Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Ta doby je důležitý údaj, aby se dalo od něčeho "odpíchnout".
Takový pokles za tak krátkou dobu může způsobit jedině silné vytížení mobilu nějakým procesem. Ale za tak krátkou dobu by to snad normálním procesem na pozadí ani nešlo...
Když jsi vzal ten mobil do ruky, byl teplý ?

rimCZ: ještě abych jasně odpověděl na položenou otázku: mě se to nikdy nestalo.
GrimCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 18, 2014 19:42
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GrimCZ »

No zahřátej nebyl, jako za tu dobu by se asi zchladil... Ale appkou pochybuju že by to bylo O.o fakt divný, a nebo jedině že se to průběžně vybíjelo a až pozděj se ty hodnoty opravily, takže to skočilo možná proto tak dolů. Ale opravdu divný teda :D Sem koukal docela... No jinak už se mi stalo že mobil zamrzl. Když něco stahuju přes store nebo aktualizuju a nechám to, tak jakmile se mobil uloží do režimu spánku tak to zamrzne, nebo to zamrzne na tom stahování, ale po minutě - dvou to zase jede.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Procesy, které nejvíc vytěžují mobil : (kromě přehrávání videa z internetu v HD se zvukem naplno a podobných žroutů jako jsou hry atd.)
- synchronizace právě nahraných fotek s cloudem ( 1GB nových fotek - to už se stavem baterie zamává)
- upload velkých souborů na cloud
- download velkých souborů z cloudu
- aktualizace app a OS atd.

Určitě jsou i další žrouti, poprosil bych znalce, aby se k tomu případně vyjádřili...
GrimCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 18, 2014 19:42
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GrimCZ »

Tak ani jedno z toho nemohlo jet :-) Já vypínám a zapínám takže... Možná prostě nějaký bug nebo něco no. Tak za chvíli už bude off takže dobrý :-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Tady jsou skladem a ještě o něco levnější:
http://www.digi-hity.cz/nokia-lumia-132 ... yt-baterie" onclick="window.open(this.href);return false;
GrimCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 18, 2014 19:42
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GrimCZ »

Já sem si objednal to flip pouzdro... ALe ještě nedorazilo :D

Btw lidi nevíte čím to může být: Myslím že to je mobilem, ale nejsem si jistý, protože na WP8 mi to nedelalo, ale ze začátku ani u WP8.1 takže... Prostě ať přehrávám cokoli, kde je hudba, tak jak přetáčím, nebo přejdu na další skladbu tak to udělá takovej trhavej zvuk, jak kdyby se zaseklo CD nebo prostě jak kdyby bylo poškrabaný. Nevim jak to popsat líp :-D Nevíte někdo čím to je? Určitě ale si mylsím že to je něco se SW...
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Na 1520 a predošlej 920 s WP8.1 to robilo tiež..
GrimCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 18, 2014 19:42
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GrimCZ »

Aha díky :-D Je to pěkně otravný teda xD No ale co no... Co naděláme.

Tak jsem zjistil navíc... Že ještě k tomu zvuku baterka vydrží o něco míň teď... Mám pocit že oboje je od té doby, kdy mi ta baterka dropla z těch 60% na 23% jak sem tu psal už... To je fakt divný O.o
GrimCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 18, 2014 19:42
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GrimCZ »

Nevím, možná se mi to zdá no :-/ 4dny 5hodin a 19% baterky, ale teda jako... Zase tak moc ho nepoužívám si myslím, wifi vypínám, zase tak moc na ní nejsem a nehraju žádný hry ani nic. Celkově jako na tom mobilu zas tak často nejsem takže... Nevim no.
stricekfido
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: sob pro 27, 2008 14:40
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stricekfido »

Tak jako to je naprosto super výdrž na smartphone s takovým displejem ne? Ja se nedostanu přes dva dny ale to je tím že wifi nevypinam a porad něco dělám :D
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Pokud tady někdo udává, že má L1320 velkou výdrž, tak tím AUTOMATICKY myslí výdrž při zátěži. Pokud někdo provozuje smartfone s vypnutým wifi a téměř ho nepoužívá, tak je pro něj vhodnější klasický mobil...
Tohle platí zvláště pro mobil L1320 s velkým displejem. Pokud si ho někdo koupí, tak je to proto, že ho chce využívat jako takový příruční tablet, který umí telefonovat a fotit. Na tohle využití se předpokládá, že se převážně pojede se zapnutým wifi. A na to je také L1320 ideálním telefonem... :) :)
GrimCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 18, 2014 19:42
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GrimCZ »

Jako já si nestěžuju :-D No teda... Přijde mi rpostě jenom že teď vydrží míň o něco no. Jako já zatim ho nevyužívám naplno, jestě nemám mobilní net, až bude, to se ukáže jak vydrží :-D :-D
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Popis resetů, HW a jiných věcí:
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... 7884,d.bGE
Já jsem restart tlačítky neprováděl - nebylo to zatím nutné. :) :)
Jinak restart bez dvojhmatů apod. jsem provedl přepnutím v Nastavení - vibrace navigačních kláves.
EDIT: Ještě odpověď na otázku zda je to v pořádku: nevím
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Pokud by se mi mobil zasekl, tak by nic jiného nezbývalo. Ale na zkoušku bych to nechal na někoho jiného...
Ono se dá, pokud se k tomu omylem přidrží tlačítko fotoaparátu, udělat factory reset. Tady je popis: http://www.phonetipsandtricks.com/tips/ ... -reset-71/" onclick="window.open(this.href);return false; . Jasné, že tam je potřeba udělat spoustu dalších kroků, aby se to provedlo.
Zatím bych to ale raději nechal být...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Takových "banálních" restartů už jsem zažil dost. Například na zařízeních pro zvučení. Jeden ověřený reset způsobil, že se několik dní řešilo flashování a další věci....
Ale abych ukázal, že se nebojím:
Provedl jsem dvojhmat a :
Držel jsem cca 10 s, bez vibrací se to vyplo, držel jsem ještě cca 2 s, žádné vibrace, pustil jsem tlačítka a cca po 2 s to zavibrovalo a telefon se normálně spustil. :) :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Není zač. On ani tak není problém se spletením, ale s nedostatečnou (někdy) dokumentací u některých zařízení.
Jinak s WP8.1 jsem hodně spokojen, myslím že se s nimi Microsoft hodně přiblížil (ne-li vyrovnal) k stabilitě IOSu. Už to není sr..ka, jak býval WP7.5...
EDIT: Ale ono je to také zlepšujícím se hardwarem...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Aktualizace Kalendáře: počasí jde, přidávat událost nejde, spadne to.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

-Pavel-:Nezblblo se ti v L1320 měření vytížení a ukazatelé běhu na pozadí ve Spořiči baterie po dnešní aktualizaci Kalendář?
EDIT: Mě to u všech aplikací (i těch, které mají nepovolen běh na pozadí) ukazuje běh na pozadí čáru vytížení na šířku displeje.
Vypadá to, že kalendář (chybně) aktualizuje místo, kam si vytížení zapisuje data pro statistiku.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1320: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Restart jsem zkoušel pro zajímavost po aktualizaci Kalendáře, jestli to padání při přidání není tím...
Restart jsem udělal také asi před hodinou, po něm to právě začalo psát nesmysly o běhu na pozadí u všech aplikací. To té doby to bylo jen u Lidí.
Dva dny jsem byl na pochybném wifi, takže by to mohl být i vir? Nebo se shodou okolností něco podělalo na HW L1320.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů