Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od HanysR »

Nazdar, tak co, už má někdo tohodle svalovce? Nemůžu přestat na něj myslet :tlem: Kdo ho má, pište! U shopblackberry.cz ho mají ale za brutální cenu 16140,- Kč :oops:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No nové high-end smartphony většinou těsně po uvedení na trh mívají cenu kolem 15k, jinak na SmartMania BBM se tuším ještě nikdo nechlubil, že by tohodle krasavce už vlastnil. Já jsem určitě rozhodnut pro upgrade, jen ne v nejbližší době :)
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od HanysR »

Jojo, já do toho asi taky půjdu. S určitým sebezapřením používám už delší dobu Streak a bez HW klávesnice to fakt nezvládám. Vždy jsem požadoval QWERTZ a dnešní doba příliš nenasvědčuje přílivu těchto zařízení. Tudíž Blackberry jasná volba.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od milennium »

Jó chlapci, na BB9900 čekám jak na slitování. Můj Torch už pomalu, ale jistě dosluhuje a jediná, pro mně rozumná náhrada (s portfolia RIM) je Bold 9900.
Jinak na eBay jsem ho viděl v přepočtu za 13500,- a hodně o něm uvažuji.
Podle super testu na Crackberry je Bold 9900 nejlepší BlackBerry všech dob... Jediné vážné negativum je snad absence AF (což mně osobně vůbec nevadí)...
Ale jsem zvědavý kdo bude prvním majitelem s řad českých fanoušků BB a pochlubí se tady...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od HanysR »

Já myslím že první budeš ty jak tě znám :-D ;-) jinak review na crackberry.com je super! Na Torch už tak dobrá není. Hlavně video. Torch mne stejně moc nezajímá
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Standa »

Mně chybějící AF vadí hodně. Na cíleně chybějící vlastnosti jsem zyvklý u Nokie, HTC a podobně, ale ne u výrobce kalibru RIM. Kdysi jsem psal článek o přechodu na BlackBerry, a jedním z hlavních důvodů byla poctivá výbava telefonů. Je to velká škoda, protože jinak je 9900 opravdový top. No, aspoň mi RIM ulehčil rozhodování, jestli na posouzení QNX počkat s ním nebo s jinou značkou.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od GreenArrow »

Nevíte jestli nechystá RIM nejakej smartphone s QNX jako ma playbook? Ten blackberry os mě přijde(s prominutím) nic moc
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Standa »

Ten BlackBerry OS je coby telefonní OS zatím suverénně nejlepší, co jsem měl. V celém kontextu nejlépe ovladatelný a nejergonomičtější telefon :-).
Jinak telefony s QNX budou, ale hezkých pár měsíců to ještě potrvá - očekávají se v prvním čtvrtletí 2012.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od HanysR »

No naštěstí u 9900 chybí pro mně pouze "AF". Neexistuje bohužel stroj který má vše a raději oželím AF než jinou pro mne podstatnou fci. Dnes je bohužel problém QWERTZ a to je pro mne důležitá věc. Dodnes jsem si nezvykl na zadávání pouze přes displej a to má 5". Mi vadí že na BB není offline navigace ale na to si potom nechám Streaka. Jinak než se QNX dostane regulérně k nám, 9900 bude v půlce života si myslím. Nemá cenu čekat - můj názor.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Standa »

Dřív byly BlackBerry v kategorii telefonů co měly "vše". Ale je to nejspíš přechodný úpadek, u QNX očekávám zase plnou palbu. Jo, zadávání znaků přes displej je velký kompromis, taky jsem si na něj po BlackBerry už nezvykl :-)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od GreenArrow »

Jenže mě nenabízí blackberry absolutně nic,čekal jsem,že prIjde QNX teď,navigaci to nemá,multitasking neúplný, USB host to neumí,neberte to jako vyvolání flame,já jen čekal,že vyjde třeba 5" zařízení s QNX
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od HanysR »

V pohodě, každý máme nějaké potřeby. Mi se hlavně líbí že jde Bold používat i bez dotyk displeje a třeba v rukavicích, má hw klávesu, konečně použitelný web browser, integrovaný BB Messaging se všemi výhodami, mail komunikace na úrovni, BIS u T-Mobile bez FUP atd. A ještě dořešit takové to základní příslušenství jako Playbook s BB Bridge a je to OK :-D
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Standa »

Jako flame se to nebere, ostružináři většinou nejsou zaslepení :-). Je fakt, že pro navigaci BB prostě není a do OS5 - 6 měly tyto telefony problém s prohlížením internetu. Multitasking mi vyhovuje. Nevím jestli je úplný nebo ne, ale uměl v aplikacích načítat data z internetu, zatímco jsem dělal něco jiného. To např. WP neumí a dost to zdržuje.
A jak píše HanysR, obrovská výhoda ostružiních telefonů je v možnosti ovládat je bez dotekového displeje. To na pohodlí přidává strašně moc.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od HanysR »

Ať se to někomu líbí nebo ne, RIM je poslední společnost co myslí na produktivitu zákazníků. Bohužel. Mi se třeba Android líbí moc ale není pořádný HW. Neexistuje přístroj s HW klávesnicí, notifi diodou, trackpadem a ovládáním jen skrz tlačítka. Třeba v zimě a určitých jiných situacích k nezaplacení. Kapacitní displej jako solo kapr je pro mne jen na škodu. Opět upozorňuji, že to je jen můj názor ;-) V tom všem je pro mne BB poslední stanicí
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od milennium »

Bohužel s tím AF to asi RIM odpískal na poslední chvíli. A podle mně to byl právě ten důvod proč se zpozdilo uvedení 9900 na trh. RIM to vysvětluje tak, že tělo 9900 je velmi tenké a pokud chtělo zachovat stejný profil byly nuceni si vybrat. Špatný hw a špatný AF a nebo raději radikální řez a AF vypustit. Chápu, že RIM chtělo mít novou vlajkovou loď co nejlépe vychytanou a než se pachtit se špatnýma fotkami se špatným a polofunkčním AF a poslouchat nářky uživatelů o špatném AF a nemít velké % přístrojů v reklamaci kvůli špatnému AF, tak raději bez AF... A to já jako servisní technik (bývalý) dobře chápu.
Jinak podle mně má BB v přístrojích jeden s nejlepších multitaskingů. Prostě tam je, běží na pozadí a ty o tom ani nevíš. Žádné padání aplikací atd. za celou dobu používání BB (cca asi 3 roky) se mi ani jednou nestalo, že by mi BB vytuhlo !
Jinak, přístroje s QNX budou představeny v 1Q 2012. Nezbývá než počkat. Ale podle mně je to ještě běh na dlouhou trať.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Standa »

Zdůvodnění nedostatkem místa se mi nechce věřit. 9900 je tlustší než např. Dell Streak, který AF má. Řekl bych, že technické důvody jsou, jako u výše zmiňovaných společností, až na posledním místě.
Naopak multitasking u BB - ano, tady RIM umí. Jedna z věcí, díky které mám svůj podpis Apple omezuje, RIM řeší. Zatímco Apple a jeho fanoušci zdůvodňují absenci multitaskingu nestabilitou, zpomalováním a vyšší spotřebou, BlackBerry jednoduše multitasking má a stabilitou, rychlostí a dlouhou výdrží patří ke špičce. Holt je to o tom, kdo opravdu umí a kdo jen čančá :-)
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od karelsid »

Pro mě je problém, že první QNX telefony budou pouze dotykové, bez klávesnice a to je pro mě nepřípustné, takže já jdu do 9900 a budu čekat než se pak rozhoupou a přidají i klávesnici.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od GreenArrow »

Standa: jenže Apple dělá úplně stejny multitasking jako Blackberry udržuje posledni aplikace otevřené a ty dlouho nepoužívané zavírá
QNX jede na plným multitaskingu,ukazovali to na mobilmanii,můžeš na TV pustit 1080p video,na tabletu hrát need for speed a stejně se nezapotí...navíc tenhle systém podporuje android apps,takže aplikační základna je zajištěna narozdíl od blackberry os
Salieri
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon srp 23, 2010 11:51
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Salieri »

Tak v tom případě by Apple mělo multitasking dost špatně řešený.A osobně si myslím že BB OS má více než dostatečnou aplikační základnu.
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

Blackberry Bold 9900 - diskuze, zkušenosti

Příspěvek od khooca »

Čoveče GreenArrowe, jsi důvodně podezřelý z toho, že jsi bb viděl jen z vlaku ;). Multitasking v BB je takzvaně "plný" (toto stupidní slovní i významové spojení je jen díky MS a apple. Kdo kdy slyšel nebo dělal poloviční multitasking. Buď je nebo není a hotovo). Mám bold 9700 a 9780 a žádné aplikace se mi neukončují (vyjma integrovaného mp3 přehrávače).

Všem.
To řešení AF moc nechápu. Z fyzikálního důvodu nebude mít telefon dobré fotky ani dnes, ani za 10 let; s vývojem to prostě nesouvisí. A v mých očích (ne, nestačí mi průměr) je to naprosto podřadná věc, mající menší význam nežli no třeba slot na sim kartu :)
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti