Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Koumi: Tak teď sleduj! Elá...hop:

https://onedrive.live.com/redir?resid=A ... hoto%2cjpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Stevik »

Jejda, kdes to vzal?
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Asi nehovořím jazykem tvého kmene...
Cože?
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Stevik »

Promin, spatne jsem se vyjadril. Myslim tu volbu probuzeni poklepanim v ofiko buildu.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Ta je tam snad vždycky, nebo ne? Od začátku jsem v Insider Release Preview, žádný HR bez obnovy a podobný skopičiny jsem nikdy nedělal.
A narozdíl odemě tam Koumi má ještě to ztišení otočením, což u mé maličkosti jaksi absentuje. Byť to ještě několik buildů zpátky fungovalo.
Záhada.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Pišta Hufnágl píše:Koumi: Tak teď sleduj! Elá...hop:

https://onedrive.live.com/redir?resid=A ... hoto%2cjpg" onclick="window.open(this.href);return false;
To je reakcia na čo? Bavili sme sa o preklopení telefónu nie? :)
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od street-dog »

Ano bavili jste se o překlopení telefonu a v tom nastavení co dal Pišta by to mělo být, ale já to tam taky nemám a taky mi to nefunguje, jako více věcí :-(
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od iljusin66 »

Má přítelkyně má od včerejšího večera problém se svou L830. Jakoby v telefonu něco jelo na pozadí na plný koule. Telefon se hřeje, má strašidelnou odezvu a sem tam se vypne. Restarty nepomáhají. Vypnul jsem synchronizaci zpráv mezi zařízeními a vyndal jsem paměťovou kartu. Nepomohlo. Netušíte někdo co ještě zkusit, než udělám restore telefonu?
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od jkubovic »

Chlapci, ja vám to zamotám ešte viac - nastavenie dotykového ovládania mám presne také ako Pišta a preklopenie mi funguje :-)
Akým spôsobom ste si inštalovali doplnky? Po aktualizácii na W10M by sa mal urobiť HR a potom sa nainštalovali doplnky samé. Ale trvá to dosť dlho, kým sa zo Store nainštalujú. Viem, že niektorí nečakali a inštalovali doplnky ručne z inštalačiek, ktoré sa tu dali stiahnuť. Nebude problém tam? Lebo môžu nastať 3 stavy:

1. Telefón bez HR len aktualizácia z W8.1 na W10M (t.j. pôvodné doplnky z W8.1)
2. Telefón po HR s automatickou inštaláciou doplnkov
3. Telefón po HR s ručnou inštaláciou doplnkov

Problém je ten, že si teraz neviem spomenúť, či som robil tú ručnú alebo automatickú inštaláciu :-)
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od street-dog »

Já jsem dělal jenom ruční instalaci GlancScreen jinak vše se udělalo automaticky.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

V nastaveniach to preklopenie nemám tiež. Ale funguje
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KoumiCZ »

Jak jsem psal, nepoužívám to, ale fungovalo to jednou ze tří pokusů. Většina doplňků se mi po HR nainstalovala sama. Dvoje doplňky jsem instaloval ze Storu manuálně přes nejsou aplikaci na bázi Sysapppusher. Jen pro pořádek, mám Lumii 640 LTE s posledním stabilním sestavením.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

relouth píše:
Pišta Hufnágl píše:Koumi: Tak teď sleduj! Elá...hop:

https://onedrive.live.com/redir?resid=A ... hoto%2cjpg" onclick="window.open(this.href);return false;
To je reakcia na čo? Bavili sme sa o preklopení telefónu nie? :)
Jo. Co je na tom k nepochopení?
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

jkubovic píše:1. Telefón bez HR len aktualizácia z W8.1 na W10M (t.j. pôvodné doplnky z W8.1)
To je můj případ. A v nastavení to nemám a nefunguje to.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KoumiCZ »

Zdravíčko, máte tip na nějaký funkční a rychlý internetový prohlížeč? Edge mě den ode dne na mé L640 štve čím dál tím víc!
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mato289 »

Mne osobne pripadal edge super, v načítavaní určite rýchlejší ako explorer, teraz doň boli pridané gestá ktoré sú strašne návykové, LENŽE bateriu žerie neskutočne, dáta spotrebováva neskutocne rýchlo, a pokiaľ kliknem na presmerovanie do win. Obchodu /napr. na wmmanii je článok o určitej app, kliknem na presmerovanie do storu a 30s nič..to je strašne na hlavu...pokial opravia ešte tieto veci, ktoré ako inak na 8.1 fungovali perfektne :tlem: bude to super prehliadač..
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od jkubovic »

Pišta Hufnágl - ja som asi robil bod 2. - HR s automatickou inštaláciou doplnkov.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

Protože s RS jsou problémy, tak jsem předtím na ofiko buildu udělal manuálně zálohu, ještě přestím smazal přs Onedrive všechny zálohy co kdy byly, abych tam měl jenom jednu (normálně po HR neobnovuju, ale už mě fakt nebaví pořád všechno stahovat, nastavovat atd.). Dnes ráno jsem natáhl ofiko build 318, HR a chtěl jsem obnovit ze zálohy.

Takže při obnovování jsem chtěl obnovit zálohu, kterou jsem udělal ručně (u ní jsem si byl jistý, že bylo nastavené přesně jak jsem chtěl), při výběru mi to ukázalo 3 zálohy. No dobře, tak si vyberu podle času, kdy jsem udělal tu manuální zálohu. Ten jsem věděl. Jenomže čas se neukazuje (hint pro budoucí generace - nahoře je nejnovější, dole nejstarší). Na druhý pokus jsem trefil tu aktuální (mezitím opět další HR).

Při obnovování to po mě chtělo autorizaci, sice si nepamatuju že bych jí kdy zapínal, ale ok. Zadal jsem ať mi pošlou SMS, doufal jsem že už budu moct stáhnout lištu, abych si SMS přečetl a zadal kód. To samozřejmě nejde, takže nevím, proč to MS nabízí. Idioti. Autorizace aplikací - doufal jsem, že si stáhnu na PC tu autorizační aplikaci - řve to, že není dostupná pro toto zařízení. Holt UWP. Pomohl hlasový automat.

Nakonec se obnova dotáhla.

Co funguje:

- našlo to firemní mail, ke kterému jsem musel zadat heslo a PIN, protože Exchange.
- pozadí locksreenu nastaveno na Bing

Co se nepovedlo:

- rozložení dlaždic (měl jsem nastaveno 175%, po obnově standardní)
- apliakce které jsem měl nainstalované, byly na ploše zašedlé, čekal jsem že se budou stahovat ve Store. Nic! Takže jsem musel na každou dlažici tápnout, což mě přesměrovalo do Store, kde jsem musel kliknout na stáhnout.
- prakticky nic, všechno a tím myslím všechno musím od začátku nastavovat, vypnout třeba NFC atd., nastavit v mailu složky, které se mají synchronizovat atd.

Ve finále mi to laborování stálo víc času než čistá instalace a všechno po jednom postahovat a nastavit.

Well done, MS, well done.

V létě mám nafasovat novej služebák a mám na výběr buď tamagochi od MS nebo tamagochi s Androidem, na kterej je víc aplikací. I kdybych chtěl něco s W10M, tak prostě není zařízení. Limit máme ve firmě cca 8k a pochybuju, že do tý doby L950 takhle dolů padne.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

Nieco sa zblblo, najskor sa ti pocas toho ako si skusal insider spravila dalsia zaloha a prepisala povodnu. A v insideri zrovna nieco prerabali, tomu sa hovori smola... Toto sa raz stalo aj mne, zabudol som to vypnut. Lebo so zalohami mam inak dobre skusenosti, apky, rozlozenie dlazdic a u niektorych aj data, takze som sa nemusel znova prihlasovat, naozaj len par nastaveni si to nepamata. PS: Ako 'sluzebak' si nechaj kupit L640 alebo 650, to bude stacit
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

Ne ne, asi jsem to zmotal. Postup byl takovej: na ofiko buildu jsem smazal všechny předchozí zálohy, na ofiko buildu jsem dělal zálohu ... mezitím hraní s RS ... nahození ofiko buildu a obnovení zálohy, kterou jsem dělal na ofiko buildu. Takže RS v tom nefiguruje.

Jako služebák mám L640, ale už bych chtěl změnu. Dost chybí HW tlačítko foťáku, předtím jsem na jakýkoli Nokii mohl startovat foťák už v kapse, to mi chybí.

EDIT: Ty kráso, některý aplikace mám v listu aplikací 2x. Třeba mTalk, když jsem ten jeden smazal a pokusil se ho znovu stáhnout, tak to hodí chybu. Mě jebne.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů