Cestina pro HD mini

Diskuzní fórum věnované komunikátoru HTC HD Mini
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Cestina pro HD mini

Příspěvek od bkf1 »

Zdravim vsechny,
mam HD mini ale bez cestiny (kupovano v zahranici). Muze mi prosim nekdo poslat CABy lokalizace ze sveho HD mini? Vim ze mi to nez registrace pojede jenom 14 dni, ale ja to potrebuji vyzkouset, at vim, jestli cestina zpomaluje a tak, proste potrebuji nejakou trial jen na test...
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Cestina pro HD mini

Příspěvek od Vitezslav2 »

Dá se vůbec sehnat CZ lokalizace pro AN přístroje?
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Cestina pro HD mini

Příspěvek od IkE Blaster »

Částečnou pro všechny zařízení naleznete na sunnysoft.cz, úplnou pro ofic. ROM zde http://www.sunnysoft.cz/htc/" onclick="window.open(this.href);return false; . U HTC Sense/Manila/TF3D je možnost přepnout jazyk z registrů, velká část systému je poté česky (protože je Sense rozlezlé po celém systému). Stačí hledat.

Jinak každý kdo trochu pracuje s počítači a zná základy technické angličtiny, tak doporučuji alespoň zkusit bez lokalizace. Když si zvykenete, tak máte bonus v dostupnosti všech WWE ROM, málokdy se najde česká neofic. ROM.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Cestina pro HD mini

Příspěvek od bkf1 »

Ja bych jeste dodal k tomu co rekl IKE, ze v podstate jde HLAVNE o to, jakou verzi systemu kdo ma (WM6.1, WM6.5 a WM6.5.3) a pak je vice-mene jedno, jakou lokalizaci si kdo stahne napr. kdyz je HTC Polaris a v nem neoficialni ROM WM6.5, tak proste staci jakakoliv lokalizace, ktera je urcena pro pristroj s WM6.5 (mam pocit, ze ani nevadi nesoulad rozliseni pristroje, pro ktery je lokalizace urcena a pristroje, na ktery je lokalizace instalovana). Pak samozrejme si clovek jeste musi zaplatit registraci, ale tak to k tomu patri a SunnySoft si to zaslouzi za tu praci :wink: Smula, ze zatim neni ke stazeni lokalka na nejake zarizeni s WM6.5.3, ktera se urcite budou lisit i v lokalizaci od WM6.5 :o/
Brzdic
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 08, 2010 17:14
Zařízení: SonyEricson P910i

Cestina pro HD mini

Příspěvek od Brzdic »

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat kde se dá v tomto telefonu zapnout čeština. Zatím tápu jen v anglickém nastavení, ale to je pro mě dost španělská vesnice. Mobil v sobě češtinu má.

Předem děkuji za odpověď.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Cestina pro HD mini

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pokud jde o telefon z oficiální CZ distribuce, tak bude nejjednodušší udělat Hard reset, protože předpokládám, že zatím v telefonu nemáte žádná data a o nic tedy nejde. Po nastartování telefonu by se měla objevit nabídka s výběrem lokalizace.

Hardreset lze provést takto
Na hlavní obrazovce se přesuňte na poslední záložku Settings (v HTC Sense)
Zde vyberte nabídku Security - Factory reset
Zadejte kód 1234 a volbu potvrďte stisknutím tlačítka YES

Pokud se po nastartování telefonu neobjeví nabídka s výběrem lokalizace, kontaktujte prodejce.
Brzdic
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 08, 2010 17:14
Zařízení: SonyEricson P910i

Cestina pro HD mini

Příspěvek od Brzdic »

Moc děkuji, už se to povedlo, ale až na potřetí a to bez vložené karty SIM. Pokaždé když mě to nabídlo lokalizaci, samo jí to přeskočilo a vybralo si to angličtinu, což opravdu nepotěší. :)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Cestina pro HD mini

Příspěvek od bkf1 »

Kdyz uz se ti to tak povedlo vyresit, nemuzes se mrknout, jestli nekde (treba v adresari Windows) nejsou nejaky ty CABy s cestinou? Mozna ze tam jsou tesne po hard resetu a po nainstalovani (vybrani lokalizace cesky) se treba smazou :???: Zkus na to prosimte mrknout... potreboval bych tu cestinu na HD Mini kupovany v zahranici...
Brzdic
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 08, 2010 17:14
Zařízení: SonyEricson P910i

Cestina pro HD mini

Příspěvek od Brzdic »

To po mě teď chceš moc, :) pro mě je HTC a i Windows Mobile naprostá novinka a teprve to prozkoumávám. Navíc tyhle věci mě trvají ... no řekněme že dýl. Ale určitě dám vědět.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Cestina pro HD mini

Příspěvek od bkf1 »

Jo taaak novacek:) To prijde, pockej ani se nenadejes a budes se v tom vrtat... a XDA Developers... a tak :) Jinak zkus se kdyztak mrknout pres PC tzn. kdyz pripojis PDA k PC a mas nainstalovany ActiveSync (popr. Windows Mobile Device Center, jestli mas na PC Visty/Sedmicky) a pak pres "Tento pocitac > Mobilni zarizeni" nebo pres obrazovku ActiveSync/WMDeviceCenter ;o) Muzou to byt jen soubory s priponou CAB...
Jirka HTC
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 03, 2010 16:15
Zařízení: HTC

Cestina pro HD mini

Příspěvek od Jirka HTC »

Ahoj, mán HTC HD mini od Sunysoftu orig cz.
Ve složce Windows jsem našel soubor opencz_settings_hdmini.cab
je to to co hledáš?
Předpokládám že se jedná o cz překlad pro HTC HD mini, ale můžu se mýlit!!!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Cestina pro HD mini

Příspěvek od htcjirka »

Ne to neni on,tech souboru je tam vice,tento je celkem nepodstatny.
Jirka HTC
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 03, 2010 16:15
Zařízení: HTC

Cestina pro HD mini

Příspěvek od Jirka HTC »

Celkem tam jsou 3. pokud se jedná o složku windows, jinde sem zatím nehledal.

htc_photon_wm65_5in1_eeu_1_06_v03.cab 8,46 MB
opencz_settings_hdmini.cab 2,54 MB
standard_skin.zip 225 kB
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Cestina pro HD mini

Příspěvek od htcjirka »

Přesně tak,ten první je nejdůležitejší a stěžejní.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Cestina pro HD mini

Příspěvek od bkf1 »

Jirka HTC píše:Celkem tam jsou 3. pokud se jedná o složku windows, jinde sem zatím nehledal.

htc_photon_wm65_5in1_eeu_1_06_v03.cab 8,46 MB
opencz_settings_hdmini.cab 2,54 MB
standard_skin.zip 225 kB
Tak to prosimte posli nekam na edisk nebo tak podobne a hod sem odkaz ;o) Jinak jine ZIPy nebo CABy tam nejsou?
Jirka HTC
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 03, 2010 16:15
Zařízení: HTC

Cestina pro HD mini

Příspěvek od Jirka HTC »

OK, tak tady to je, a dej vědět jak si s tím naložil.
http://www.ulozto.cz/5263031/htc-hd-mini-cz.rar" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Cestina pro HD mini

Příspěvek od bkf1 »

Zdarec tak testuji na Touch HD (HD Mini jsem uz prodal - nekompatibilita HVGA me odradila) na neofic. ROM 6.5.3 (od Cloudyho) a zatim to jede hezky ;o) Jen bych doporucil kvuli zpomaleni smazat "internat" z "Windows\Startup" pak restart a smzat jeste internat.exe, intcpl.cpl, intcpl.cpl.0405.mui, intkbd.dll a intkbd.dll.0405.mui z "Windows" (nektere asi pujdou smazat jen pres ActiveSync).
Jirka HTC
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 03, 2010 16:15
Zařízení: HTC

Cestina pro HD mini

Příspěvek od Jirka HTC »

Tak jo, nahrál sem ofic ROM 1.36.479.1 a vrátil tam původní češtinu. Žádné zpomalení zatím nepozoruji, Spiš naopak, zdá se mi HD mini o trošku svižnější :-) Žádný problém jsem zatím nezaznamenal a vše je zase hezky česky tak jak bylo(zatím, ještě sem nebyl všude).
K čemu slouží tyto 2. soubory a co spůsobý jejich odstranění? internat a intcpl.cpl
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Cestina pro HD mini

Příspěvek od bkf1 »

Jirka HTC píše:Tak jo, nahrál sem ofic ROM 1.36.479.1 a vrátil tam původní češtinu. Žádné zpomalení zatím nepozoruji, Spiš naopak, zdá se mi HD mini o trošku svižnější :-)
A pred tim jsi mel starsi ROM? To zvyseni odezvy bude asi tim ne? Dost pochybuji, ze zrychleni by mela na svedomi cestina (pokud vim, tak v nastaveni cestiny zadny "tweaky" nejsou).
Jirka HTC píše:K čemu slouží tyto 2. soubory a co spůsobý jejich odstranění? internat.exe, intcpl.cpl, intcpl.cpl.0405.mui, intkbd.dll a intkbd.dll.0405.mui
To je k nastaveni ruznych doprovodnych veci jako je v podstate jen klavesnice od Sunnysoftu a mozna jeste slovnik. V nedavne minulosti, ale spise toto nastaveni melo ruzne negativni vlivy na odezvu OS... takze doporucuji smazat... nebo pokud mi nekdo neveri, tak treba aspon docasne presunout a smazat az po overeni, ze tyto soubory opravdu na nic nejsou ;o) Ale verte mi, cestinu od Sunny pouzivam uz od WM5.0 (pres WM6.0, 6.1, 6.5 a ted 6.5.3) a to jadro Sunnysoftackeho programu je fakt spise na skodu systemu...
Jirka HTC
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 03, 2010 16:15
Zařízení: HTC

Cestina pro HD mini

Příspěvek od Jirka HTC »

bkf1 píše:Zdarec tak testuji na Touch HD (HD Mini jsem uz prodal - nekompatibilita HVGA me odradila) na neofic. ROM 6.5.3 (od Cloudyho) a zatim to jede hezky ;o) Jen bych doporucil kvuli zpomaleni smazat "internat" z "Windows\Startup" pak restart a smzat jeste internat.exe, intcpl.cpl, intcpl.cpl.0405.mui, intkbd.dll a intkbd.dll.0405.mui z "Windows" (nektere asi pujdou smazat jen pres ActiveSync).
Z Tvého přízpěvku sem pochopil, že ti čeština zpomalila mobil.
Jasně že za zrychlení nemůže čeština ale noví ROM.
Nejsem natolik zkušený ve WM, abych hned pochopil k jaké app se vážou soubory které doporučuješ odstranit, dík za objasnění.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD Mini“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti