Použitie pamäťovej karty na rozšírenie interného úložiska

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
vald
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 19, 2013 18:08
Zařízení: LG X Screen, Lenovo TAB 4.8

Použitie pamäťovej karty na rozšírenie interného úložiska

Příspěvek od vald »

Zdravím všetkých. Mám nový mobil ktorý podporuje túto funkciu. Ide o LG X Screen. Pri vložení mojej pamäťovej karty (32 GB micro SDHC) mi systém ponúkol možnosť "Formátovať kartu pre rozšírenie interného úložiska". (alebo tak nejak). Malo by to fungovať tak že systém bude využívať pamäťovú kartu tak akoby bola súčasťou internej pamäte.
Zatiaľ som túto možnosť síce nevyužil, ale plánujem tak urobiť potom čo si kúpim lepšiu kartu. Mám vo výhľade Kingstone Micro SDXC 64 GB Classs 10 UHS-I U3. Konkrétne túto: https://www.alza.sk/kingston-micro-sdxc ... .htm#popis" onclick="window.open(this.href);return false;
Dúfam, že bude stačiť.
(Uvedomujem si, že túto kartu nebudem môcť použiť mimo môjho telefónu ale s tým počítam).

Ide mi o to, či mi toto riešenie nespomalí chod systému, príp. mi to nebude žrať viac energie s batérii?? (Samozrejme za predpokladu použitia karty ktorú som tam uviedol)

A čo v prípade zlyhania karty? Nedôjde tým zároveň aj k zlyhaniu systému?

Nájde sa tu niekto kto to má už odskúšané? Funguje to korektne? S čím treba ešte počítať?

Ďakujem vopred za všetky relevantné reakcie. Istotne mi pomôžu.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Použitie pamäťovej karty na rozšírenie interného úložiska

Příspěvek od koumes »

Nezpomaly to system a nemej obavy,muzes skusit i se stavajici kartou.Ale u TOP modelu treba ano.
Testoval sem to s 32 a nevsimnul sem si niceho,ani ztraty na baterce.
Najdi si konkretni specifikace dle smartu a i procesoru a sam uvidis jake ma hodnoty.
Tady mas spec na ten Qualcom https://www.qualcomm.com/products/snapd ... essors/410" onclick="window.open(this.href);return false;
vald
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 19, 2013 18:08
Zařízení: LG X Screen, Lenovo TAB 4.8

Použitie pamäťovej karty na rozšírenie interného úložiska

Příspěvek od vald »

Súčasná karta mi kapacitne nepostačuje a zase 120GB karty sú už dosť drahé, takže 64GB je zrejme ideálna možnosť.

Len neviem ako sa to bude správať v prípade poruchy karty? V starej Lumii sa mi už zopár krát stalo, že mi kartu nenačítalo. Vtedy ju stačilo len znovu naformátovať a zase šlo všetko dobre. (vtedy išlo tiež o 32GGB micro SDHC, ibaže AData).
Čo teda v prípade zlyhania karty? Karta už bude súčasťou internej pamäte takže tým pádom by mohla nastať situácia že dôjde zároveň aj k zlyhaniu celej pamäte. Ako sa telefón zvykne správať v takýchto prípadoch?

Inak díki za odpoveď.
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů