Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Diskuze o telefonech řady Samsung Omnia (Omnia II, Omnia Pro...)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Svestka »

No problém bude asi v tom, že v zahraničí už videohovory pravděpodobně využívány jsou myslím tím hlavně USA, kde jsou největší odběratelé, takže asi proto je druhá optika tak oblíbená u výrobců. Každopádně je to zbytečnost ale na druhou stranu na tomhle až tak moc neušetří je to otázka tak sto koruny.

Ono výrobci mají taktiku, raději tam dát všechno, než aby někomu něco chybělo a je to logické, jelikož by mohli ztratit kvůli pár korunám, které jím stejně budoucí majitel zařízení zaplatí potencionální byť malé procento zákazníků.
Grga Pitic
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř zář 02, 2009 13:31
Zařízení: Samsung B7610

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Grga Pitic »

No u Samsungu ale na tohle pravidlo technici pozapomněli, jinak by tam ty diodky ohlašující zmeškaný hovor museli dát.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Svestka »

No jo diody by byly fajn ale zas tak strašné to není, stačí smáčknout jedno tlačítko a zamknutý telefon ti rozsvítí displej, takže ono to až tak nevadí ale je jasné, že pro někoho je to důležité a i já bych diodu uvítal.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od fore »

no :) ja sem nastesti dotedka jel na hloupym telefonu tazke mi diodky urcite vadit nebudou :) stejne pokazdy kdyz vemete telon do ruky ho odemknete a zjistite co se stalo :)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Svestka »

No právě, že na hloupém telefonu nejsou diody tak potřeba jak u těch chytých. Na hloupém telefonu, se vypíná pouze podsvětlení displeje a povětšinou jde základní údaje přečíst u WM se vypíná kompletně celý displej a nepřečteš vůbec nic. Pro někoho může být otravné pokaždé odemykat a znovu zamykat přístroj jen co se od něj na chvíli vzdálíš a nevíš tím pádem jestli jsi něco nezmeškal. Teoreticky by to šlo vyřešit nějakým programem, který při jakémkoliv zmeškání čehokoli by nechal rozvícený displej a podsvícení na minimum do té doby, dokud by si uživatel přístroj znovu neodemkl a nezamkl. To ale také nemusí každému vyhovovat a sám nevím, jestli takový program zatím existuje.

P.s. Ještě dodám, že u OLED displejů by výše popisovaný program nemusel ani zdaleka brát tak moc energie, pokud by například program přes celou plochu roztahl černou barvu a vytvořil jeden bílý pixel tak bude odebírání proudu minimální. (Čím více černých nebo tmavých pixelů se na OLED displeji nachází, tím menší je spotřeba energie. Toto ale neplatí u LCD)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od IkE Blaster »

fore: Právě že ne. Když necháš ležet tel na stole a odejdeš třeba na záchod, tak pak musíš rozsvěcet display. Dřív jsem to nedělal
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Já osobně jsem diody nikdy nesledoval, raději mám soft, který mne na to v určitejch časovejch intervalech upozorní.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od KVARK »

Možná jsem to jen někde přehlédl, ale netuším jestli obě tyto Omnie podporují akceleraci OPEN GL.
Víte to někdo? :?:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Svestka »

Jistě, že podporují. :) Dnešní procesory bez podpory Open GL, to by byla ostuda. Né, že by to některé hry pořádně využily ale ta podpora tam samozřejmně je. Popřípadě máš tady důkaz: odkaz na speficikaci procesoru
CZernyPetr
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 07, 2009 18:38
Zařízení: k750i

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od CZernyPetr »

Byl jsem rozhodnitej pro Omnii II, když vyšla Omnia pro, tak pro ni, protože má klávesnici a je dejme tomu za stejný peníze. Už jsem jen čekal až mi příjdou peníze a že si pro ni asi ke kyslíkům zajdu. ALE když jsem u kyslíkářů viděl maketu, tak mě hodně zklamala. Doufal jsem že to bude jen blbá maketa, ale v dalším krámě to samý. Vůle mezi klávesnicí a displejem a opravdu ohyzdný středový tlačítko. Kdyby tak nechaly to C s povrchovou úpravou a ne ten nevzhlednej kus plastu. Takže asi budu muset oželet klávesnici, integrovanej stylus a moji oblíbenou kombinaci barev černo/červenou a koupit i8000. Opravdu nevím co si vybrat. Nemá někdo info jestli se s oficiálním prodejem (pokud vůbec bude) změní trochu vzhled omnie pro? Co jsem viděl ten stříbrnej, tak to je taky pěknej hnus. Takže asi vede i8000, ale nevím jestli dělám dobře, protože až na vypsaný nedostatky bych rád šel do PRO.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od ziminix »

CZernyPetr: Ta vůle je podle mýho způsobená tím, že je to maketa. Přece nebude nikdo investovat peníze do super vyladěný makety. Být tebou, tak si vemu Omnii Pro přes internet, a pokud by ty něco opravdu hodně vadilo, tak ji vrátit.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Daidalos »

Urcite to bylo tou maketou.Mne osobne by zajimalo jestli se tady bude prodavat ta upravena Omnie s WM 6.5,designove se mi libi asi 3x vic nez ta normalni.Co myslite?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Svestka »

Dle mého se prodávat asi nebude vůbec a pokud ano tak né v evropě a bude je sednat o upravenou verzi přímo pro konkrétního poskytovatele telefonních služeb. Nikde totiž na oficiálních stránkách samsungu není ani zmínka o tom, že by vůbec plánoval nějakou druhou variantu Omnie PRO. To video kde je ukazována může být pouze render u kterého to taky zůstane nebo jak jsem psal pro konkrétního poskytovatele ale pro evropu pochybuju.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Daidalos »

Tak to mne docela mrzi :-( ta normalni se mi moc(skoro vubec) nelibi a cekat mesice na WM 6.5 se mi opravdu nechce.Dalsi duvod proc setrit na HD2 :-( Svestko doufam ze se milis,ale mas oravdu opravdu neni nikde videt..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od htcjirka »

Diadalos ty delas jako by se bez WM6.5 nedalo zit a byly necim vyjimecnym.A limitovat se kvuli WM6.5 pri vyberu telefonu je ujete.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Svestka »

Tak mě se třeba OP líbí i když pravda, kdyby měla matný povrch, tak bych si liboval ještě více ale v dnešní době se matné povrchy nenosí takže jsem se spokojil s tímto ale osobně si myslím, že OP nevypadá špatně ale to už je natolik subjektivní názor, že nemá žádnou váhu. Doporučuju si zajít do O2 a podívat se na OP na živo, jelikož z videí se mi taky líbila o něco míň.
CZernyPetr
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 07, 2009 18:38
Zařízení: k750i

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od CZernyPetr »

Vezměme to čistě prakticky. Píše se na SW klávesnici na O2 (ne ou tů) o tolik hůř, aby to vedlo ke koupi Opro? Odpadne mechanická část která se časem může poškodit. Jinej rozdíl v nich jinak nevidím.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Daidalos »

Jirka:nejde o Wm 6.5 ,ale o to ze bude mnohem lepe vyladena,snad bude touchwiz lepe optimalizovany a cekat na nej mesice je trochu moc.Ty to mas jednoduchy mate xda kde mas vsecko o mesice driv.
Svestka: Jo urcite se k nim zajdu mrknou,ale jediny co se mi na OP libi je ta zadni strana ta je opravdu pekna.Ta upravena je mnohem hezci.
czpetr:asi si to nikdy neporovnaval a nemas sajn o cem mluvis.Na HW klavesnici se pise 2x lip a rychleji(mne),navic s SW klavesnice mne uz po chcili strasne boli palec.Kdyz telefon bez HW tak HD2 ma dost velkej displej abych ne nem mohl psat bez problemu,zkousel jsem Iphone,ktery ma displej jako OP a pise se mi na to strasne,furt preklepy a tak..
CZernyPetr
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 07, 2009 18:38
Zařízení: k750i

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od CZernyPetr »

Souhlas, zadní strana vypadá opravdu krásně, ten předek je ale horší. Co se týče HW klávesnice, tak máš Daidalosi pravdu, ještě jsem zařízení s HW klávesnicí (kromě klasickýho mobilu) neměl, ale někde jsem četl že se na O2 píše dobe i na sw klávesnici, tak jsem sse chtěl zeptat na názor kdo měl oba přístroje v ruce.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Rozdíl mezi Samsung Omnia 2 a Omnia Pro B7610

Příspěvek od Svestka »

Pokud ti stačí na tom zařízení psát pouze kratší sms tak bych v SW klávesnici neviděl žaden problém, zvyknout se na to dá docela dobře ale kdyby jsi chtěl psát cokoli delšího jako třeba mail nebo i delší sms tak už je to docela otrava.
Odpovědět

Zpět na „Samsung (Omnia)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti