Problém s GPS

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Hagal
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 23, 2016 13:59
Zařízení: HTC Desire 610

Problém s GPS

Příspěvek od Hagal »

Zdravím, asi poslední dva týdny mám problém s GPS na svém HTC Desire 610 s Android 4.4.2. Když jsem si toho všiml poprvé, chovalo se to následovně. Spustil jsem jakoukoliv aplikaci, která vyžaduje GPS, ve stavovém řádku se zobrazila ikona gps, která signalizovala hledání družic, takhle to to ale zůstalo klidně půl hodiny a k žádné družici se nepřipojil. Zkusil jsem restart telefonu a hned po spuštění se objevila ikona gps vyhledávající družice, což se nikdy při startu telefonu nedělo, navíc opět se s družicí nespojilo a gps bylo stále nefunkční. Udělal jsem reset do továrního nastavení, vše fungovalo, nainstaloval jsem aplikace, a po půl dni opět stejný problém. Začal jsem odinstalovávat postupně aplikace, jestli není viníkem nějaká z nich, nakonec jsem ale dospěl k závěru, že vina je v Androidu pravděpodobně. Momentálně je stav takový, že stačí spustit Google play, abych aktualizoval nějakou apku, okamžitě se rozbliká gps, který se touto akcí stane nefunčkní. Pak musím telefon restartovat a zase to funguje. Ví někdo, v čem je problém a jak se toho zbavit? Shodou okolností jsem zjistil, že manželka s HTC Desire 620 s Android 4.4.4 má taky gps nefunkční, jenže tam nepomohl ani restart, k resetu do továrního nastavení jsem se ještě s tímto telefonem nedostal. Chyba zřejmě bude ve verzi Androidu 4.4, prosím o radu, začíná mě to dost štvát, gps využívám poměrně často. Díky
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problém s GPS

Příspěvek od koumes »

Stahni tuto app https://play.google.com/store/apps/deta ... ss.gpstest" onclick="window.open(this.href);return false;
Bud nejlepe venku na volnem prostranstvi a zapnute data a uvidis.
A pak i tato app umi update GPS pozic https://play.google.com/store/apps/deta ... gpsstatus2" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak doufam,ze GPS je nastavena na rezim vysoke presnosti.
vidlodlak
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 07, 2016 15:28
Zařízení: huawei p8

Problém s GPS

Příspěvek od vidlodlak »

Můžu se pod to podepsat, ta první apka funguje skvěle!
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů