přechod z WM na BB

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od fps »

jelikož jsem dlouhá léta používal PDA z WM, ale po přechodu všech výrobců ke stupidním napodobeninám IPhonu jak po HW tak SW stránce, tak uvažuji o přechod na BB, tak mám pár dotazu
1 - je na BB navigátor, mapa jako je TT
2 - jsou v BB Word a Excel
3 - je v BB něco jako je v WM Cryptex na ukládání hesel a důležitých dat
4 - je na BB Kapesni Slovnik jako je v WM
5 - jsou ňáké české stránky na BB

-- doplnění předchozího příspěvku (stř dub 28, 2010 15:52) --

a ještě jeden dotaz není někde české video BB hlavně české menu, všude jsou jenom samá anglická
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

přechod z WM na BB

Příspěvek od jerry_stolarik »

No nejlíp na tohle se zeptej Standy..ten taky cca před pul rokem přecházel z WM na Blackberry a taky se o tom celkem rozepsal v tomhle článku.

http://smartmania.cz/index.php?ind=news ... e&ide=1255" onclick="window.open(this.href);return false;


Já jsem přešel na Blackberry z WM cca před 3 měsíci a pořád jsem velmi spokojený. Už bych se nikdy k WM 6.x nevrátil. Jsem naprosto spokojený. Perfektní display, neskutečná životnost baterky a Blackberry OS je vynikající.

K tvým otázkám.....

-Spousta BB má GPS chip a existují i všelijaké navigační programy..problém ale je že nefungují jako tradiční navigace na WM kde je celý program i mapy nainstalované v zařízení. Na Blackberry nejsou mapy uloženy v zařízení ale jsou stahovány z internetu. Takže bez signálu a internetového plánu to nefičí. Taky nejsou zrovna nelevnější. Přímo BB Mapy nabízí navigaci..ta je ale hodně základní...jen text...

-Součástí OS jsou programy na prohlížení a editaci dokumentů Word, Excel a Powerpoint a za $42 si můžeš koupit plnou verzi programů která potom umožňuje i vytváření dokumentů

-Přímo součástí OS je program Správce hesel nevím jak funguje nepoužívám. A v App World je spousta podobných programů.

-Já na překlady používám Navita Translator..Je zdarma a vynikající..Maximální spokojenost.. Ale je to online aplikace takže je zase třeba internetové připojení..

-Přímo na Blackberry.com je možno zvolit češtinu. Neb jaké stránky myslíš..?

-Video s českým menu...Tak to nepomůžu...Ale bude vypadat stejně jako to anglické jen v češtině.

Klidně ještě napiš jestli máš nějaké otázky....
PetrPatocka
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 26, 2010 11:50
Zařízení: Blackberry Bold 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od PetrPatocka »

Na hesla je super KeePass, který běží jak na PC tak na Blackberry a existuje dopněk, který umožňuje synchronizaci. Takže jen připojíš a o víc se nestaráš. Viz http://f5bbutils.fairview5.com/keepassbb2/" onclick="window.open(this.href);return false;
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od fps »

díky za ten odkaz na článek je moc pěkný, tak z tou mapou to není moc dobré já v PDA internet nepoužívám, internet mám v PC Wifi, a na co platit ještě jeden pro PDA, všechny doplňující prográmky jsem instaloval v WM po přenesení z PC v PDA ve tvaru .cab a nebo setup z PC, a teďka ještě dost důležitý dotaz jde do BB instalovat doplňující programy bez toho aby byl v BB koupený net? to znamená stejně jako u WM buď přenesením a instalací v BB a nebo při připojení BB k PC setupem
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

přechod z WM na BB

Příspěvek od jerry_stolarik »

Zdravim..

Na blackberry jdou také instalovat programy z PC..Přes desktop manager..Ale ne vždycky... Hodně často to funguje tak že si na internetových stránkách výrobce necháš na email v BB odeslat odkaz ke stažení aplikace..stáhneš.nainstaluješ.frčíš...

Ale pokud máš doma WiFi tak se můžeš připojit k domácí síti a instalovat z App Worldu atd...


Pokud ti ale můžu radit tak BB bez internetu bych teda moc nedoporučoval..vůbec všechny nové OS (Android, Web OS, Mac OS 10) si bez Internetu ani nedovedu představit..

Samozřejmě Blackberry OS 5 je vynikající...Bez internetu by mi ale přišel hodně ochuzený.....Samozřejmě záleží na co zařízení používáš....nechci nějak odrazovat....
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od fps »

tak už jsem od BB upustil, no škoda HW je dokonalí ale SW jedna hrůza, nechápu proč bych měl platit za net, který nebudu k ničemu používat, počkám si na HTC Trophy z Microsoft Windows Mobile 6.5 Professional, http://mobily.katalogmobilu.cz/files/pr ... ophy-1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2127&c=htc_trophy" onclick="window.open(this.href);return false;
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

přechod z WM na BB

Příspěvek od jerry_stolarik »

No mrzí mě že už jsi na BB zanevřel....Kdybych měl volit mezi WM a Blackberry bez internetu tak stejně zvolím BB....

Jinak abys na HTC Trophy nečekal donekonečna.....Zatím nebylo vůbec představeno.....Objevilo se jednou na uniklém dokumentu zařízení chystaných pro T-Mobile..a to je tak vše....od té doby ani zmínka....
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od fps »

jak bych na BB používal třeba mapu bez netu, bohužel tohle nemá BB dobře vyřešeno
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

přechod z WM na BB

Příspěvek od jerry_stolarik »

JJ...Tohle opravdu není zrovna šikovné řešení....Nevím proč neexistuje žádná offline navigace na Blackberry...Asi nejáká omezení OS nebo něco...
alky
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 19, 2009 18:21
Zařízení: BB Storm, Asus P 750

přechod z WM na BB

Příspěvek od alky »

Ahoj, mě by zajímala synchro. Když stáhnu BB Desktop manager, tak při instalaci to chce nějakej bazmek od microsoftu, a ten stáhnout už nejde. měl někdo podobnej problém?
EDIT:nakonec jsem našel na slunečnici, ale trvalo to...
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

přechod z WM na BB

Příspěvek od fido_cz »

Zdravim. Posledni dobou take uvazuji o BB, konkretne Bold 9700. Mam ale nekolik otazek, nez se definitivne rozhodnu.

1: Mam v planu aktivovat u TM BIS a zakazat ostatni pristupove body. Nektere app pry ale vyzaduji apn internet, ale nikdo mi neni schopen rici ktere. Konkretne pry BBMaps neumi stahovat pres BIS, dale mi jde o ICQ, Facebook, minioperu , Garmin atd.

2: Gmail: Bude mi to fungovat stejne jako na Androidu, tzn. odeslana posta pres mobil se objevi v odeslane i na webovem rozhrani, pokud zpravu v mobilu smazu smaze se i na serveru atd.

3: Vydrz baterie: Tady predpokladam, ze bych si asi dost polepsil. Mam vetsinu dne zapnutou wifi, synchronizaci mailu, cca 2-3 hodiny na netu, 30 min. hovoru, par SMS, obcas chvilku muzika nebo nejaka hra. Byl bych rad za vydrz 2 dny, je to realne.

4: Web: Jsem na netu celkem dost. Z videii mi prijde, ze prohlizec vBB je celkem pomaly. Jake jsou vase zkusenosti nebo jine alternativy pro web.

To je prozatim vse, budu rad za jakoukoli pomoc. O BB se v cestine shaneji informace dost spatne.
bearCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 16, 2009 10:15
Zařízení: 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od bearCZ »

Ahoj,
prvně ti BB 9700 VŘELE doporučuji! Rychlostí a stabilitou se s WM, Symb či ostatními nedá srovnávat. Je o dvě třídy výše..

TM BIS je to jenlepěí, co můžes sehnat, Tím spíše od TM, protože u 02 a Vod stojí řádově 1000.. od TM ho mám za 300 (necelých)...

BBMaps vyžaduje BIS, ICQ vyžaduje BIS, Facebook totéž. WIFI není po Praze všude a nemyslím si, že by 300 byla nějaká extra suma, aby si jí kdokoli musel rozmýšlet... Zpravy můžeš v BB maýat bud pouze ze zařízení či ze zařízení i ze serveru.
2 dny jsou reálné.. Já mám denně : nonstop ICQ, pár emailů, každý den 1,5 hodiny hudby, 20 SMS, ASI 20min hovorů, žádné WIFI... (mám BIS, tak proto)...
Opera šlape skvěle, BB prohlížeč spíše standard..

Závěrem mohu pouze doporučit.. TOUCH PAD (ostuda, že si nevybavím správné pojmenování ovld. prvku) je silně návykové a zrovna včera jsem si říkal, že už nikdy není možné, že bych si koupil něco jiného s jiným ovládacím prvkem...

Klidně piš dále, rád zodpovím..

Martin
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

přechod z WM na BB

Příspěvek od fido_cz »

A pri tom tvem zpusobu pouzivani ti vydrzi jak dlouho? A jeste jedna vec, da se nejak synchronizovat adresar a kalendar s gmailem?
bearCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 16, 2009 10:15
Zařízení: 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od bearCZ »

Používám ho, jak jsem psal, a nabíjím po 48 hodinách... což je, řekl bych, slušný výkon... 2) Gmail nepoužívám, neporadím...
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

přechod z WM na BB

Příspěvek od jerry_stolarik »

Zdravím...

Já bych taky doporučil Bold 9700....Vynikající zařízení...48 hodin by jsi měl z baterky dostat...S posledním OS 5.0.0.656 se má už tak vynikající výdrž baterky ještě vylepšit..


Gmail se synchronizovat dá použitím programu Google Sync. Nejsem si uplně jistý jak to funguje...myslím že to zatím funguje jen jedním směrem. Program je zatím jen 0.7.3 tak možná se to časem zlepší. (Někteří lidi na forech tvrdím že jim funguje obousměrná synchronizace....mě to ale nejde)....A asi před měsícem nebo dvěma jsem někde četl že do konce roku chce Blackberry zavést push kalendář a kontakty i na BIS...tak uvidíme....
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

přechod z WM na BB

Příspěvek od fido_cz »

Diky vsem za rady, uz mi jeden BB 9700 lezi na stole.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

přechod z WM na BB

Příspěvek od Standa »

Mně Google Sync funguje oboustranně. Na WM mám Exchange s Googlem, na Blackberry Google Sync, na desktopu Google Calendar, Gmail a není co řešit. Luxusní kombinace :-).
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

přechod z WM na BB

Příspěvek od jerry_stolarik »

Mě to funguje jen z Google kalendáře do Blackberry...Naopak ne... Jinak dneska se na Blackberrycool.com píše že brzo přijde update BIS na 3.1 ktery přinese mimojiné push sync pro kontakty s yahoo a hotmail....cool
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od fps »

tak jsem zase začal uvažovat o přechod z WM na BB, a mam zase dotazi
1 - jak je to z přehrávačem multimédii, u windows mobile je CorePlayer který přehraje vše, co u Blackberry, při přehrávání MP3 se zobrazuje název skupiny, skladby a fotka alba je taky zobrazena jako v CorePlayeru
2 - je potřeba v BB doinstalovávat třeba ten přehrávač multimédii aby šlo vše přehrávat a nebo už je vše v základu
3 - jaka je kvalita fotek a natočeného videa, jsou někde k zhlídnuti
4 - jak je to z plnou českou lokalizací u BB dá se normálně koupi BB už z češtinou BB9700 nebo BB9650
5 - který koupit BB9700 nebo BB9650
6 - dá se někde v Praze prohlédnout BB a koupit
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

přechod z WM na BB

Příspěvek od PITT »

Taky uvažuji o přechodu z WM na BB a kromě předcházejících dotazů by mě ještě zajímalo jak je to s officem konkrétně exel
dá se používat jako u WM zařízení? Myslím editaci přímo v telefonu a potom synchro s PC?
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host