Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Diskuze věnovaná portaci systému Windows Phone na HTC HD2
Longerski
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:42

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od Longerski »

Asi ano.
marek1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 256
Registrován: úte pro 12, 2006 9:06
Zařízení: Nokia Lumia 820 Yellow SanDisk 16GB Ultra Class 10
Bydliště: Usti nad Labem

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od marek1 »

Ahoj,

uz mam build 7720 na svem HD2 postupujte podle navodu, jako ja.
Vse jede jak ma navic sideloading programu bez Marketplace take funguje :)

1. Backup everything on your SD card.
2. Go into the WinMo bootloader (Vol Down + Power) when your device is starting up.
3. Install any WinMo 6.5 ROM + Radio 2.15.
4. Go back to the bootloader and install Magldr 1.13.
5. Once in Magldr, go to USB Flasher and run DWI.exe from HD2_Updatable_XBmod_Yuki_v1.
6. Once completed, Windows Phone 7004 will boot. Set the correct time and connect your phone to Zune.
7. Zune will setup your phone and look for updates. If you update, your phone will be updated to 7008.
8. After reboot, make sure the time and date on your phone is correct and check for updates again.
9. Zune will show an available update and update to 7392.
10. After the update completes, download the HD2-7720 and WP7 Update Cab Sender packages and extract them to separate directories.
11. Go into the HD2-7720 directory and then go into the update tool directory (x86 or x64) depending on your system and install Setup-UpdateWP.
12. Download DeviceProvisioning.cab and copy it to the WP7 Update Cab Sender directory which contains the file WP7 Update Cab Sender.bat.
13. Run WP7 Update Cab Sender.bat (not as Administrator and make sure Zune is not running) and press S. Wait for the process to complete.
14. Once complete, open Zune and check for updates. It will say update found. Go ahead and complete it and you will be updated to 7403.
15. After updating to 7403, reboot and make sure the date and time on your phone are correct. Then, check for updates in Zune. It should show you an update available

to 7712. Update and wait for it to complete.

16. The 7712 update will take about an hour - 1.5 hours to complete, so be patient. Once that is done and phone reboots, you will get a storage card error. Turn off

phone at that point and boot again. On the Magldr WPH Boot .. Go Go Go screen, press Vol Up + Vol Down and then press Vol Down twice to reset phone to factory

default.

17. When you boot again you will not receive a storage error. Without connecting the phone to Zune, download 1OEM_8x50_NK_SD_REMOVE.cab and

2OEM_8x50_NK_SD_710_COTULLA_FIX.cab to the WP7 Update Cab Sender directory and run the bat file. Press S to start the process.

18. Once the process completes, it will show you that your phone has been updated successfully. Then go to Settings > About and Reset Phone.
19. Power off phone and remove SD card
20. Restart and On the Magldr WPH Boot .. Go Go Go screen, press Vol Up + Vol Down and then press Vol Down twice to reset phone to factory default.
21. Install the HD2-7720fix.rar files one by one in this order.
**Zde jsem prekopiroval 3 soubory z tohoto souboru viz dole a nakopiroval to do slozky k programu"WP7 Update Cab Sender.bat ", ale jiny CAB z minula tam nesmel

byt

-dpi-262.cab
-lang-409.cab
-pks.cab (note: I had to reset between install files to clear enough memory) - **** Zde jsem nic nerestartoval
22. After final 7720 package is installed, reinstall SD card and reboot. On the Magldr WPH Boot .. Go Go Go screen, press Vol Up + Vol Down and then press Vol

Down twice to reset phone to factory default.

This gets you to 7720 with a working SD card.


**PC need Internet access, dont run Zune and dont run "WP7 Update Cab Sender.bat " program as Administrator
***yes, I had to reset phone again before installing -pks.cab due to memory error.
****installed the cabs individually as mentioned above, if it comes up with cert error, close updater and run it again.
*****Vsechny file najdes zde http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1236027" onclick="window.open(this.href);return false;
******HD2-7720fix.rar stahni ze sekce ----Build 7403:----
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od gulii »

Konečně někdo! Jak se pohybuje vybíjení baterie? Já měl hodnoty v battery tool okolo 40ma hned po probuzení... A v nastavení battery saver to ukazovalo 1 den a 9-14h.
marek1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 256
Registrován: úte pro 12, 2006 9:06
Zařízení: Nokia Lumia 820 Yellow SanDisk 16GB Ultra Class 10
Bydliště: Usti nad Labem

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od marek1 »

Spotreba je cca 2% se zapnutym setricem energie a vypnutym "Location, Data, Wifi". Takze v pohode :-D
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od niky79 »

nunak00 píše: Právě to je ten důvod proč je to jeden nejlepších telefonů všech dob. Ne ze stránky standardně nainstalovaného OS, ale ze strany všech vývojářů a jejich obrovské podpory.
Takovy nazor jsem mozna mohl mit v 18letech, kdy jsem mel casu dost a mel cas ztracet cas hranim si s mobilem.
Pavel Štrobl
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 09, 2011 15:06
Zařízení: Lumia 920 Cyan, Sony VAIO Duo 11
Bydliště: Planeta Země, Kontinent Evropa, Stát ČR, Město Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od Pavel Štrobl »

Ano samořzejmně když si chce někdo s tím telefonem "vyhrát" tak potřebuje čas. Já když jsem instaloval do své Omnie 7 češtinu tak jsem to dělal asi 7 hodin. Ale díky obrovské dá se říct až megalomanské podpoře telefonu tak z HD2 vytvoří opravdu kapesní PC kam si můžu nainstalovat téměř každý mobilní OS vlastně i OS pro PC které běží na DOSu a platformě Win95 a Win9x.
mania2
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 05, 2011 21:45
Zařízení: HTC Sensation

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od mania2 »

Souhlasim s nunak00 kdyz nemas cas tak nechapu co delas na mobilmanii tady chodi prave hracickove otom to tady je ja mel zase v 18 letech tvuj nazor
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od gulii »

marek1 píše:Spotreba je cca 2% se zapnutym setricem energie a vypnutym "Location, Data, Wifi". Takze v pohode :-D
A jakou máš verzi radia?

Já mám 5.69 a na XDA píšou, že s 5.51 lze použít fix s kamerou, takže je vybíjení cca 5ma. Takhle 40ma. A že stačí přehrát soubor part00.bin ve flashovací rom, někde jsem ale četl, že s updatem na mango se přehraje i rádio, tak nevím, jestli se celým procesem prokousávat znova, když se to zase přehraje...

----------
Tak opravdu stačí překopírovat ten soubor, radio se nezmění při aktualizaci. Tudíž mám rádio 5.51T a jsem naprosto spokojen. Vybíjení je opět minimální.
pavel_straka
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 01, 2011 13:44
Zařízení: HD2

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od pavel_straka »

gulii píše:vyčkej do večera, bude nejspíš vydána přímo ROM, pokud jsem to dobře pochopil...
Máte nějaké info, že by tomu tak skutečně mělo být ???
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od gulii »

Netuším, zda se dočkáme přímo ROM s buildem 7720. Osobně jsem původně myslel, že ano, ale druhá verze /build 7004/ byla jen poupravena z důvodu chyby SD karty.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od tslany »

Přímo ROM s aktuálním buildem se dočkáte, momentálně pracuji na několika podstatných úpravách své kuchyně, sice to chvilku potrvá (tak minimálně měsíc, vzhledem k tomu že to dělám jen ve volném čase) ale nakonec by se mělo zadařit :-)
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od slawski »

:) Taky mně napadlo, že se časem dočkáme Rom s přímo mangem právě už po druhé úspěšně nahrávám mango. " s plnou Baterii !!! "
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od gulii »

Já nechápu, proč tvořit přímo ROM /vyjma tedy pro lidi, co chtějí mít speciálně už od startu systému své homebrew app/, když současný postup umožňuje pohodlně aktualizovat přes ZUNE.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od TomasSX1 »

" s plnou Baterii !!! "
co pod tymto pojmom myslis? ti nabija na 100% baterku? mne stale dobyja tak na 75-80% ale dioda signalizuje plne nabytie a aj nabyjanie sa ukonci
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od slawski »

:) myslim tim ze aktualizace mango trva dost dlouho pro malo nabitou bat. Nekolikrat selhala myslim.

-- doplnění předchozího příspěvku (sob říj 15, 2011 8:02) --

Gulii
Pres zune to sice jde pardne, ale dlouho ;) mit moznost rychle nabootovat do manga s moznosti dale aktualiuovat by bylo fain. Jak vam bezi yotube me se hrozne seka :(
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od gulii »

No, já ani nechápu, proč flashovat na základní build... Přeci jen, když udělám HR, tak mám stále Mango, nikoliv 7004. A telefon je odemčený, takže za sebe říkám, že opravdu nic víc nepotřebuji :)
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od slawski »

:)1. zajimalo by mě jak dlouho vám vydrží Baterie v různých režimech.
Spoříč Bat. mi piše nabito 100% nabito vydrž 1h což je dost málo se mi zdá.
2.jak vá hraje youtube?
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od gulii »

Y funguje naprosto bez problémů, teď jsem to zkoušel přes mou domácí Wi-fi. Jinak baterka reálně přes den se dostane... Mail, fb chat, a cca 200sms.
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od IvanGS »

Dovolíte dotaz laika? Mám HD2 WM6.5. Co mi přinese instalace Manga jako běžnému uživateli? Je telefon rychlejší, systém stabilnější, baterka víc vydrží? Nebo další přednosti? Díky.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Neoficiální WP7 ROM pro HTC HD2 s možností updatu na Mango!

Příspěvek od TomasSX1 »

Uz sa nebudes chciet vraciat k WM...ale neodporucam lebo realna vydrz baterky je tak na 10hod. a ked jo pouzivas tak aj menej...ja som si koli tomu kupil Titana (uz som nechcel WM6.5 naspat :roll: )

Ale inac je system stabilnejsi, krajsi a lepsie pouzitalnejsi (nehladiac na negativa systemu WP)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone na HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů