Jak mate nastavene hw tlacitka?

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Jak mate nastavene hw tlacitka?

Příspěvek od homi »

Mate nejak upravene nastaveni hw tlacitek? Pripadne nejaky program, kt. by umel priradit i cisla (nejlip by rozeznaval kratky/dlouhy stisk)? Zkousel jsem uz nejake dva softy,kt.to mely jako dopln.feat,ale iPaq nereagoval.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

AEButton Plus, nebo tlačítka na dlouhý/krátký stitk umí i SPB Pocket Plus 4
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

No prave SPB plus mi prave nefungoval, tedy jen hw tlacitka (record,fotak,ok....), ale ciselna klavesnice ne?
Koukam na ten AEButton Plus, ale tam o cisel.klavesnici taky nic neni, pouzivas ten program? Jde priradit napr. kratky3 nejaky program,dlouhy3 jiny program? Pripadne 33 dalsi program?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

teoreticky přez něj můžeš přemapovat jakýkoliv tlačítko
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jivo »

Mne se AEButton nelibil, protoze to premapoval vsude. Ja chtel neco jen na namapovani v Homu. Link a zapis tlacitka do registru nepomohl.
Jinak ted mam na hlasovem zapisniku aplikace WM Task launcher atim padem 12 ryhlich voleb. Cise to je furt malo, ale spokojenost.
Jinak s porovnani s WIN_SP ty PPC stoji za .... Proste jsem chtel 614 hlavne kvuli klavesnici a ta je ze 60% jen na ozdobu. Meli by prekompilovat nejaky jadro PPC,kde se bude menu a home chovat jako na SP platformne. To by byla nadhera. Kazde menu ocislovane a v homu 99 rychlich voleb.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

spíš by se mělo PPC víc oddálit od SP, např. nazrátit sarej pěknej kabétek WinCE, to už bych si neměl na nic stěžovat :-)
japo
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 24, 2008 14:38
Bydliště: BA

Příspěvek od japo »

jivo ma pravdu...

klavesnica na PPC/PDA je len maskarada....
a este v kombinacii s tym trafenym IPOD koleckom...

kto predtym pouzival SP nechape preco sa vsetko musi robit
na 5 krokov ked sa to da na 2....
keby tie OS nerobil jeden (MS) tak by som to dako prekusal...

v podstate ma u 614ky drzi iba ten nekonecny vyber sw, inak by som sa uz davno vratil k SP...
ani pri dobrej voli mi nenapada jedina vec kt by som na PPC urobil rychlejsie ako na SP...
teda keby aspon rovnako rychlo - aj to by som ocenil...

tolko rokov to akoze vyvijaju a keby neprisiel IPHONE tak by dnes nebol ani TOUCHFLO a spol...
ved ked to clovek chyti do ruky tak mu je za 5 minut jasne ze ovladanie zakladnych funkcii musi byt cez prstiky/klavesnicu...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

možná jo, ale proč dělat 2ma krokama (WM), když to můžu udělat jedním (WinCE)?
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

japo -o jednej veci by som vedel. Napríklad v telefónnom zozname sa vyhľadáva rýchlejšie na iPAQu než na N73. Ale inak by fakt mohli zapracovať na zjednodušení ovládania a uľahčiť používanie prstov. Okrem toho ani samotná klávesnica nie je u iPAQu úplne OK, ale to pripisujem hlavne na vrub toho, že doposiaľ nie je HW klávesnica u WM bežným štandardom a jej podporu musí niekto iba doplniť. A chýba mi 4-smerné tlačidlo.
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

Tak zkousim AEButton. Chtel bych premapovat tlacitko hlasove ovladani. Zkousel jsem voice recorder, na to vubec nereaguje. Kdyz zkusim pres pridat tlacitko taky nereaguje, poradite,jak na to?
palinger
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 21, 2008 12:37
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od palinger »

HW tlačidlo na ovládanie hlasom funguje defaultne nasledovne:

krátky stisk = program. tlačidlo Button v Settings->Buttons a App Button 6 v AE Button Plus -> spustí VoiceCommander

dlhý stisk = program. tlačidlo Voice Recorder -> spustí cieľ zástupcu Record.lnk v adresári \Windows\AppButtons
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

Asi jsem se spatne vyjadril,tak jak popisujes mi to funguje,ale ja to chci pomoci AE Button plus premapovat. Tedy konkretne ten voice commander (nebo to nekdo pouzivate? teda krome handfree). Zkousel jsem nastavit v AE kratky stisk,2x stisk. na nejaky program. a funguje to porad stejne(tedy spusti se voice recorder).
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Příspěvek od Pipa »

tohle tlacitko jde prestavit primo v systemovych nastaveni - butons
palinger
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 21, 2008 12:37
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od palinger »

Pipa, ale v Settings->Buttons nenastavíš 2xstisk a dlhý stisk...

Ja mám teraz napr. nastavenia v Settings->Buttons:
Voice Recorder na Record (cieľ v Record.lnk som zmenil na "...\WkTaskCmd.exe" /b takže mám nastavený dlhý stisk na ovládanie jasu displeja)
Button na WkTASK Launcher

Spustím AEB+, v českom jazyku, kliknem na App Button 6, vyberiem ovládat pomocí AEBPlus, stisknutí 1x, spustit aplikaci, napríklad taký ActiveSync, dám OK.
Pri App Button 6 teraz vidím text v poli 1: "ActiveSync". Vyberiem Nabídka, uložit. Stisknem 1x HW tlačidlo, a už sa mi miesto WkTASK Launcher spustí ActiveSync. Test úspešný.

Spustím znovu AEB+, kliknem na App Button 6,
stisknutí 2x, spustit aplikaci, Calculator,
stisknutí 3x, spustit aplikaci, Total Commander,
stisknutí dlouhé (přidržení), spustit aplikaci, Word Mobile
OK, vidím text:
1: "ActiveSync"
2: "Calculator"
3: "Total Commander"
Přidržení: "Word Mobile"

Stisk 1x, 2x, 3x funguje, ale na dlhý stisk spustím ovládanie jasu, čo sa možno aj dá očakávať, lebo dlhý stisk aktivuje program. tlačidlo Voice Recorder a teda ignoruje čo je v AEB+.

Takže spustím AEB+, kliknem na Voice Recorder, stisknutí 1x, Word Mobile... na dlhý stisk spustím Word Mobile, ale treba byť opatrný, lebo niekedy vôbec nereaguje, niekedy spustí ActiveSync ako pri 1x krátkom stisku, tú vhodnú dobu stisku nie vždy trafím, vlastne málokedy trafím... :-D neviem kde v systéme je nastavenie intervalu krátky/dlhý stisk...ale ako test že to občas spustí to čo má nateraz stačí

Ak ti to aj po tejto inštruktáži nefunguje tak už neviem kde môže byť chyba...
japo
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 24, 2008 14:38
Bydliště: BA

Příspěvek od japo »

to DIAMANT:

myslel som WM smartphone ( SDA, SPV...) a na tie sa veru IPAQ nechyta ani v tel zozname......
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kissman »

ani spv ani mpx co jsem mel se na 614c necape s tel seznamem :) kolik clovek aktivne pouziva kontaktu? 10-15? 12 na today na dva stisky volam, pisu sms, email... popr. si zakricim na voice regonition a volam taky :) obzvlaste v kombinaci s bt sluchatkem :) jdu, vzpomenu si ze potrebuju nekomu zavolat tak jen pomackat hf na hlave, reknu si jmeno a volam. Hodne lidi se me pta jestli to voli aspon spravna jmena, musim zaklepat ze tak z 30 telefonatu denne 5/7 se za posledni dva mesice nestalo ze by zvolil foun nekoho jinciho :) to by se dalo srovna s voice regognition v mpxku :)
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

AEB

Příspěvek od homi »

Tak AEButton mi asi nefunguje vubec..oprava nefungoval.Bylo nutne deaktivovat tMan a restartovat PDA

To Plainger:
Dik za rozsahlou napovedu,postupne killnul procesy az se to chytlo
1)co je tlacitko appbuton6(u ipaqu)?
2) buttons je v systemu normalne nebo s instalaci spb plus? protoze kdyz zkusim pridat tlacitko, objevi se hlaska: mate nainstalovan AEButtons,to zpusobi konflikt s fkcemi spb pocket plus.Odinstalujte AEB neb ho pouzivejte misto spb plus.

Jinak dik nekterym za praktickou ukazku,jak mate namapovane klavesy(tak znel puvodni dotaz),jiste zajimave pro inspiraci,ikdyz kazdy pouziva prioritne jine prikazy/softy.
palinger
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 21, 2008 12:37
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od palinger »

Tak som rád že si to napokon rozbehal :), a k tvojim bodom:
1) veď pozri môj príspevok #11, tak ešte raz: na prístroji na boku máš 1 hw tlačidlo pre hlasové ovládanie, ktoré má v ipaqu priradené 2 program. tlačidlá:

ak krátky stisk - "Button" v Settings->Buttons a "App Button 6" v AEB+
ak dlhý stisk - "Voice Recorder"

prečo je krátky stisk tak zvláštne všeobecne nazvaný neviem, nejakým hackom sa to dá zrejme zmeniť ale mne je to takpovediac jedno

z tohto vyplýva že sa asi nedá namapovať nejaká akcia na dlhý stisk "Button", lebo vtedy aktivuješ už program. tlačidlo "Voice Recorder", rovnako je asi nemožné namapovať nejakú akciu na 2x krátky stisk alebo na dlhý stisk "Voice Recorder"

2) základné Buttons je už od výrobcu, veď si odfajkni vlastnosť "Tlačítka" v nastaveniach SPB PP a porovnaj
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

No rozbehal, po x restartech... Proste mi vadil, ten voice comander,opravdu pouzivate krome handsfree? Proste hledam tlacitko,nespletitelne ke startu nekolika zakl.programu. A AE je genialni,ze muzes priradit na jedno tlacitko 4 programy.
Tady se vlastne ukazalo (uz taky zaregistroval v diskuzich),ze po HWrestartu zacnou nektere programy fungovat, rek bych ze nejde tak ani o novou ROM,ale proste nektere programy se navzajem blokuji.
To default nastaveni s nemusel opakovat,min. 100x jsem si ho zazil,spis prekvapilo to SPB plus,ze se montovalo hlaskama do nastaveni(tak si myslel,ze je v tom problem).
Zajimave,ze se taky nikdo neozval(skoro), s praktickym nastavenim,napr. tlacitko win mam nastavene, 1x program1,2x program2,3x... atd. proste asi nikomu nevadi sqela klavesnice a la iPaq614.
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

Tak uz to uspesne pouzivam,jeste bych potreboval na tlacitko ok (na to nleve bocni nejvyssi) namapovat napr. na dlouhy stisk zavreni/killnuti prave aktivniho programu,poradite? diks
Odpovědět

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů