Opera Mobile

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
Lamanai
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 12, 2009 15:29
Zařízení: Samsung OmniaPro B7610

Opera Mobile

Příspěvek od Lamanai »

zakládám nové téma, protože přijde jistě vhod sdílet si tipy a rady a odpovědi na problémové otázky

začnu hned jednou věcí: do Záložek v Opeře má jít ukládat přes kontextové menu, tedy podle Helpu... jenže záložky se zobrazují jenom nějaké šílené přednastavené od O2 (nekupoval jsem přístroj u O2, ale přesto to měl e-shop očividně od nich :-(

kontextové menu pak vůbec volbu "Přidat do záložek" neobsahuje... něco je shnilého ve státě Dánském! ale možná jen v mé hlavě... je možnost pouze "Uložit stránku", což jistě není totéž, protože záložky pak tyto stránky neobsahují... poraďte, jak na to, prosím

díky

Lamanai
Dwarf
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte zář 22, 2009 19:40
Zařízení: samsung b7610

Opera Mobile

Příspěvek od Dwarf »

uz to tady nekde probehlo asi v tematu omnia od O2...smazat zalozky lze pres registry a to : Registry > HKLM > Software > Opera > OperatorBookmarks/a vse co tam je smazni...
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Opera Mobile

Příspěvek od rybar73 »

Tak ohledne tech zalozek staci otevrit stranku kterou chces a pak dat jako bys chtel otevrit jinou zalozku. Tam daz pridat dalsi zalozku(on si pamatuj adresu kterou mas zrovna otevrenou) a das ulozit.

Jinak pokud by nekdo chtel svoje zalozky ze stolni opery je na to velice jednoduchy postup (popsany na modaco).
1.Staci vyexportovat zalozky ze stolni Opery (popripade muzete i prekonvertovat treba z firefoxu ci IE nejakym konvertorem)
2. potom vyexportovany soubor otevrete a vsechny znaky "=" prepiste na "==" - !! VYJIMKOU JE DRUHY RADEK "Options: encoding = utf8, version=3" !!
3.Prejmenujte vyexportovany soubor na opera6.adr
4.Prekopritujte do stroje "\Application Data\Opera9\"

Bohuzel nesmaze ty zalozky od O2 to jde asi opravdu jen pres registry.
CJMonty
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Bydliště: Brno

Opera Mobile

Příspěvek od CJMonty »

No v landscape jsou tam ty 3D bookmarky v tech se da pridat novej klepnutim na jeden z prazdnych obrazku(ne vsechny jsou zabrany, dobry je ridit se popiskem pod obrazkem) ale po smazani veci od O2 uz mi landscape nabidne jen moje ulozene stranky a novy pridat nemuzu. V portrait to jede vsechno bez problemu. Klepnu na oblibene pak velky plus vlevo dole a uz jenom potvrdim ze chci ulozit.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Opera Mobile

Příspěvek od Daidalos »

Není to sice k tématu,ale Opera je nejhorší prohlížeč co jsem na mobilu měl.Načítá se pomalu jak ****.To bych ještě překousnul,není to přes 3G až tak hrozné(přes GPRS se snad ani nedá používat).Ale nejhorší je,že když přiblížím a chci se přesunout na jinou pozici,tak to vždycky odletí na konec stránky a ještě musím čekat než zmiznou ty blbý čvtverečky. Opera mobile prostě ne! Nejlepší podle mne je Opera mini,sice jí chybí dost věcí,ale v rychlosti se jí nic nemůže rovnat.
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Opera Mobile

Příspěvek od tompec »

Poraďte prosím jak odinstalovat java programy, např. operu mini. Díky
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Opera Mobile

Příspěvek od Daidalos »

Opera Mobile není Java,nejdřív si ujasni co vlastně chceš ;-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Opera Mobile

Příspěvek od Svestka »

Daidalos: Tak netuším co jsi zkoušel za build či verzi opery a na jakém zařízení ale opera mobile je jeden z nejlepších prohlížečů a co se rychlosti týče není na tom tak zle, osobně jsem zkoušel asi 5 prohlížečů ale vždycky mě u nic něco odradilo. Opera mobile sice není dokonalá ale rozhodně není špatná.
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

Opera Mobile

Příspěvek od Termiks »

to tompec:
Start/Nastaveni/Systém/Odebrat Programy

to Daidalos: Opera Mini JE Javova aplikace :) Opera Mobile není...
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Opera Mobile

Příspěvek od Daidalos »

No ale před tim tam měl napsáno Mobile..já vím,že Mini je java.

Svestka: No bohužel mně se jeví jako velice špatný prohlížeč.Už se těším až vyjde finální Mini 5,to zahodim všechny ostatní prohlížeče.Ale uvidím,třeba bude Mobile ve verzi 9.7 mnohem lepší..
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Opera Mobile

Příspěvek od rybar73 »

Daidalos: no tady jde aji hlavne o to co pozadujes od prohlizece. Nezapomen ze srovnavas dva rozdilne prohlizece!
Opera mini v podstate jen zobrazuje prosty HTML text ktery mu posle Operacky server (jo to je to Turbo + teda komprese obrazku).
Kdezto Opera mobile je plnohodnotny prohlizec. To znamena ze tady je client-side vykreslovani. Tedy AJAX,JS,Flash vse je primo v prohlizeci vykreslovano. Ve verzi 9.7 je mozno zapnout i Turbo(je tam nejaka upravena verze) takze rychlost by pak mela byt velice srovnatelna s mini. Pokud pouzivas Operu 10 na desktopu tak Opera Mobile 9.7 je v podstate to same.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Opera Mobile

Příspěvek od Daidalos »

Tak jasně,ale já osobně od prohlížeče očekávám hlavně rychlost,což mi nabídne Mini.A takový zbytečnosti jako Flash a další využiji tak v10% případů,kdy jsem na mobilu na netu.Jako neřikám rozhodně je to dobrý prohlížeč,ale ne pro mně,mít ho v záloze je dobré,ale jako primární? To opravdu ne..
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Opera Mobile

Příspěvek od tompec »

Termiks: Jestli myslíš Nastavení/Systém/Spravované programy, tak tam nic není, prázdný seznam. Operu mini a její widgety mám ale nainstalované...

Daidalos: Máš pravdu bylo tam Opera mobile, ale opravil jsem to asi za sekundu :wink: Jsi asi rychlejší než blesk :-D
Hawke
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 15, 2009 20:48
Zařízení: Samsung B7610 Omnia Pro

Opera Mobile

Příspěvek od Hawke »

Programy se odinstalovávají tady: start - nastavení - základní nastavení - nastavení paměti - hlavní úložiště... dole máš vypsané nainstalované programy a u nich je odstranit... co se týká javaaplikací tak tam je to start - produktivita - java - najedeš na aplikaci - menu - aplikace - odstranit....
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

Opera Mobile

Příspěvek od Termiks »

Tompec: nemyslel sem spravovane programy, ale "odebrat programy" presne takhle se to jmenuje...
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Opera Mobile

Příspěvek od Daidalos »

tompec píše:Máš pravdu bylo tam Opera mobile, ale opravil jsem to asi za sekundu :wink: Jsi asi rychlejší než blesk :-D
No ještě aby si řek,že to tam nebylo :wink: :x :lol: .Blesk je můj pomalejší brácha :-D..
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Opera Mobile

Příspěvek od tompec »

Termiks: Díky už jsem to našel.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů