuji z hlavního menu swipem do strany dosažitelnou položku nedávné, kdy se mimo jiné zobrazuje i několik posledních obsahů schránky při kopírování :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Ten Launcher není špatný, ale nic tak extra tam taky není :D třeba oproti výchozímu OnePlus toho moc navíc nemá...
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Ja nechápem prečo hlavnú výhodu čo mohli mať oproti konkurenčným browserom a to urlbar na spodku, dali nezmyselne zasa hore. Už len kôli tomu ho používať nemienim, hoc mám Edge na PC ako primárny.

Na telefóne stále best Via Browser / Samsung Browser ktoré majú adblock (Via podporuje urlbar na spodku čo je neskutočne návykové).
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Taky jsem jim hned hodil feedback na ten address bar..
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů