Utopený Mozart

Diskuze o komunikátoru HTC 7 Mozart
Odpovědět
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

Utopený Mozart

Příspěvek od starik »

Chtěl bych poprosit o radu:

Spadl mi telefon do potoka, byl tam sice jen pár vteřin, ale ...

1, Nefunguje GSM, resp. se přihlásí do sítě cca na minutu, ale signál je slabší, a po minutě už hlásí no service. Podařilo se mi odeslat SMS, ale doručenka už dorazila až po přehození simky do druhého telefonu. Volat se mi nepodařilo.
2, Nějak chraptí reproduktor
3, Možná trochu míň přesná GPS - nedostal jsem se pod 30m při krásném počasí

Tak nějak mi přijde, že by to mohlo být špatným kontaktem repráků a třeba antény. Tyhle věci řeším, telefon používám na sufrování na cestě do práce a na geocaching.

Dále
Mapy na LCD - už celkem vybledly, dotyk funguje - neřeším,
o třetinu slabší výdrž - asi to bude chtít časem novou baterii - neřesím
telefon občas šumí v zadním repráku/mikrofonu
Wifi je OK

Co byste teď dělali?

1, Záruční oprava nepřichází v úvahu a dovedu si představit, že když pošlu telefon do autorizovaného servisu, tak mi ho akorát kompletně vymění a bude to stát víc, než nový.
2, Jsem celkem odhodlaný telefon rozebrat, myslíte, že poznám, kde je chyba? Na co si dát bacha, čím čistit, uvítám info, návody, videa.
3, Dělá takové čištění nejaký "neznačkový" servis? Kdyby to byl někdo ochotný udělat odborně do 500Kč, tak bych do toho šel. Nějaký tip v Brně?

Díky za každou radu.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Utopený Mozart

Příspěvek od milennium »

No nevím. Těžko říci. Přístroj rozeber na díly, vysuš a vyčisti (třeba kartáčkem na zuby). Pak slož a uvidíš.
Ale to jsi měl udělat IHNED, co jsi přístroj utopil. Okamžitě vyndat s potoka, OKAMŽITĚ vytáhnout baterku, a když už ne rozebrat, tak alespoň nechat vysušit. A to opravdu důkladně.
Jinak značkový servis se do vyčištění utopeného přístroje asi pouštět nebude. Ale zkusit to můžeš-třeba se domluvit s technikem.
Dej vědět jak jsi dopadl.
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

Utopený Mozart

Příspěvek od starik »

No, tak nějak myslím, že vím, co dělat s utopeným telefonem. Po vylovení ještě běžel, ale než jsem ho dostal z obalu a než se mi povedl baterkový otvírací grif na klouzajícím těle, tak už zhasl. Víc se v terénu dělat nedalo. Sušil se pak pár dní, asi byla chyba dát ho na sluníčko, protože se pak asi orosil i tam, kde možná voda nebyla.

Včera večer jsem měl chvilku a tak jsem telefon rozebral. Postupoval jsem podle video návodu na upgrade SD karty. Video bylo celkem k věci, akorát se to bylo opravdu realtime, tři díly po čtvrt hodině, takže člověk má tendenci přeskakovat a pak málem vypáčí USB konektor. video: http://lifeinthefastlaneok.wordpress.co ... procedure/

Uvnitř telefonu jsem byl celkem bezradný. Nikde žádné fleky, bláto apod. Nepoznal jsem, kde vlastně jsou antény, skoro se mi to jeví tak, že se na tento účel používá kovový kryt telefonu, nebo některý z plechů, které jsem měl za stínící. Trochu jsem do toho foukl, očistil trochu prachu a vlasů, které zřejmě s vodou nesouvisely a telefon složil.

Za největší úspech považuji, že telefon po složení opět funguje. Dokonce došlo ke zlepšení funkčnosti, telefon je na příjmu mnohem stabilněji. I když ukazuje podezřele málo čárek, surfuje celkem spolehlivě. K telefonování nebyla zatím příležitost.

Budu ho teď chvíli zkoušet, jestli se na něj můžu spolehnout, příště už asi zkusím vyhledat nějakého technika. Nebo až budu opravdu potřebovat vyměnit kartu. Jen tak z legrace bych to nikomu nedoporučoval, chyb se přitom dá udělat hodně.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Utopený Mozart

Příspěvek od milennium »

No tak vidíš, jak jsi šikovný ! :-) Blahopřeji...
Pavel Štrobl
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 09, 2011 15:06
Zařízení: Lumia 920 Cyan, Sony VAIO Duo 11
Bydliště: Planeta Země, Kontinent Evropa, Stát ČR, Město Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Utopený Mozart

Příspěvek od Pavel Štrobl »

Upřímně gratuluji. Takhle mámě povedlo utopit Nokii E51 3x dokonce jednou v jarové vodě. A pokaždé jsem telefon zprovoznil, ale rozebrat E51 je jednodušší než Mozarta.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Utopený Mozart

Příspěvek od mike-biker »

Určitě se měl zanést do servisu a odborně vyčistit ultrazvukem. Každopádně telefon sice nemusí, ale pravděpodobně dříve či později klekne. Paralela s infartem se zde nabízí: Čím rychleji se pacient dostane na specializované pracoviště, tím lépe pro něj.
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

Utopený Mozart

Příspěvek od starik »

Tak jen doplnění kauzy a varování příštím generacím.

Telefon jsem minulé pondělí odnesl do servisu, aby mu třeba ještě trochu pomohli. Prý je ideální telefon přinést co nejdříve, v prvních dvou dnech by ho "zapekli" a neměl by být problém. Telefon přijali s tím, že vyčistí koncový stupeň a uvidí se. Varovali mě, že se to ale nemusí povést a telefon odejde.

A tak se také stalo. V pátek jsem si telefon vyzvedl s tím, že vyčistili základní desku a telefon stále vykazuje závadu. Přestalo fungovat GSM, GPS a USB (ani nabíjení), telefon sice naběhl, ale dotyk pár sekund fungoval a pár ne. Wifi fungovala, ale Mozart se nedal používat. Včera večer jsem ho opět rozebral, po složení už dotyk nefunguje vůbec.

Baterka se už vybila, takže Mozart tímto odešel do Křemíkového nebe.

Zjištuji, že mi dost chybí jako společník, u WP7 rozhodně zůstanu. Příští telefon bude asi Omnie 7, na surfování bude lepší větší displej, očekávám lepší viditelnost na slunci, lepší fotky. Potěšilo by citlivější GPS a FM rádio. Nové Mango přístroje mi nenabízí nic nového, rychlejší telefon nepotřebuji, update OS postačí. Předobjednávkové ceny na HTC Titan a Radar mě neinspirují a Nokie jsou v nedohlednu.

Asi pořídím stejné "gelové" pouzdro na ochranu proti pádu a zalepím v něm zevnitř všechny ty zbytečné otvory, na podobnou příhodu by to mělo stačit.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Utopený Mozart

Příspěvek od Standa99 »

........
Odpovědět

Zpět na „HTC 7 Mozart“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů