Přechod z androidu na WP

Diskuze věnovaná dalším chytrým telefonům se systémem Windows Phone
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Přechod z androidu na WP

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Muze se zobrazit nasledujici mail, predchozi email ci obsah slozky. U WP klienta si clovek nemuze vybrat, co se ma stat.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Re: Přechod z androidu na WP

Příspěvek od mimonaut »

pavelbures píše:Muze se zobrazit nasledujici mail, predchozi email ci obsah slozky. U WP klienta si clovek nemuze vybrat, co se ma stat.
aha.
tak to opravdu není standartní požadavek běžného uživatele.. :-D
;-)
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Přechod z androidu na WP

Příspěvek od biscuit84 »

@Pavel: Tak otazka dizajnu je vlastne otazka vkusu podobne ako pri hudbe, filmoch, knihach etc... S tym, ze 8X sa nechal minimalne inspirovat L800/900 tiez suhlasim. Ja mam 8X v tmavomodrej farbe, takze tiez som zvolil skor konzervativnejsi styl... inak L800 sa mi pacila, ale nekupil som si ju pre jej vysoku uvodnu cenu (hlavne som nevedel, co od WP ocakavat, bol to dost kontroverzny OS, ktory vyvolaval aj tuna na SM burlive diskusie) WP7 je naozaj viac-menej mrtva platforma. Ja som sa snazil aktualizovat svoju L710 na WP7.8, ale ani mesiac po vypusteni aktualizacie mi ju Zune neponukol a nefungoval ani ten trik s odpajanim kabla a wi-fi. Nakoniec som ju predal kamaratke, ktora prechadzala z "dumbphone" a teraz jej L710 maximalne vyhovuje :)
Uživatelský avatar
matkal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 25, 2011 10:01
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Přechod z androidu na WP

Příspěvek od matkal »

Ja ziram, tohle je jedna z nejobjektivnejsich diskuzi o WP, jakou jsem za posledni rok cetl. Bez emoci, flame a jeste vecna. Klobouk dolu. Jako uzivatel WP8 musim konstatovat, ze stale muze existovat pomerne velka skupina uzivatelu, kterym WP 7.8 jeste dlouho bohate postaci
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Přechod z androidu na WP

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

mimonaut píše: aha.
tak to opravdu není standartní požadavek běžného uživatele.. :-D
;-)
Vzhledem k tomu, že Palm OS tohle uměl v 90. letech, následně Windows Mobile klient i klienti pro Symbian, přijde mi toto naprosto standardní a základní součást programu/systému. Stejně jako třeba možnost uložení neznámého čísla do adresáře, napovídání jmen při vytáčení čísla na číselníku atp.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Přechod z androidu na WP

Příspěvek od htcjirka »

Stejně jako třeba možnost uložení neznámého čísla do adresáře
To umi WP v zakladu.
napovídání jmen při vytáčení čísla na číselníku atp.
Umi aplikace treti strany,takze ani v tom nevidim problem.
Jestli to je v zakladu ci doinstalovane,vysledny efekt je stejny.Od toho je to OS,co neumi,doučí ho nainstalovana aplikace.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Přechod z androidu na WP

Příspěvek od mimonaut »

tak pavelbureš je starý známý antiwp morous, co tvrdí, že když to nevyhovuje jemu, je celý systém absolutně o ničem.. A jeho "standartní" požadavky jsou také již dlouho známé ;-)
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Přechod z androidu na WP

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Htcjirka me nepochopil... Myslel jsem, ze kdyz je normalni souhlasit s primitivnim emailovym klientem, tak by preci melo byt normalni mit minimalni pozadavky i v dalsich oblastech, coz je preci blbost. Pokud urcita funkce byla bezna v roce 1995, tak jeji absence po skoro 20 letech "pokrokoceho" vyvoje by rozhodne nemela byt v poradku.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Přechod z androidu na WP

Příspěvek od iljusin66 »

To je nesmysl. Pakliže se v průběhu času ukáže, že některé součásti OS jsou využívané minoritní skupinou lidí, ale přitom údržba kódu oné vlastnosti stojí neadekvátní lidské zdroje a příliš zatěžuje systém, pryč s tím. A ti jimž ony vlastnosti chybí, nechť přejdou na jiný OS, volbu přeci mají. Opravdu nevidím důvod dávat lidem v základním e-mailovém klientovi možnost volby co dělat když smažu mail. Jsi první o kom vím, že mu tahle volba chybí.
mceza

Přechod z androidu na WP

Příspěvek od mceza »

Já osobně bych tuto volbu také přivítal, protože na PC používám Thunderbird a rád bych, aby mi telefon dělal to samé, co klient na počítači. Bohužel dělá jen to, co mu nastavil Microsoft.
Ale neberu to jako buhvíjaký problém. Tak to prostě je a MS se rozhodl, že to ani jinak nepůjde. Co se dá dělat.

Spíš mi ale vadí, že (pokud jsem to vysledoval dobře) se e-mail neodešle hned po stisknutí "Odeslat", ale až v čase synchronizace se schránkou. To, že je jedna ze schánek nedůležitá a mám ji nastavenou na hodinovou synchronizaci přece neznamená, že nechci, aby se odeslaný mail odesílal až v čase té synchronizace...
Už se mi stalo, že jsem poslal mail a za 45 min volal rozčilený adresát, že mu to ještě nedošlo...
A po každém odeslání ručně klikat na synchronizaci...
-Pavel- píše:Bezesporu, kdo má WP7.8, tak bude spokojený ještě nějakou dobu, beru to spíš z pohledu nového nákupu. To mi vychází WP8 jako rozumnější varianta, ale na druhou stranu záleží na požadavcích uživatele co od telefonu čeká, možná by němělo cenu utrácet více korunek a jít do WP7.8.
Na WP 7.8 mi v tuto chvíli nejvíc vadí to, že pořád jen čtu, co se vylepšuje a co nového přináší nové aplikace na WP8. Na běžnou práci mi WP7.8 plně stačí a když ne, stejně ssebou tahám výkonný notebook s výdrží na baterku lepší než ten mobil... Ale kdybych si kupoval telefon teď, nad WP7.8 ani nezauvažuji.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Přechod z androidu na WP

Příspěvek od hujer »

Spíš mi ale vadí, že (pokud jsem to vysledoval dobře) se e-mail neodešle hned po stisknutí "Odeslat", ale až v čase synchronizace se schránkou. To, že je jedna ze schánek nedůležitá a mám ji nastavenou na hodinovou synchronizaci přece neznamená, že nechci, aby se odeslaný mail odesílal až v čase té synchronizace...
No, ono stačí mít zapnutou volbu Nastavení synchronizace -> Stáhnout nový obsah -> "při doručení položek" a je po problému. Osobně to takhle provozuji už od 2 roky, nejprve na Hotmail a později na Office365 účtu a zcela bez problémů, rychlé doručení i odeslání.
mceza

Přechod z androidu na WP

Příspěvek od mceza »

hujer: Toto v možnostech nemám. Pouze Každých 15, 30, 60, 120 minut a ručně. Při doručení položek ne. Používám IMAP (že by to bylo ono?)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Přechod z androidu na WP

Příspěvek od steelspace »

Volba "Při doručení" funguje pouze pro ActiveSync email - Exchange, Hotmail, Gmail. POP3 a IMAP to neumí. Navíc IMAP a POP3 jsou protokoly pro příjem emailu, nikoliv odesílání, na to slouží SMTP.
V mém případě se email odesílá ihned. Nevím, proč by měl čekat na synchronizaci došlé pošty, když se notabene jedná o úplně jiný kanál (protokol). Otestoval bych i jiný účet, ale zdá se mi spíš o problém na straně poskytovatele emailu.
Koper1
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 22, 2010 20:14
Zařízení: N4, N7, Razr i
Bydliště: Palos Hills, IL

Přechod z androidu na WP

Příspěvek od Koper1 »

htcjirka píše:
Stejně jako třeba možnost uložení neznámého čísla do adresáře
To umi WP v zakladu.
napovídání jmen při vytáčení čísla na číselníku atp.
Napovídání jmen při vytáčení z číselníku neumí třeba N4 s JB 4.2.2.
Docela úlet.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Přechod z androidu na WP

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

iljusin66 píše: A ti jimž ony vlastnosti chybí, nechť přejdou na jiný OS, volbu přeci mají.
Tohle neni tak docela pravda. Vzhledem k dnesni vsudypritomne snaze vsechno zjednodusit a udelat blbuvzdorne uz neexistuje OS, ktery by nehazel klacky pod nohy a nesvazoval. Ja treba pouzivam (jsem nucen pouzivat) system, ktery mi nevyhovuje (Android). Pouzivam ho proto, ze mi nejmene nevyhovuje, ostatni OS mi nevyhovuji mnohem vic.

A pokud nahodou dotycnym dany OS vyhovuje, neexistuje zase odpovidajici hardware. Kdyby mi hypoteticky vyhovoval WP8, tak si nekoupim Dual SIM, telefon s dlouhou vydrzi ani QWERTY model, protoze proste nejsou. Takze moznost volby v praxi neexistuje.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Přechod z androidu na WP

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Koper1 píše:
Napovídání jmen při vytáčení z číselníku neumí třeba N4 s JB 4.2.2.
Docela úlet.
Napovídání při vytáčení vyřeší instalace alternativního dialeru pro Android, je to záležitost na 2 minuty. Problém s e-mailovým klient na WP je neřešitelný. Není tedy vhodné dávat tyto nedostatky na stejnou úroveň.
Odpovědět

Zpět na „Další WP telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů