Pár otázeček od začátečníka...

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Lukas J.
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 20, 2014 12:58
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Pár otázeček od začátečníka...

Příspěvek od Lukas J. »

Zdravím vás pánové

Mám novou Lumii 1020, WP 8.1
Mám pár otázek,některé jsou možná pro zasvěcené lidi hloupé ale mě by moc zajímaly,předem děkuji všem co mi zkusí odpovědět

1-Panoramatické fotografie:Při focení nejde zapnout přisvícení ani blesk,tady tuším že to je asi vzhledem k charakteru fotografií normální,nebo někomu jde?

2-Při pořízení snímku- po zaostření a vyfocení je snímek pěkně ostrý,následně po pár vteřinách se trochu rozplizne a lehce změní barvu,je aplikací nastavení parametrů fotografie (postprocessing?) či převod fotky do 5 mp??dělá to i vám?

3-Přisvětlení-při focení s nastavením pouze přisvětlení se po zaostření přisvětlení vypne,někdy by se ale hodilo pořídit fotku jen s přisvětlením bez blesku,jde toto nějak nastavit a opět otázka,je to normální,dělá to i vám?

4-Řeč-ovládaní řečí,čtení sms atd- je možno(existuje) česká verze řeči?pokud ano,jde někde stáhnout?v nastavení mi česká verze chybí...

Ještě jednou,pokud mi někdo odpoví a pomůže,děkuji! :?: :?: :?: ;-)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Pár otázeček od začátečníka...

Příspěvek od mimonaut »

1) je to jak píšeš, vzhledem k tomu, že se spojuje více snímků, blesk není povolen (kvůli stínům, osvícení části scény jinak apod. by to stejně nedopadlo dobře)
2) to že je to ostřejší / méně ostré po vyfocení není zhoršení snímku, je to dáno interpolací displeje. Snímek bude ostrý, jen se po vyfocení zobrazuje zmenšený na displej, proto se zdá méně ostrý.
3) nastavit to nejde, přisvětlení je pouze pro zaostření.
4) čeština (zatím?) není a v blízké budoucnosti asi ani nebude, obávám se, že lumia 1020 se toho nedožije.
Lukas J.
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 20, 2014 12:58
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Pár otázeček od začátečníka...

Příspěvek od Lukas J. »

díky moc za bleskové dopovědi!!
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti