Touch HD - chyba "00028002 not allow"

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Odpovědět
pospa70
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 09, 2010 1:40
Zařízení: Touch HD

Touch HD - chyba "00028002 not allow"

Příspěvek od pospa70 »

UPRIMNE PROSIM O POMOC :cry:

Tak jsem ze zvedavosti nejdrive odemknul zarizeni a vyzkousel doporucene ROM od jednoho vařiče romek...slapalo to,
ale mel jsem problem se signalem a protoze mam zarizeni v zaruce, zpetne jsem ho zamknul...mel jsem ROM verze 1.56,ale zamknul jsem to USPL verze 1.14...takze po nabehnuti zelene barvy a zpomaleny chod a nemoznost cokoli udelat prez ActiveSync ani pres USB, nepomohlo ani SSPL manual, pak jsem asi udelal dalsi chybu a spustenim "mtty 1.42" jsem zbavil sve zarizeni schopnosti nabootovat cokoli!...takze ted pri pokusu od load ROMKY mam hlasku "00028002 not allow" a nevim co dal. Prosel jsem XDA, smartmanii, dalsi weby...nic...prosim o pomoc a slibuju, ze se do ROMek uz hrabat nebudu a pripadneho zachrance i financne odmenim! DEKUJI
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Touch HD - chyba "00028002 not allow"

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jé, ty jsi teda koukam dobře zpanikařil. Hlavní chyba byla, že jsi HD opět zamkl. SPL nemá absolutně žádný vliv na chod systému, jediné co dělá je, že umožní používání neoficiální ROM. A zamknout HD na kterém je neoficiální ROM je docela povedený kousek :)
Teď vážně, uplně nejjednodušší řešení je provést HardReset, ten vrátí aktuální ROM do původního stavu, pokud to nepomůže, pak zkus tento postup:

Nejdřív nahoď HD do BootLoaderu a pokud se flashnout některou z oficiálních ROM.
Pokud to nepůjde, tak proveď HardSPL unlock a zkus promazat zavaděč v MTTY podle návodu, který jsem psal ZDE (viz ČÁST DRUHÁ). Pokud se ti to povede, tak budeš mít prakticky čisté zařízení bez systému (a bez chyb :tlem: ), na které pak flashni ROM a radio.

Jinak flashování neoficiálních ROM nebo radioROM se bát nemusíš, akorát si příště v klidu přečti návod a když se něco nepovede, tak nepanikař a ptej se na fóru :wink:
Co se týče záruky, tak postup je takový, že nahraješ nejdřív zpět oficiální ROM a pak teprve zamkneš SPL.

Tak good luck !
pospa70
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 09, 2010 1:40
Zařízení: Touch HD

Touch HD - chyba "00028002 not allow"

Příspěvek od pospa70 »

Ahoj, díky za rady. Strávil jsem bezesnou noc ještě poté co jsem napsal na forum svou prosbu...mezitím se mi nějak podařilo oživit PDa pomocí SSPL manual a uspl...jenže ani zpětný přechod na ROM 1.56.401.0 nebo CZ verzi 1.56.479.0 nevyřešil můj problém s vypínáním displeje....nikomu bych to nepřál...zapnu PDA - to se zapne, ale displej ne a tak to zapínám, softresetim a vyndavám baterku třeba 20x než se displej chytne a pak...displej funguje jen do té doby, než ho vypnu manuálně nebo přes šetření baterky... a pak už se nerozsvítí. Takže mé veškeré snažení směřovalo k tomu vrátit tam originál ROM, zamknout a dát do servisu. Teď tam mám ROM 1.56.479.0 a pro změnu mě nejde nahrát anglická verze se kterou jsem to koupil. Upgrade ROM běží do cca 2% a pak to spadne. Takže se teď modlím aby to v servisu uznali i s tou CZ ROM. (možná ještě projdu tvé rady a něco prubnu, jsem ve stavu, že už vyzkouším cokoli)

H.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Touch HD - chyba "00028002 not allow"

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

A jaký ti to vyhodí error po těch 2% ?
pospa70
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 09, 2010 1:40
Zařízení: Touch HD

Touch HD - chyba "00028002 not allow"

Příspěvek od pospa70 »

...žádný error! prostě se to přeruší a PDA začne normálně nabíhat.

-- doplnění předchozího příspěvku (sob bře 13, 2010 18:15) --

tedy na PDA žádná chyba...jak jsem psal to začne nabíhat, na PC to hodí nějaký error ohledně spojení PDA a PC.

-- doplnění předchozího příspěvku (sob bře 13, 2010 18:50) --

tak přesné znění hlášky na PC je: ERROR 294 - Invalid Vender ID

-- doplnění předchozího příspěvku (sob bře 13, 2010 20:31) --

tak při pokusech o HARD RESET, odemčení....mám zajímavou situaci: mám dva bootloadery !!!

1. při Volume down + power button naběhne:
BLAC 100 32M
SPL-1.54.0000
MicroP-BlackStone (LED) v6

1. při spojení přes ActieSync + HSPL Wrapper_BlackStone_1560OliNex.exe naběhne:
BLAC100 MFG 32M Mi-BC
1.07.OliNex XA
MicroP-BlackStone (LED) v6

...asi jsem kouzelník nebo totální magor, nevim.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Touch HD - chyba "00028002 not allow"

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

pospa70 píše:mám zajímavou situaci: mám dva bootloadery !!!
Tak to je mazec, to jsem ještě neviděl :tlem:

Jinak šlo mi právě o ten error na PC, když víš co googlit, hned se líp hledá řešení. Něco ohledně erroru 264 a bootloaderu na Touch HDj sem našel TADY, přejel jsem to rychle očima a vypadá to na problém konkrétní verze bootloaderu na PDA nebo špatného driveru na PC pokud máš Windows 7 nebo Vista. Tak to tam projeď a vyzkoušej jestli ti některý z návodů, které tam uvádí, pomůžou.
pospa70
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 09, 2010 1:40
Zařízení: Touch HD

Touch HD - chyba "00028002 not allow"

Příspěvek od pospa70 »

díky za odkaz, pořádně to projdu...zatím se mi přes noc podařilo "nějak" odemknout PDA a nahrát tam ofic. verzi 1.56.401.0, jenže ted to zase nemůžu zamknout. (jak je psáno i v tom článku), tahle ROM obsahuje SPL 1.54 takže to musím zamykat pouze HSPLWrapper_Blackstone_156OliNex + nbh souborem z RUU_Signed_Blackstone_stockSPL154 ?
Každopádně poslední dny mě ukázaly že "hrát si" s ROMkama není jen tak - doufám, že to dám dohromady.

-- doplnění předchozího příspěvku (ned bře 14, 2010 8:49) --

jinak mám originál XPéčka...ale právě prošlé noci jsem měl spousta problémů se přes ACTIVE SYNC nebo jen USB připojit...chce to asi zkoušek pořár dokola :-(
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Touch HD - chyba "00028002 not allow"

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

tahle ROM obsahuje SPL 1.54 takže to musím zamykat pouze HSPLWrapper_Blackstone_156OliNex + nbh souborem z RUU_Signed_Blackstone_stockSPL154 ?
S Touch HD nemám osobní zkušenosti a postup je maličko rozdílný u každého zařízení, takže v tomhle víc neporadím, snaž se držet návodu z xda a snad to vyjde.
jinak mám originál XPéčka...ale právě prošlé noci jsem měl spousta problémů se přes ACTIVE SYNC nebo jen USB připojit...chce to asi zkoušek pořár dokola
Proto doporučuju flashovat přes bootloader a ne přes ActiveSync, s tim bývají často problémy.
Každopádně poslední dny mě ukázaly že "hrát si" s ROMkama není jen tak - doufám, že to dám dohromady.
To bych neřekl, spíš jsi měl smůlu.
Odpovědět

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti