Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Zdenek Jodl
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon kvě 03, 2010 21:37
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Zdenek Jodl »

mě i po návodu a urputným boji jdou všechny stažené apk a hry,jen u map a FP zůstává ,,tlačítko" na přesun šedivý,ale to bude tím,že nemám ten ROOT.Ale i tak mi zůstává volných přes 40MB,což je oproti dřívějšku super
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od xcookx »

Aplikace jdou presouvat jenze ty co maji widget na plose mi pak nefunguji.
Bubla-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 17, 2010 13:51
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Bubla-cz »

NeoPlex píše:jdou vsechny programy, ale problem je v tom, ze ne uplne :) napr. z navigonu, ktery ma pres 20mb mi po presunu na SD porad zustava v pameti tel. 16mb... stary dobry apps2sd na ext partition.
ja tedy asi moc nechapu funkci tohoto prikazu!
udelal sem HR telefonu a ihned sem spustil prikaz dle vise zmineneho navodu.
nainstaloval sem vsechny aplikace ktere jsem mel i pred HR .po HR sem mel volnou pamet 132Mb ---nyni 24.16Mb.stene jak predtim.kazdou chvili tedy cekam hlasku o nedostatku pameti.
moc to nechapu . nicmene se mi ve spravci ukazuji vsechny ze jsou na karte s moznosti presunu zpet do telefonu. .

taky mi neni moc jasny kdyz celkova velikost aplikaci je 55Mb ( http://www.appbrain.com/user/jean/apps- ... htc-desire" onclick="window.open(this.href);return false; ) plus 19Mb Motonav ktery se na APPBRAIN nevypsal --takze 74MB proc mam volnych jen tech 24Mb ???

kde udelal vyzkumnik z NDR chybu ??? :???:
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od NeoPlex »

ja tohle nepouzivam, jedu na klasickem apps2sd. Ale cooked rom co pouzivam tohle umi taky, ale uz to maji v sobe implementovane. Co jsem ted koukal na ten navod, tak ten prikaz v cmd funguje jen jako zvoleni nastaveni. Tim prikazem nastavis ten program, aby umoznil presunuti aplikaci na kartu. Ta dvojka na konci znamena External, pokud bys ten prikaz napsal s 1 na konci (internal) tak to bude instalovat vse do interni pameti. Aspon si teda myslim, ze takhle to funguje. Pak muzes videt rozdil ve velikosti po presunuti primo ve sprave aplikaci, kdyz das move to phone, tak uvidis o jakou velikost se zvetsi
Bubla-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 17, 2010 13:51
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Bubla-cz »

no jasne .dal sem " C:\android\tools\adb shell pm setInstallLocation 2 " cimz jak sem to ja pochopil by se to melo instalovat na kartu! ve spravci mam u vsech aplikaci moznost " presunout do telefonu" z cehoz vypliva ze by to na te karte melo byt . ale interni pamet me ubyla presne stejne jako kdyz tam to same bylo v telefonu!!!

takze z "meho pohledu" ten soft jen prepise umisteni telefon --- karta ale pravda to asi nebude !!! aspon v mem pripade :lol:

na te karte je to ihned po instalaci aspon se to tak tvari !!! ( ne ze se ti vysviti moznost presunout na kartu v pripade ze tam tato predtim nebyla)
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od NeoPlex »

pockej placnu... aplikace ma 20mb a kdyz das move to sd tak porad vidis 20 mb? Respektive u tebe to ted pujde opacne.. aplikace ma placnu 16mb a ty das move to phone a tim by se mela zvetsit velikost nebo ne?
Bubla-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 17, 2010 13:51
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Bubla-cz »

nemuzu dat moznost move to sd kdyz to na te sd je !!! pouze presunout do telefonu !!!! :tlem:

tak moment to teda zkusim !!! presunout do telefonu ---jestli se mi tim v nem zvetsi pamet !!! no to bych se pos*al !! :smile:

-- doplnění předchozího příspěvku (pát zář 17, 2010 14:23) --

takze ne !!!! jeste mi chudakovy ubylo !!!!!!!! :tlem:
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od NeoPlex »

no jasne, tim ze po move to phone se ti zmensila pamet (aplikace vic zabira mista) tak ti to funguje spravne... a vic uz s tim nenadelas.. chtel jsem po tobe abys to jen zkusil presunout do tel. aby bylo videt, ze to funguje spravne. Potom nevim co vic resis ;)
Bubla-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 17, 2010 13:51
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Bubla-cz »

kdyz ty aplikace nainstaluju vsechny do elefonu nebo vsechny na kartu porad mam 24 MB mista . nepripadne ti to divny?
jestli jo tak vis co resim .
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od NeoPlex »

tak promin ale tvuj minuly post jsem nejak nepochopil, trosku to nedava smysl... psal si neco jakoze chudakovi jeste ubylo, takze se ti velikost pameti asi hybe, kdyz menis nastaveno move to.. ?
Bubla-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 17, 2010 13:51
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Bubla-cz »

ne vyjadril sem se dobre . takze to shrnu:
nainstaluju X aplikaci do TELEFONU zustane mi 24,16 MB pameti !

provedu HR telefonu a provedu vise zmineny prikaz ( C:\android\tools\adb shell pm setInstallLocation 2)

nainstaluju znovu ty stejne aplikace tentokrat jsou ulozene na SD ( soudim podle moznosti "presunout zpet do telefonu)

a porad mam 24,16Mb pameti volne !!

chapu ze si nektere aplikace ulozi data do telefonu i prez to ze je instaluju na kartu
ale podle toho cisla je to porad vsechno v telefonu !
spravne si pochopil ze pokud presunu aplikaci napr. 2Mb z karty do telefonu tak mam uz jen 22,16Mb volneho mista coz podle tebe funguje spravne !!!
ale gde se teda vzalo to obsazene misto v telefonu--cekal bych ze pokud nainstaluju treba 50 MB na kartu ze z toho bude treba 20MB v telefonu ale ne vsech 50MB
rozumime si??
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od NeoPlex »

ted uz jo;) staci to rict v klidu nemusis se tu uvykricnikovat :)

kazdopadne je to zvlastni, zkus se poohlidnout na xda po nejake novejsi verzi pro nonROOT zarizeni... jak rikam, ja to nepouzivam a kdyz uz, tak je to rovnou implementovane v ROMce a mam tam proto i primo nastaveni a nemusim psat zadne prikazy
Bubla-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 17, 2010 13:51
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Bubla-cz »

:) promin . stema vykricnikama sem se ale fakt rozjel. :tlem: :tlem:

no ja sem starsi rocnik a tak na root asi po dobu zaruky nebudu mit dost odvahy
a pro non root vlastne ani nevim co bych mel hledat.
nicmene ta pamet mi dost chybi.

vlasne nechapu ani to ze po HR mam 132Mb volne a po nainstalovani cca 80 Mb aplikaci (at uz do tel, nebo na SD) mam 24Mb ...to taky nevychazi. teoreticky by melo zbyt neco okolo 50Mb a to bych neresil co kam instalovat .
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od NeoPlex »

je to divne, protoze s poslednim update officialnim, bys mel mit cca 147mb volneho. Mluvim o naprosto cistem systemu, do ktere se jeste nic neinstalovalo. 132 mb nebylo ani v 2.1.. tam bylo presne 140mb po HR.
Bubla-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 17, 2010 13:51
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Bubla-cz »

hmm tak to nevim . mam froyo a ten HR sem delal uz s nim. zkusim to v nedeli znovu . projdu tady forum a mozna se rozhodnu i pro ten root . tak me to toci ! :) :)
jinak dik za tvuj cas.
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od xcookx »

Me to pomohlo ale tak ze jsem mel jen 15Mb volneho tak nejak nahrane ze mi to nehlasilo a pak jsem vse podle navodu nainstaloval na kartu a uvolnilo se mi to na 40Mb cca hlavne u navigonu to dost pomohlo z nejakych 20 byl pak jen 8Mb no ale nahral jsem nejake dalsi hry a aplikace a mam o5 cca 16Mb tak ze to na houby s tou pameti jak uz tak nebo tak to je myslim jediny zadrhel androidu jestli chce byt jako iOs tak by to chtelo vice mista na aplikace.
capi_noha
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 25, 2010 9:47
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od capi_noha »

Taky mám s tím problém. Mám udělané vše podle návodu, ale když si např. hodím 3mb aplikaci, tam mi v nastavení ukazuje že je na SD, ale přitom se mi ty tři mega ubraly z paměti telefonu...
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od xcookx »

Nevite co se mohlo stat ze mi po nahrani naveho navigonu zmizli aplikace ktere jsem mel nahrane na karte?Vidim ze jsou nainstalovane na karte ale system je neumi zobrazit jakoby nebyla pripojena karta.Zkousel jsem i znova udelat to presunuti co je na 1 strance a nic nejdou ani presunout do telefonu.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Radek Jahoda »

@Bubla-cz a co to je za aplikace? A kam si ukládají instalační soubory? Přece jen neinstaluješ z marketu,ale první stáhneš a pak nainstaluješ.
Bubla-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 17, 2010 13:51
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Bubla-cz »

to tick-- kam si co uklada to by me prave zajimalo . vetsina je z marketu.
http://www.appbrain.com/user/jean/apps- ... htc-desire" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů