Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
pavel.tresnak
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv črc 25, 2013 9:09
Zařízení: Lumia 950

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od pavel.tresnak »

Provedl jsem obnovu a zdá se, že propojení opravdu zůstalo.

Jen jsem obnovoval na 2x. Sw Recovery stáhl starší SW, poslední aktualizace přišla ihned přes OTA. Obnova následně proběhla uspokojivě.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od Marty04 »

Co se děje, dnes jsem připojil svou 830 a program mi nabídl software starší než mám v telefonu. A to jsem přes LSRT instaloval finální Denim před třemi týdny. To ho jako stáhli ze serverů?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od htcjirka »

Obcas se to stane, mohla byt nalezena nejaka chyba uvnitr FW.Tak se FW docasne stahne a FW balik opravi.Tezko rict..
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od fijo666 »

Ahojte, uvazujem nad obnovou telefonu Lumia 820 cez LSRT. Mam ho vyse 2 rokov, a zatial bol vzdy len cez OTA aktualizovany. Aktualne mam nainstalovany Developer preview verziu OS . Osobne nemam pocit ze je pomaly, ale vydrz baterie je na tom biedne. Telefon vydzri tak cca 20 hodin ak nic nerobim, a cca 10-12 hodin bezneho pouzivania (data a wifi a emaily mam stale zapnute).

Preto uvazujem ci by mi znovuna hratie OS cez LSRT nepomohlo vylepsit vydrz baterie. Ma to zmysel? Nebude to len starost navyse, a vysledok rovnaky? diky za kazdu radu :)

PS: bateriu som kupil novu orginal nokia cca pred tyzdnom a nepostrehol som vyznamnejsi narast vydrze baterie.
Přílohy
LSRT.png
(81.78 KiB) Staženo 68 x
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od Petulinek »

Jasně, že pokud jsi dělal jen OTA updaty, je varianta flešnutí to nejlepší co můžeš udělat. Po cca týdnu až dvou od flešnutí by se měla baterie "usadit". Rozhodně doporučuji, baterie by se měla zlepšit a také svižnost systému bude výrazně jinde.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od Tade »

Baterii to pomoci může, na druhou stranu je otázka, jak na tom byla s kondicí baterie nová. Před půl rokem jsem kupoval baterii z czc.cz a když jsem chtěl telefon zapnout, ani to nešlo. Musel jsem ho dát do sítě, aby se nabil na těch pár potřebných procent. Znamená to jediné. Baterie (Li-Pol) ležela dlouhou dobu někde na skladě a tohle vybití delší dobu jí asi moc neprospělo. Může na tom být tedy hůře (v porovnání s dřívějškem), než baterie v nové Lumii, kterou jsi kdysi koupil.

Nechci strašit, je to jen možný důvod nižší kapacity baterie. Já osobně jsem po porovnání nepoznal výrazné rozdíly. Nová baterie asi má o něco lepší kapacitu, než ta stará, ale že by to byl markantní rozdíl se říct nedá. Testy jsem ale žádné nedělal. Hodně štěstí ;)

Ps.: Každopádně ten flash doporučuji. Jel jsem také na PfD a telefon se už občas restartoval a dělal různou neplechu. Dostal flash a OTA Denim a teď je to paráda. Teď už počkám asi na ofiko W10 :) Sranda je, že v LSRT ještě po takové době není poslední verze a musíš to dotáhnout přes OTA.
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od fijo666 »

Pani Petulinek a Tade, dakujem za rady. Skusim ten flash a dorobim update OTA na Danim.

@Tade ako vravis, toto je aj moj pripad kupoval som v Alza.sk bulk verziu, a presne ako pises bateria bola uplne vybita, telefon s nou ani neskrkol. Tiez som vahal ci ju hned nevratim (kupoval som ju vo stvrtok min tyzden 26.3.2015), vlastne nad tym stale uvazujem predsalen do 7dni by som ju mohol vratit bez udania dovodu.
https://www.alza.sk/nokia-bl-5t-li-ion- ... 510978.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Na WP10 sa tesim tiez, dufam ze tak ako pisal MS, coskoro uvolnia oficialne aj pre L820 - aj ked len developer preview.

A este dalsia moja otazocka, skor take uistenie - SD kartu naformatujem asi pre istotu tiez nanovo?
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od Tade »

No ono je to docela logické. L820 už je starý model, navíc zase tak rozšířený taky nebyl, jako třeba 920. Po těch bateriích není taková poptávka a obchodníkům to leží na skladech měsíce, ne-li roky. Já jsem to při nákupu tak trochu očekával. Ale v mém případě se mi nezdálo, že by baterie byla nějak poškozená a výdrž byla o dost nižší. Spíš byla o něco vyšší než u staré. O vrácení jsem sice přemýšlel, ale trvalo dlouho, než z czc.cz přišla a bylo to chvíli před mým dlouhodobým odjezdem z ČR, takže bych už druhou někde po netu nestihl sehnat. Navíc si přiznejme, když CZC ani ALZA nemají ,,nové" baterie, tak který jiný eshop je bude mít. Třeba se to sehnat dá, ale já takový rozhled a čas na další zjišťování a zařizování neměl.

Být tebou bych to asi nechal být a baterii používal. Pokud to tedy nebude opravdu rozdíl ještě k horšímu oproti staré baterii (samozřejmě po flashi a OTA).

Pokud se udržím, tak W10 až oficiálně, ale uvidíme :)

Kartu bych určitě naformátoval taky. Před tím flashem mi téměř vždy po restartu telefonu hlásil chybu karty a nabízel kontrolu s doporučením zálohy a bla bla bla... Prostě zálohuj, flashni, update OTA a formát karty a budeš mít větší klid a jistotu, že už jsi pro to víc udělat nemohl. Telefon neobnovuj ze zálohy, ale nainstaluj všechny apps načisto. Sice otrava, ale pročistíš si ,,nepotřebné" apps a předejdeš dalším možným chybám. Pokud ti to vydrží delší dobu, tak se tahle práce vyplatí.

Já už to mám za sebou přes 3 týdny a jsem spokojen.
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od fijo666 »

To mas pravdu, je to uz stary model a nahradnych dielov, vlastne aj doplnkov je ako safranu. Zda sa mi ze tato nova bateria ma vacsiu vydrz, ale to je mozno 20% odhadom. Takze ako vravis, najskor si ju necham. Staru budem mad do rezervy v emergency pripadoch :).

Kazdopadne, dneska som dal flash, a uz instalujem potrebne programy. Tak uvidime, kopec veci som si uz ani nenainstaloval, ked som tie aplikacie nepouzival. Aj ked som pri kupe baterie programy kvalitne preriedil. Tak teraz je ich este menej. Cinnost aplikacii na pozadi, som si upravoval podla potreby, takze tam som uz vydrz baterie upravit nevedel.

Niektore aplikacie sa mi zdaju sviznejsie, ale exaktne neviem povedat ci je telefon rychlejsi :). Zatial vyzera ze vsetko funguje :)

Vdaka za pomoc :)
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od Martina46 »

prosim o pomoc, dnes som si obnovila telefon cez Windows Phone Recovery Tool, bola som v developerskom programe kvoli 8.1, teraz som vsak z neho odisla, telefon prakticky funguje, akurat par aplikacii mi nechce otvorit, nevadi, preinstalujem.
co ma vsak stve, nechce mi telefon aktualizovat, napise, ze stahuje aktualizacie, ale je tam stale 0%. raz mi to zaseklo na 23%, dalej mi uz len vyhodilo nejaku chybu 801882d1.
hladala som na nete, ten problem ludia maju, ale nenasla som, ze by to niekto vyriesil.
robilo mi to uz aj predtym, ale vzdy mi akosi tie aktualizacie stiahlo. cize vyhlada v pohode, ale nestiahne.
momentalne tam mam 8.10.12393.890 a lumia cyan.
co s tym?
MiVe77
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 12, 2015 12:52
Zařízení: Microsoft Lumia 535 DS

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od MiVe77 »

Netahej to přes Windows Phone Recovery Tool, ale zkus Lumia Software Recovery Tool. Mě xkrát nešla obnova přes Windows Phone Recovery Tool, protože vždy to hodilo nějakou chybu, tak jsem to zkusil přes Lumia Software Recovery Tool a tam se to povedlo.
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od Martina46 »

No prave cez LSRT mi to neslo a cez WPRT ano :)
Uživatelský avatar
pepyn
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon čer 23, 2014 19:26
Zařízení: lumia 735

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od pepyn »

Zdravím, telefon L735 jsem aktualizoval. na w 10.0.12534.59 , v podstatě mě nic nezlobí vše se zdá,že funguje, jen je pomalejší.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od JirkaTom »

Ono je to trochu matoucí. Píše ti to, že je stejná verze software, ale on je tím míněn FW (firmware). OS (operační systém) v mobilu máš W10 a ten WPRT ti do mobilu sice nahraje stejnou verzi FW, ale OS bude nahrávat WP8.1 (bude to poslední dostupná verze WP8.1 pro tvůj mobil a program WPRT). Takže spustit "Opětovná instalace softwaru" a po chvíli budeš v mobilu mít zpět WP8.1...

EDIT: vidím, že pepyn editoval svůj příspěvek, takže odpovídám vlastně na nic... ;-) ;-)
Uživatelský avatar
sugy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát úno 13, 2009 17:18
Zařízení: Nokia Lumia 920 / HTC Mozart

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od sugy »

Po instalaci WP10 se mi stále dokola restartuje telefon. Nikdy se nedostal až do systému. Jen na obrazovku Nokia, pak Windows Phone a znovu restart. Ráno jsem narychlo zkoušel Nokia Recovery tool, telefon si to našlo a stáhlo si WP8.1, ale instalace se neprovede. Telefon se odpojí. Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti? Jedná se o Lumii 930. Díky
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od osso »

skus novu apku windows phone recovery tool 2.1.1 je last one, ci to nepomoze
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od htcjirka »

A jeste lepe to flashnout pres Care Suite.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od SmetyCZ »

Když už jste u toho - jaký je v tom rozdíl? Mezi WPRT a NCS?

Tak či tak se stáhne fw a flashne telefon, ne? Stejným způsobem. Laicky řečeno bych řekl, že WPRT by mělo být jistější, protože stáhne "správný" FW se "správným" product code, když stahuju přes Navifirm a instaluju přes NCS, tak musím soubory kopírovat, pojmenovat složku atd. Pro mě větší šance, že třeba zapoměnu zkopírovat jeden soubor atd...
Uživatelský avatar
sugy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát úno 13, 2009 17:18
Zařízení: Nokia Lumia 920 / HTC Mozart

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od sugy »

Bohužel se mi nedaří ani s jedním. Telefon se neustále restartuje a počítač k tomu asi nestíhá nainstalovat ovladače.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Software Recovery Tool: Snadná obnova telefonu

Příspěvek od htcjirka »

Napoprve se to nepodari, ale spravnym postupem samozrejme ano.
V Care Suite se flashuje pres volbu recovery a hlavne se pripojuje telefon az po vyzve, ne po spusteni programu apod.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů