Upravujete video pro iPaq?

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Odpovědět
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Upravujete video pro iPaq?

Příspěvek od homi »

V recenzich udavano,ze ipaq v poho zvlada video,ale mi se nektere videa trhaji. Zatim jsem moc videa neprekompilovaval, a tak se chci poptat na zkusenosti. Jestli tedy uz nemam preplacany system nebo je to normalni?
Pouzivam Coreplayer, ma cenu resit treba jiny prehravac? Kolik mate volne pameti a jak je zatezovan CPU pri spusteni Coreplayeru?
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

Příspěvek od pavliicek »

Tak hlavne napis, co mas za stroj, aby se to mohlo analyzovat...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Da se odvodit, ze ma 614 ;)

Mozna zalezi na nastaveni videa v CorePlayeru, jake rozliseni ma to video? Ale at ti spis poradi nekdo, kdo pouzival 614 intenzivne
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

Příspěvek od pavliicek »

Kdyz jsem prispevek cet ja, zarizeni este v popisku uzivatele nebylo, proto se "nedalo odvodit":-). Jinak nevidim duvod, proc by se na 614 melo video trhat. Osobne bych proved zalohu a master reset - je to nejcistsi a leckdy nejrychlejsi zpusob reseni problemu:-)
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Se standardním DVD-ripem o bitrate okolo 1Mb/s nemá 614c žádné problémy. Možná ze začátku pár sekund, než se stačí přetaktovat a pak běží zhruba mezi 300-400MHz. Maximální takt se využije u daleko kvalitnějších filmů - např. 2Mb/s a více. Problémy s trháním plynou spíše z proměnlivého bitrate v některých scénách, kdy není schopen procesor tak rychle zareagovat. Používám TCPMP a nemusel jsem nic zvláštního nastavovat, snad kromě položky video, kde jsem dal logicky Intel XScale.
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

Jak zjistim,na jakem taktu jede ipaq?
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

V programu TCPMP 0.72RC1 stačí tapnout na Volby - Nastavení (popřípadě ještě zvolit kartu Hlavní) a zobrazí se informace o přístroji i s aktuálním taktem. Vzhledem k tomu, že se procesor taktuje takřka neustále, tak je při přehrávání videa třeba tuto cestu projít velice rychle, než takt při pozastavení videa zase "opadne" na základních asi 200 MHz.
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

Nenasel,asi proto, ze mam Coreplayer. Takze zkusim doinstalovat TCPMP. Ale da se pouzit TCPMP a coreplayer najednou, nebude se to mlatit? Resp. neni lepsi pouzit 0.81RC1 verzi? A jeste, jsou pluginy/kodeky pro TCPMP pouzitelne i v coreplayeru?
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Asi to budeš muset vyzkoušet, ale s tou verzí 0.81RC1 má 614c (alespoň podle ostatních) problémy, takže používám 0.72RC1.

EDIT: Tak jsem začal používat také CorePlayer, protože je při přehrávání výkonnější, i když pro videa s titulky používám stále TCPMP. Mám je oba bez problémů nainstalované naráz. Jinak CorePlayer zatím není postaven tak, aby mohl využívat jakékoli pluginy. Autoři implementovali všechny funkce (kromě formátu AC3 a titulků) TCPMP přímo do jedné instalace.
Odpovědět

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti