Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
MINICOOPER
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 17, 2008 23:30
Zařízení: iPhone 6+
Kontaktovat uživatele:

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od MINICOOPER »

Tak fakt nevím co s tím, nevím zda je to mnou nebo programy, ale mám zakázaný data jak v programu NO DATA od Docomo tak i v programu SPB wireles monitor a tak jako tak když dám push v emailu, aktivuje se mi a připojí mail přes GPRS když mám vyplou WIFI. Dle mě by to mělo hodit error a nikam se to nepřipojit ne?
fisco
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 17, 2008 20:59
Zařízení: HTC Touch HD /w ntb Sony VAIO Z11

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od fisco »

Podobně jako autor jsem po mém návratu zpět na WM (ze Symbianu) zažil zděšení, i když ne uplně v tom pravém slova smyslu, ale čekal jsem, že WM od verze 2003 v sítích pokročil o něco dále. Bohužel jsem docela zklamán - chybí podpora IPv6 (alespoň mě nefunguje), SIP jsem také nenašel, správa APN téměř žádná, minimální možnost nastavování priorit, atd. Někdo tady zmínil, že Symbian je více user-friendly interface ve spojení s dotazováním na typ připojení jednotlivých programů k sítí - opak je pravdou > uživatelský přívětivý telefon by uživatele neměl otravovat (uživatel není zvědavý na nějaké hlášky a dotazy), což by spíše technologicky a "profi-based" telefon dělat měl. A je toho více, hromada věcí zde nepracuje jak má (mé postřehy alespoň v případě práce se sítěma), hodně věcí zde nelze pořádně nastavit, atd. Myslím, že microsoft by zde měl docela hodně zapracovat.

To byl trochu offtopic, teď zpět k problémů s prioritami připijení.
Mám stejný problém s volbou Wi-Fi a paketovými přenosy (GPRS/EDGE/UMTS), i když je Wi-Fi v dosahu tak občas dojde nepochopitelně k použití paketových přenosů GPRS/EDGE, což může být pro uživatele platícího za data docela problém (není to můj problém, ale přece). Jelikož je WiFi modul i při plném výkonu nesrovnatelně slabší (a navíc nemá auto regulaci výkonu) než konkurenční Nokie (zkušenosti z E90 a E61/i), tak také dochází k občasným výpadkům signálu, na což WM nereaguje okamžitým pokusem o připojení jak by se dalo čekat, ale chvíli vyčkává až nakonec vytočí APN. Mám takovou zkušenost, že doba před regenerací připojení (nebo vytočením APN) je po každé jiná, už se mi stalo, že jsem čekal i 40 sekund, jindy zase navázání probělo za 15 sekund. Navíc zde nemám nikde možnost sledovat, zda-li je Wi-Fi aktivní (aktivně přenáší data) či nikoliv, kolik bajtů (resp. KB/MB) bylo přeneseno, apod (výchozí nastavení bez komerčních programů tretich stran).

Co se týká Direct Push funkce, tak zde mám zase zkušenost, že pokud wifi "jede", tak se použije Wi-Fi pro komunikaci s exchange (pokud již předtím není aktivní GPRS/EDGE).
Pokud tady někdo mluví o bezpečnosti Wi-Fi vs. GPRS/EDGE, tak očividně neví jak probíhá komunikace Exchange serveru s klientem - jen blázen by toto spojení nešifroval SSL protokolem (samozřejmě jde to i nezabezpečeně, ale v praxi téměř nevídané a rozhodně nedoporučované - možná pro secure VPN).
Příjde mi docela nepraktické a nepohodlné zakazovat na tvrdo GPRS/EDGE nějakým programem, předpokládám, že Správce komunikace v TouchFlo by při zakázání Datových přenosů měl datové přenosy zakázat a nikoliv je jen dočasné odpojit. Je zarížející, že to tak nefunguje a odpověď typu "je to vlastnost" je v tomto připádě irelevantní - prostě to nefunguje jak by mělo a je to chyba.

Poslední má úvaha nad propracovaností WM je v použití Skype přes WiFi. Co udělá skype, když vypnu telefon do standby a tím pádem vypnu i Wi-Fi? Vím, že některé MDA/PDA drží wifi připojení i při standby režimu, ale Touch HD ne. Nebo si dokáže Skype nějak vynutit zapnutou wifi i při standby? A co tedy Skype udělá když se WiFi vypne? vytočí GPRS/EDGE, příp. UMTS? V případě 3G bych to bral jako alternativu, ale ně všude je 3G a Skype na GPRS si opravdu nedokážu představit. Pokud je to tak jak myslím, tak Skype je nepoužitelný...
Např. na Symbianu funguje WiFi i když s telefonem nepracuji (Stanby se zapíná samo po delší neaktivitě uživatele) a jelikož umí docela dobře regulovat výkon WiFi, nemusm se tolik bát o výdrž baterie. Tím se dostávám i k použitelností SIP volání, které je na Symbianu výborně řešeno. A co WM?

Díky za odpovědi a případné reakce :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od htcjirka »

Co se tyce Wifi,me na HD jak jsem tu nekolikrat zminil chodi korektne tak jak ma a jako na vsech predchozich zarizenich.Budu strucny a odpovim jen na zakladni veci.

K odpojovani-mam nastaveno na best battery a zatim se me nestalo,ze by se me HD nekdy samovolne odpojilo.

Co se tyce standby modu,nevidim v tom nic nenormalniho.Pokud se me to nelibi,neni nic snazsiho v registrech zakazat odpojeni wifi ve standby modu.I u HD to jde a pokud nechces lezt do registru umi to i aplikace HDtweak.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od kissman »

IPv6 - není problém (už od WinM 05)
APN - co bys ještě chtěl do správy přidat?
Priorita - Work/Internet (z části neschopnost autorů programů) ale nevím proč to někoho trápí, chci WiFi, pustím si WiFi...
UFI - věc názoru jednotlivce
Nastavení - řekni mi, co by běžný uživatel ještě tak mohl nastavovat?

Problém s občasným výpadkem WiFi - dej přístroj k reklamaci, toto není vlastnost. Software? Pustíš si na Windows XP např. virtual PC bez dodatečného softwaru?

Ano, Skype si vynucuje WiFi při standby režimu... a co uďelá program, je závislé na jeho programátorovi, nikoli na Windows Mobile ;)

Snad bych ještě dodal - "profi-based". PDA resp. MDA jsou určeny jako pracovní nástroje(dnešní snaha udělat z nich multimediální mašinky moc nevychází). 95% uživatelů nezajímá, jestli se jim něco někde připojuje, kolik dat stahují atp. jelikož o tom ví naprosté prd. Pořád to je Pocket PC s přidaným modulem!

Dost bodů je všeobecně známo, tak proč kupovat zařízení o kterém vím, že mi nebude sloužit?

/edit: neznám klienta, který by se k Exchange nepřipojoval via OpenVPN ;) (a to už jen z důvodu přístupu ke všem firemním datům, intranetu atd.)

/edit: ne všechna data dovede async pri dpush kódovat.
fisco
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 17, 2008 20:59
Zařízení: HTC Touch HD /w ntb Sony VAIO Z11

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od fisco »

"IPv6 - není problém (už od WinM 05)"
zajímavé, že DHCP adresu nepřidělí, ručně jsem nenašel kde zadat - můžeš poradit?
"Nastavení - řekni mi, co by běžný uživatel ještě tak mohl nastavovat?"
Vyzkoušej Symbian a uvidíš co všechno se dá kolem networkingu nastavit.
"Pustíš si na Windows XP např. virtual PC bez dodatečného softwaru?"
docela demagogie, která nemá nic společného s mou připomínkou
"Ano, Skype si vynucuje WiFi při standby režimu..."
super, už jsem předpokládal, že to nepůjde. Potěšující fakt :)
"95% uživatelů nezajímá, jestli se jim něco někde připojuje, kolik dat stahují atp. jelikož o tom ví naprosté prd."
to už není dávno pravda, jelikož je to přístroj určený pro práci, tudíž v případě středních a větších společností (příp. malých, ale to jsou vyjímky) je spravován centrálě pomocí zásad skupin (o tom také i zde na fóru a obecně na CZ webech ví minimum lidí) a zde bohužel funkční omezení připojování systému/aplikací k síti (separátně paketová data a Wi-Fi neexistuje! Osobně vím o 3 firmách, kde figuruje 30 MDA zařízení a nedovedu si představit, že by nikdo neřešil, že se točí data a nikoho to netrápí - každý user nemá data unlimited.
Že je to Pocket PC s přídavným modulem - OK, ale to nikoho při volbě zařízení nezajímá.
/edit: neznám klienta, který by se k Exchange nepřipojoval via OpenVPN ;) (a to už jen z důvodu přístupu ke všem firemním datům, intranetu atd.)
bez urážky, ale větší hovadinu jsem dlouho neslyšel. Exchange a OpenVPN? K čemu tohle realizovat? Takovou implementaci jsem v životě neviděl, klient se k exchange připojuje přes Exchange ActiveSync a toto celé řešení vzniklo právě proto, aby se nemusely řešit tunely!

A přístup k exchange a přístup k "firemním datům, internetu" je na sobě úplně nazávislý, jsou to úplně jiné prostředky na serveru a až v druhém případě lze považovat VPN za smysluplné, v případě Exchange ActiveSync nemá smysl, protože tento protokol je sám o sobě šifrovaný (pokud samozřejmě admin nezmění výchozí nastavení serveru, aby k šifrování docházelo).
/edit: ne všechna data dovede async pri dpush kódovat.
1) ActiveSync je nástroj k synchronizaci (nebo při nejmenším spojení) klientského mobilního přístroje s Exchange serverem.
2) Direct Push je (marketingové) označení funkce, kdy synchronizace probíhá v podstatě neustále v určitých automaticky zjištovaných intervalech, tudíž je jedno, jestli synchronizuji RUČNĚ (bez DP) nebo AUTOMATICKY (s DP) - takže spojení "async pri dpush" nemá žádnou souvislost s šifrováním protože stále probíhá stejná komunikace jen je plánována a to je ten Direct Push.
Možná to už trochu přeháním, ale tahle nesmyslná a nepodstatná spojení mi bijí do očí.
A k tomu "kódování" - asi jsi myslel šifrování? Prosím uveď příklad toho, co není šifrováno? Docela by mě to zajímálo.

Nebudu zde řešit jestli je WM nebo Symbian lepší platforma, ale myslím, že by se mělo jedno od druhého inspirovat. Každpoádně můj subjektivní (netroufám si tvrdit, že objektivní, protože používám především MS technologie a nástroje k práci) dojem z WM zařízení je spíše paradoxně nakloněn k Symbianu, protože dokáže WM výhody téměř dokonale nahradit (krom touch screen samozřejmě, ale otázkou, zda-li je to vždy výhoda) a mnoho věcí veWM není vyřešeno.

V předchozím příspěvku jsem zmínil automatickou regulaci Wi-Fi výkonu na Symbianech - lze toto vyřešit nějakou aplikací nebo případně úpravou registrů i na WM? K čemu vysílat hodně, když je AP blízko a zbytečně tak vybíjet bterii... :wink:

Díky za připomínk a reakce.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od kissman »

"zajímavé, že DHCP adresu nepřidělí, ručně jsem nenašel kde zadat - můžeš poradit?"
IPv6 se zabývá kolega a prý nemá problémy, optal jsem se ho a textovkou mě poslal na MSDN library tak prozatím tu - http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa450078.aspx více až ho někde zastihnu :)
"Vyzkoušej Symbian a uvidíš co všechno se dá kolem networkingu nastavit."
sx1, e50, 6600, 9210, p900, p990i, p1, e65... spíš me zajímá konkretní příklad, na Win Mobile si nastavím od MAC až po PPTP Ndis :)
"Pustíš si na Windows XP např. virtual PC bez dodatečného softwaru?"
docela dost ;) PC bez softwaru umí téměř prd, Pocket PC bez softwaru umí také téměř prd.
"je spravován centrálě pomocí zásad skupin (o tom také i zde na fóru a obecně na CZ webech ví minimum lidí)"
patřím do toho minima ;) http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=43&t=9177 provozuji u několika klientů.
Exchange a OpenVPN? K čemu tohle realizovat? A přístup k exchange a přístup k "firemním datům, internetu"
OpenVPN realizuje pouze spojení do sítě, o synchro se samozřejmě stále stará Exchange Sync. Btw. psal jsem intranetu, ne internetu ;) A proč? Sdílené prostředky... ale je fakt, že to asi zavisí na zkušenostech každého co použije a co mu vyhovuje.
/edit: ne všechna data dovede async pri dpush kódovat.
nemyslel jsem Active Sync ale Air Sync ;) btw. to jsem si jen vzpoměl na jednu konferenci kde se docela živě diskutovalo o článeku z SMC.com z roku 06 ( http://searchmobilecomputing.techtarget ... 31,00.html )
Nebudu zde řešit jestli je WM nebo Symbian lepší platforma, ale myslím, že by se mělo jedno od druhého inspirovat.
Jsem stejného názoru, bohužel tomu tak není.
nedovedu si představit, že by nikdo neřešil, že se točí data a nikoho to netrápí - každý user nemá data unlimited
já zase neznám firmu, která by smlouvu na data unlimited s operátorem neměla (už jen třeba kvůli mobilnímu internetu pro zaměstnance) :)
V předchozím příspěvku jsem zmínil automatickou regulaci Wi-Fi výkonu na Symbianech - lze toto vyřešit nějakou aplikací nebo případně úpravou registrů i na WM? K čemu vysílat hodně, když je AP blízko a zbytečně tak vybíjet bterii... :wink:
Samo HTC u některých modelů toto implementuje, nevím jak u Touche "Start > Nastavení > Bezdrátová síť LAN > Režim napájení". Popř. vyzkoušej Wi-Fi Companion od Socketu, ale nemám osobně odzkoušeno...

/edit: konečně nějaká smysluplná diskuze vedoucí k řešením a novým informacím :salute: a omlouváme se modům za citace, ale v tak dlouhých textech je to prostě potřeba :wink:

/edit 2: ještě vysvětlení proč WiFi ve stand by ne, ale data (grps atd.) ano... Zařízení při standby režimu vypíná několik komponent mezi které nepatří samozřejmě telefonní část (kdo by se Vám pak dovolal) ale WiFi ano (jeden z důvodů proč MS dpush over-the-air nefunguje přes WiFi).
fisco
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 17, 2008 20:59
Zařízení: HTC Touch HD /w ntb Sony VAIO Z11

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od fisco »

- Na IPv6 se mrknu, možná to je není povoleno někde v registrech. Díky za info.

- K možnostem nastavení Symbianu - z hlavy mě napadá, že na WM si nenastavím Delay pro automatické odpojení nečinného datového připojení (paketová data především) bez externí utility, nastavení "rádia" Wi-Fi zde také nic extra, i když zde má zase WM k nastavení jiné položky, možnost připojení do VPN je zde poněkud složitější (symbian to má jinak řešeno, pro MS usera možná složitěji, ale logičtější),... jsou to možná už detaily, ale docela zamrzí, že ideově starší platoforma je srovnatelná ne-li lepší v tomto ohledu. Jinak návaznost na MS platformu "velkých" OS se zde nedá upřít, ale mohlo by to být ještě lepší.

- Pocket PC bez SW umí téměř prd - tohle je docela otázka k zamyšlení, protože si nejsem jistý, zda-li bych tohle o Symbianu řekl (krom instalace předpřipravené aplikace Mail for Exchange (DirectPush - umí i z WiFi) z karty). A konec konců je vůbec dobře, že si kupuji chytrý phone od kterého něco očekávám a i přesto musím po jeho pořízení vynaložit nemalé finanční prostředky k jeho "zfunkčnění" do stavu použitelnosti? (beru v potaz legální SW - freeware vše neřeší). Možná téma k zamyšlení, ale asi to nevyřešíme :)

- centrální správa PPC - super, to se málo vidí. Chystám se teď na jednu komerční implementaci tohohle řešení, tak když můžeme vyměnit zkoušenosti...

- VPN - zde si asi moc nerozumíme - rozdíl jsou sdílené prostředky a přístup na exchange (AD), v případě přístupu k file serveru nebo tisku, apod. je VPN samozřejmá, ale v případě "pouhého" připojení na exchange zbytečná. Jinak pochopil jsem intranet, jen jsem se sekl v písmenu. Mimo to, OpenVPN osobně považuji za zbytečné řešení a to především když MS zavedl SSTP, v případě Site-To-Site ho beru jako pochopitelné řešení, ale pro PPC nomáda bohatě vystačí MS VPN klient (ale věc názoru).

- Air Sync a Active Sync jsou jen jiná označení pro stejnou věc akorát ne lokální pokud se nepletu - v MS exchange je vše bráno jako ActiveSync. Podbný článek jen z jiného pohledu jsem již četl a tuším, že většina "security hole" zmíněných v této úvaze je již odstraněna, resp. eliminována.

- Unlimited data - tady doporučuji trochu rozšířit okruh zákazníků nebo spíše dalších firem, protože ve velmi malé firmě o cca 10-20 lidech má unlimited data málo kdo (většinou NTB přes PC card), větší firmy tam už to mají často obchoďáci a management, ale rozhodně mi příjde jako velice nepravděpodobné, že by všichni zaměstnanci co mají mobilní telefon měli neomezená data a to i třeba ti, co mají PPC / SP. Ani samotný Microsoft (samo, jsou zde i inovativnější firmy) tohle nemá...

Wi-Fi Companion vyzkouším, díky za tip. Btw Touch HD má pouze ruční regulaci, což může být někdy dobré, ale ve většině případů nepraktické - autoregulace je nenahraditelná.

A co se týče toho vynucování Wi-Fi při standby režimu programem Skype, tak toto nefunguje, Wi-Fi se samozřejmě odpojí, čímž se odpojí také Skype, takže to asi těžko programátor ovlivní. Tímto navazuji na Tvůj příspěvek s rozdělením prostředků při standby, který to vysvětluje, resp. u Touch HD je to pravděpodobně řešeno vypnutím druhého jádra CPU.
Tímto mne však Touch HD totálně zklamal, SIP je tedy nepoužitelný, Skype taktéž a přechod na WM celé firmy asi přeruším hned na začátku, protože celá roamingová Wi-Fi síť by byla zbytečná a VoIP taktéž. V tomto tdy velké zklámání a palec nahoru pro Symbian.
Nebo lze to nějak řešit, než WM zase zavrhnu? :tlem:

P.S.: Když píšu Symbian, mám na mysli Symbian v Nokia telefonech od verze 9.x S60 3rd. Mutace od SE je totální paskvil...
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od kissman »

Skype ma kdesi v nastavení volbu "Prevent from StandBy Mode" (Skype nepoužívám, info z inetu a z https://developer.skype.com/ )

Delay pro odpojení WiFi

Kód: Vybrat vše

Start > Settings > Connections > WiFi > Menu > Advanced
popř. datová spojení takto

Kód: Vybrat vše

HKLM > Comm > ConnMgr > Planner > Settings
SuspendResume = GPRS_bye_if_device_off
CacheTime = xxx (kde xxx jsou vteřiny před odpojením)
a bluetooth

Kód: Vybrat vše

HKLM > Softwaren > Microsoft > Bluetooth > Sys
DisableAutoSuspend = 0 (místo 1)
fisco
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 17, 2008 20:59
Zařízení: HTC Touch HD /w ntb Sony VAIO Z11

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od fisco »

kissman píše:Skype ma kdesi v nastavení volbu "Prevent from StandBy Mode" (Skype nepoužívám, info z inetu a z https://developer.skype.com/ )
Ano, ale toto není prevence vypnutí wifi při standby, ale pouze to zabrání automatickému přeechodu zařízení do standby, což nic neřeší - zařízení normálně tlačítkem power vypnu do standby a tím se vypne i Wi-Fi. Stačí vyzkoušet.
Delay pro Wi-Fi vím, kde je.
Delay pro paketova data vyzkouším, díky.
MINICOOPER
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 17, 2008 23:30
Zařízení: iPhone 6+
Kontaktovat uživatele:

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od MINICOOPER »

Já se musím jen souhlasit s Fisco, že oproti takové E90 kterou stále mám, (pro případ - pokud mě budou ještě chvíli WM rozčilovat), jsou WM v mnoha ohledech 100 let za opicema. Na Symbianu je spousta věcí řešena - ano - user friendly, ale i pro náročné uživatele velmi profesionálně, proto jsem se jako nováček ve WM divil že tolik "samozřejmých" veěcí se na WM řeší aplikacema třetích stran a opravdu často za nemalé peníze, což mi přijde dat za zařízení 15 tis a další 3 tisíce abych mohl s WM rozumně fungovat docela síla. Myslím že by mel Microsoft tvrdě máknout s WM 7 a předvést jak by to fungovat mělo. Samostatný PC suite řeší skvěle kompletní zálohu telefonu a další možnosti, zasílání sms přes PC a dalších. U WM jsem musel koupit za cca 35 USD SPB Backup! a to tento program řeší jen zálohování dat. Toť jen příklad jak by to fungovat asi nemělo.

Děkuji vám oběma za smysluplnou konverzaci
mystix
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř pro 17, 2008 14:19
Zařízení: Samsung Galaxy S3

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od mystix »

Vypínání Wifi ve standby režimu zrušíte pomocí prográmku HD tweak.

odkaz na prográmek: http://www.pdamobile.cz/index.php?ind=d ... w&iden=343

V prográmku je to sedmá záložka WIFI a položka 7.1 - Wifi standby mode: pro zakázání vypínání Wifi ve standby musí být nastaveno na Enable.
fisco
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 17, 2008 20:59
Zařízení: HTC Touch HD /w ntb Sony VAIO Z11

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od fisco »

Jj, už jsem si toho také před pár dny všiml, takže tohle je díky bohu vyřešeno. Nechápu však, proč to není jako volba v "uživatelsky" přístupném menu. A pak, že je WM pro profesionály :) Teď ještě sehnat nějakou solidní SIP aplikaci, ale asi to nidky nedosáhne takového stavu integrace jako v Symbianu, leda, že by si dal někdo hodně záležet.

Nemáte někdo nějaký tip na plikaci tohoto druhu? Ideálně funkční se SIP v2 (např. Viphone, apod.)

Thx

//Necituj poslední příspěvek, tslany
milos797
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 139
Registrován: úte pro 30, 2008 22:48
Zařízení: HTC Touch HD

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od milos797 »

Ja neviem o čom to tu stále točíte. Hľadám riešenie problému s Wifi v StandBy režíme a čítam 5 strán doŤahovačiek, prečo je Symbian lepší a prečo WM... Každý človek má slobodnú vôľu a keď pokladáte symbian za lepší, tak ho používajte. Cena zariadení je podobná, nie je to ako pri autách (že keď považujem Audi za lepšie, tak nebudem jazdiť na Fábií ale kúpim si Audi...). Ja neviem že si to neuvedomite ale je to večný boj ktorý nikto nevyhrá a firmy sa nikdy nespoja a nebudu sa učiť navzájom. Sú to konkurenti, ktorý chcu navzájom jeden druhého zmiesť zo scény. Pokiaľ WM nemá doriešenú konektivitu, tak má značne lepšie iné veci ako symbian. A tiež naopak.
Všetci čo si ale kupujú WM a dopredu si aspoň trochu pozrú, o čo vlastne ide, tak musia vedieť, že je to systém, ktorý si každý prispôsobuje. Tak ako Windows do PC. Nikto od toho nečaká, že keď si kúpi Windows tak tam bude mať všetko, že mu bude všetko fungovať, Že tam bude mať všetky hry aj tie ktoré ešte nevyšli...

Prosím Vás už sa s tým raz a prevždy zmierte - Symbian a WM sú konkurenti a navždy budú a vždy budú mať nevýhody aj výhody...

Inak ďakujem za vyriešenie problému. Idem to hneď vyskúšať.

E: Fajne to funguje, aj celkom dobré Ďalšie nastavenia sú tam :-)
Ešte mám otázku - je možné donútiť skype, keď mam StandBy režím, aby mi nejako zvukom dalo vedieť príchod správy?

Používej tlačítko Upravit místo více příspěvků za sebou. ziminix
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od hafush »

Tak dneska jsem z HD vyhodil program NODATA.
Dělal si někdy co chtěl. Někdy jsem měl vše povolené a internet nemakal. Pomohl až softreset.
Někdy zase bylo vše zakázané a přesto se připojit dalo.
Má někdo podobnou zkušenost?
Díky Vodafonu a internetu zdarma nemusím řešit pár KB dat z aktualizací Počasí a Akcií.

Edit: Nehci odsuzovat program NODATA,ale nenapadlo mě co jiného by mohlo dělat problémy.
Proto jestli jste se s tím už někdo setkal dejte vědět.
Lemmy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: pon lis 24, 2008 8:59
Zařízení: HTC HD
Bydliště: Plzen

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od Lemmy »

Pouzivate nekdo AKToggle Wifi na rychle zapnuti/vypnuti Wifi na HDcku? Zda se, ze mi to nepracuje uplne dobre, prepnuti na wifi je OK,ale zpet na GPRS je nejak spatne, qip jede, ale stranky v opere nebo v IE se nezobrazuji. Pri klasickem vypnuti na wifi v nabice se problem zrejme neprojevuje... Existuje jeste nejaka alternativa jak co nejrychleji vypnout a zapnout wifi jen nakym tlacitkem, bez toho lezt hluboko do menu?
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od hafush »

Zapínání a vypínání wifi mě netrápí,protože to jde na 2 kliky v TF3D,které používám.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Jak nastavit datové připojení pouze přes WiFi

Příspěvek od spermosh »

ja to mam tez na dve kliknuti v SPB Phone Suite a jeho Today pluginu, TF3D nepouzivam, ale CommManager si muzes dat treba na plochu a budes to mit tez na dve kliknuti
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti