BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Odpovědět
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jsou tomu tři měsíce, co jsme vás v článku informovali o nových ostružinách, které pro nás společnost Research In Motion chystá. Kromě modelů Torch 2, Curve a Dakota jsme se zmínili i o nástupci řady Storm s pracovním názvem Monaco. Po delší odmlce na internet unikly nové informace o tomto zařízení, jeho fotografie a dokonce i krátké video.

obrázek

Podle nových informací pravděpodobně nepůjde o následovníka s názvem Storm 3, ale o zcela novou řadu BlackBerry Touch. Pracovní název je současně Monaco u americké verze a Monza pro evropskou GSM verzi.
Od série Storm se liší především absencí technologie SurePress. Jedná se o ovládací prvek, který se objevil poprvé u Stormu a rozdělil tak jeho uživatele na dva tábory; jedni si typické "promačkávání" displeje pro potvrzení volby ihned zalíbili, ti druzí si na to často stěžovali a bylo jich více, proto RIM od inovativní technologie nakonec ustoupil. Dále víme, že BlackBerry Monaco bude tenčí a svižnější oproti Stormu a především poběží na operačním systému RIM OS 6.1. Nový systém bude sice vzhledově velmi podobný stávajícímu OS 6, ale nabídne spoustu nových funkcí a modulů, které mají ostružinové fanoušky utěšit v čekání na QNX. Redakce zahraničního serveru BGR sice měla možnost si předprodejní verzi BlackBerry Monaco prohlédnout a vyfotit, všimněte si ale, že jsou na fotografii začerněny tři ikonky. Ty zřejmě naznačují nové součásti systému, které prozatím Kanaďané úzkostlivě tají. Paradoxně ale uniklo instruktážní video, které se zobrazuje po prvním spuštění každého BlackBerry a předvádí uživateli základní ovládací prvky jeho nového zařízení.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NMVUGq5PX7E[/youtube]

Zdroje: BGR, CrackBerry
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od biscuit84 »

Pozerám, že RIM sa mílovými krokmi zdokonaluje s každým novým modelom. Len tak ďalej :)
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Nejak mi ciste dotykovy BB nesedi. Na dotykove placacky tu mame predevsim HTC, Samsung a Apple. Koncept ala Torch mi prijde lepsi. Ale i tak. O svem budoucim smartu mam relativne jasno. Pockam si na Dakotu. Dotyk+Qwerty jsem mel u P1i a jeste jsem nezazil pohodlnejsi ovladani telefonu. Jen skoda, ze BB nema JogDial :-)
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od marcelino »

uplny suhlas Dakota, aj ten jogdial je super vecicka ako bonus na rychle ovladanie telefonu.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od biscuit84 »

Áno, tiež som toho názoru, že Torch = ideál :) Dotyk + qwertz a to celé vo forme slideru.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Torch je ideál řekl bych pouze teoreticky. V praxi jsem slyšel, že nevyniká ani v jednom ani v druhém. Protože je klávesnice menší než u řady Bold a kvůli vysokému těžišti i dost nepohodlná na psaní a na čistě dotykový telefon má zas svou tloušťku + u vysouvací konstrukce se projevily neduhy. Takže někdy méně je lépe a to podle mě platí i o myšlence udělat dvě kategoricky rozdílné řady - s malým displejem, ale dostatečně velkou qwerty vs. žádná qwerty, ale velký displej a pevná konstrukce. Každému co je mu po vkusu, jen žádné kompromisy a nedokonalé produkty, to mi víc sedí na RIM.
Uživatelský avatar
berczo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 301
Registrován: stř dub 25, 2007 8:48
Zařízení: Nějaký pracovní nucený nástroj, než bude Passport
Bydliště: Bystřice

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od berczo »

marcelino píše:uplny suhlas Dakota, aj ten jogdial je super vecicka ako bonus na rychle ovladanie telefonu.
BB má místo jogdialu klávesové zkratky ;) U mně mají maximální využítí :) Je to prostě nejrychlejší ...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od Standa »

Velký dotekový displej a směrový ovládací prvek. Škoda že jen RIM přemýšlí i nad pohodlím.

Uvidíme, jestli je Torch slepá vývojová větev. Já doufám, že ne a že v další generaci vyladí případné současné neduhy.
Uživatelský avatar
trancewave01
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: úte říj 13, 2009 15:42
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Nexus 6
Bydliště: Vítkov

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od trancewave01 »

Musím říct, že nové modely vypadají opravdu výborně. OS 6.1 bude taky zřejmě perfektní. Já mám taky jasno o svém budoucím telefonu. Taky to bude Dakota, nebo jak se píše "Bold Touch". Jen mě trochu u Dakoty znepokojuje to, že klasické klávesy: obě sluchátka, RIM a back jsou senzorové a ne HW. Tedy mě se to tak alespoň zdá.
santen8
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 05, 2011 7:53
Zařízení: Blackberry Storm2

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od santen8 »

Já jsem teda trochu smutný. Použímám už nějakou dobu Storm 2 a musím říct, že za mně je dotykový dispej s proklikem SurePress, úplně úžasná a geniální věc. Taky jedna z mnoha věcí, která zase odlišila BB od jiných černých placek. A vlastně se mi ani nechce moc věřit, že někomu kdo jí vyzkoušel, nevyhovuje.
Každopádně se mi Monaco moc líbí, myslím, že to bude opět skvělý telefon a už se těším až ho uvidím v realu. No, stejně ale asi si budu muset svůj Storm 2 hodně šetřit aby mi nějakou dobu vydržel a třeba se zase podobná technologie objeví v dalších modelech.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od bkf1 »

Hodily by se specifikace: http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2 ... rim_monaco" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak pokud BB planuje kompatibilitu s Androidem i pro telefony, tak tento je na to pripraven i displejem (WVGA) :wink:
Standa píše:Škoda že jen RIM přemýšlí i nad pohodlím.
A zase s tebou musim souhlasit :) :???:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Před chvilkou jsem SureType řešil na BBM s uživatelem Beetl, který měl Storm 2 a říkal, že si na to hrozně rychle zvykl a že se mu ovládání líbilo, ale že kámen úrazu byly věčné reklamace a že prý není sám, komu se na stormu displej porouchal. Takže to bude zřejmě primární důvod, proč RIM stahuje SureType - méně mechanických prvků = méně závad.

@trancewave01: Kdo ví, jestli budou senzorová. z různých zdrojů unikaly obrázky mírně odlišných smartphonů, které mají být konceptem budoucí Dakoty a na některých to vypadá na senzorová tlačítka, na jiných zase jsou klasická. Takže podle mě ještě RIM není rozhodnut na 100% a zatím možná testuje, co je lepší. Já osobně mám asi radši klasická tlačítka, ale uznávám, že senzorová jsou míň invazivní pro design a konstrukci telefonu a dá se na ně zvyknout. Ideálně pokud by v Dakotě byla možnost nějak nastavit jejich citlivost.
Uživatelský avatar
trancewave01
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: úte říj 13, 2009 15:42
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Nexus 6
Bydliště: Vítkov

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od trancewave01 »

Ruslan: Já mám taky raději klasická HW tlačítka, na Omnii 7 mi ta senzorová lezou neskutečně na nervy, ale to je spíše o tom, že jsou pitomě umístěná. Co se týče invazivnosti, ano souhlasím. Ale opravdu bych rád klasická HW tlačítka. Dakota vypadá jako ultimativní přístroj. Celá řada Touch vypadá hodně slibně, RIM se do toho obul, takže jen tak dále.
xyz1307
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 06, 2011 14:07
Zařízení: BlackBerry Bold 9700

BlackBerry Monaco: Nové informace, fotografie a video

Příspěvek od xyz1307 »

Po zkušenostech s Diamondem, N900, HD2 (win i android) jsem opravdu rád za klasický BOLD. A těším se na bold s touch displejem.
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti