Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Diskuze věnovaná portaci systému Windows Phone na HTC HD2
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od IvanGS »

Třeba se ptám blbě - v recenzi HTC Titan se psalo o cca 2-denní výdrži na 1600mAh aku. Já mám v HD2 také 1600mAh, proč by mi tedy měla baterka vydržet po instalaci Manga daleko méně než u Titanu?
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od TomasSX1 »

Já mám v HD2 také 1600mAh
Tak potom to nie je orig. bateria lebo orig. mala kapacitu len 1280mAh.

A myslim ze preto lebo power management nie je prisposobeny na HD2 ako tomu je s driverom pre dotykovu plochu..funguje len ked prilozis dva prsty prense naraz.

Preto predpokladam ze mi HD2 nevydrzala ani 10hod a to som mal zapnute len E alebo 3G. Ked som ho pouzival tak to rapidne kleslo a som HD2 dobijal minimalne 1x za den a pritom som ho v robote mal non stop na nabijacke (tomu sa uz nehovori mobil :-( )

Titan pri moderovanom pouzivani v pohode vydrzi dva dni!!! Pri drsnejsom pouzivany minimalne 1den ale je to aj viac.
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od IvanGS »

Máte pravdu, mám baterku větší. Samozřejmě Titan je teď "hvězda", aspoň do chvíle než se objeví jiné srovnatelné telefony. Uvažuji o Mango ale nechce se mi zatím měnit relativně nedávno zakoupený HD2, proto mne zajímají údaje o rychlosti a stabilitě systému, výdrži na baterky atd. A ještě prosba - našel by se někdo z VČ, kdo by byl ochoten HD2 s Mango předvést, popř. za dohodnutých podmínek nainstalovat? Děkuji.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od TomasSX1 »

Keby nebolo tej vydrze tak by som si HD2ku nechal aj ja..ale nevedel som urobit kompromis medzi vydrzou a systemom..tak som si kupil Titana kde uz kompromisi nemusim robit. Inac system je na HD2ke svizny a uplne v poriadku...vsetko funguje tak ako ma (mimo tych dvoch spominanich veci)... a nahrat WM mozes naspat stale...odporucam ten Yuki-ho updatovatelni ROM nie je to nic strasne nahrat si ho aj sam :) je tu na SM navod aj po cesky (teraz neviem kde ale je)...ze jeden vecer ho mas hore bez problemov...ked sa ti nebude zdat tak za 5min tam mas zase WM..skus si to..nie je to nic vazne :)
Kamyl
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob lis 28, 2009 19:36
Zařízení: HTC HD2

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od Kamyl »

Tak nevim, co delam spatne, vzdycky dojdu az k verzi 7392, nainstaluje se OK a kdyz jedu podle navodu dal, tak pri dalsim update pres Zune to po me chce udelat restore mobilu a u toho mi to zamrzne v 99% a nejde s tim hnout... A preskocit restore se mi zatim nepovedlo...
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od IvanGS »

TomasSX1 - třeba se pletu, ale za 10 let jsem nadělal s PDA hodně přeinstalací a s trochou nadsázky co instalace to originál. Co někomu projde, jinému se kousne, někdy záleží na úplných maličkostech. I u HD2 a "blbých" aplikací není vše jasné, třeba jsem nainstaloval Zoomer a přestal se mi o 90° otáčet, resp. s chybami, origo přehrávač hudby a trvalo než jsem přišel na to PROČ. Takže sám nechci Mango instalovat a raději bych to nechal na některém z místních odborníků, pokud se najde...:-).
Kamyl
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob lis 28, 2009 19:36
Zařízení: HTC HD2

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od Kamyl »

EDIT: Prispevek zmenen, nakonec se to povedlo tam ty Manga nacpat...

Volbu uplne smazat prispevek jsem tu nenasel, takze aspon takto... Sorry... :oops:
palokm
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv srp 26, 2010 16:55
Zařízení: HTC HD2

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od palokm »

odporucam tuto rom....HD2O© v1.23b1 WP7 BUILD 7720....priama instalacia mango
a vydrz baterky?asi takto

Mal som nainštalovanu ROM HD2 Pdaimatejam Rom Wp7.5 mango v 7740 3
ta mala chyby, tak som sa vrátil na rom HD2O 1,23B1
výdrž batérie
po 24 hodinách ..... 63%
batéria strata za noc 7%
Ja neviem, či je to zmena 7740 - 7720

inak ... Niekoľko telefonátov,niekolko fotiek , wifi , 3G,vzdy zapnute....nevypinat,pokial pouzivate zive dlazdice,tak hlada stale wifi..velka spotreba baterky a tak isto aj pri 3G.....pokial je dobry signal na 3G
adisek
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát pro 30, 2011 1:15
Zařízení: htc hd2

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od adisek »

potreboval bych vedet co mam delat z htc hd2 kdyz ho zapnu ukazuje mi to bili trojuelnik a vnem vykricnik dekuji
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od vasekboch »

No a nějaký podrobnější info by nebylo? Jak se to stalo. Co k tomu vedlo. To co popisuješ jsem naa HD2 neviděl. Takže nevím. Zkoušel si přeflashovat celý telefon. Nahrát stock ROM?
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od gulii »

Taktéž se musím pochlubit s výdrží.

52% baterky
zbývá: 23hodin
nabíjeno před: 1den 10hodin

nevím jak je to možné, ale tak obří výdrž jsem nikdy neměl :grin: /normální provoz :!: /

mám v2 od xbmod-yuki + SP1. Jinak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nezkoušel už verzi 2.1 s novými ovladači multitouch. Na XDA je hodně pozitivní feedback, osobně se mi ale teď s telefonem nechce nic dělat, když mi tak vydrží. Zkusím to až vyjde cab.
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od vasekboch »

Dneska jsem 2.1 naflashoval. Můžu potvrdit, že multitouch opravdu funguje. Jíž není třeba pokládat prsty na display najednou. Citlivost není taková, jako u jiných zařízení, ale experience je totožný jako multitouch na WM 6.5.
Jinak by ROM měla být identická jako v2.
Výdrž zatím testuji.
Uvidíme, teď jsem ještě dělal nějaký experimenty s různými radii. Ale na takovéhle čísla se opravdu nedostnu. Telefon vydrží s přehledem den. Buď mám již starou baterii a nebo je na vině paměťová karta. Uvidíme, teď mám 2.1 s 5.51 radiem (bez T), jestli to bude lepší.
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od gulii »

Díky za info. Já mám právě takté 5.51, HW radio 2.15.

Včera večer jsem s telefonem nic nedělal a výdrž se ještě prodloužila. Nyní 2dny a 3h od nabití, a zbývá 34% - 15h.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od silent64sk »

Aké používate pamäťové karty pre yuki rom? Postup inštalácie a updatu na mango je stále taký zdĺhavý a zložitý ako pri prvých verziách? Ja mám kartu Kingmax a s Yuki Rom som čítal, že nepracuje. Formát karty je stále možný len v symbianovskej Nokii? S touto rom skúsenosti nemám, používam klasické verzie. Ďakujem za odpovede.
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od gulii »

Já mám Kingston 8GB. Osobně mi nepřijde už tak složitý jako dřív. Jelikož všechny cab soubory /updaty/ dávám najednou do Senderu, tak to tolik netrvá. Já jsem SD kartu ani jednou neformátoval.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od silent64sk »

Ide o to, či sa na karte vytvorí malý oddiel fat, aby sa potom dala formátovať, alebo nie a je potrebné používať symbianovskú Nokiu, ktorá to jediná zvládne. Takú ale k dispozícii nemám a nerád by som prišiel o 16GB kartu, keďže pomerne často inštalujem rôzne verziu Androidu alebo WP7.
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od vasekboch »

gulii píše:Díky za info. Já mám právě takté 5.51, HW radio 2.15.

Včera večer jsem s telefonem nic nedělal a výdrž se ještě prodloužila. Nyní 2dny a 3h od nabití, a zbývá 34% - 15h.
Tak ta 5.51 je opravdu mnohem lepší než 5.51T. 80% a telefon v provozu zatím 13 hodin. Klasika airplane mod restart a camera trick.
O takových číslech jsem si s 5.51T mohl nechat jen zdát. Uvidíme, jak si povede dál. 5.66 bylo fajn. Bez jakýho koliv triku spotřeba -3 až -5. Ale poměrně velká spotřeba při jakémkoliv užívání. Minutový hovor, trocha internetu a baterka nevydržela ani den.

Update: Testování výdrže přerušeno updatem na build 8107 :) 17 hodin 74% zvejvá... Myslím si, že problém s výdrží je úspěšně vyřešen.

silent64sk píše:Aké používate pamäťové karty pre yuki rom? Postup inštalácie a updatu na mango je stále taký zdĺhavý a zložitý ako pri prvých verziách? Ja mám kartu Kingmax a s Yuki Rom som čítal, že nepracuje. Formát karty je stále možný len v symbianovskej Nokii? S touto rom skúsenosti nemám, používam klasické verzie. Ďakujem za odpovede.
Mám tam Kingston 8GB class 4. Dále by měli být bez problému všechny Sandisk karty.
POstup instalace je pořád stejný, ale krom pár experimentů to nedělám každých 14 dní jako jindy s WM 6.5. Jsem hodím telefon updatovat a dále si ho nevšímám. Až je update hotový, pošlu tam další várku cabů a zase si ho nějaký čas nevšímám.
Chce to vyzkoušet všechny rom vycházejí z YukiXBMod rom. Takže pokud ti na ní jde jiná rom, měla by tato fungovat taky. Co se týče karty tak to že tam je malá FAT partition zase tolik nevadí.. V jakémkoliv partition manageru si ji zase rozšíříš. Ale WP7 uzamyká kartu, tak že není možné ji nadále přečíst. Nicméně na XDA najdeš návod jak kartu bez problému odemknout ve stávajícím telefonu. Nahraješ CAB a hardreset. A mělo by to fungovat.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od silent64sk »

Tak so starým Kingston 4GB class 4 to je strašne pomalé, ale to som čakal, a 16GB Kingmax class 10 mi neberie. Objednal som sandisk, s tým by to malo byť bez problémov, samozrejme s klasickými rom je to bez problémov, ale chcem updatovateľný systém :wink:
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od vasekboch »

Ono snad ani nezáleží na class. Protože ofic karty v telefonech jsou class 2 class 4. Spíše záleží na nějakých trochu jiných parametrech. Na XDA se to rozebíralo. Ale výsledkem je, že se Sandisk kartama jsou nejlepší zkušenosti.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od silent64sk »

Áno, sandisk kartu 16GB class 4 som už mal, len som ju predal, keďže mi bola vtedy zbytočná...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone na HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů