HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Diskuze o levných telefonech HTC 8X a HTC 8S s operačním systémem Windows Phone 8
Odpovědět
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od Flynn »

Proč bys to dělal přes file manager? Aplikace se instalují přímo z WP store v telefonu (nejlépe při wifi připojení), anebo ze stránek Windows Phone http://www.windowsphone.com/cs-cz/store?wa=wsignin1.0" onclick="window.open(this.href);return false;, kde je záložka Aplikace, tam si ji najdeš, stáhneš si xap soubor na kartu a nainstaluješ ji. Možná to jde i jinak, jako tomu je u WP 7.x, ale to už si vyzkoušej. Telefon nemusí být připojen k PC, jde to prostřednictvím funkce Najít můj telefon. (Alespoň u WP 7.x)
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od koblihjr »

Rychloškolení ve 3 krocích: :tlem:

Stahování nových aplikací do telefonu - netřeba připojovat telefon k počítači. Ten už neslouží jako meziuložiště instalační aplikace, protože nejpohodlnější cestou je buďto telefon (přímo v seznamu aplikací je kožka "Store", kde najdeš určitě nějakou požadovanou aplikaci a i zde ji nainstaluješ) nebo skrze webovou adresu http://www.windowsphone.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, kde se přihlásíš se stejnými údaji, které máš jinak v telefonu (email+heslo) a tutéž aplikaci si můžeš nechat odeslat z webu.

Synchronizace kontaktů a mailů - nové účty si přidej v nastavení - e-mail a účty - nový účet. Své kontakty jako takové najdeš taky na adrese http://www.outlook.com" onclick="window.open(this.href);return false;, kde opět zadáš svůj email+heslo a nahoře se přepneš z e-mailů do kontaktů.

Import kontaktů z jiného telefonu? Právě z této stránky.

Druhou cestou pro import je mít Windows Live Mail aplikaci, který je součást Live Essentials. Jakási náhrada za dřívější drahý profi outlook. Ke stažení zde: http://www.microsoft.com/en-us/download ... px?id=3945" onclick="window.open(this.href);return false; Možná tohle je to, co hledáš.
Trifid_XX
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pon pro 24, 2012 23:28
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od Trifid_XX »

Aha, díky moc, Je to trochu jiná fylozofie než na kterou jsem byl zvyklý, ale nějak to snad už zvládnu. No holt začátky :-)

Ale ještě jedna otázečka pro Lamu jako já:-) V HTC 8S jsou už nějaké mapy, nic jsem si nestahoval, čily jsou to už Offline mapy které tam dal výrobce a které mohu hned použít, aniž bych potřeboval datové připojení? Zobrazují se mi i když mám vyplá data.
Dík moc za odpověď
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od Roberts »

nejsou tam offline mapy
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od nofu »

Sem měl za to, že ve WP8 by měly jít stahnout do founu mapové podklady od nokie a že by je pak měly moci používat aplikace třetích stran. Jsem mimo?
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od koblihjr »

Ne, všechno je tak, jak říkáš. Mapy opravdu mohou být offline pro prohlížení. Ale telefon je z výroby prázdný. Mapy je nutné nejdříve přes wifi stáhnout. Stačí otevřít mapy - tři tečky dole - nastavení - stáhnout mapy - vybrat kontinent a stát.

Ale tyto mapy slouží pouze pro prohlížení a hledání míst. Tedy například pro nalezení nejbližší pošty, restaurace, bankomatu, zastávky MHD nebo benzínky. Neumí ovšem navigovat. Můžeš naplánovat trasu, ale mapa neumí hlídat aktuální polohu, aby hlasově zahlásil, kde zahnout.

Pro navigaci do auta, aby to umělo mluvit, doporučuji některou z těchto navigací:

http://www.windowsphone.com/cs-cz/search?q=turn+by+turn" onclick="window.open(this.href);return false;

Já osobně používám zatím Turn by Turn, která v bezplatné zkušební verzi umí navigovat i hlasem, je snadná a nepotřebuje stahování map, protože je online. V bezplatné verzi umí pouze 20km, plná verze za 103Kč pak tento "limit" odemyká.

Ale koukám, že se objevila ještě GPS Voice Navigation, tak ji mezi svátky asi zkusím.
H_Rocky
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 29, 2011 9:08
Zařízení: HTC HD2, HTC Sensation XE, HTC Windows Phone 8S

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od H_Rocky »

Přidám rovněž mé zkušenosti s telefonem.
Telefon je dobře vyladěný, WP8 jsou rychlá, svižná, stabilní.
Ale, mám taky problém s SMS, musím psát SMS bez velkých písmen, aby měla jedna SMS 160 znaků. Dále jsem si musel nastavit ručně apn pro internet. Vlastním Vodafone SIM, nevím, jestli stejný problém mají ostatní operátoři.
Na co se chci zeptat, když jsem připojený přes Wifi, tak automaticky data tečou přes ní ? Protože u AD jsem byl zvyklý, že když jsem se připojil přes Wifi, tak mi ze statusu zmizela ikonka datového připojení. U WP mám aktivní ikonku (2G,3G) stále, i když jsem připojený přes Wifi. Tak mě to trochu mate.
galvanizer
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 26, 2012 20:01
Zařízení: HTC 8S

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od galvanizer »

H_Rocky > Přesně jak říkáš,
dneska jsem na to také přišel, že se musí psát bez velkých písmen, v nastavení klávesnice jsem si u anglické odtrh možnost zvětšování písmen po konci věty. Ale i tak SMS vypadá divně napsaná. Doufám, že se to už řeší, a bude to opraveno, moc sem toho nevygooglil.
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od koblihjr »

Ano, je to chyba věech/naprosté většiny WP8 produktů. MS rozhodně tuto věc řeší.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Lumia 920 s poslednim firmware tim netrpi.Ale souhlas,je/byl to bug.
Trifid_XX
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pon pro 24, 2012 23:28
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od Trifid_XX »

Ještě zkušenost s pam. kartamy, koupil jsem si 16GB od TDK a bez problému.
galvanizer
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 26, 2012 20:01
Zařízení: HTC 8S

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od galvanizer »

4 dny používání.. Jak jste vy spokojeni?

Já určitě ano, co se rychlé odezvy týká. Zvuk mě taky příjemně překvapil - hraje lépe než ipod :D Ovšem Co mi určitě vadí, že nejdou ukončovat aplikace. Někdy se mi některá sekne, a spustí se vždy zamrzlá. Dále taky to, že při volání kontaktu není přes display jeho fotka (jen když volá on vám).

Doufám, že nám nejbližší update udělá něco s těmi smskami.. třeba i tu notifikační diodu by šlo nějak lépe využit.. :)
Neznáte nějaké dobré forum o HTC 8S..? Kromě wpcentral.com/ a XDA ..?
Trifid_XX
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pon pro 24, 2012 23:28
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od Trifid_XX »

Já ho dostal pod stromeček, a zatím docela v pohodě, ještě se s ním na stará kolena učím. První kroky s Win. Phone 8 :tlem:
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od matoman »

vyhoda WP je ta, ze sa ho clovek nauci za dva dni :)
cateye
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 03, 2013 20:43
Zařízení: HTC 8S

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od cateye »

Mám prvý deň HTC 8S a keď chcem stiahnuť nejakú offline mapu do telefonu, tak mi to nedovolí cez sieť operátora aj keď mám neobmedzené dáta a stále chce aby som mapy sťahoval cez wi-fi. Wi-fi nemám a nepotrebujem. Neviem čo s tým, len začínam s windows phone. Poradte...
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od Balrog »

Tak si zajdi třeba do KFC a nebo někde kde mají veřejnou Wifi a nahraj si jí tam.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od matoman »

alebo si na notase (napriklad pomocou programu connectifyme) vytvor wifi hotspot a pripoj sa na neho.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od Flynn »

matoman: píše, že Wi-Fi nemá.
cateye: Wi-Fi nemáš, ale jak je vidět, tak ji potřebuješ (a obávám se, že potřebovat budeš). Anebo budeš trávit čas v kavárnách, restauracích a nákupních centrech.
cateye
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 03, 2013 20:43
Zařízení: HTC 8S

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od cateye »

Tak toto ma ozaj zaskočilo, mám neobmedzený balík na net a budem hladať free wi-fi. Keby sa aspoň dali stiahnuť do pc, ale toto je ozaj nedomyslené!!! Varovali ma pred windows phone, ešte že som optimista....
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od Flynn »

OT: Nechápu, že někdo má smartphone, čili i počítač a při tom doma n e m á Wi-Fi síť. Doufám, že domácí internet máš?
Odpovědět

Zpět na „HTC 8X a HTC 8S“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů