Doporuceni ROM

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
minimax
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv bře 04, 2010 20:13
Zařízení: LG Optimus L9
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Doporuceni ROM

Příspěvek od minimax »

Zdravim mam Omnii B7910 s WM 6,5 CE OS 5.2.21868 (sestaveni 21868.5.0.69).Uz jsem unavenej s toho jak se porad seka a v kombinaci SPB shell je to jeste vetsi katastrofa.Proto prosim o doporuceni nejake uz vyzkousene ROMky klidne anglicke verze i s WM 6.1 plus kdyz ktomu bude navod k flashnuti.Dekuju.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Doporuceni ROM

Příspěvek od HADES »

Tak to nevím co máš za problém, protože mám to samé sestavení a žádé problémy nesleduju.
PDA: B7610NXXIK6
CSC: B7610NO2CIK2
Phone: B7610XXIK3
minimax
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv bře 04, 2010 20:13
Zařízení: LG Optimus L9
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Doporuceni ROM

Příspěvek od minimax »

Nainstaluj si SPB shell a pak si zkus spustit Fring a pak Operu.Jedno ti vypne druhe a kdyz budes mit zapnuteho fringa a nekdoo ti zavola sekne se ti.Pak si jen tak zkus nastavit upominku tam nez jsem to dokazal jsem 4x restartoval.A puvodni vzhled co nabizi Samsung se mi nelibi protze tam neni ta moznost zobrazeneho pocasi u hodin.V zobrazeni zabava se mi casto stava ze prelistnuti na druhy list jde az po Xty to zas u SBP shell jde naprosto bez problemu.Proste nejsem s tim spokojen.
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Doporuceni ROM

Příspěvek od FloydPink »

Já sem taky věčně nespokojený. Už sem vyzkoušel několik ROMek. Používám jedině MEGAlite romky od Daskalose a to verzi sestavení 6.5.3 23654. A kdybys chtěl 6.5.5 tak 23566. Všechny ROMky najdeš na Modacu a v B7610 Collection thread najdeš návod jak flashovat. Jsou to hodně očesané romky (chybí všechny Samsung hovadiny), takže si potom nainstaluješ věci které od Samsungu chceš.
minimax
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv bře 04, 2010 20:13
Zařízení: LG Optimus L9
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Doporuceni ROM

Příspěvek od minimax »

Jo Modaco mi uz bylo parkrat doporucovano,ale je tam i to co potrebuju cesky?
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Doporuceni ROM

Příspěvek od Kato »

No jelikoz u Samsungu jsem v oblasti WM skoro panic a Modaco (je sice asi pro Samsung nejlepsi, ale oproti xda-devu a HTC je to hodne slabej odvarek) a spousta nazoru v diskuzich si mi tam primo protireci.
Takze dotaz sem - nebat se WM6.5 nebo radsi nejakou klasickou romku s WM6.1?
O WM6.5 co jsem slysel u teto Omnie, tak je pomalejsi, kvalita fotek z fotaku je horsi, ale resi problem s cidlem podsviceni a zelenym nadechem (coz resi i par romek s 6.1).
A kdyz uz, tak kterou konkretni ROMku byste doporucili (+ idealne s linkem O:-) ). Balast od Samsungu dopryc a SPB Shell by to stejne poresilo.

(a ze se tak blbe ptam, kdyz je to tady reseno tisickrat - nikde jste se nedostali kloudneho reseni a vetsina prispevku je maximalne z brezna - doba precejenom trosku pokrocila a doufam, ze nejaka vyladena romka je k mani)
Soukynek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: stř led 20, 2010 17:45
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Doporuceni ROM

Příspěvek od Soukynek »

Přesně jak píšeš - ještě jsem nepochytil jedinou rom 6.5 s kterou by byli lidi na 100% spokojeni. Dřív jsem měl diamonda a na tu bylo tolik Romek - vyladěnejch romek - že jsem ani nevěděl kterou tam nechat. Tady jsem ještě pořád na originální romce a měnit zatím nehodlám. Samsung mě to stejně oficiálně nedovolí a na win vista 64 bit to neumím :-( Návod jsem našel na Vin XP a Vin 7... Takže kdyby se někomu opravdu poštěstilo a našel ROM, která bude umět pracovat s GPS, 3G, GPRS, WIFI!!, Fotit normální fotky, tak se ozvěte.
Jinak aktuálěn používám 6.1 - origo od 02 s SPB Shell a vyplejma všema Samsung nesmyslama. Ale jek jsem psal výše - chtělo by to něco nového... Aneb - Naco hračka, když si s Ňou nemůžeš hrát?!
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Doporuceni ROM

Příspěvek od tslany »

Visty mají identické "střeva" co 7, ten návod by měl jet
minimax
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv bře 04, 2010 20:13
Zařízení: LG Optimus L9
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Doporuceni ROM

Příspěvek od minimax »

re: Soukynek

Shell je sice vzhledove fajn to jo ,ale i kdyz povipinam samsung nesmysli pozere hrozne pameti.A tak mi jen uzivani stezuje nez naopak protoze tak jak bych chtel aby to jelo to nejede.Rady se tady asi nedockame vsichni jen odkazuji link zadnej.Zacina se mi styzkat po Nokii u te clovek nic neupravoval a jelo mi tam ICQ s Operou vzajemne a jeste jsem pri tom poslouchal hudbu ci radio.Ted mam Omnii za devet litru a musim to delat po jednom a jeste instalovat Stop data aby se ta .... sama od sebe neprihlasovala k netu.A jeste k SPB shell kdyz jsem mel ten tak ani ty Stop data nefungoval.

Opravdu prosim pokud mate nekdo vyzkousenou nejakou Romku co setri pamet a jede bez problemu prosim o link a navod jak na to ,ale v cestine.Kdyz bude ROMka v anglictine to nevadi menu zvladnu.Dekuju.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Doporuceni ROM

Příspěvek od HADES »

Osobní zkušenost nemám a taky tě jenom odkážu na forum Modaca. Jestli chceš aby ti omnie fungovala podle tvých představ tak pro to asi musíš něco udělat, ne jenom pasivně čekat že to někdo udělá za tebe. Návod na flash najdeš taky na modacu.
http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... on-thread/" onclick="window.open(this.href);return false;
V tomto vlákně najdeš VŠECHNY potřebné informace jak a čím flashnout jinou ROM, včetně seznamu ROM. Pro tvoje účely bude asi vhodná některá z MegaLite ROM. A jestli opravdu neumíš anglicky tak použij google translate, není to stoprocentní ale pomůže.
minimax
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv bře 04, 2010 20:13
Zařízení: LG Optimus L9
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Doporuceni ROM

Příspěvek od minimax »

Taky ze se snazim uz mesice projizdim vselijaka fora.Jenze kdyz te vsude odkazuji na anglicky psana fora a neumis anglicky tak ti to je k nicemu.Potom jeste jsou ty fora tak chaoticka a preplnena balastem ze kdyz uz neco najdes a neulozis si to tak podruhy to hledas zas X hodin a kolikrat ani nenajdes.Proto jsem nahore psal jestli nekdo nema s urcitou ramkou zkusenost plus cesky navod k instalaci.Modaco uz jsem nekolikrat navstivil ale se slovnikem to tam jde dost pomalu.Takze jeste jednou odkazy na anglicky psane fora jsou mi k nicemu.Dekuju za snahu.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Doporuceni ROM

Příspěvek od HADES »

no a zkoušel jsi google translate?
z.docekal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř zář 09, 2009 13:06
Zařízení: samsumg galaxi SII

Doporuceni ROM

Příspěvek od z.docekal »

Tady máš český návod na flešování http://www.i900.cz/viewtopic.php?f=47&t=3178&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;. A na modaco používej googl translátor http://translate.google.com/translate?h ... aco-com%2F" onclick="window.open(this.href);return false;.
YENDYS
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 02, 2010 16:08
Zařízení: OmniaPRO B7610

Doporuceni ROM

Příspěvek od YENDYS »

minimax píše:Taky ze se snazim uz mesice projizdim vselijaka fora.Jenze kdyz te vsude odkazuji na anglicky psana fora a neumis anglicky tak ti to je k nicemu.Potom jeste jsou ty fora tak chaoticka a preplnena balastem ze kdyz uz neco najdes a neulozis si to tak podruhy to hledas zas X hodin a kolikrat ani nenajdes.Proto jsem nahore psal jestli nekdo nema s urcitou ramkou zkusenost plus cesky navod k instalaci.Modaco uz jsem nekolikrat navstivil ale se slovnikem to tam jde dost pomalu.Takze jeste jednou odkazy na anglicky psane fora jsou mi k nicemu.Dekuju za snahu.

:-( Chtěl bych souhlasit a ozvat se, že takových je nás tu víc (i když se to nezdá). Já jsem na této platformě nováček... anglicky umím málo. A i když jsem na úrovní IT, HW, SW dostatečně zkušenej a v nedávných dobách jsem uměl z paměti s DOS programem cokoliv s mobily od SonyEric., Nokia (umrtvení, oživení, flešování, přehrání ovladačů MT.....) TADY JSEM UPLNE MIMON!!! :tlem:
Chce to čas na vstřebávání nových informací a někdy se odvážit i tu blbou otázku položit.. takže DÍK ;)
minimax
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv bře 04, 2010 20:13
Zařízení: LG Optimus L9
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Doporuceni ROM

Příspěvek od minimax »

z.docekal píše:Tady máš český návod na flešování http://www.i900.cz/viewtopic.php?f=47&t=3178&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;. A na modaco používej googl translátor http://translate.google.com/translate?h ... aco-com%2F" onclick="window.open(this.href);return false;.
Dekuju.
Uživatelský avatar
VaRo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte črc 06, 2010 17:45
Zařízení: SAMSUNG Galaxy SIII

Doporuceni ROM

Příspěvek od VaRo »

Z mnoha testovaných ROMek a CSC mi nakonec nejvíc vyhovuje toto:

Obrázek

-- stř zář 15, 2010 11:28 --

Mohu jen doporučit tuto "odsamsungovanou" JC2 21911 ROMku. Mobil je svižnější, nejvíc to vidím u navigace, satelity načteny skutečně rychle a volného místa v paměti smárta na rozdávání....

Sumit Bhardwajs WM 6.5 build 21911 JC2 Full+Extras ROM, Full JC2 ROM with build 21911 and some extra utilities
http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... xtras-rom/

Obrázek

Více k mému tuningu:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=760335

Co přesně v Omnii mám:

Windows Mobile 6.5 Professional
CE OS 5.2.21911 (Build 21911.5.0.94)

PDA: B7610NXXJC2
CSC: B7610NXENJC2
PHONE: B7610XXJC1
headquest
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát zář 14, 2007 12:33

Doporuceni ROM

Příspěvek od headquest »

Varo: porad plati spokojenost s doporucovanou ROM? I po mesici pouzivani? Stal jsem se majitelem omnie pro a chci do toho ROM bez samsung sajrajtu, s co nejvice volnou pameti, s funkcnim svetelnym senzorem, stabilni a pokud mozno aby i wifi fungovalo...snad toho nechci tak moc.
Uživatelský avatar
VaRo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte črc 06, 2010 17:45
Zařízení: SAMSUNG Galaxy SIII

Doporuceni ROM

Příspěvek od VaRo »

Za sebe říkám - dobrý...
frunta_sti
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon pro 10, 2007 17:47

Doporuceni ROM

Příspěvek od frunta_sti »

Zajímalo by mě...
tato rom umí threaded sms, nebo to musím pak stejně řešit v registrech?

díky

F
Uživatelský avatar
VaRo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte črc 06, 2010 17:45
Zařízení: SAMSUNG Galaxy SIII

Doporuceni ROM

Příspěvek od VaRo »

Umí, ale nemá default nastaveno. Úprava v registrech zabere pár vteřin - viz:
http://www.pspmyspace.com/omnia2/sms/ (úplně dole)

-- pon lis 29, 2010 21:43 --

Po několika pokusech s uvařenou ROMkou se Sense to vypadá, že jsem našel tu pravou a to - Daskalos B7610 23144 ROM. Používám již několik dnů bez nechtěných restartů = mohu jen doporučit. Zatím jsem ještě asi netrefil správnou taktovací frekvenci, ale pracuju na tom, i to je zajímavá součást ROMky. :grin: Pro případné zájemce přidávám pár screenů a odkaz. Na uvedeném odkazu je možno též stáhnout ROMky bez Sense... ;-)
Jedná se o relativně čerstvé ROMky.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
DOWNLOAD a více k Daskalos B7610 23144 ROM
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů