Jaký fotomobil?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Tronix
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 25, 2015 14:46
Zařízení: LG Optimus L9II

Jaký fotomobil?

Příspěvek od Tronix »

Dobrý den, chci si pořídit mobilní telefon na základě těchto primárních požadavků :

1.Nadprůměrný zadní fotoaparát (tahle položka je nejdůležitější parametr) a dobrý přední a taky video na dobré úrovni a rychlost pořizování snímků. (ale 4K rozhodně využívat nebudu), hlavně kvalita fotek

2.Velikost max do 138mm (čím líp se bude nosit v kapse tím líp :grin: )
3.velikost displeje 4.3 "- 5" při rozlišení HD až FHD a jeho KVALITA
4.Paměť 16 - 64 Gb a hlavně možnost rozšíření o paměťovou kartu
5.Cena do 10 000 kč
6.Kvalitní poslech hudby ( do sluchátek), přehrávač ať už MP3 nebo video ( i podpora titulků)
7.Baterie ( aby aspoň den vydržel ),Pozn: budu s ním dost fotit ale hlavně psát dost sms, poslech hudby, filmy
8.Dobrá hlasitost při hovorech ( v práci mám trochu rachot a potřebuji slyšet lidi co mi volají)
9.SMS (budu psát hodně zpráv denně a proto chci kvalitní prostředí a dobrou češtinu)
10.Signál, Wi-fi , možnost stránky ukládat offline (hodně využívám) a dobrý internetový prohlížeč (co nejsvižnější )
11.Výborný budík (hlavně ať jich může být víc a né jen jeden) (spolehlivost, denně mnohokrát využíván), poznámky ...
12. Co nejmíň náchylný na poškrábání displeje (i když nejspíš pro jistotu budu pořizovat ochranou folii)
13. Co nejmenší zahřívání přistroje (hlavně přehřívání při focení kdyby mi padala aplikace tak by mě asi trefilo :grin: )
14. Materiál těla co se týče zpracování ( klidně i plast ten mi nijak nevadí )
15. Co se týká systému dávám přednost androidu ( ale klidně se dám přemluvit na jiný když to bude stát za to :P )

Věci které nejsou tak primární a budou méně využívané : hraní náročných 3D her , GPS , facebook, twiter a další sociální sítě ( celkově na internetu budu požívat hlavně youtube, goole, seznam a tak podobně) , prkotiny ve stylu otisky prstů a tak podobně , možnost nahrávaní 4K naprosto využívat nebudu ....

Celkově jsem pro kompaktnější rozměry mobilu (bohužel málokterý kompaktní mobil má dobrý fotoaparát, proto max 138 mm), můj současný mobil je LG optimus L9 II a jeho největší slabinou je pro mě fotoaparát . Fotit budu hodně v práci, sportu a pak také dovolené pořizovat budu mi macro snímky.

Prosil bych vás tedy o doporučení vhodného telefonu, popřípadě napište v čem budu muset udělat kompromisy.
Předem děkuji za návrhy :-)
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Jaký fotomobil?

Příspěvek od Dragonerix »

Kompromis bych viděl ve velikosti a výdrži... Celkově focení je náročné na baterii a malý mobil mala výdrž. Buď velikost nebo kapacita... Oboje zvládne asi tak lenovo ale kvalita foťáku jde zase něco pod průměr.
Tronix
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 25, 2015 14:46
Zařízení: LG Optimus L9II

Jaký fotomobil?

Příspěvek od Tronix »

Díky za návrh ale co se týče fotoaparátu tam kompromisy dělat rozhodně nebudu a už vůbec né až na podprůměrný fotoaparát ;) , je to totiž to nejdůležitější a taky to proč hlavně mobil budu pořizovat
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Jaký fotomobil?

Příspěvek od eXtenZ »

Ja si myslím, že z toho, čo si napísal ti bude vyhovovať Sony Z3 Compact.
newwes
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát zář 26, 2014 21:20
Zařízení: iPhone 7

Jaký fotomobil?

Příspěvek od newwes »

Nokia Lumia 1020
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Jaký fotomobil?

Příspěvek od mberdych »

1020? Rychlost focení, paměťová karta? Hmmm. Navrhnuta Xperia mě přijde jako ideální kompromis, byť tedy jsou i lépe fotici telefony.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Jaký fotomobil?

Příspěvek od Dragonerix »

1020 určité ne.. Ta rychlost/pomalost je odpudivá. A taky SD jak píše kolega nahoře. Xperia v porovnání s L930 fotí hůře ale zase déle vydrží.



Hele poradim ti.. Pokud ti rika něco formát RAW/DNG tak to jdi do L830 nebo L1520 pač na kompu je to rozdíl oproti jpeg :)
newwes
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát zář 26, 2014 21:20
Zařízení: iPhone 7

Jaký fotomobil?

Příspěvek od newwes »

No jak myslíte, ale doporučit 830 namísto 1020, když tazatel preferuje fotky???
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Jaký fotomobil?

Příspěvek od mimonaut »

Ono je to taky o rychlosti focení. 830 má velmi nadprůměrný foťák a fotku uděláš okamžitě a další a další. L1020 má sice foťák bezkonkurenční, ale na uložení snímku v plné kvalitě si počkáš.
Takže bych se rovněž nebál lumii 830 doporučit, dokonce i před lumií 1020.
A dalším plusem pro 830 jsou paměťové karty, jak už bylo zmíněno.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Jaký fotomobil?

Příspěvek od Dragonerix »

Navíc je zadatel preferuje takže 1020 je nežádoucí
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Jaký fotomobil?

Příspěvek od l.i.b.o.r »

L830 - je asi nejblíže a splňuje vše akorát kolega z práce říkal, že zvukový vystup do sluchátek je nic moc.
L1520 - je pro tebe velká.
L930 - nemá paměťovky. Škoda, že se nedělá aspoň 64gb verze.
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Jaký fotomobil?

Příspěvek od Mizlerek007 »

kdyby jsi snesl tech 6" tak 1520 je plně dle tvých požadavků... Z3 ač má 20MPx tak fotí jak 5mpx lumia 1320... na RAW soubor z 1520 lezou PC neuvěřitelný fotky... a když jsem opravdu hoooodně fotil, hrál sem tam nějakou hru, dost volám, používám sensor core, glance screen atd atd... a výdrž 3dny ... jen holt někdo 6" neunosí, mě to nevadí, pracuju jako geodet, takže poměrně často všude možně lezu a nikdy mě tel nijak neeliminoval.., ba naopak už by to chtělo něco většího... taková 6.2" by neuškodila
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Jaký fotomobil?

Příspěvek od Dragonerix »

No kvalita zvuku.. Taky záleží na kvalitě souboru a kvalitě sluchátek.. A dost taky na samotném člověku. Dle mého to musí hrát minimálně dle nějakých norem nebo standartu takže uspokojivě... Zvuku bych se na L830 nebál

Nechci dělat reklamu ale není nic jednoduššího než si ho na alza.cz koupit a vyzkoušet a popřípadě do 14dni vrátit :)
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Jaký fotomobil?

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Srovnával to se starym HTC se stejnýma sluchátkama. S nikým se nehádám, jen jsem tady napsal co mi říkal.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Jaký fotomobil?

Příspěvek od Dragonerix »

Říkám každýmu muze sedět jiny zvuk třeba to htc melo jinak EQ a už se to zda lepsi/horsi.. Proto radim koupit a vyzkoušet
Tronix
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 25, 2015 14:46
Zařízení: LG Optimus L9II

Jaký fotomobil?

Příspěvek od Tronix »

Všem děkuji, rozhodně nechci nějaké obří pádlo ;-) a L830 vypadá slibně ;-) . Ještě bych se chtěl poptat na např Samsung S4 , jak fotí ? podle recenzí to vypadá že slušně ... jak je na tom s porovnáním s L830 a nebo oproti sony Z2 nebo Z3 compact ? Nebo nějaký jiný mobil s androidem a obstojným fotoaparátem ?
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Jaký fotomobil?

Příspěvek od Dragonerix »

L830 foti nejlépe z těch co si napsal... Navíc má jako jediný to RAW
Tronix
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 25, 2015 14:46
Zařízení: LG Optimus L9II

Jaký fotomobil?

Příspěvek od Tronix »

Teď jsem se tak díval na ty specifikace a když oželím paměťové karty, tak se mi víc vyplatí L930 za 10000 než L830 za 9000 .... Je fotak na L930 lepší než na L830 ? jsou poznat rozdíly ?
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Jaký fotomobil?

Příspěvek od Dragonerix »

Rozdíly.. No jsou L830 má lepší optiku ale L930 má více MPx záleží co preferuješ... Oba zvládnou fotit do raw..





Co se pametovek týká tak myslím ze ti pomůže onedrive a automatická synchronizace vyfocenych fotek.. Mas tam zdarma 32gb a když se pripijis na wifi stáhne fotky na Net a z mobilu si je můžeš pro usetreni místa smazat.. Později sednes k PC a fotky stahnez z obedrive

Jinak ja mam L930 a jsem nad míru spokojenej s kvalitou fotek.. Porovnaval sem to se svým Sony HX9V a když vynechám zoom tak Lumia znatelně vede!
Tronix
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 25, 2015 14:46
Zařízení: LG Optimus L9II

Jaký fotomobil?

Příspěvek od Tronix »

A teda něco z androidem ?
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů