Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od SirTom »

Zajímavý pohled, se spoustou věcí souhlasím.
Co já bych zdůraznil je ten chybějící MS ekosystém. Díky UK live ID mám xBox Music, video, a celkově k přístup k víc věcem, ale stále tu chybí podpora specificky v ČR (např. local scout a obecně Bing a jeho rozličné fce, které nejedou na 100% mne vyloženě štvou).
Pokud by tady fungoval WP, jako vypadá, že funguje v US, bylo by asi o level jinde.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od jaroslavii »

Jo, slušný postřehy. Jen tak dále. Je dobře, že někdo umí napsat objektivní náhled, i když tam cítím větší sympatie k Apple. iphone jsem nikdy neměl, jen jsem si i5 zkusil v prodejně. Nelíbil se mi však design. iphone5 byl takový divně moc podlouhlý a malá úhlopříčka displeje. Mám L820. Souhlasím, že na dnešní dobu už je systém WP8 i v těch nejvyšších modelech pomalý. Než se překlopí dlaždice nebo jiné, to je doba! To musí prostě lítat. S dnešními nadupanými procesory aj. to prostě musí běhat. I Android na vyšších modelech neskutečně lítá, po kliknutí ta reakce je okamžitá. Po zamyšlení nad systémem WP8, je v tom opravdu chaos a plno věcí chybí. Notifikace. Nastavení zvuku, hlasitosti, strohý přehrávače videa, zvuku.. A plno jiných vedlejších důležitých nastavení taky chybí. Ale nic není dokonalé..
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od steelspace »

Ber to tak, že spousty nastavení je pro pár hračičků, devadesát procent lidí nikdy nic nenastavuje a je rádo, že to vůbec nějak funguje. Věř tomu nebo ne, ale stačí opustit fóra smartmanie a jsi v úplně jiném světě.
Máme doma jeden telefon s androidem a v launcheru z nějakého důvodu zmizela spodní lišta. Hledal jsem to dvacet minut v nastavení.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od mberdych »

jaroslavii: diky, nepopiram, ze ano, jsem primarne zameren do Apple sveta. Ale zkousim vsechno kolem sebe. iPhone s prestavkami pouzivam od 3Gs (mam i dalsi iVeci), ale ocenuji mnoho zajimavych veci na jinych platformach. Je to presne jak rikas, WP8 me proste prijde pomale. Ne ve smyslu trhani, ale efektivnosti. Ty animace jsou sice efektni, ale za chvili zacnou lezt krkem a zdrzuji. Mel jsem nedavno na 2 dny LG G2 s proklinanym androidem a byt me nevyhovuje a nelibi se mi, tak rychlostne to je proste narez. Ano, tu tam se to skubne, ale vetsinu veci v nem udelam rychleji, nez na WP. Lumia 1020 je trochu specificka, ale fakt je, ze nez probudim ze sleepu aplikaci Camera, tak uz je moment na fotku pryc. iPhone se probudi okamzite a sice udelam mizernejsi fotku, ale aspon nejakou. Je to samozrejme o prioritach, ale vzdycky jsem 2-3 dny z WP nadsen a pak to znacne ochladne.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od jaroslavii »

Jo, a design se mi líbí třeba jako má Xiaomi MI3 nebo Huawei Ascend P6, tímto směrem se měla vydat Nokia, ale už to asi nestihne. Její design z dob N9 je už dost ohraný..
mceza

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od mceza »

V komentářích byl nějaký návod jak na to:
http://smartmania.cz/bleskovky/fio-bank ... phone-6055" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od amentma »

moj pohlad z opacnej strany: iOS mam rad na iPade, rozmyslam o tom ze jeden z dvoch mojich mobilov by mohol byt iPhone, ale je tam par drobnosti :)

- celkom som si zvykol na MS ekosystem, vratane outlook, skydrive, atd. automaticke zalohovanie fotiek a tiez synchronizacia niektorych apps cez skydrive je fajn
- koncept "zivych dlazdic" je to, co mi na iOS najviac chyba. je pravda ze nie vsetky app na WP to vyuzivaju, alebo im to nefunguje, ale tam kde to funguje je to super a vela doleziteho sa clovek dozvie len z pohladu na home screen. to sa bohuzial pri iOS nedozviem nic a v podstate musim tie appky pustat.
- z pohladu vyvojara ale musim povedat, ze zive dlazdice, hlavne dobre navrhnute, su aj kontraproduktivne v tom zmysle, ze ked sa clovek dozvie to dolezite z dlazdice, nema dovod spustat appku a tym padom v statistikach ma appka slabe cisla. napr. hujerov Meteoservis je ukazkovy priklad "dobrej" dlazdice, koli ktorej nemam dovod pustat appku. osobne sa tiez snazim vyuzit potencial dlazdit tak, aby zobrazovali nieco uzitocne, aj za cenu toho, ze uzivatel mi potom nevlezie do appky a tym padom znizuje jej statistiky :)

- este by som si rypol do vseobecnej tezy, ze kvalita apps je vyssia pri iOS ako pri WP - nehadam sa, ale z vlastnej skusenosti som uz neraz narazil na to, ze apps pre iOS su viac dizajnerske ako funkcne, niektore padaju castejsie ako pri WP ale hlavne ze maju spickovo nakreslene radiusy a gradienty :)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od mberdych »

Souhlasim s MS ekosystemem, byt ho vyuzivam castecne i na iOSu. Co se tyce pohledu na displej, ano, neco chytim na dlazdicich, ale prijde mi, ze notifikacni centrum kde je vse je lepsi. Ale to je vec vkusu.

Co se kvality apps tyce, tam je to proste fakt. Uvedl jsem i priklady. Nerikam, ze na WP nejsou kvalitni apky, ale rada je vazne odflaknuta.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od Cheetah007 »

Jaroslavii
To jak píšeš ohledně rychlosti v vyšších modelech http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 00#p307600" onclick="window.open(this.href);return false; všude čtu jak jsou WP úžasné a rychle a tady pravý opak
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od mberdych »

Neflamuj. WP rychle jsou, problem je, ze mnohdy diky tem animacim nejsou efektivni. Stejny pocit jsem mel z iOS7, kdy ty animace vic zdrzovaly. Nastesti apple dovolil ve verzi 7.03 je vypnout.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od Cheetah007 »

Neflamuji něco podobného jsem četl poprvé, tak mě to zajímalo.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od jaroslavii »

Ano, možná je to díky grafice, že jsou WP8 pomalé. Měl jsem možnost porovnat Sony xperii SP s nejnovější aktualizací a novou. Neskutečně lítala. Ta reakce byla okamžitá, ovšem, otázka je, jak dlouho jí to vydrží. Windows Phone 8 jsou stabilnější, ale rychlost ve WP8 je dnes standart. Pomalé nejsou, to ani netvrdím, ale rychlé už také ne. Každopádně by měli rychlost zvýšit, není na místě čekat. Pokud stále zvyšují kapacitu pamětí a výkonnost procesorů, mělo by to být někde vidět.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od Radek Hulán »

To je taková subjektivní zkušenost "zvyknul jsem si, jak to dělá iPhone a když to někdo dělá jinak, je to pro mne blbě". No proč ne :)

Pro mě třeba je zase iOS tak nesmírně blbě, že iphone bych třeba vůbec nezvažoval. A jeho sedmá verze je otřesná nejen funkčně, ale i graficky. Jen ikony na ploše, katastrofa. Nedotažená klávesnice. Chybějící HW tlačítko foťáku. Neexistující dedikované tlačítko zpět, které nesmírně usnadňuje navigaci. Výběr jen z (de-facto) jednoho modelu s malou a nudlovitou velikostí displeje. Obskurní nabíjecí konektor. Obskurní SIM karta (Apple chce uživatelům stížit přechod jinam). Nemožnost ovládat displej v rukavicích. Špatná viditelnost displeje na slunci. Chybějící bezdrátové nabíjení. Nedomyšlená / nedostatečně robustní konstrukce telefonu. Neexistence kvalitních map a offline navigace zdarma. Nutnost obludných iTunes. Mizerná integrace sociálních sítí (na MS mám v sobě Office365 / Live / Twitter / Facebook / LinkedIn / Skype). Mizerná integrace na MS služby -> pod WP je všude Skydrive, atd.

Prostě, pokud je někdo někde "zaháčkován", nebude 100% spokojen.

Dnes to není navíc jen o telefonu, ale o platformě. Mít WP znamená používat ideálně Office365 / Exchange, SkyDrive, Outlook.com, Office 2013, OneNote (místo Evernote), Xbox, Skype, Windows 8.1 atd.

Ne Gmail a náhražky jako je Evernote.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od Balrog »

Jinou odpověď jsem nečekal, od někoho kdo je totálně zaslepený jednou platformou a každá jiná je špatná a každý jiný telefon než Lumia s WP je špatný.
mceza

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od mceza »

Na to, že to psal, kdo to psal je ten příspěvek dost s nadhledem a rozumně popisuje autorovy názory.

Snad bych jen vytknul, výtku, že v iOS jsou mizerně integrovány MS služby. Ve WP jsou Apple služby integrovány ještě mizerněji :-)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od mberdych »

Asi tak. Integrace MS me pobavila. Nicmene Activesync jede, pokud mate Office365, tak mate i Ms office s integrovanym skydrivem, skydrive klient taktez. Takze to jedine co nejde je auto upload fotek na skydrive, protoze to MS do te apky neimplementoval.

Ale odpovim slovy autora, na WP me stve, ze maji mizerne integrovane iTunes, nemam integrovany iTunes Match, iMessage, Google Talk, mizerny je Youtube, taky mi nejde iTunes Music a Video store, Google Music ajanevimcojeste. :-)

Ale v pohode, cekal jsem flame a udrzelo se to v docela rozumnych mezich.

A k evernote. Je to spickovy software, ktery nejen ze hrave prekona OneNote, ale hlavne je dostupny na kazde platforme co znam. Narozdil od Onenote. Byt to samozrejme neni spatny software.
ingi88
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 30, 2013 8:32
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Ostrava

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od ingi88 »

Zajímavé postřehy a srovnání, díky za to - osobně považuju osobní zkušenosti, které nejsou zaujaté za nejlepší prostředek k hodnocení, oproti mnohdy velmi subjektivním recenzím. Ostatně bych si dokázal představit, že by na fóru mohla být sekce pro takové uživatelské recenze a mini srovnání. Celkem mi to i vnuklo nápad, po mých současných zkušenostech s Nokií a SG Note 3 udělat podobné srovnání.

Co na to nějaký moderátor, nebo admin? Sekce uživatelských srovnání/recenzí by byla fajn.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od Davedroid »

Hezky jsi to napsal. Rozumim ti. Mam to podobne. Stale se snazim najit neco jineho nez iPhone, abych u toho vydrzel. A nakonec skoncim vzdycky po case u iPhonu, jako tenhle vikend jsem se uz po xte vratil k 5tce:-). Zatim se mi kednou rukou ovlada nejlepe ze vsech zarizeni, nejlepsi synchronizace s Macem a spolehlivost. No a v kombinaci Mac, iPad to nema chybu ( subjektivne pro mne;-)
laogamer
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 07, 2014 10:20
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Xbox360E

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od laogamer »

taktiez som presiel z iphonu na nokiu,iphone vyuzivam ako sekundarny telefon,co mi chyba su gesta,hlavne pri 6ˇˇ
displeji a prehliadaci internetu,po posune doprava do menu mi pride ponuka neprehladna aj ked je podla abecedy,zrejme to chce zvyk
-nedostatok aplikacii od renomovanych vyvojarov,taktiez tie uz ktore su tam zaostavaju vo funkcnosti a prevedeni za ios a dovolim si tvrdit aj androidom, ako priklad uvediem messenger cez ktory sa neda volat...
-zvacsovanie systemu ktorym je windows sam o sebe znamy
-navigacia here+,mal som sygic a to som myslel ze je papluh ale tato nokia navigacia teda nic moc
-problemy s prihlaseniami do systemu na niekolky pokus
-niekedy nenacita obsah obchodu pripadne xbox konta
-dotykove ovladanie niekedy hapruje,iphone vie presne kam klikam ci je stranka vobec este uplne nacitana alebo priblizena
-nemoznost vypnut vibracie tlacidiel,toto mi lezie neskutocne na nervy na akomkolvek tel. to vypinam tu sa to neda alebo to neviem najst
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 1020 vs. iPhone 5: Mé postřehy a srovnání

Příspěvek od htcjirka »

-navigacia here+,mal som sygic a to som myslel ze je papluh ale tato nokia navigacia teda nic moc
To je free navigace, takze Here+ nemuzes stavet oproti Sygic.Oproti Sygic muzes stavet Navigon, tam uz Sygic prohrava.
Here+ tak muzes porovnavat maximalne s navigaci od Google, kde je to zoufalost oproti here+.
V jinem topicu pises rozhorceni nad tim, ze te navigace žene porad z dalnice pryc.Jenze navigace nemuze za tve spatne nastaveni.U trasy nestaci mit zapnuto jen "Dalnice" ANO, ale musis mit zapnute ANO i u "Placene useky".
-problemy s prihlaseniami do systemu na niekolky pokus
Tvuj ojedinely problem, nikoliv vlastnost ci standard.
-dotykove ovladanie niekedy hapruje,iphone vie presne kam klikam ci je stranka vobec este uplne nacitana alebo priblizena
Problem vadneho kusu, reklamuj.
-nemoznost vypnut vibracie tlacidiel,toto mi lezie neskutocne na nervy na akomkolvek tel. to vypinam tu sa to neda alebo to neviem najst
Samozrejme lze vypnout.Nastaveni - dotykove ovladani - navigacni panel - vibrace pri pouziti navigacnich klaves.
A to je prosim telefon v ceskem jazyce..
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů