Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od AtoM. »

KVARK píše:jsou tu ještě magnetické stylusy.
Jsem si jistý, že s příchodem HD2 je HTC uvolní na trh. Proč by si je taky jinak patentoval, že?
Výrobci si často patentujou věci jenom aby na sebe trochu upozornili. Každou chvíli se objeví nějakej novej patent, ale nakonec je z nich realizovano jen mizivý procento.
unus píše:Na jakém principu takovej kompas funguje?
google is your friend
http://navigovat.mobilmania.cz/Clanky/AR.asp?ARI=114330" onclick="window.open(this.href);return false;
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Svestka »

Přesně jak píše AtoM spousta patentů zůstane na propadlišti dějin ale tyto stylusy by měly být dostupné už teď nebo při nejmenším tyto stylusy nevymyslel nikdo z HTC jen si je nikdo před nimi nepatentoval v HTC si toho všimli a jednoduše si tento stylus patentovali za svůj.
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od mlndsk »

KVARK píše:Asi vám tu trochu nabourám ten flame :grin: ale musím se vyjádřit k tomu displeji. Jsem jednoznačně pro kapacitní.
A upřímně doufám, že mě HTC nezklame. A kdo říká, že 6.5ky nejsou na něj ještě dělané, tak musím velice nesouhlasit.
Než něco řeknete, podívejte se ještě prosím na poslední buldy 6.5ek.
S uhlopříčkou 4,3" to platí dvojnásob. A kdyby si i někdo přesto stěžoval, tak jsou tu ještě magnetické stylusy.
Jsem si jistý, že s příchodem HD2 je HTC uvolní na trh. Proč by si je taky jinak patentoval, že?
No ja nevim jak Vy, ja mam Touch HD a mel jsem tam jeden z poslednich buildu, ktery ma start menu dole, a misto ousek dole ty pruhy karet nahore a musim konstatovat, NE ani toto se bez stylusu ovladat neda!

Navic nejde jenom o OS samotny, ale o dalsi aplikace. Zatimco u iPhone se kazdy, kdo chce byt schvalen, musi s absenci stylusu vyporadat, tak na WM ne a to je kamen urazu (mimo ten neovladatelny OS).

A navic, posledni buildy, ktere maji ty "finticky", to nejsou buildy co budou v zarizenich, ktere vyjdou za par dnu.

Co se tyce stylusu, tak zde vidim jako krucialni fakt, ze ten stylus nedate do zarizeni, ale musite ho mit v kapse. Kdo to bude nosit proboha? Hlavne mi nerikejte, abych telefon balil do nejakeho hnusneho kozeneho pouzdra, ktere bude mit na stylus misto, to jsme snad uz dal.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od IkE Blaster »

No i tak cca 75% uživatelů nosí PDA v koženém pouzdře (většinou na opasku) :)

Ale jinak souhlas, jen bych řekl, že ty nové buildy nejdou ovládat vůbec :lol:
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Jiří Hanč »

Z vlastní zkušenosti (Hima) musím říct, že nošení stylusu v (koženém) pouzdře je hodně nepraktický...

Co se týče kompasu a Lea, tak souhlasím s uživatelem pk - nebýt kompas v iP 3Gs, tak ho Leo taky nemá...
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od niky79 »

Navic nejde jenom o OS samotny, ale o dalsi aplikace. Zatimco u iPhone se kazdy, kdo chce byt schvalen, musi s absenci stylusu vyporadat, tak na WM ne a to je kamen urazu (mimo ten neovladatelny OS).
To sice jo, ale tady jde hlavne o to, ze vsechna WM zarizeni se doposud prodavala se stylusem. Proto vyrobce SW absolutne nic nenutilo delat aplikace pro ovladani prsty. Viz nabidka SW klavesnic, QWERTZ tisickrat jinak. Ale aby nekdo KONECNE udelal klasickou mobilni klavesnici, vysokou pres pul displeje a na celou sirku displeje a bez postrannich doplnkovych klaves, to nikoho nenapadne.
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Kulík »

Ad kompas(naposledy a nejde mi o žádný flame) :-) :
1) HTC kompas používá v Androidech už delší dobu, není důvod ho nedat i do své vlajkové lodi ve WM, zvláště když jde v podstatě o zanedbatelné navýšení výrobních nákladů
2) Koncept Leo byl znám mnohem dříve než iP3Gs, je nenejvýš nepravděpodobné, že by HTC cca dva, tři měsíce před uvedeném změnilo konstrukci Lea
3) HTC se již od Hera velmi orientuje na integraci služeb a funkcí založených na lokalizaci pozice, Leo s jeho Navi módem je jen dalším krokem a je patrné, že byl od počátku tak koncipován
4) Kompas nikdo od nikoho nekopíruje, je to dnes prakticky využitelná věc, kterou budou mít velmi brzy takřka všechny lepší telefony
5) Stále stejně není jisté, zda je v Leu HW kompas, či kompas založený na GPS :wink:

Ad kapacitní displej - ohrané téma. Po zkušenostech s Herem musím jednoznačně odmítnout názor, že je nepřesný, Hero se ovládá velmi příjemně a dotyk lokalizuje přesně, nicméně jsou aplikace, typicky kancelářské typu excel, či různé bussines aplikace, kde si absenci stylusu nedovedu představit, u Hera je slabou náhražkou trackball.
WM 6.5 rozhodně není systém připravený pro ovládání prsty, je jen trochu upravený pro tuto možnost. Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš, jako kynolog to musím poupravit, i starého psa novým kouskům naučíš, ale rozhodně je nebude zvládat tak kvalitně a elegantně jako pes mladý :wink: .
Nebýt TF3D, či obdobných nadstaveb by WM 6.5 měly velký problém. Nová Manila/Sense umožňuje ovládání všech nejčastěji používaných funkcí prsty, a to spolehlivě a elegantně, ale je spousta aplikací, které se, a to ani do budoucna, bez stylusu neobejdou. No a pokud stylus není v zařízení? Kdysi byly poměrně populární propisky s jedním(případně více barevnými) klasickým a jedním plastovým hrotem, bylo by příjemné, kdyby se podobné kousky objevily i pro nové kapacitní displeje :wink: .


niky79: lepší klávesnici pro ovládání prsty než je originální HTC Keyboard, jsem nenašel.
Žabža
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte čer 23, 2009 15:12
Zařízení: HTC HD2

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Žabža »

Kulík píše: 5) Stále stejně není jisté, zda je v Leu HW kompas, či kompas založený na GPS :wink:
Viděl jste někdy někdo někde kompas založený na GPS?
To přeci není technicky možné. GPS pozná kde jsem, pozná kam jdu a víc nic. Z těchto údajů se nedá určit kde je sever.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od pk »

praveze z udaju kam ides sa da urcit kde je sever.. ale je to nesikovne a narocne na chodzu a pohyb :)
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Daidalos »

Žabža píše: Viděl jste někdy někdo někde kompas založený na GPS?
To přeci není technicky možné. GPS pozná kde jsem, pozná kam jdu a víc nic. Z těchto údajů se nedá určit kde je sever.
Ano viděl jsem.Na PDA jsem měl aplikaci (placenou :( ),která normálně s gps vytáhla sever atd.Prostě kompas pomocí GPS.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od niky79 »

Žabža píše: Viděl jste někdy někdo někde kompas založený na GPS?
To přeci není technicky možné. GPS pozná kde jsem, pozná kam jdu a víc nic. Z těchto údajů se nedá určit kde je sever.
V kazde obycejne navigaci to je :) A sam si odporujes, pises "...pozná kam jdu". A prave podle, kam jdes, to pozna :-)
Žabža
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte čer 23, 2009 15:12
Zařízení: HTC HD2

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Žabža »

Pozná pendrek ;-). Ví směr pohybu, ale jak mám natočené PDA nemůže určit.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát říj 02, 2009 16:25) --
Daidalos píše: Ano viděl jsem.Na PDA jsem měl aplikaci (placenou :( ),která normálně s gps vytáhla sever atd.Prostě kompas pomocí GPS.
Prosím o odkaz.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od niky79 »

Žabža píše:V kazde obycejne navigaci to je :) A sam si odporujes, pises "...pozná kam jdu". A prave podle, kam jdes, to pozna :-)
Pozná pendrek ;-). Ví směr pohybu, ale jak mám natočené PDA nemůže určit.
A podle smeru pohybu pozna, na kterou svetovou stranu jdes. O to jde, ne? Poznat kudy jit. K cemu je ti "jit na server", kdyz "stojis"? :tlem: :lol:
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Daidalos »

Žabža píše: Prosím o odkaz.
Tu aplikaci jsem měl asi před rokem a jenom na vyzkoušení..si nepamatuju jak se jmenovala,každopádně ti každej řekne,že pomocí GPS se dá určovat i kompas.Jinak co si pamatuju tak to má i integrovaný Igo nebo Tomtom, jeden z nich, také ukazuje jakým směrem(S,J,V,Z) jedeš.

Jinak pokuď o tom nic nevíš ,tak sem radši nic nepiš.
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od AtoM. »

niky79: k čemu ti je "jít na sever", když nevíš, kde sever je?
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od pk »

ale ked kusok prejdes telefon ti ukaze kde je sever ;-)
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Daidalos »

Ten program ukazoval kde sever je aniž bych musel chodit,stačilo mít namířený GPS modul před sebe,jakmile jsem se otočil otočil se i kompas..
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Jiří Hanč »

Leckdo by si zde měl zopakovat pravidla!
Necitujeme poslední příspěvek a citaci případně zkrátíme, je-li to možné. Citace v citaci rozhodně není ideální řešení.

Niky79: Pokud přeci jenom cituješ, tak za pomocí citace a nenahrazuj to uvozovkami.
Kulík píše:1) HTC kompas používá v Androidech už delší dobu, není důvod ho nedat i do své vlajkové lodi ve WM, zvláště když jde v podstatě o zanedbatelné navýšení výrobních nákladů
2) Koncept Leo byl znám mnohem dříve než iP3Gs, je nenejvýš nepravděpodobné, že by HTC cca dva, tři měsíce před uvedeném změnilo konstrukci Lea
...
1)Že i Hero má kompas mi nedošlo... Pořád v tom však vidím částečný vliv Apple.
2)Tím bych si vzhledem k diskusím o dotykové technologii displeje jist nebyl. :lol:
Žabža
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte čer 23, 2009 15:12
Zařízení: HTC HD2

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Žabža »

Daidalos píše:Ten program ukazoval kde sever je aniž bych musel chodit,stačilo mít namířený GPS modul před sebe,jakmile jsem se otočil otočil se i kompas..
Prima, a teď tu o Jeníčkovi a Mařence. Kdybys něco o navigování a principu GPS alespoň tušil, tak by jsi nemohl něco takového plácat. To co jsi napsal není možné. Absolutně nemožné.
Daidalos píše: Jinak pokuď o tom nic nevíš ,tak sem radši nic nepiš.
Chlapče, než zase někoho příště utřeš jak nudli, tak chvíli přemýšlej a pak to smaž. Ono to totiž vypadá, že jsi sice chyběl na hodinách počtů i zeměpisu, ale hodiny drzosti jsi bral tuplovaně.

Najdi si, co je to netiketa a pokus se podle toho chovat.
nofxsak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte srp 28, 2007 18:20
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Rousínov

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od nofxsak »

ano přesně jak říká Žabža, GPS prostě bez pohybu sever neurčí. Kompas se možná na místě může tvářit, že sever ukazuje, ale ve skutečnosti je to jenom náhodné přeskakování takže pro nás bez digitálního kompasu asi jenom prográmky které ukáží kde je sever podle aktuální polohy slunce...

a k samotnému kompasu - je to super věc, o které když srdce geocachera slyší musí jásat radostí :)
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů