Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od esaras »

MeeGo je mrtvola od doby kdy ho zacali vyvijet, ten bych smetl ze stolu okamzite. System jsem videl i jsem jej mel v pristroji a je to katastrofa nejvetsiho kalibru. Ano system je stale ve vyvoji a neni dodelany, ale at jsem zapojil svou fantazii jakkoliv, nedokazal jsem najit potencial toho systemu pro budoucnost. Samozrejme ze existuje mala skupina uzivatelu, ktera by takovy system chtela a vyhovoval by jim, ale v dnesnim svete tvrdeho bussinessu takovy vyrobek nema sanci uspet na trhu.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od premikkoci »

By mě zajímalo, kdo by pro MeeGo vyvijel.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od bkf1 »

Mno ja myslim, ze hlavne bez marketingu nic nejde. A kdyz se OS nedostane mezi lidi, tak tezko pro nej nekdo neco bude delat. Kdyby se za Meego Nokia postavila AKTIVNE, mame tu do roka "dalsi Android" se slusnou zakladnou jak pro uzivatele, tak pro vyvojare, jenze Nokia se ke vsemu stavi, jak se rika "prd*li ke zdi", tak nemuzeme cekat nic. Koncepcne mi prijde Meego potencialem primo nabite, ale vsechno je to k nicemu, kdyz ten OS v podstate porad jen lezi v masinach vyvojaru... :???:

PS: Jestli si nekdo vsiml, tak LG se nechalo slyset, ze by Meego adoptovalo... to jsem teda hrozne zvedav, kam s nim pohne zrovna takova spolecnost... zatim z videi jejich GW990 pozoruji VELKOU ztratu cistoty grafiky (neco jak preplacany Samsung), kterou ma originalni Meego :???:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od uni »

Tak to že Symbian nemůže konkurovat "velkým" systémům jako je iOS a Android je jasné, na to má příliš staré jádro, tak jako tak byl nevhodný. Ale pro S60 FP2/něco dál to byl zcela vyhovující systém, resp. v tomto segmentu nemá konkurenci (nemyslím cenově, ale filozofií) a stále se najde dostatečné procento lidí, kteří nechtějí matlat displej. jim chce Nokia v budoucnu nabídnou, je mi záhadou. WP7 to nebude, S40 také ne.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od bkf1 »

uni píše:stále se najde dostatečné procento lidí, kteří nechtějí matlat displej
Presne tak ;o) U nas v praci v podstate vsichni manageri po zbeznem ozkouseni dotykovych reseni nakonec sahli po klasickych vice-mene manazerskych nedotykovych Nokiich (E52, E51 (postarsi kousky), E72... a k tomu par nejakych tech 6300).
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od IkE Blaster »

Standa píše:Než by Nokia předělala celý Symbian, tak z WP už bude dospělý systém s rozvíjející se uživatelskou základnou. Proč se raději nespojit s někým, kdo to umí a má už velmi kvalitní základ vytvořený...
No já teda nevím, ale OS Nokie N7 je momentálně daleko dospělejší než WP7. Nedokážu odhadnout, jaký má vývojářský potenciál (myslím tím budoucí rozšiřitelnost).



Jinak Android taky používá základy původního linuxového jádra, takže o zastaralosti se zase tolik nedá mluvit. Těžko zjistit, jak je na tom s možnosti jádro Symbianu. Meego je na tom stejně jako Android, jen nedostal v praxi šanci na dodělání pořádného obalu.


uni: A on pro takové lidi ještě někdo něco produkuje? Bez konkurence se Nokia ani nemusí snažit.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od bkf1 »

IkE Blaster píše:No já teda nevím, ale OS Nokie N7 je momentálně daleko dospělejší než WP7.
Pod to bych se take podepsal, ale smula, ze tyhle nove N7/N8 maji na dnesni dobu NEPOCHOPITELNE pomale procesory :-/ Od telefonu za 10ku uzivatel ceka nejaky vykon, zvlast dnes, kdyz na kazdem rohu po nad nekdo rve "3D!!!". Samozrejme pomaly HW je vec, za kterou OS nemuze i kdyz casto si vsimam, jak podle nej OS uzivatele hodnoti :-/
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od uni »

No to že tví manažeři mají tyhle Nokie...buď jim tam někdo fandí, rozumí nebo cokoli jiného, tak se kolem něj tvoří adekvátní skupina uživatelů. Kolem mě se taky tvořila skupina (spokojených) uživatelů Palm OS, kterým se ostatní "chytřejší" smály, že nemají přeci ten moderní systém s multitaskingem apod. kraviny.
N7/N8 apod. NEMÁ nepochopitelně pomalé procesory, ty procesory jsou výkonnostně plně adekvátní k HVGA rozlišení displeje, umějí (resp. chipsety) akceleraci HD, vysoké rozlišení fotoaparátu, atd. Tady není problém. Problém je v OS, který stojí na nevýkonném jádře, který na sebe roubuje jakousi akceleraci přes GPU a GUI pro dotykáče a celé to stojí na vratkých nohách, které Nokia nebyla léta schopna nahradit (Maebo, MeeGo, cosi podivného int. tabletu). Teď je vzala a hodila do vody (spojení s MS). Za Nokii a uživatele....škoda.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od Standa »

IkE Blaster píše:
Standa píše:Než by Nokia předělala celý Symbian, tak z WP už bude dospělý systém s rozvíjející se uživatelskou základnou. Proč se raději nespojit s někým, kdo to umí a má už velmi kvalitní základ vytvořený...
No já teda nevím, ale OS Nokie N7 je momentálně daleko dospělejší než WP7. Nedokážu odhadnout, jaký má vývojářský potenciál (myslím tím budoucí rozšiřitelnost).
Jo, proto jsem raději psal o základě, ne o celém systému. Dosavadní reakce vždy o WP7 mluví jako o nejrychlejším, nejergonomičtějším a stabilním (dotekovém) systému, což beru jako ten základ. Co z toho bude dál, je jen na MS.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od janac_marek »

Je to tak. O WP7 sa to hovorí. Ale nechápem prečo. Ale asi tuším.
Je to jediný systém, ktorý nelaguje, neseká. Seká Android. Seká iOS. WP7 ide plynule.
Ale loading hier je pomalší (i po NoDo update).
Ja hlavne dúfam, že iOS aj WP7 budú podporovať dual core čím skôr. U iOS je to takmer isté s iOS 5, ale u WP 7.5 nie je isté nič a ak to MS neurobí, znova bude mať zbytočnú priepasť.

Dual core procesor je v mobile oveľa viac dôležitejśí pre plynulý chod, ako si niektorí myslia.
Dokonca na Androide to môže odstrániť lagy a aj widgety by boli fajn (ak by bol systém dobre spravený, čo od Google neočakávam, beta, beta, beta, ... a radšej sa pridá nová nedoladená funkcia ako by sa mala doladiť stará, ktorá nebehá na 100%).

Samozrejme s týmto všetkým sa spája aj battery a potrebná battery revolution pre tento svet. Ak by battery revolution došla, tak by na mobiloch konečne mohol bežať úplne plnohodnotný multitasking bez lagovania. Ešte to chladenie (teplo meniť na energiu :) ).
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od biscuit84 »

Tak vzhľadom na pomerne výkonný HW u WP7 telefónov a fakt, že zatiaľ nevedia ani polovicu funkcií, čo zariadenia s Androidom by bolo ich prípadné lagovanie či sekanie už naozaj peknou fraškou. U Androidu sú najväčším problémom neoptimalizované nádstavby výrobcov a x aplikácií zbytočne bežiacich na pozadí. To najviac "žerie" RAMku, takže môže mať kľudne aj 2GB a stále to bude sekať. Dual-core vyrieši hry, kvalitu streamingu, ale UI určite nie, tam je to na zamyslenie pre výrobcu.
Ale späť k Meegu: Ten systém mohol byť plnohodnotnou konkurenciou Androidu. Nokia na jeho vývoj vynaložila určite nemalé prostriedky a teraz ho "zareže" rovnako ako Maemo. Mimochodom, na N900 som si robil minulé leto zálusk, ale predavač, ktorý tomu očividne trochu aj rozumel ma odradil, že ten systém je určený len nadšencom a Nokia v jeho vývoji očividne nehodlá pokračovať.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od janac_marek »

Vieš, to je tak. U systémov ako Android sa stále bude chyba zvaľovať na výrobcu aplikácia, alebo železa samotného.
A toto je to, kde vedie WP7 a iOS. Jasne vymedzené pravidlá. Žiadne takéto voloviny sa nebudú diať.
Proste tá otvorenosť je najväčšou nevýhodou Androidu a robí ten systém takmer nepoužiteľným.

Šak je normálne, že prístroj za 500€ bude lagovať a nepôjde mi poriadne ni BT HF v aute? Prestane reagovať systém pri pick up hovoru? Nechá spustenú app na pozadí, ktorá svojmi zvukmi prehlušuje hovor?
Mne je jedno, či je to vina Google alebo HTC. Ja potrebujem prístroj pouźívať a nie riešiť neustále kraviny. Čas sú peniaze.

Ďakujem, neprosím.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od biscuit84 »

Tak nemôžem s Tebou nesúhlasiť :) Prečo si mysliš, že okrem DHD mám i iPhone? :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od IkE Blaster »

Protože je to skvělá multimediální a především herní platforma?

janac_marek: No, rozhodně dám radši 500Eur za něco s opravitelnými chybami, ale bohatou funčkní nabídkou, než méně za něco bez chyb, protože je nemá kde mít (aneb dodělej si sám - nemám s tím problém). Samozřejmě by ten telefon měl být bez chyby hned, jde o to, jestli je to vážně stav po prvním zapnutí. Pokud ano, tak je to chyba výrobce, ale nesváděl bych to na systém (jestli mi budeš chtít oponovat, že tobě jako end-userovi to je jedno, tak bych ti mohl oponovat, že end-user bere telefon jako telefon, takže nefunguje jeden, zkusí druhý - většinou bez ohledu na OS). Jinak jsi celkem hezky hodil všechny zařízení do jednoho pytle... Android je něco jako motor v autě - každé auto jej má, ale pokaždý je trochu jiný.

Ještě trochu to rozvedu - jak jsi řekl, čas jsou peníze. S mým využitím PDA mi ten čas bude momentálně šetřit pouze Android/iOS, třebaže bude na začátku potřeba věnovat ladění pár dnů. Stále to stojí za to.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od janac_marek »

To si ty. Máš ešte 18 a máš čas to riešiť. Ja to potrebujem používať a keď to nefunguje, tak mi je to na nič.
A pokiaľ existuje možnosť, že celý systém sa rozhodí legálne nainštalovanou aplikáciou z marketu, tak.......
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od IkE Blaster »

V tom máš pravdu, to nezamlčím :) Jinak - ale to potom nemusíš používat takto drahý telefon, ne? Nebo ti WP7 nějak výrazně usnadňují práci? Pokud jsem si všiml, tak zatím umí pořádně (z "přidaných hodnot") jen Exchange a sociálně laděné aplikace. WP7 jsou pro mě osobně vážně "kdo nic neumí, nic nezkazí" (ne doslova). V tomhle směru je pro mě většina ostatních systémů lepší.
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od Ingnition »

Aha, Obama zabil Usáma bin Ládina tak se flame a hádky přesouvají k Nokii. Have a fun! :D
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od biscuit84 »

@Ignition: Tak informácie v článku sú dosť zásadné, takže bolo nad slnko jasné, že debata k nemu bude dlhšia :)
@Ike Blaster: Áno dá sa aj tak povedať. iPhone skutočne používam hlavne ako multimediálne zariadenie. V tomto sa naň Androidové telefóny zatiaľ naozaj nechytajú.
@janac_marek: Ktoré aplikácie Ti systém zhadzovali?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od mike-biker »

Nechci hoši rýpat, ale co má směr debaty společného s titulkem o propouštění zaměstnanců fy Nokia? Pls k věci. ;-)
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od biscuit84 »

Zas sa to zvrhlo na debatu WP7 vs Android vs iOS, snáď už po miliónty krát :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti