HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Odpovědět
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od wizaard »

Tak ji vyzkoušej, odinstalovat jde vždycky - je to obyčejný CAB instalátor Sunnysoft InterWrite Pro (samozřejmě pokud ji zakoupíš :wink:). Já si ale myslím, že úplně 100% fungovat nebude. To je ale jenom můj osobní názor.
belkov
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte čer 26, 2007 6:35

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od belkov »

Čeština funguje na 100% korektně,sám ji používám od začátku co mám HD.Není to ovšem InterWright od sunnysoftu ale vyextrahované 3 caby z Touch pro.
Lutri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv lis 27, 2008 11:15
Zařízení: Samsung Note2 =o)

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od Lutri »

Tak to je super :) Myslíš, že by jsi mi je nemohl poslat na mail nebo je šoupnout sem. Myslím si, že by se nikdo nezlobil, protože to není we..z,né? Sice je stále hledám, ale jde o to, že ty už je máš odskoušený a co když stáhnu špatný. Nebo mi prosím aspoň pošli na SZ odkaz. Předem dííík
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od hafush »

Sem ti jí házet nebudu,protože už tady dávno je, jen použij nahoře tlačítko hledat:
Na Diamonda: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... ond#p57142
Lutri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv lis 27, 2008 11:15
Zařízení: Samsung Note2 =o)

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od Lutri »

Díky, ale to jsem samozřejmě všechno našel, jenže .... "belkov" píše, že to není od sunnysoftu a jsou to 3caby! Zde jsou pouze dva a od sunnysoftu :( Navíc jsem teď zjistil, že mám asi nějakou starší verzi FW 1.14.401.3 (22273) WWE a přitom Jiří při recenzi měl verzi 1.14.405.0 WWE, tak tomu už vůbec nerozumím :(
"hafush" a ty ji máš odzkoušenou /tu češtinu s dvěma cab/ na HD? Já už nevím, asi se ....ale zas!!??
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od Milan Pištělka »

Flarin píše:to Roti:
Jestli Ti dobře rozumím, taks koupil HD v ENG a máš u něho CD s návodem v češtině ??? To by ovšem bylo pro mě dost zajímavé. Nemám strach z EN sytému ale z EN manuálu. Díky za odpověď.
J.
zde je český návod ke stažení, stačí trochu hledat:

http://smartmania.cz/forum/download/file.php?id=2188
roti
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: pon pro 01, 2008 19:20
Zařízení: HTC HD

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od roti »

Flarin píše:to Roti:
Jestli Ti dobře rozumím, taks koupil HD v ENG a máš u něho CD s návodem v češtině ??? To by ovšem bylo pro mě dost zajímavé. Nemám strach z EN sytému ale z EN manuálu. Díky za odpověď.
J.
ahoj, ano je tam pdf v CZ, HU, RU,.. takze v cz tak mas vsechno popsany, takze ENG vubec nevadi!ale mam ho od sunnysoftu
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od hafush »

To Lutri:
Čeština obsahuje 2CABy. Ten třetí je slovník CZ T9. Samozřejmě se jedná o překlad od Sunnysoftu, který je určen pouze pro dané zařízení a je doplněn do původní WWE ROM. (Sunnysoft prodává i samostatný program InterWrite 9.5,který se používá k počeštění jakýchkoli PPC,ale ten je dosti nabobtnalý a systém zpomaluje).
Ty CABy fungují a spousta lidí je používá i na HD,i když se mohou vyskytnout některé problémky. Když najdeš funkci,kterou to ovlivní a nepracuje korektně,tak můžeš CABy odinstalovat.
Já bohužel svojí zkušenost s HD nemám,protože stále ještě čekám na HD s CEE ROM.
Ty ROM,které uvádíš jsou stejně staré: verze 1.14 , to další číslo znamená oblast CID zámku: 405 je pro Anglii a 401 je Europe.
Lutri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv lis 27, 2008 11:15
Zařízení: Samsung Note2 =o)

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od Lutri »

Předem chci poděkovat za pomoc, hlavně Hafushovi :) Sebral jsem odvahu a narval jsem tam tu CZ. Celý víkend jsem si totiž ladil stroječek a bál jsem se toho, že to budu muset dělat znova. Bohužel SPB backup ani Resco backup mi nezazálohovali korektně bez chyby :( Ale teď k věci!!! Nejprve jsem nahrál ten větší cab a pak ten malý. Nechtělo to žádný SR, ale též se nic nezměnilo. Tak jsem ho udělal sám a při startu už se objevila tabulka s možností jazyků a i češtiny!! :)
Proběhla cca 3minutová instalace a SR a HTC Touch HD je v češtině!!! Hurááá! Zatím jsem nezjistil žádné zpomalení ani chyby, tak uvidím a když tak dám vědět.
Lutri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv lis 27, 2008 11:15
Zařízení: Samsung Note2 =o)

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od Lutri »

Tak chlapy, první chybička a to si myslím, že závažná :( Klávesnice na vytáčení telefoních čísel má špatné vykreslení. Je tam řádek 1,2,3, dvakrát. Má někdo podobnou zkušenost? Co dělat?
raulik
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv pro 04, 2008 12:19
Zařízení: HTC Touch HD

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od raulik »

Cestinu dle navodu jsem vyzkousel a zrusil, tudiz prikladam nekolik postrehu.

1) System byl o dost pomalejsi, zvlast prvni spusteni - predpokladam, ze je potreba udelat ten preklad a co jsem cetl, tak jde o nahrazeni vsech hlasek cestinou - tj dela se to az za chodu. Cele toto testovani jsem delal de facto po HR, a instalaci par app.
2) Nevim jestli to souvisi s cestinou, nicmene pokud v zarieni byla, nebylo mozno spustit kontakty - taky mi to prijde divne, ale co sla pryc je vse ok a predtim taky. - Mozna to souvisi s prvni chybkou a nemel jsem chut cekat dele nez cca 10s - nevim.
3) Obcas jsou popisky mensim, ci vetsim fontem, napr v ovladaci hlasitosti - zahlavi system a ring - hehe...
4) Neni prelozeno vse - coz se da ocekavat samozrejme.

Jinak z jineho soudku, muzete mi to nekdo potvrdit i vyvratit ? V nastaveni input mi nekdo v prepnul full qwerty a d te doby TADY JDE ZMENIT ale vrati se po kliku na OK zpet. Udelal jsem i HR ale stejne to neslo, nebyt toho, ze tu nekdo psal ze mala sipka vedle klavesnice umi totez - a zde to funguje - tak nevim co bych delal..

Ted jsem rad, ze mam VSE jak chci, tj zamykani po zastrceni stylusu, otaceni displaye (jeste doresit obcasne nevhodne otaceni, hehe vecer hraju pred spanim bubles a lezim na boku.. fakt p*d*l.. clovek otaci furt dokola a gyrator ho uspesne dohani :-) a mnoho dalsiho.

Nicmene rad bych jeste radu ohledne nahravani hovoru - nekdo psal, ze nejaka stoleta mala ap umela nahravat i druhou stranu ne pres mic. Realne jako programator si myslim, ze by nemel byt problem nahravat z mic me a druhou stranu nahravat ze streamu a pak to dat dokupy, nicmene je to vec, ktera me VELMI tizi a tudiz litrik dva nebo vic klidne dam. uz me totiz stvou ruzne spolecnosti, ktere nahravaji hovory, ale jen pro svou ochranu, proto nahravam i ja sve hovory pro ochranu svou - sice vzdy musim upozornit, nicmene to mi ani tak nevadi. (Jedna se treba o dohodu s vodafonem, kdy dceri udelam nejakej ten limit na 200kc mesicne a po kouknuti na fakturu mi pomalu hrabne.. 2400,- Tak tam volam a prej, ze nic takovyho se nikdy u ty karty nenastavovalo.. Dalsim duvodem jsou treba nektere firmy, ktere nehodlaji platit sve faktury a do telefonu zvani a zvani a zvani.. Proste rad bych do tohodle investoval, ale HLAVNIM CILEM je nahrat prave druhou stranu a ne me :-) -) :-)
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od hafush »

To zlobení telefonu může způsobovat pravě ta čeština,která samozřejmě není na HD,ale na Diamonda. Já bych jí asi na tvém místě odinstaloval a zatím používat pouze češtinu v TF3D. Dál bych to řešil až vyjde CEE ROM. Ta může být 15.12. a nebo podle mě nejpozději do 15.1. . S tou angličtinou to chvilku vydržíš , tím spíš že už je CZ návod.
Lutri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv lis 27, 2008 11:15
Zařízení: Samsung Note2 =o)

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od Lutri »

Aha, tak to asi taky vykostím! A jak ji odstranit? Jde odebrat z programů a nebo HR ? :-(

Jinak o to nahrávání bych měl též veeeeliký zájem!!!
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od Milan Pištělka »

raulik píše: Jinak z jineho soudku, muzete mi to nekdo potvrdit i vyvratit ? V nastaveni input mi nekdo v prepnul full qwerty a d te doby TADY JDE ZMENIT ale vrati se po kliku na OK zpet. Udelal jsem i HR ale stejne to neslo, nebyt toho, ze tu nekdo psal ze mala sipka vedle klavesnice umi totez - a zde to funguje - tak nevim co bych delal..
S tou klávesnicí je něco v nepořádku už v ROMce. Já nastavuji klávesnici od začátku právě přes tu šipku vedle ikony a tam to funguje bez problémů. V nastavení "Input" to ale nefunguje. Navíc po soft resetu se nastaví vždy základní klávesnice od HTC a pak si ji musím ručně zase změnit na moji Resco. Češtinu žádnou nepoužívám.
Snad to bude odstraněno v nějaké nové ROM.
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od wizaard »

Čeština nefunguje korektně, jak jsem odhadoval - samozřejmě. Podobné problémy byly i při příchodu nové ROM na Diamonda - čeština nefungovala.

Odstranění češtiny běžně přes odebírání aplikací.

hafush: Jinak se samozřejmě jedná o Sunnysoft InterWrite - to, jestli je OEM pro telefon nebo ne, nehraje roli.
Lemmy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: pon lis 24, 2008 8:59
Zařízení: HTC HD
Bydliště: Plzen

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od Lemmy »

Posilal jsem mejl ohledne cestiny na sunnysoft :
Dobry den,rad bych si zakoupil HTC HD, ale nevim, zda cekat na cz verzi, ktera do vanoc zrejme nebude. Bude mozno v budoucnosti prehrat v autorizovanem servisu firmware na CZ verzi?
Ze Sunnysoftu jsem dostal tuto odpoved:
Dobrý den, termín CZ verze zatím neznáme. O přehrání ROM na CZ verzi se můžete informovat zatím jen u autorizovaného servisního partnera HTC http://www.vspdata.cz
tak jsem napsal jeste na vspdata a dnes mi prisla tato odpoved:
Dobrý den,
česká lokalizace bude dostupná pravděpodobně v lednu. Do přístrojů ji budeme dohrávat za 250kč bez DPH.
S pozdravem
Gabriela Vlková

VSP Data a.s. - GSM Servis
Berlínská ul. - OD Albert
390 05 TÁBOR
+420 381 212 583
http://www.vspdata.cz
Trochu jsem příspěvek upravil, aby byl přehlednější. ziminix
kvik
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř pro 10, 2008 13:29

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od kvik »

Ja jsem take do sunnysoftu psal podobnou zpravu a odpovedeli me stejne. Muj dotaz na VSP DATA byl ale trochu jiny, me hlavne zajimalo zda neprijdu o zaruku a dostal jsem nasledujici odpoved:
Dobrý den,
čeština bude legální a dohraná autorizovaným servisním střediskem. O záruku nepřijdete.
S pozdravem
Gabriela Vlková

VSP Data a.s. - GSM Servis
Berlínská ul. - OD Albert
390 05 TÁBOR
+420 381 212 583
http://www.vspdata.cz
Lemmy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: pon lis 24, 2008 8:59
Zařízení: HTC HD
Bydliště: Plzen

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od Lemmy »

Takze to jsou pozivni zpravy, takze si asi HDcko opravdu najezim na vanoce :)
BiLLG
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon pro 08, 2008 21:27
Zařízení: HTC Desire S
Bydliště: Třebíč

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od BiLLG »

kluci to jste mi udelali velkou radost. ikdyz do te doby se s eng mozna natolik sziju ze ani nebude potreba:)))
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch HD CZE (CEE) verze

Příspěvek od martintrestik »

Myslíte, že tento "autorizovaný" servis by byl schopný přehrát ROM na počkání ? Přeci jen být bez zařízení xy dní/týdnu by bylo dost nevhodné...
Odpovědět

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů