BIS a hostovaný e-mail

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Odpovědět
Pietro_SK
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát dub 15, 2011 9:08
Zařízení: BB Torch 9800

BIS a hostovaný e-mail

Příspěvek od Pietro_SK »

Zdravím fanúšikov BB,
po dvojročnej odmlke sa vraciam k používaniu BB a chcel by som sa spýtať na možnosť (prípadne aj Vaše skúsenosti) komunikácie/synchronizácie BIS, ktorý si samozrejme aktivovať budem a tzv. hostovaného e-mailu (Zimbra e-mail) - nemám vlastný mailserver a bol by som rád, keby mi BIS dokázalo synchronizovať nielen poštu, ale aj ostatné organizačné zložky - kalendár, kontakty, úlohy... Doteraz som mal tento mail synchronizovaný s WM prostredníctvom ActiveSync /resp. novšej verzie pre Win7/. Ide mi o to, že takto mám ten e-mail nasynchronizovaný aj do Outlooku v PC, mám tam zároveň všetky kontakty a pod - čiže všetky zariadenia sú totožné kedykoľvek pri pripojení k sieti - hostovaný e-mail, outlook a telefón. Ak by ste mali nejaké rady, ako toto rozchodiť s BIS, budem povďačný.
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

BIS a hostovaný e-mail

Příspěvek od khooca »

BIS umí u hostovaného mailu (exchange) jen poštu. Kalendář ani kontakty neumí. Jediná možnost k plné synchronizaci je externí aplikace. Například astrasync to umí. Bohužel stojí 50$/ rok.
Pietro_SK
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát dub 15, 2011 9:08
Zařízení: BB Torch 9800

BIS a hostovaný e-mail

Příspěvek od Pietro_SK »

Ďakujem za odpoveď, aj toto mi pomôže. Keďže to chcem do firmy, prípadnú nutnosť nejakého poplatku neriešim - samozrejme lepšia by bola free aplikácia, avšak ak toto pokryje všetko, budem spokojný.
Máš s touto app nejaké skúsenosti?
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

BIS a hostovaný e-mail

Příspěvek od khooca »

Pokud to chceš do firmy, je možnost provozovat BES express - je zdarma, funguje i s tarifem BIS a umí kompletní sync. Astrasync mám koupené, funguje dobře. Používám ho pro sync kontaktů a kalendáře. Na email využívám služeb BIS, protože astrasync má vlastní inbox - neumí synchronizovat poštu do nativní emailové aplikace, což se mi vadí. Jsou i jiné alternativy k astře, např NotifySync (120$/rok).
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BIS a hostovaný e-mail

Příspěvek od milennium »

Ano, AstarSync není špatné řešení.
Ještě jeden tip. Pokud by jsi použil jako prioritní email třeba GMAIL, tak ten dokáže sync jak emaily, tak i kalendář a kontakty. A to vše s tarifem BIS.
Pietro_SK
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát dub 15, 2011 9:08
Zařízení: BB Torch 9800

BIS a hostovaný e-mail

Příspěvek od Pietro_SK »

Páni, veľmi pekne ďakujem za rady a pomoc! Pozriem na ten AstraSync aj NotifySync - sú tam nejaké dôležité rozdiely? Astra nesynchronizuje do BB priečinku maily, ale ako je to u N-Syncu?

Práveže vo firme nemám e-mailový server vôbec, je to len hostovaný mail na princípe služby. A aj poskytovateľ tejto služby, napriek tomu že je celkom znalec v oblasti IT, má problémy rozchodiť podporu Zimbry na BB... Kupovať mailserver pre jeden účet je zbytočnosť..
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

BIS a hostovaný e-mail

Příspěvek od khooca »

U notify to bude stejné. Včera jsem zjistil, že sync do systémového inboxu není problém astry, ale RIMu, který toto nepovoluje.
Pietro_SK
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát dub 15, 2011 9:08
Zařízení: BB Torch 9800

BIS a hostovaný e-mail

Příspěvek od Pietro_SK »

Zdravím, dovolím si trošku obnoviť toto vlákno. Od včerajšku mi BB Torch hovorí "pane" a síce sme spolu len prvý deň, musím povedať, že je to fakt úžasný stroj! Vďaka kolegom vyššie som bezproblémovo aktivoval AstraSync pre kontakty a kalendár, maily mám synchronizované cez BIS. Chcel by som sa v tejto súvislosti spýtať pár otázok ohľadom synchronizácie:
E-mail cez BIS:
- push synchronizácia smerom do zariadenia funguje bezproblémovo, ale zdá sa mi, že opačným smerom (zo zariadenia na server) to trošku viazne... Príklad: prijmem mail, BB zapípa a ohlási. Mail prečítam v outlooku (ten je v podstate tiež online synchronizovaný), odznačí sa ako prečítaný prípadne ho vymažem, ale BB na to nereaguje. A zase opačne - vymažem mail z BB, ale v outlooku ho mám. Pri konfliktoch som nastavil, že schránka má prednosť. Vie niekto poradiť? Synchronizáciu som nastavoval len v zariadení, cez BDM som neriešil nič;
Aplikácie:
chcel by som sa spýtať, ako môžem inštalovať aplikácie stiahnuté z netu do PC s koncovkou ".zip"? Prístup do BB AppWorld mám, zo zariadenia to funguje bezproblémovo, ale s týmto si neviem rady...
Roaming:
Mám aktivovaný BB data roaming /celkový balíček tuším 3MB/. Predpokladám, že tento objem pre dostačujúci v podstate len pre stiahnutie mailov, o čo mi hlavne ide. Ale je možné nejak v zariadení vypnúť dátové prenosy v roamingu? Nikde som to nenašiel...

Vďaka za rady!
Uživatelský avatar
krysak
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 14, 2010 13:35
Zařízení: BB9800 / BB8707 / HTC Cruise - froyo 2.2

BIS a hostovaný e-mail

Příspěvek od krysak »

- přes BIS nefunguje v nativním klientovi obousměrná synchronizace IMAP schránek :(
- napřed rozbalit .zip (to umí třeba BeamExplorer) a pokud jsou tam .jad/.jar soubory, tak stačí odkliknout. Pokud tam bude .alx, tak přes PC pomocí BB desktop software.
- 3 MB je zatraceně málo :( jinak viz Správa připojení -> Možnosti mobilní sítě
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti