Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Další telefony se systémem Windows Phone
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od IkE Blaster »

Moc nechápu - ano, český vývojář to má ztížené, pokud chce dát aplikaci na market (možná i nemožné), ale o to mi nešlo - šlo mi o samotný vývoj. Mě osobně systém neoslovuje a do komerčního vývoje pro podobné přístroje se ani nechystám (možná se nechám uvrtat do iOS kvůli jednomu projektu, ale i tak to není můj vývojářský cíl).


WP7 je pro mě nepoužitelný systém.



A jsem rád mimo fakta a realitu, je to tak pohodlnější. :lol: Ale jen v některých ohledech
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od htcjirka »

Pavle doporucuji zajit na ocni,vidis v mem textu nekde slovo nepouzitelny system?Je to zatim nejhorsi system s privlastkem OS.
Promin ale vyzdvihovat volani,sms,emaily,internet :roll: to je uz v kazdem zakladnim telefonu,to je trosku malo na to ,ze si to rika OS.Predstav si ze i zakladni nokia ci jina znacka umi oproti WP7 i sdileni internetu,sdileni souboru pres bluetooth,mass storage i si zvolit vlastni vyzvaneni.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od bkf1 »

TO Pavel:
Jeste jedna vysvetlivka... Kdo napíše, že je WP7 nepoužitelný systém mysli to, ze je nepouzitelny pro nej osobne. Kdyby nekdo napsal, ze WP7 je OS, ktery je nepouzitelny pro vsechny uzivatele na svete, tak je to samozrejme nesmysl.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od morro »

Tak zařízení Zune jsem si plánoval koupit, ale je pravdou že po koupi Windows Phone to tak trochu opadlo. Jinak nebýt Zunu tak bůh ví jak by Windows Phone vypadaly, protože koncepce Metra je převzatý ze Zunu. Myslím, že by MS měl spíše omezit ne úplně zrušit vývoj Zune.

Celá diskuze se zase nese ve znamení htcjirka co by user, který hází negativa na Windows Phone vlastně na celý MS, aniž by si uvědomil, že Microsoft právě teď prochází renesancí (IE9, Windwos Phone, Kinect – a hází koncovým uživatelům pěkné technologie a software) a -Pavel-, který je optimistou a normálním člověkem ve smyslu cílové skupiny Windows Phone, ale hlavně, fanouškům Windows Phone nezhnusuje jejich devices.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od bkf1 »

-Pavel- píše:mi to ale víme, co WP7 chybí, nemusí to psát tři uživatelé pořád dokola v každém tématu, dokola a dokola, můžete se bavit také o něčem jiném.
Stanley píše:Nebo všechny diskuse zamknem a počkáme, než se situace zlepší? A nebo prostě bude cenzurovat, nebo alespoň zavrhovat všechny kacíře, kteří si dovolí napsat něco proti?
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od Paulos »

Vlítnu do OT:
bkf1: Občas mám pocit, že si trošku té kritiky taky zasloužíš i ty jako osoba :) Kupříkladu na nervy lezoucí označení "Windows Pocketpaskvil 7," které používáš i v jiných diskusích. Buď rád, že jsem tam nevlítl... Jinak kritiky mobilních systémů není nikdy dost, ale nemám rád takovou, kdy ten systém někdo úmyslně haní se slovy "Micro$hrot nic neumí a WP7 je toho důkazem." /Protože je to jasná lež, víte, milé děti? :tlem: / Jen tak pro připomenutí, ty ses tady docela hodně navážel do designu WP7, pokládajíc ho za naprosto příšerný a rozlezlý, a nechápal jsi, jak se někomu může líbit...
A -Pavle-, malinko už to taky přeháníš. Nicméně s výrokem -
-Pavel- píše:Kdo napíše, že je WP7 nepoužitelný systém, je absolutně mimo realitu.
- souhlasím bez výhrad, ať už byl určen komukoliv.
htcjirka: Boha jeho, ten systém umí jak sdílení internetu, tak vlastní vyzvánění, dokonce bych řekl, že v tomto směru se od WM6.5 zas tak moc neliší. Problém vidím v nějakých zadrhnutých kolečkách v MS, která brání dodělání těchto funkcí v rozumném čase.

A zpátky k T:
CZ uživatel může nyní aplikaci oficiálně vydat (přes prostředníka, např. Yalla Apps, a je to posvěcené MS). Horší je, že už si ji nestáhne :)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od bkf1 »

TO morro:
Ja nevim, ale to vidim tak, ze htcjirka a ostatni uzivatele tu diskutujeme slusne o tom, co je ted. Pavel chce vsechny diskuze o nedostatcich WP7 nechat cenzurovat, dokud se WP7 nestane plnohodnotnym OS, ktery si oblibi siroka verejnost.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od htcjirka »

htcjirka: Boha jeho, ten systém umí jak sdílení internetu, tak vlastní vyzvánění, dokonce bych řekl, že v tomto směru se od WM6.5 zas tak moc neliší. Problém vidím v nějakých zadrhnutých kolečkách v MS, která brání dodělání těchto funkcí v rozumném čase.
Vsude to pisu mluvme v soucasnem slova smyslu a ne o budoucnosti,zatim to neumi,az to bude umet muzeme se bavit na jine rovine.
Psal jsem o tom, že souhlasíš s tím že je systém nepoužitelný ! To je rozdíl.
Je zatim nepouzitelny na spousty beznych funkci a to z neho zatim dela vice hloupy telefon a zatim si nezaslouzi nosit znamku OS tj operacni system.
Celá diskuze se zase nese ve znamení htcjirka co by user,
Diskutuje nas tu vic co vyzdvihuje a vidi nynejsi chyby WP7 ve slusne rovine,nebudume delat cenzuru a tvarit se jak je to prima kdyz to tak neni.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od premikkoci »

Zune končí. A vy hned musíte WP7 neumí to, neumí vařit, neumí montovat, neumí to to. Jste jak malé děcka. Bfk1 zkus se nesrat do každé diskuze, která se týká WP7 a haj si svůj čistý android, paradoxně vlastníš historické zařízení s WM. Proč už nemáš dávno android, který umí všechny věci? Já bych rád jednou velice rád zadiskutoval v sekci WP7 a ne, aby to tu někdo pořád prasil. Doufám, že se teď najde nějaký chytrolín, co mě bude říkat, že si léčím komplexi či mi došli argumenty
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od bkf1 »

TO Paulos:
Ano graficky design WP7 se mi prici a jelikoz chce MS uspet u VETSINY uzivatelu mobilnich OS, pak ho hodnotim jako paskvil. Pokud MS chce zamerit WP7 na nejakou minoritni skupinu, tak ma samozrejme takovy design svuj vyznam a komentar ke graficke podobe ma asi vyznam jen od nekoho, komu se to libi.

TO premikkoci:
Ja tu vidim deti, ktere se vztekaji, ze nekdo slusne pise realna subjektivni negativa o konkretnim vyrobku. Jinak Android nemam zatim, protoze mi moje WM zarizeni dobre slouzi a kdyby doslouzilo nebo prestalo splnovat vice mych pozadavku, pak teprve bych vybiral nejaky Android (pokud to nekoho zajima, tak ted bych volil SGS i kdyz vubec neplnuje moje predstavy o designu). Jinak... chces diskutovat o WP7? tak diskutuj! kdo ti brani? maze ti admin prizpevky nebo proc nediskutujes o WP7? tak diskutuj o WP7?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od htcjirka »

..rýpáním o nepoužitelnosti systému je trochu dětské..
Detske je prave to,ze neumi prave tak zakladni a bezne funkce.A pokud nechce skoncit WP7 jako Zune,musi s tim microsoft urychlene neco delat a ne updaty odkladat.Protoze spousta uzivatelu cekat nebude a uz ani dnes neceka.I na xda je uz pekna radka otravenych uzivatelu diky microsoftimu odsouvani..
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od premikkoci »

MS potvrdil aktualizaci v quartálu 2011. Htcjirko nejsi fanatik do základních a běžných funkcí?
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od morro »

htcjirka: Jirko, ale já už jsem tu minimálně 3x psal, že ten systém je spíše pro USA, kde takové věci podlě mě až tak neřešej. Ten systém je báječně použitelný pro teenagery, které IT nezajímá. Je mi tě líto, že ti Microsoft nenadělil hned ze základu Windows Phone fce, které potřebuješ, ale jsou to fce, které potřebuje málokdo v USA a o to tu jde... Mám známou v USA a ta řekla, že na Windows Phone jí vadí věci, které se točí kolem FB ... na to už je to pěkné celé vidět nemyslíš? Možná i proto pro Microsoft bylo podstatnější udělat Windows Phone s fce, které by užili masy, ale zase v USA.
Asi když bych to tak shrnul tak Windwos Phone 7 je pro lidi s USA mentalitou a na to si my češi budem muset prozatím zvyknout.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od bkf1 »

Mno jo, ale proc tedy MS chteli nejdrive vydat WP7 v evrope, kdyz je tedy "pro USA"? Pamatuji si kdysi nejakou charakteristiku uzivatelu (nevim jestli to plati doted), ale udajne my evropani jsme oproti USA mnohem narocnejsi na to, co ma technika umet. U me to plati a kdyz tak vezmu svoje zname a kamarady tak vetsina z nich ma vyssi naroky (nerikam, ze stejne jak ja, to rozhodne ne).
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od morro »

bkf1: UK, FR, DE - to je pro MS Evropa, kde jsou relativně lidé taky dál (i se službami)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od Paulos »

premikkoci, -Pavel-: Cítím to podobně. Prosím už ale nějakou rozumnou debatu. Od všech.

htcjirka: V tom případě se ale bavíme o funkcích, které (ne)mají implementované své položky v GUI. Jak už jsem psal, věřím, že v základu jsou WP7 velmi podobné WM6, čili ty funkce umí, a to už od začátku. Např. OEM partneři mají svá vlastní vyzvánění. Většina vyzvánění včetně předinstalovaných obrázků a videí se opět nachází ve složce Windows. Čili je zřejmé, že to jsou zcela umělá omezení, stejně jako např. nemožnost plnohodnotně používat funkce některých telefonů, když v sobě nemají SIMku (osobní zkušenost - případ Sony Ericssonů). /dávám jen příklad, ne základ pro demagogická srovnávání/

bkf1: Vidím, že ses toho předsudku, že ten design normální lidé zavrhnou, stále ještě nezbavil. Nebo se jim jen divíš? Sorry, ale já ne.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od Krayzie »

Fakt je trapne v kazdom vlakne pisat co WP7 nevie. Ak chce niekto o nedostatkoch WP7 pisat, ma tu na to samostatne vlakno ( http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136&t=23467" onclick="window.open(this.href);return false; ).

To, ze niektore funkcie WP7 nepodporuje (snad sa to casom zmeni) este neznamena, ze je ten system nepouzitelny. Ja som sa ziatial stretol len s 2 nedostatkami v realnom pouzivani, ktore som polahky obisiel (raz som chcel poslat fotku cez BT, musel som na to mailom a nechce sa mi zadavat 62 znakove Wi-fi heslo, tak wi-fi doma nepouzivam, ani nepotrebujem).

Pre skusenejsieho ani tethering, ani navigacia (sice zatial len jedna), ani vlastne zvonenie (povie mi niekto naco? vsak uz nemam 15) nie je problem, dokonca aj mass storage nie je problem (teda ak tym myslime to iste).

Najvacsi problem WP7 je momentalne nedostupnost marketplace (ak sa to do konca roka nezmeni, tak na protest znicim svoje HTC Trophy a vratim sa k mojmu milacikovi SE W800i :tlem: ).
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od bkf1 »

TO Paulos:
Ano presne tak. Myslim si, ze vetsina uzivatelu (nerikam vsichni) tento design zavrhne a bude pouzivat konkurencni OS. Uvidime casem samozrejme...
Jinak ty si tedy myslis, ze WP7 umeji vlastne vsechno v rozsahu WM6.5, jen to je "neviditelne" (tzn. neco jako nastavovani pomoci registru apod.)?
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od Paulos »

bkf1: Podle toho, co jsem viděl, tomu celkem silně věřím ;-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Microsoft končí s přehrávači Zune, ve WP7 ale zůstane

Příspěvek od htcjirka »

To je uplne jedno jestli jsou umele omezene ci zakazene ale ve vysledku = neumí to,takze to neni argument a neni se o cem dál bavit.Zopakuju to znova,pokud Microsoft chce uspet a stat se plnohodnotnou platformou bude muset tyto funkce casem povolit,ale velice rychle a ne otalet a rozbalovat to nekolik let..odkladat updaty apod.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti