Integrovaná GPS

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
krabicka3
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: ned led 06, 2008 23:28
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Integrovaná GPS

Příspěvek od krabicka3 »

Ano, antena mobilu je opravdu umistena vzadu dole, ale nejsem si jisty, ze se to take tyka GPSky.
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Integrovaná GPS

Příspěvek od danri »

Jakou máte cestu ke kartě v iGO 8.3 v sys.txt?
franta100
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 16, 2009 11:56
Zařízení: Samsung i8000 Omnia II

Integrovaná GPS

Příspěvek od franta100 »

krabicka3 píše:Stahnul jsem si demo Navigona 7, zkousel jsem ho teda jenom okrajove, a musim rict, ze funguje fakt hezky...Akorat jsem neprisel na to, jak otocit obraz o 180 stupnu. Ten napajeci konektor nahore vymysleli opravdu los kokotos grandos.
pokud vysuneš klávesnici,otočí se to,ale je to způsob na nic
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

Integrovaná GPS

Příspěvek od Termiks »

danri píše:Jakou máte cestu ke kartě v iGO 8.3 v sys.txt?
Mě iGo 8 taky nechodilo, pak sem soubor sys.txt na tvrdo smazal a chodí to :) Tak to zkus taky, ale pro jistotu si udělej zálohu toho souboru...
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Integrovaná GPS

Příspěvek od danri »

Výborně. Jak jednoduché to bylo. Dík
franta100
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 16, 2009 11:56
Zařízení: Samsung i8000 Omnia II

Integrovaná GPS

Příspěvek od franta100 »

Vám co IGO8 běží to také hlásí za jízdy co chvíli " ZTRÁTA SIGNÁLU GPS"? - je to použitým GPS modulem, nebo mám smůlu jen já při koupi B7610 ???
krabicka3
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: ned led 06, 2008 23:28
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Integrovaná GPS

Příspěvek od krabicka3 »

Pro overi funkcnosti GPS doporucuji stahnout demo Navigona 7, ve kterem to chodi opravdu dobre.
franta100
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 16, 2009 11:56
Zařízení: Samsung i8000 Omnia II

Integrovaná GPS

Příspěvek od franta100 »

krabicka3 píše:Pro overi funkcnosti GPS doporucuji stahnout demo Navigona 7, ve kterem to chodi opravdu dobre.
Díky za radu........demo Navigon 7 už tahám a zkusím to - ještě prosím: je také třeba nastavovat porty a podobně??

-- sob zář 26, 2009 13:37 --
unus píše:V nastavení telefonu a v nastavení aplikace musí být nastaven STEJNÝ port!!! Rychlost doporučuji 57600.

Za určitých okolností muže FIX trvat i více jak hodinu!!!
No nevím mě to při pokusu nastavit stejný port napsalo, že stejný být nesmí!!! tak nevím - v telefonu mám port9 a v navi port 7

-- sob zář 26, 2009 15:29 --

tak jsem asi "zvláštní" - stáhnul jsem si zkušební verzi Vavigonu 7 pro smartphony, po zkopírování na kartu a pokusu to instalovat mi píše: buď je nekompatibilní,nebo originál nepodepsaná.......asi půjdu chcípnout do houští

-- sob zář 26, 2009 18:45 --

na recenzi o Omnii II. jsem si přečetl, že : problém s GPS.....Stáhl jsem proto přes Wi-Fi pozice satelitů, spustil navigaci a vše jelo OK!!!----
prosím vysvětlit co a jak "stáhl pozice satelitů"....jsem laik a nerozumím tomu.....GPS mi ale stále hlásí Ztráta signálu GPS a už přemýšlím zda to není nekvalitním GPS modulem a zda B7610 nevrátím...........poradí někdo???
krabicka3
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: ned led 06, 2008 23:28
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Integrovaná GPS

Příspěvek od krabicka3 »

V Navigonu 7 jsem nastavil port 7 na rychlost 57600. Satelity najde opravdu rychle. Sice jsem nejel v desti, ale ztrata signalu se opravdu nekona (jako v iGo, jak tu nekdo psal). :)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Integrovaná GPS

Příspěvek od mike-biker »

Vzhledem k tomu, že Omnia i8000 se prodává zatím jen v Singapuru a B7610 jen u O2, není podle mě v současných ROMkách vychytané Radio. Jakmile dojde k Release pro Evropu s WM 6.5, přijde kvalitnější ROM a citlivost GPS by měla být lepší. Já používám TomToma a i když mám aktualně stažené satelity a používám GPS Gate, tak fixace trvá někdy i 5 min. A to je moc. V předchozí verzi - G6 v jednu chvíli mi přes Gate naskakovaly satelity do 3 sec. 8-) . Čip je dle mě identický jako např. u HTC, ale ROM je nic moc. :twisted:
krabicka3
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: ned led 06, 2008 23:28
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Integrovaná GPS

Příspěvek od krabicka3 »

S tou ROMkou co pises to zni logicky, otazka je jaka bude realita. S Navigonem 7 mam fix (cold start) do minuty, kdyz stojim na miste, do dvou, kdyz jedu.
Jinak se spolehni, ze cip neni stejny jako u HTC, proto jsem si koupil Omnii a ne TP2. HTC ma Qualcomm all-in-one cip, ktery v procesoru ma integrovanou i GPS krome jineho, kdyzto Samsung pouziva vlastni processory, nikoliv od Qualcommu. ;)
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Integrovaná GPS

Příspěvek od elcrys »

Tím bych si nebyl tak jist, na základní desce jsou viditelné minimálně 2 čipy od Qualcommu, viz. dokument "Internal Photos" organizace FCC:

https://gullfoss2.fcc.gov/oetcf/eas/rep ... GTB7610%27" onclick="window.open(this.href);return false;

Na menších čipech (z nichž jeden je určitě GPS) nejsou bohužel popisky dostatečně viditelné, ale já bych to tipoval také na Qualcomm (u GPS není ani o mnoho více na výběr).
krabicka3
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: ned led 06, 2008 23:28
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Integrovaná GPS

Příspěvek od krabicka3 »

No, v HTC zarizenich je v jednom cipu Qualcomm jak processor, tak GPS. Tady to tak logicky neni, kdyz processor je Samsung.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Integrovaná GPS

Příspěvek od elcrys »

To je omyl, GPS čip nemá s hlavním procesorem nic společného. Důkazem toho je např. HP iPAQ 614c, který používá čipset Qualcomm MSM6280 + hlavní procesor Intel PXA27x, přičemž jako GPS je použita část čipsetu Qualcomm. Toto řešení je poměrně často používané i u ostatních výrobců.

EDIT: Každopádně pokud tam nebude Qualcomm GPS, tak dalším možným řešením je SiRF. Myslím, že nějakým diagnostickým prográmkem by se to dalo zjistit.
krabicka3
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: ned led 06, 2008 23:28
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Integrovaná GPS

Příspěvek od krabicka3 »

Kdyz jsem si tehdy kupoval Raphaela (Touch Pro), tak jsem se nekde docetl, ze GPS, processor, wi-fi, BT a mozna jeste neco jsou soucasti jednoho cipu. Dale ve prospech meho tvrzeni mluvi i to, ze TomTom 7 sam od sebe s GPSkou v Omnii nespolupracuje (narozdil od HTC obsahujici Qualcomm processor).
Ale jako nevim, ze bych za to dal uplne ruku do ohne to taky ne. Nevim jaky diag. programek by to dokazal zjistit. :(
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Integrovaná GPS

Příspěvek od elcrys »

Všechny tebou vyjmenované HW součásti nejsou u Touch Pro součástí jednoho čipu, ale jednoho čipsetu (který je složen z několika samostatných čipů) a může být výrobci za určitých podmínek upravován, což by nebylo u jednoho monolitického čipu možné.

Co se týče té diagnostiky, tak např. u HP je Asset Viewer, který dokáže mimo jiné zjistit nejrůznější údaje z používaných ovladačů a knihoven k různým HW součástím. Předpokládám, že Samsung nic takového nemá, takže je nutné tyto knihovny vyhledat ručně např. v registrech, kde bývají zaneseny jejich názvy a umístění, z čehož lze poté vydedukovat název společnosti, která je poskytla.
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: stř led 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Integrovaná GPS

Příspěvek od _Ja »

Tak se mě podařilo rozchodit iGO8. :banan: Port v aplikaci nastaven na 7, frekvence 4800. Přikládám údaje vyplněné v SYS.txt souboru:
-------------------------------------
[interface]
resolution_dir="240_240"
screen_x=480
screen_y=800
skin="ui_igo8"

[rawdisplay]
screen_x=480
screen_y=800
class="portait"
-------------------------------------
Jediná nepříjemnost je, že se navigace zobrazuje pouze na horní polovině displeje (na výšku). Satelity se mě načtou zhruba tak do 30s.
Zítra bude první testovací jízda :smt026
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Integrovaná GPS

Příspěvek od htcjirka »

U novych verzi iGO8 jiz neni potreba v sys.txt vyplnovat rozliseni displeje apod a i zobrazovani chodi korektne.Pouzivas nejakou prepotopni verzi.
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: stř led 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Integrovaná GPS

Příspěvek od _Ja »

iGo8 verze 8.3.2.6487. Když jsem to nevypsal, tak to na mě řvalo, že je chyba v rozlišení. Taky jsem zkoušel SYS.txt odstranit - iGO vůbec nenaběhlo. Tobě se zobrazí na celý displej?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Integrovaná GPS

Příspěvek od htcjirka »

Pak pouzivas nejakou prekopavku z PNA verze.Jedna z verzi ktera nepotrebuje v sys.txt nastaveni rozliseni apod je napr. 8.3.2.96054 ta i u Samsungu chodi na cely displej samozrejme.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti