Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Odpovědět
krejcivl
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 08, 2010 10:05
Zařízení: nokia 6300

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od krejcivl »

Dobrý den,

Chci si koupit Omnii II, ale po zkušenostech s PDA od Asusu, kde se pořád potýkám s nedostatkem RAM paměti, která již nejde dodatečně rozšířit a některé aplikace byť zpuštěné z karty "vyžerou" veškerou volnou RAMku, si chci koupit veri s 8GB RAM. Vím že tato verze se prodává mimo jiné na Slovensku, kde ji chci v kameném obchodě koupit.
Potřebuji poradit , jak si při koupi můžu ověřit, že telefon má opravdu 8GB RAM. V mnoha nabídkách jsem viděl tento telefon s 8GB, ale ty byly šikovně "umístněny" na dodávané kartě. Jelikož bych toto ověření chtěl provést ihned na prodejně, tak nebudu mít možnost instalovat nějaký prográmek a budu mít k dispozici pouze to co je nahráno v telefonu.
Děkuji za rady.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od barberry.pha »

jenom te trochu uvedu do obrazu ... zadny telefon nema dneska RAM 8GB .. pletes si RAM s normalni pameti telefonu ...
nejvetsi RAM ma dneska HD2 a to 512MB ... omnieII ma 256MB ... pri pouzivani samsung widget volno okolo 30MB pri vypnuti akolo 40-50MB ...
dodavane omniie pro cesky trh maji vnitrni pamet 2GB .. zvetsit pamet lze pomoci pametovych karet ale nebavime se ani o RAM nebo ROM ...
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Folkmy »

to kasprik: tak s tím přehrávačem nevím, na sluchátkách k fonu jsou tlačítka, ale etě jsem je nezkoušel. ten zámek bude mít modrou plochu, dokud nenastavíš jako tapetu jiný obrázek než ty co jsou v telefonu. zkus tenhle

Kód: Vybrat vše

http://ulozto.cz/4044894/irland.jpg
to krejcivl: barberry.pha má pravdu. vnitřní paměť zjisti jde. start/ nastavení/ nastavení paměti/ moje úložiště já tam mám 1956 MB
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od barberry.pha »

to kasprik:
nejak nechapu jestli vubec nejaky mp3 prehravac umi ovladani kdyz ho zamknes?
kdyz zamknu nebo vypnu dipslej tak setrim baterku a nevidim v tom takovy problem ho znovu odemknout a zvolit co chci .. nejak nechapu jak by sis to predstavoval aby se to ovladalo jinak?pokud ti jde o to zamykani dipleje tak to jde v nastaveni vypnout,takze pak zhasne displej a kdyz ho zapnes tak jsi v prehravaci ... pokud chce telefon a zaroven aby to umelo prehravat mp3 a melo to ovladani na tele pristroje tak ti vrele doporucim nejakou hudebni nokii nepo sony ericssona ...
popripadne si sehnat sluchatka ktery maji ovladani na kabliku ale to nevim na kolik bude kompatitbilni
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Já jen, že jsem se dočetl něco na těchto stránkách v článku "zámek zařízení" a asi jsem to pořádně nepochopil. Zde je odkaz
http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?p=3&a=354&pc=" onclick="window.open(this.href);return false;
krejcivl
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 08, 2010 10:05
Zařízení: nokia 6300

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od krejcivl »

Díky asi to fakt nebude RAMka ( i když na PDA se vnitřní paměť chová jako RAM) , ale poraďte jak zjistím velikost instalované vnitřní paměti.
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Folkmy »

to krejcivl: barberry.pha má pravdu. vnitřní paměť zjisti jde. start/ nastavení/ nastavení paměti/ moje úložiště já tam mám 1956 MB

to kasprik: Teď nevím, ale omnie asi nemá touchwiz ale widgety
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od barberry.pha »

kazde pda ma vnitrni pamet na programy tzv rom ktera jevzdy ve specifikacich,to ze omnia ma daslsi vnitrni pamet 2gb je jenom proto ze to udelal samsung jinak jsou pametovy karty,vyjma htc diamond ktery ma vnitrni pamet 4gb a nejde zvetsit pamet kartou
takze omniaII ma ram 256mb,rom 512mb, a vnitrni pamet 2gb
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od sh.a.rk »

takze len mala poznamka ja mam 8gb verziu a este jesto asi aj 16gb verzia.
George99
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte úno 16, 2010 21:39
Zařízení: LG G3 / Sony Xperia Z

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od George99 »

LoWang píše:Mám pár otázek ohledně vestavěné Opery. Když nemám stránku zoomnutou naplno, ale jen tak abych to přečetl a zároveň toho viděl co nejvíc, tak semi zdá že linky nereagují. Kliknu, link změní barvu ale nic se nenačítá. Čím to je? Že bych udělal jakoby drag and drop a tím pádem ne klik? Taky bě mě zajímalo jestli je nějak možné změnit defaultní přiblížení po dvojkliku. Je zbytečně velké a tak to musím pořád štelovat podržením a tažením. Defaultní oddálení je zase zbytečně daleké...
Zdravim, mam ten pocit často taky, takže to řešim "dvojťuknutím" na displej (nemusim teda držet a táhnout) a pak jsou odkazy větší a líp se na ně ťukne ;-)

George
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od barberry.pha »

jeste k tem velikostem vnitrni pameti u omnie II ...
pro cesky trh maji omnie velikost vnitrni pameti bohuzel jenom 2GB ...
pokud jsou to omnie pro jiny trh tak se bezne prodavaji ve verzi 8GB ... a asi budou i nejaky ve velikosti 16 Gb ale tady tyto bud kupovat pres zahranicni eshopy a popripadne u nas pres obchody ktere je dovazeji ze zahranici ...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od mike-biker »

16GB paměť se snad ani nevyrábí, ačkoli byla anoncována. Jinak už mi někdo tvrdil, že oficiální distribuce CZ prý má také 8GB kousky, což je sice jen zbožné přání, ale na to holt někdo přijde, až bude reklamovat. :-(

Jinak BTW špatná zpráva. V českých servisech se opravují pouze přístroje z CZ,SK a HU. Ostatní mají smolíka a musí se poslat do zahraničí. České servisy nemají díly a ani zájem tyto přístroje opravovat. :evil:
Fiďa88
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 07, 2010 19:03
Zařízení: I8000 omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Fiďa88 »

Moc ti děkuji za odpověď mike-biker, chci se ještě zeptat co je to bitrate a jestli lze navigaci zobrazit i naširoko. A jak je to s těma hrama nevíte? a ještě jste mi nenapsal jestli je na telefonu kompas. Dale jsem se chtěl zeptat co říkáte na přehrávání hudby - tj. sluchátka a reproduktor. Diky moc
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od mike-biker »

Bitrate - mrkni se na Google, nebo Wikipedii. ;-) Navigaci naširoko jde, alespoň u iGo, ale já osobně jsem to nikdy nepoužíval. Ve founu je pseudokompas, který jsem taktéž nepoužil, ptz mám Google maps. 8-). Sluchátka byly slušný, ale odpovídající lepšímu průměru, s repro jsem byl spokojen. 8-)
Fiďa88
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 07, 2010 19:03
Zařízení: I8000 omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Fiďa88 »

Diky moc, vite ja tyhle zkratky až tak neznam tak si chci prosim vas zeptat co je to iGO. A pseudokopas je co? Dale jsem se chtěl zeptat na jednu věc a to na to jake mapy jdou do nařizeni nainstalovat bez poplatku a take na to, odkud stahujete nejruznější aplikace do mobilu(widgety, programy, navigace...) Chci se zeptat jak dlouho zařízení máte a jestli jste se setkal s nějakým problémem za dobu jakou ho máte. Jaká je podle tebe nejlepší navigace? a který nejlepší přehrávač hudby? Vim, že se pořád ptám, ale promiňte, než si něco koupím zjišťuji si co nejvíce informací. Takže děkuji za ochotu. S pozdravem. :wink:
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Já jsem minulý týden koupil z ofiko obchodu 8 gb verzi a je u ní i ofiko český záručák samsung s tím, že to můžu poslat do opravny já osobně nebo přes ten obchod kde jsem to kupoval. Český manuál atd. je samozřejmostí.
Lediz
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 11, 2010 12:43
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Lediz »

zdravím všechny... a dovolím si jeden dotaz:
používám novou Operu mini 5 a jsem s ní spokojen, ale potřeboval bych jí nějak nastavit jako výchozí prohlížeč a ne aby mi např. odkazy z prográmku News otvíraly "velkou" Operu která tam je v základu.
Předpokládám, že snad úpravou registrů by se to mohlo podařit, ale zkušenosti nemám...
díky předem za odpověď /pokud možno, tak srozumitelnou i pro lamu/ :-)
chrepet
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 21, 2009 13:10
Zařízení: Samsung i8000 Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od chrepet »

Zdravim, mam dotaz. Při příchozím hovoru se zobrazuje text na odmítnutí a rychlou odpověď, nevíte jak se to dá vypnout, občas to nechtěně zmačknu a odmítnu hovor a samozřejmně zároveň odešlu ten text. Dík za rady.
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Folkmy »

Ahoj nevíte někdo jak podle čeho omnie řadí obrázky a fotky v kostce?
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od sh.a.rk »

Lediz píše:zdravím všechny... a dovolím si jeden dotaz:
používám novou Operu mini 5 a jsem s ní spokojen, ale potřeboval bych jí nějak nastavit jako výchozí prohlížeč a ne aby mi např. odkazy z prográmku News otvíraly "velkou" Operu která tam je v základu.
Předpokládám, že snad úpravou registrů by se to mohlo podařit, ale zkušenosti nemám...
díky předem za odpověď /pokud možno, tak srozumitelnou i pro lamu/ :-)
Na zmenu prehliadaca skus Delvius Registry Tweaker najdes ho napr. na modacu
@chrepet skus nejakeho kvalitnejsieho spravcu volania napr. PhonEx alebo nieco
ako S2u2 na lock screen
@folkmy programy od samsungu velmi nepouzivam - na fotky skus resco photo manager, ale som o skusil teraz
a mne ich zacalo radit podla mena
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti