Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Odpovědět
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od rraol »

Moc dík za rychlou odpověď To co píšeš by mi určitě taky stačilo - zvykl jsem si na systém číslování zakázek, kterým popisuji adresáře v PC - je to krátký číselný kód kterému rozumím a možná bych mohl událostem dávat tento kód na začátek do názvu. Jakmile zabliká upomínka, poznám z názvu jaké akce se týká.

Nicméně ta představa je lákavá - když zavolá zákazník a bude se ptát na svou akci - otevřel bych si jeho zakázku "krok za krokem" a viděl bych co se má u něj kdy dít - bez toho abych listoval událostmi které se ho netýkají

Ještě mě napadlo že zkusím vykoumat, zda by šlo kalendář propojit s excelem, protože v excelu si harmonogramy složitějších akcí tak nějak dělám... a určitě si je budu chtít nakopírovat i do Omnie. Kdybych psal datumy a časy v nějakém formátu, kterému kalendář rozumí... kdo ví, třeba něco takového jde, pohledám

-- doplnění předchozího příspěvku (úte dub 13, 2010 12:58) --


Tak jsem se začal nějak seznamovat s mým prvním WM zařízením. První dojem je trochu zmatený - čekal jsem nějaký ucelený přehled o naistalovaných programech - cosi na způsob "Start>programy..." kde se přehledně vyznám, a pak o storáži souborů.
Místo toho potkávám aplikace náhodou. Třeba do excelu a wordu se umím dostat jen přes "střední tlačítko (kostka-hlavní menu)>obrazovka Kancelář" a tam jsou kancelářské aplikace.
V nabídce Start je podle mě změť tematicky nesouvisejících ikon - hodiny vedle zástupce na YouTube například, a hafo dalšího, možná že zbytečně duplicitního balastu. Například tam vidím aplikaci "Telefonní seznam", a o něco níže "Kontakty". prostředí v nich je jiné, ale podle mě mají stejný smysl
Pak je tu ta ikona "Fotografie" - pod ní se skrývají naprosto všechny fotky z libovolných úložišť (i karty)- lze přepínat na "Složky" nebo "Vše". Ikdyž dám "Složky", pořád to vytáhne všechny složky vedle sebe bez ohledu na to, jak hluboko ve stromové struktuře ve skutečnosti jsou, a to podle abecedy. Když jsem sousedovi svou novou hračku předváděl, tak u tohoto se bohužel na prvním místě ukáží moje privátní fotografie, které jsou na kartě kterou jsem do Omnie vložil - takže nám z toho vyšla pěkná trapná chvilka :-( :oops: Normálně by se mi to nestalo, protože svoje soukromé fotky mám v systému poddadresářů uloženy diskrétně
Z toho samého důvodu ani nikomu nepředvádím krásně udělané prostředí "Kostka", protože při zobrazení fotek "aero" za sebou jsou opět na prvním místě asi 60 ks privátních fotografií... Nechápu proč bych takto "aerobně" nemohl vylistovat adresář, a v něm pak podadresář který bych byl ochoten někomu předvést??
Celkem mám na kartě něco kolem dvouset fotek - takže v prostředí "Kostka" nebo "Fotografie" je téměř nemožné je rychle najít, a proto na tyto líbivé funkce nelezu, a fotky vyhledávám v "Průzkumníku".

Můj dojem z prvního dne je zatím takový: "Proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě". Doufám že je to dočasné, že se nakonec ve WM 6.5 budu cítit jako doma. Dosud nemám úplně jasno jaké mám možnosti prostředí uživatelsky upravit - zdá se, že jsem pochopil, že obrazovky "Dnes" mám k dispozi tři, na každou si můžu dát něco jiného - zbytek hledám v nabídce "Start" nebo "Hlavní menu".
Omlouvám se za slohovku - přikročil bych k dotazu:
1) V SMS zprávách jsou Doručené, Odeslané, K odeslání, Koncepty a Odstraněné. Za nimi v závorce je uvedeno správné číslo (počet SMS), ale když otevřu "Doručené", tak vevnitř vidím i doručené i odeslané SMS! A musim se jimi probírat, nevidím samotné doručené. Naopak ve složce Odeslané jsou skutečně jen odeslané zprávy. Nevíte čím to může být?

2) V Opeře jsem úspěšně serfoval - portál centrum.cz jsem viděl tak, jako bych seděl u PC, ale po té, co jsem si dal centrum jako domovskou stránku, se mi už centrum objevuje v nějaké light verzi "Centrum do mobilu", který je graficky hodně jiný než normální vzhled centrumu. Lze se vrátit k původnímu vzhledu této stránky?
Zhouba
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv pro 03, 2009 10:06
Zařízení: Lumia 1520

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Zhouba »

doporučil bych SPB Mobile Shell - na http://www.spb.com" onclick="window.open(this.href);return false; - trial na vyzkoušení. Potom jde přes přes nabídku "Zkratky" (to je přeložený (!) název pro zástupce programů) na jednotlivé obrazovky "naházet" zástupce jednotlivých programů a potom je všechno pohromadě. :smile:

-- doplnění předchozího příspěvku (úte dub 13, 2010 19:28) --

To je prostě windows mobile základ, holt se musí sehnat další programy, které systém přizpůsobí k obrazu svému. Pro fotografie jedině - http://www.pdasoft.cz/modules.php?name= ... e&sid=4492" onclick="window.open(this.href);return false;
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Folkmy »

to rraol: k těm smskám. máš zaplý tzv. chat přepni si na klasické zobrazení smsek. zprávy-menu-možnosti-všechny hovory a dole je zapnout zobrazení řetězových sms. tak to odškrtni.

do worldu excelu se dostaneš přes start a office mobile. tady je world excel powerpoint a one note

k těm fotografiím. je lepší flešnout omnii na novější rom JD tam se dá vybrat složka kterou chceš.

z nabídky start se dají zástupci odstranit tak abys tam měl jen to co chceš
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Co se týče těch fotografií tak se dají udělat přehledné adresáře třeba "samsung tapety", " soukromá fota", "dovolená" "pracovní"atd atd. a pak si do těchto adresářů zkopírovat co chcete za fotky. Potom když otevřete fotografie tak se Vám zobrazí ty adresáře a vy si otevřete jen ten co chce. Když jsou fotky na kartě tak chvilku trvá než se načtou do těch adresářů, ale to je jen opravdu chvilku.
Co se týče webového prohlížeče Opera tak aby jste měli zobrazení stránky jak na PC a né mini jak do mobilu tak musíte jít po otevření Opery do- nastavení-pokročilé a zde dole si zaškrtnout pod názvem "identifikace-stolní počítač" a pak by se Vám měli zobrazovat stránky jak na PC. Jinak jak tu někdo psal doporučuji program SPB mobile shell, kde si můžete vytvořit mnoho ploch s mnoho zástupci včetně worldu, powerpointu, excelu atd atd. a hlavně od jednoho programu můžete mít třeba 5 stejných zástupců což u widgbetu u samsungu nejde-jak použijete jednoho zástupce tak dalšího již nemáte.
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od rraol »

Folkmy píše:to rraol: k těm smskám. máš zaplý tzv. chat přepni si na klasické zobrazení smsek. zprávy-menu-možnosti-všechny hovory a dole je zapnout zobrazení řetězových sms. tak to odškrtni.


Díky. Možná máme trochu rozdíl v lokalizaci - u mě to vypadá takhle: Start > Zprávy > Menu > Rozhovor (na stejné úrovni jako možnosti) > zapnout zobrazení řetězových...
Slovo rozhovor bych tedy nečekal :-) Ale povedlo se.
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Folkmy »

jj překladatelé v tom mají trochu hokej u smsek všechny hovory nebo rozhovor se moc nehodí
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od rraol »

Tak den druhý - už je to lepší :-) Začínáme si rozumět. Mám ale zase dotaz - sory že otravuju trivialitama.. Nastavil jsem aby E-mailový klient kontroloval nové zprávy každé dvě hodiny - to udělá, jenže pak nechá připojený internet a já ho ručně odpojuji. Tak nevím jestli by to šlo udělat tak, aby po kontrole změn na mém účtu "za sebou zase zavřel"? Pokud to nejde, zůstanu u systému který jsem užíval do teď - nové zprávy nekontrolovat, a otevřít program ručně když přijde SMS notifikace.
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Všechno jde Nastavení-nastavení sítě-Správce bezdrátové sítě-menu-nastavení datového přenosu-odpojit datové připojení když-tady máš na výběr ručně plus žádný paket po dobu a vybereš si kolik chceš minut.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od barberry.pha »

to rraol: ono ikdyz se ti to pripoji pri nacitani tech emailu tak se stahne jenom to co je potreba u emailu a pak je to sice pripojeny ale nic to nestahuje .. pouze to ukazuje cas a za dalsi dve hodiny uz se to nemusi pripojovat jenom to znova aktualizuje maily .. pocitam ze mas nejaky datovy neomezeny tarif ... ja jsem to u omnie vubec nevypinal ty datave prenosy a ani na baterii to nebylo poznat .. ukazuje to opravdu jenom cas od prvniho pripojeni a pokud nejsou nastaveny zadny aktualizace tak to nic nestahuje :)
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od rraol »

to Kasprik: Díky, už to vidím

barberry.pha: Aha - tohle řešení mě nenapadlo :-) Počítač mám vlastně taky pořád on-line a ničemu to nevadí. Tarif mám neomezený, takže délku připojení mi někdo neměří. Ale trochu si budu muset zvyknout na myšlenku že mám "furt dokořán".. Jak je to vlastně s hrozbou virů? Je toto zařízení opravdu natoli srovnatelné s počítačem, že jde i "něco chytit"? Pokud ano, jak je řešena antivirová ochrana - mám stáhnout nějaký antivir? Můžu v internetu v klidu používat internet banking?

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv dub 15, 2010 9:15) --

Jo a pro všechny: Abych se furt na něco neptal, a byl taky něčím užitečný já vám - mám pro vás taky radu :-D
Pokud vám upadne stylus venku na beton, a to ještě tak blbě že "na hrot", tak že ho zprasíte - je roztřepenej, má ostrý hranky a bojíte se něčím takovým dotknout displeje... tak na to pomáhá "vyleštění" o obyčejnej kancelářskej papír z tiskárny. Kroužíte po něm (kreslíte kolečka) a v ruce ho otáčíte a nakláníte všemi směry. Hrot stylusu je pak zase krásně kulatý a hladký :-D
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od barberry.pha »

viru se obavat nemusis .. ty se muzou vyskytnou max pri nainstalovani nejakyho warez(neoriginalniho,cracknutyho) programu, jinak je to opravdu jenom ukazatel jak dlouho si pripojil omnii k siti pres datovy presnosy .. no a pokud mas datovy prenosy neomezeny tak to opravdu nemusis resit :) ja to neresil a na vydrz baterie to nemelo vliv .. ty pouzivas u omniie ten stylus?
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od rraol »

No stylus částečně pouívám. Mám ho v ruce a normálně pracuju prstama, jen když se objeví nějaká titěrnost ťuknu do ní stylusem. Klasika je to malý tlačítko OK (nebo X) v pravém horním rohu. A pak při psaní používám tu malou klávesnici (modrobílou) s českými znaky. Ta je super, zvolil jsem si zadávání Shift, space, enter a backspace pomocí gest, začalo mi to vyhovovat a docela je trefuju i prstama - ale ne zcela.
Jinak použitím gest stylusem jsem za dva dny celkem poškrábal display - při správném naklonění přístroje je to v těch místech vidět. Takže se stylusu odnaučuji :-) Ale napsat třeba š,ě,ř pomocí gest "prstem" je docela frajeřina, ale už to v 80% případů udělám na první pokus :-)

Jo a večer jsem objevil hru Crayon physics - docela zábavná, ale ta bez stylusu hrát podle mě nejde. Takže teď ten display teda vypadá.... Asi budu muset honem koupit folii, jinak to za rok nebude vůbec reagovat.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv dub 15, 2010 10:44) --

PS: Jo a k těm virům - nohu tedy bez obav na stránku svého internet bankingu? Samozřejmě přes https
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od barberry.pha »

tak folii jsem lepil hned .. no holt rezistivni displej neni kapacitni a je docela nachylny na to poskrabani .. ja ovladal omnii pouze prsty a nemel problem .. ja si koupil folii brando antireflexni v sunnysoftu a byl jsem spokojeny .. nekohomu jsem ji tady doporucoval a byl taky spokojeny ale jde o zvyk protoze je trochu drsnejsi oproti hladkemu displeji nebo cire folii ale zase na ni nejsou videt otisky a neleskne se displej a i pruhlednost je docela v pohode .. jde pak jenom o zvyk, zkousel jsem pak i cirou ale rychle jsem se vratil k antireflexni ..
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od rraol »

PS2: Stylus používám ještě z jednoho důvodu - bez něj bych omnii asi nedokázal vytáhnout z toho origo pouzdra :-) Je v tom hodně těsně. Budu muset koupit něco bytelnýho na opasek - dřív než mi to někde na stavbě upadne na beton :-(

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv dub 15, 2010 10:52) --

to barbery.pha: Ty druhy displayů cos uvedl mi nic neříkají - je to tak že toto je jakýsi méně odolný display než u jiných zařízení?

Pokud v tom sunnysoftu mají i pouzdra, tak si to objednám ať mi to přijde všechno za jedno poštovné. Díky za tip - takže antireflexivní jo? A display bude dále citlivý na dotyk? Schválně - řekni mi jak mačkáš to tlačítko OK/X v pravém horním rohu bez stylusu - nehtem?
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od barberry.pha »

ja pouzival omnii jenom bez stylusu :) ten jsem ani nerozbalil :)
no rezistivni muzes ovladat prave i stylusem nebo nehtem ale je mekci takze nachylnejsi na poskozeni ...
kapacitni jde jenom brisky prstu a specialnim stylus(ma ho iphone) a ten je myslim ze skla takze neni tak nachylny a bez folie ok
no citlivost mi prisla mozna o neco horsi ale tim ze nebyl porad upatlany ten displej tak jsem s tim byl spokojeny .. psal je to o zvyku .. kdyz jsem ji nalepil prvni tak jsem byl trochu v rozpacich a po dvou dnech naprosta pohoda :)
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Folkmy »

to rraol: ten křížek se dá mačkat úplně v pohodě. taky mám folii od sunnysoft a paráda. mají tam i pouzdra jedno takový gumový, to by se ti mohlo hodit :-)
zkus tohle a dole je mraky příslušenství http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/110PBA ... ia-ii.html" onclick="window.open(this.href);return false;
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od rraol »

Folkmy: Tahle je lesklá.. Už jsem proved objednávku - a za chvíli si to jdu vyzvednout (nebude poštovné). Objednal jsem tu antireflexní, jak mi doporučil barberry.pha, pak nějakej hadřík na čištění, nabíječku do auta, a tohle pouzdro:
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/090PKR ... ia-ii.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Folkmy »

já ti napsal jen stránku :-)
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od rraol »

Jo aha :-). Jsem právě v tramvaji kousek od sunnysoftu, vodafon tu má 3G, je to celkem slu3nej fofr. Zatím jsem to testoval jen v gprs a to byla bída
Indian1
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 15, 2010 20:31
Zařízení: planuji Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Indian1 »

Zdravím všechny

Mám v plánu jít do Omnie II, chtěl bych se jen zeptat jak se ovládá a jak drží to tlačítko "kolíbka" přijmout položit hovor mezi tou kostkou, v obchodě na mě působilo docela forově. Jak to vydrží častější používání?

Jo a nemáte někdo zkušenost s verzí od vodafone (co tam mají za rom, a dále nikde jinde jsme to neviděl ale ta u vodafonu má na levem horním rohu napsáni 16GB je to standard?

Dík moc
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti