HTC Titan: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované telefonu HTC Titan
Odpovědět
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

Ovládání je jedno z nejjednodušších a aplikace jsou různé, za ty kvalitní se samozřejmě platí. Skoro všechny aplikace mají ale verzi zdarma, minimálně na zkoušku.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Karolina: Evidentně jsi nepochopila, že nikoli značka přístroje, ale jeho systém určuje, jaké aplikace je možné v něm mít. Ať je to iPhone, telefony se systémem Android a dalšími a ve tvém případě o systém Windows Phone, který je v Titanu, pro každý systém jsou aplikace placené i neplacené. Ten, kdo ti tvrdil, že Titana ne kvůli placeným aplikacím, by se potřeboval sám poněkud poučit než toto začne hlásat. Dnes jsou už k dispozici stovky, snad i tisíce aplikací, ze kterých lze vybrat i neplacené verze, mnoho placených je i ve verzi Free, což je totéž jako placená, jen některé lepší funkce jsou omezeny nebo nedostupné. Pokud se ti taková líbí, můžeš ji dodatečně (a jednoduše) zakoupit. Ceny začínají na 21 Kč a takových je většina. Další kategorie je kolem 40 - 50 Kč a pak následuje kategorie těch dražších. Těch není tolik a většinou jsou zbytečné. Zaplatíš si za navigaci, ale ta není zadarmo u žádného systému (až na výjimky - např. Nokia s WP systémem ji zadarmo nabízí), pokud nepoužiješ nezákonný způsob. Mnoho užitečných a pěkných aplikací je bezplatných a s těmi si v pohodě vystačíš.
A nakonec, když máš tisíce korun na telefon, tak těch pár korun za aplikaci tě nezruinuje. A jelikož se jedná o telefon chytrý, který využívá i internetu, jenž také není zadarmo, je potřeba se rozhodnout, zda takový přístroj vůbec uživíš a zda je adekvátní tvým potřebám. Tady už nejde jen o to, že se ti na pohled líbí. Pokud jej nevyužiješ naplno, nemá pro tebe cenu.
Karolina
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 10, 2012 23:03
Zařízení: Samsung

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Karolina »

internet v mobilu pouzivam da se rict neustale takze urcite vyuziji.myslim ze jste me presvedcili ke koupi.jeste mam jeden dotaz.z jakeho materialu je display?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Když tedy používáš internet, nebude pro tebe zajisté těžké, vyhledat si specifikace HTC Titan, kde se dočteš vše potřebné. Tvoje otázka je stejně položená špatně, ty určitě nechceš vědět, z jakého materiálu je displej (to je ti v podstatě k ničemu), ale zajímá tě spíše z čeho je vyrobena vrchní průhledná plocha obrazovky.
Např. zde http://mobilizujeme.cz/clanky/htc-titan ... ows-phone/" onclick="window.open(this.href);return false; najdeš popis Titana. Osobně mě udivuje, že chceš telefon s WP 7.5 (později bude upgradovatelný na WP 7.8), když na světě jsou již telefony s WP 8 a brzy bude trh zaplaven mnoha modely od různých výrobců a tedy s různou výbavou. Není ten Titan tak trochu krokem zpátky? Neříkám, že je špatný, ale v této technice by měl být člověk spíše krok napřed. I když sám mám menšího bratříčka Titana Radar a nemohu si na něj stěžovat, poněkud mě mrzí, že nedostane to, co budou mít telefony s WP 8. WP 7.8 s nimi nebude plně kompatibilní, čili většina aplikací pro osmičky na něm nepoběží. Mám jej teprve něco přes rok a trpím pocitem, že nový systém je tu nějak moc brzo a jsem tím zaskočen. Nějak si nechci zvykat na to, pořizovat si každý rok nový telefon. Když jsem jej loni kupoval, nebyl to zdaleka krok zpět, WP 7.5 byly novinkou a většina výrobců teprve před rokem, ale také až letos dala na trh modely s tímto systémem. Titan a Radar byly jedny z prvních telefonů, které WP 7.5 Mango používaly. Nokia přišla až dlouho po nich.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

OT: ti prodejci co záměrně dehonestují Windows Phone jen proto, že maj v kapse adndroid nebo iPhone mě neskutečně štvou.. taky jsem to vyzkoušel a šel "si koupit" lumii 900.. a tolik (nesmyslné) špíny na WP a tolik (nesmyslného) přemlouvání k SGS3, že jsem se musel začít smát. Pak má tenhle prima systém dostat šanci.. :-/
Karolina
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 10, 2012 23:03
Zařízení: Samsung

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Karolina »

Na stránce http://mobilizujeme.cz/clanky/htc-titan" onclick="window.open(this.href);return false; ... ows-phone/ jsem se nikde nedočetla jestli má vrstvu Gorilla Glas nebo jinou nebo je z plastu?
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od biscuit84 »

je pravda, ze vacsina predajcov sa rozhodne nechova nestranne a vacsinou sa snazia presadzovat system, ktori oni sami pouzivaju. tiez s tym mam osobne skusenosti...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Karolina píše:Na stránce http://mobilizujeme.cz/clanky/htc-titan" onclick="window.open(this.href);return false; ... ows-phone/ jsem se nikde nedočetla jestli má vrstvu Gorilla Glas nebo jinou nebo je z plastu?
Já jsem ti poskytl ale jiný odkaz, kde je napsáno, že je škoda, že Titan nemá Gorilla Glass. Znovu: http://mobilizujeme.cz/clanky/htc-titan ... ows-phone/" onclick="window.open(this.href);return false;
Možná v tomto vlákně o Titanu se dočteš i to, čím je obrazovka kryta a také zkus navštívit fórum http://wmmania.cz/forum/" onclick="window.open(this.href);return false; určitě se tam o tom v příslušné sekci někdo zmiňuje. Jak jsem uvedl, mám Radar, který by měl mít na obrazovce totéž jako Titan. Nemám na něm jediný škrábaneček, fólii nepoužívám, ani žádné pouzdro.
Škoda, že neumíš hledat, jinak bys narazila na tuto větu "...přední strana je samozřejmě tvořena velkým dotykovým displejem, který je chráněn tvrzeným sklem..." zde http://dotekomanie.blog.mobilmania.cz/2 ... a-recenze/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

Nejdříve k mému poslednímu příspěvku: po doinstalování dalších aplikací mám již rozděleny aplikace abecedně. :tlem: . Včera jsem vyzkoušel navigaci a fungovala korektně ,akorát je to takové "neviňátko" proti Sygicu či Navigonu. Nejde mi o vzhled,ale o možnosti navigace a ty jsou řekl bych velmi omezené. Nadruhou stranu je to "darovaný kůň a proto si nestěžuji. Koneckonců navi od Nokie v HTC se musí cenit. :lol:
Jinak k předchozím příspěvkům: jedná známa pracuje v O2 a když jsem jí oznámil,že chci jít do Nokie či HTC s WP,tak kroutila hlavou,že to je takový nedodělaný systém ,zkrátka na nic. Tak jsem jí ani nepřípomínal,když si onehdá pořizovala IPHONE a co potom povídala. :tlem: Holt krátká paměť. Když jsem si ve čtvrtek kupoval Titana, taktéž měl prodavač tendenci hanit systém a doporučoval android,ale když jsem mu oznámil,že jsem vlastníkem SGS2 a už mě android moc nebere (třeba někdy začne) ,tak koukal a už nic neříkal.
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

prosim vas ako je na tom titan s kvalitou hovoru a hlasitostou? je raster velmi viditelny? diky moc
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pinhead »

Jaký raster ??? nic takového nemá.
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

Tak co som cital v recenziach ze ma pri internetovych strankach...hlavne ma ale hlasitost a kvalita sluchadla pri volani zaujima
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pinhead »

Asi nejsem náročný,ale s displejem jsem spokojený.Zvuk je fajn,používám svoje sluchátka Koss.Ty co dávájí k přístroji nestojej za nic.
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

Můj subjektivní názor je takový,že u Titana je displej lepší jak u SGS2. Jinak rastr nepozoruju,ale asi také nejsem tak "náročný". :) Celkově jsem z telefonu nadšen ,hlavně po přehrání firmwaru ,i přes ty nedostatky . Dneska jsem zkoušel tři aplikace na kolo,chůzi a u všech jsem měl špatně zaznamenanou trasu po tom ,co jsem aplikaci hodil do pozadí. Holt až začnu na jaře jezdit na kole,tak budu věřit,že mi nikdo během jízdy nebude volat. :-D
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pinhead »

Zkoušel si Runtastic ? Funguje i na pozadí.Používám na kole.
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

Zkusil cestou z práce,ale ještě párkrát odzkouiším. ;-)
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Zdravim vas borci, neviete prosim kde by som nasiel originalnu ROM-ku do Titan-a??? Ak by som sa chcel neskor vratit k povodnemu oficialnemu vydaniu...

ĎAKUJEM
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

stm01 píše:. Dneska jsem zkoušel tři aplikace na kolo,chůzi a u všech jsem měl špatně zaznamenanou trasu po tom ,co jsem aplikaci hodil do pozadí. Holt až začnu na jaře jezdit na kole,tak budu věřit,že mi nikdo během jízdy nebude volat. :-D
když ti někdo volá, gps tracking se nepřeruší (ani jiná aplikace). Jen na wp7.5 nelze uspat aplikaci a používat jinou, to už pak dochází k uspání a dropoutu. Funguje to jen se zamknutou obrazovkou, ale nesmíš přeskakovat do jiné aplikace. Každopádně telefon nevadí.
Běh GPS aplikace na pozadí řeší až wp8.
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

Jojo,je to tak. Dneska odzkoušeno opět.Tajně jsem doufal,že třeba ty custom ROM mají už nějak vylepšený multitasking,alespoň jsem to někde četl na foru XDA,ale asi to byly jen nějaké drobnosti a nebo jsem to špatně pochopil. Nevadí,hlavně že mi může někdo volat. :grin:
lengySK
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát zář 14, 2012 16:21
Zařízení: HTC Titan

HTC Titan: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lengySK »

dobry den, je mozne z tohto telefonu urobit pristupovy bod na internet teda sparovat ho nejako s NTB. O2 internet, operacny system Win7 Enterprise 64bit. dakujem za odpoved
Odpovědět

Zpět na „HTC Titan“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů