Hhomescreeny z vlastnej tvorby (smartphone)

Vaše homescreeny, tipy na pěkná témata, rady, tipy, návody...
Odpovědět
oLDo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř čer 27, 2007 0:29
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Hhomescreeny z vlastnej tvorby (smartphone)

Příspěvek od oLDo »

Tri homescreeny z mojej tvorby. Nevyzaduju ziadne dodatocne pluginy. Ja osobne pouzivam Green Win.
Hm to odsadenie jednej medzery pri aktivnom profile Normal si nevsimajte. V reali na mobile tam ta medzera nie je, to mi len homescreen editor tak zobrazuje, z ktoreho su robene tie printscreeny. Zabudol som doplnit ze su urcene pre QVGA 176x220 a OS WM5
Přílohy
Preview Blok
Preview Blok
blok_preview.jpg (13.34 KiB) Zobrazeno 10743 x
Blok.zip
Homescreen Blok
(5.46 KiB) Staženo 234 x
Preview Lamborghini
Preview Lamborghini
lamborgini_preview.jpg (11.02 KiB) Zobrazeno 10743 x
Lamborghini.zip
Homescreen Lamborghini
(12.13 KiB) Staženo 258 x
Preview Green Win
Preview Green Win
green_win_preview.jpg (11.13 KiB) Zobrazeno 10744 x
Green_win.zip
Homescreen Green Win
(5.19 KiB) Staženo 237 x
nowizz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: pon lis 06, 2006 14:34
Zařízení: HTC One S (Ville)
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od nowizz »

jsou velice povedené. Jestli bys měl zájem, mohl bych je umístit do naší Download sekce
oLDo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř čer 27, 2007 0:29
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od oLDo »

Do download sekce? Nech sa paci, z mojej strany je to opensource :grin: ...ale este mam v plane prerabat ten greenwin s pouzitym par pluginov, asi Rjtasks a CBreminder. Ale este sa mi to len ulihava v hlave takze neviem este co z toho vznikne. 8-)
oLDo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř čer 27, 2007 0:29
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od oLDo »

Takze mam tu dve vylepsenia homescreenov.

Prvy je vylepseny moj HS Green_Win, do ktoreho som pridal namiesto hornej mru listy (naposledy zapnute programy) plugin RjShortcut ( http://smartmania.cz/index.php?ind=down ... ew&iden=36 ) a trochu sa kvoli tomu aj pozadie zmenilo. Napravo od ikon sa vam zobrazuje nazov odkazu/programu na ktory odkazuje. Jednotlive subory na ktore sa odkazuje si mozte zmenit v samotnom xml subore. Najdete to lahko podla nazvu <!-- RJShortcut -->.

Druhy je povodny HS od windows mobile - full. Trochu som ho vylepsil a poupravil. Pridal som do neho dva pluginy. Prvy je CBreminder ( http://chrisb.homelinux.org/cbreminder/ -na spodku stranky je download), ktorym som nahradil povodny zobrazovac udalosti kalendara. Druhy je AlarmInfo ( http://www.mobilerob.com/free_products.html#alarm ), ktory zobrazuje nastavenie budika a umoznuje aj rychly pristup k jeho zmene.

Vsetky pouzite pluginy su freeware.
Přílohy
green_win_v2_preview.jpg
green_win_v2_preview.jpg (10.24 KiB) Zobrazeno 10640 x
Green_win_v2.zip
(5.45 KiB) Staženo 224 x
Full_extended_preview.jpg
Full_extended_preview.jpg (13.04 KiB) Zobrazeno 10638 x
Full_extended.zip
(5.48 KiB) Staženo 241 x
oLDo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř čer 27, 2007 0:29
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od oLDo »

No a mam tu dalsie vylepsenie. Dalsia verzia mojho HS Green Win. Tentoraz za pouzitia pluginu facade, ktory som vcera vecer vyhrabal na nete. Myslim si, ze sa mi podaril velmi pekne :-) ..na tento HS by som prijal aj nazory, co si o nom myslite 8-)
Přílohy
Green_win_facade_preview.gif
Green_win_facade_preview.gif (19.04 KiB) Zobrazeno 10623 x
Green_win_facade.zip
(5.24 KiB) Staženo 246 x
czprava
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 24, 2007 20:03
Bydliště: Česká Lípa

něco k HS Green_Win

Příspěvek od czprava »

zkusil jsem si nainstalovat HS Green_Win - mám HTC Vox S710 s WM6, před tím jsem měl hloupé telefony, takže se prokousávám světem WM, nicméně po instalaci PLUGINů a XML souboru se mi překrývalo DATUM a WIFI. To jsem vyřešil posunutím. Další problém nastal ten, že dole nad lištou START se mi ukazuje šedivý prázný pruh. Nevím vůbec proč?
Mám i další dotaz: jak lze změnit barvu ze zelené na modrou? Myslím jak pozadí HS, tak tlačítek START a horní lišty. Díky.
oLDo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř čer 27, 2007 0:29
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od oLDo »

čo sa týka wifi tak to som nemal možnosť riešiť, môj fón nemá wifi a nepoznám nikoho iného so smartphone. ohladne tej dolnej lišty, to je asi tým že máš iné rozlíšenie ako to na ktoré som to robil. hm a zmena farby, musel by si prekresliť obrázok pozadia a v xml upraviť farby.
czprava
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 24, 2007 20:03
Bydliště: Česká Lípa

čísleník barev

Příspěvek od czprava »

díky za rady, nakonec jsem si předělal svoje HTC_Home v telefonu tak, abych tam měl události z kalendáře díky pluginu Rjtasks a CBreminder. Ty barvy mi pořád nejsou jasný, jednak je to v nějakém číselném kódu a jednak to pracuje s barevnými schématy. Kde bych se o tom dočetl něco více? Hlavně prosím ne v němčině, alespoň v AJ. Díky.
oLDo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř čer 27, 2007 0:29
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od oLDo »

tie farby sú v hexadecimalnej hodnote. nájdi si nejaký manuál začiatky html, tam to byva popisane. napr graficky program gimp ti pri nastavovani farby pise vedla aj hex hodnotu, ale su na to aj mini utilitky
czprava
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 24, 2007 20:03
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od czprava »

už tomu rozumím, jsou tam i definice barevných schémat v XML, takže jsem si stáhl z webu venku nějaký schémata a fachá to v pohodě. Kdo by se s tím taky mordoval, že jo?
Ještě mám jeden dotaz: plugin na ten ALARM mi hází pod text nějakou vodorovnou čáru přes celou šířku displeje, nevíš, čím to může být? Díkec.
czprava
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 24, 2007 20:03
Bydliště: Česká Lípa

Homescreen na HTC S710 Vox s lepším kalendářem a alarmem

Příspěvek od czprava »

Ahoj, posílám schéma na HTCéčko Voxíka, je to upravené HTC schéma, zobrazuje 5 událostí z kalendáře a čas budíku oproti standartu. Vyžaduej instalaci dvou pluginů CBREMINDER a RJTASKS, viz. níže. Přikládám i barevné schéma - modré. Nainstalujte oba pluginy, překpírujte schéma s pozadím i homescreen a vše pak nastavujte v nastavení.
Přílohy
HTC_2.home.zip
homescreen HTC+kalendář a alarm, modré barevné schéma + pozadí
(16.77 KiB) Staženo 253 x
Foxcop
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 19, 2007 20:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Foxcop »

4 czprava:můžeš sem dát obrázek, jak to vypadá?
grimmi
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 02, 2007 16:35
Zařízení: E-Ten M700

Příspěvek od grimmi »

Muj uplne prvni homescreen QVGA 240x320. Treba se nekomu zalibi, pro me je dulezite, ze tam mam vse co ja potrebuji. :)

Obrázek

Stahujte:

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahni/44625/grimmi.rar_11.68KB.html
Zapomněl jsem dodat, že pro zobrazení všeho je třeba mít nainstalován SmartMonitor Plugin.;)
domcas
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned říj 14, 2007 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od domcas »

jsou ty homescreeny taky pro HTC touch ,,,,?????
tom.hajek
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát lis 30, 2007 17:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Homescreen na HTC S710 Vox s lepším kalendářem a alarmem

Příspěvek od tom.hajek »

czprava píše:Ahoj, posílám schéma na HTCéčko Voxíka, je to upravené HTC schéma, zobrazuje 5 událostí z kalendáře a čas budíku oproti standartu. Vyžaduej instalaci dvou pluginů CBREMINDER a RJTASKS, viz. níže. Přikládám i barevné schéma - modré. Nainstalujte oba pluginy, překpírujte schéma s pozadím i homescreen a vše pak nastavujte v nastavení.
Hele, šlo by odladit to, že když volám ( a mám to tvoje modrý schéma) tak se mi zobrazuje ten zakladni HTC obrazek( zelenej)? A taky se mi zobrazujou jenom dve události z kalendáře:(

btw. když už si vymejšlim šel by udělat homescreen vycházející z windows základní a ty ikony používanejch programů byly velky a ve dvou řadách pod sebou? A kalendář až na konci? sem línej na proniknutí do XML :oops:

jestli se ti nechce, prozraď mi trik (program?) a já si to udělám sám;)

dodal bych snad jen že mám taky Voxe
czprava
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 24, 2007 20:03
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od czprava »

tak vám všem řeknu, nainstaloval jsem si na Voxe FACADE a mám po starostech. Nemusím znát XML, je to perfektní software. Při troše štěstíčka a šikovnosti ho i zaregistrujete tak, že prostě funguje. Vřele doporučuji všem homescreenistům. Dejte mi ještě vědět, jak sem dám svůj homescreen, tedy jak ho dostanu z telefonu? Díky a FACADE zdarec.
Uživatelský avatar
vozkych
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát kvě 25, 2007 18:16

Příspěvek od vozkych »

Facade je jistě zajímavý kousek programu. K jeho smůle, na mém stroji se již neobjeví :) . Je to nenažraný fracek, v jisté konfiguraci mi "sežral" téměř 7MB paměti! To je na můj vkus příliš i na "parádní" Homescreen.

to czprava: Co myslíš tím "dostat z telefonu homescreen"? Myslíš otisk obrazovky tvého telefonu? Zkus na to třeba SmartToolkit. Pokud máš na mysli přímo "programový kód" homescreenu, najdeš ho v podobě XML souboru a dalších souborů v adresáři \Application Data\Home tvého stroje.
czprava
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 24, 2007 20:03
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od czprava »

Facade mi příliš paměti nezabírá, mám úplně tu nejnovější verzi. Nemám s tím problém. Jinak jsem myslel samozřejmě otisk homescreenu a jeho export sem na fórum. Díkec.
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

Snad nepíšu moc OT... Jde nějak dostat na homescreenu dva pluginy do jednoho řádku? Chtěl bych do řádku, kde je profil dát ještě informaci o tom, kdo má svátek (zarovnanou k druhýmu okraji) přes allday plugin
Uživatelský avatar
vozkych
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát kvě 25, 2007 18:16

Příspěvek od vozkych »

To bohužel z podstaty věci nelze. Microsoft navrhl Home Screen API tak, že pluginy jsou umísťovány pod sebe, přičemž výšku pluginu si může plugin "říci" sám (ať už z konfigurace či napevno zadrátovanou v kódu).

To mě vede k myšlence, že by byl zajímavý plugin, který by pracoval jako "container" pro jiné pluginy. Ovšem konfigurovatelný container, s možností umístit child pluginy třeba do rastru. S tím by se daly dělat věci...
Odpovědět

Zpět na „Témátka a skiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů